Zmienna stopa

17 lutego 2021
Category: Jeśli Nie Możesz

Zmienna stopa procentowa to termin finansowy, który każdy kredytobiorca powinien zrozumieć. Bankrate to wyjaśnia.

Co to jest stopa zmienna?

Oprocentowanie zmienne lub zmienne oprocentowanie to kwota pobierana od pożyczkobiorcy z tytułu pożyczki o zmiennej stopie procentowej, takiej jak hipoteka. Zmienna stopa procentowa jest zwykle wyrażana jako roczna wartość procentowa i zmienia się wraz ze wskaźnikiem stopy procentowej.

Głębsza definicja

Pożyczkobiorcy uzgadniają warunki pożyczki, w tym stopę procentową, według której naliczane są odsetki. Odsetki mogą być naliczane według stałej stopy, co oznacza, że ​​jest to zawsze ten sam procent przez cały okres trwania pożyczki. Lub też odsetki mogą być naliczane według zmiennej stopy i mogą rosnąć lub spadać przez cały okres kredytowania.

Wraz ze zmianą stopy procentowej zmienia się miesięczna rata pożyczkobiorcy. Inne warunki pożyczki obejmują częstotliwość zmian stopy procentowej i maksymalny dopuszczalny wzrost przy każdej zmianie stopy.

Zmienna stopa procentowa opiera się na stopie referencyjnej lub indeksie, takim jak podstawowa stopa procentowa, publikowanym przez Wall Street Journal. Wzrost lub spadek tego wskaźnika wpływa na stopę procentową płaconą przez pożyczkobiorcę. Zaletą zmiennej stopy procentowej jest to, że wraz ze spadkiem spadają odsetki pożyczkobiorcy. Niektóre pożyczki o zmiennym oprocentowaniu mają jednak warunki ograniczające spadki stóp.

Początkowo pożyczka hipoteczna o zmiennym oprocentowaniu zazwyczaj oferuje niższą roczną stopę procentową lub APR, aby zachęcić pożyczkobiorców do zaciągnięcia pożyczki. To samo dotyczy kart kredytowych o zmiennym oprocentowaniu i pożyczek osobistych.

Przykład zmiennej stopy procentowej

Kevin uzyskuje kredyt hipoteczny w momencie, gdy stopy procentowe spadają. Ma wybór między konwencjonalnym kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu na 4,1 procent i 5/1 ARM na 3,55 procent. Dzięki 5/1 ARM stopa procentowa Kevina pozostanie taka sama przez pierwsze pięć lat, a następnie będzie dostosowywana co roku. Zmienna stopa Kevina jest powiązana z indeksem Treasury. Kevin nie planuje przebywać w swoim domu dłużej niż pięć lat, więc 5/1 ARM działa na jego korzyść.

Inne warunki pożyczki

Więcej od Bankrate

Co zrobić, jeśli nie możesz spłacić pożyczki podczas kryzysu związanego z koronawirusem

Jeśli koronawirus pozostawił Cię bez dochodów, możesz znaleźć ulgę kredytową.

Czy powinienem łączyć mój kredyt hipoteczny i studencki?

Na pierwszy rzut oka samo dokonanie jednej niskiej miesięcznej płatności ma swój urok.

Współpożyczkobiorca a współsygnatariusz: Jaka jest różnica?

Wspólne podpisywanie i pożyczanie mają swoje wady i zalety.

Czy możesz zbierać bezrobocie, jeśli masz firmę poboczną?

Jeśli jesteś bez pracy, praca w niepełnym wymiarze godzin może zmniejszyć ilość pobieranych świadczeń.

Jak finansowo zaplanować diagnozę choroby Alzheimera lub demencji

Medicare zapewnia ograniczoną pomoc w zakresie kosztów rodzin pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera i demencję. Dowiedz się, jakie masz możliwości finansowe, jak pokryć te koszty.

Wypełnianie luki: jak pokonywać przeszkody jako przedsiębiorczyni

Budując biznes, kobiety mogą stawić czoła wyjątkowym wyzwaniom.

Jak pozwolić sobie na przejście do kariery STEM

Przejście do kariery STEM może wiązać się z barierami finansowymi, ale na dłuższą metę może być warte początkowej inwestycji.

Doradztwo kredytowe: jak wybrać odpowiednią dla siebie organizację

Doradztwo kredytowe może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów finansowych, w tym zadłużenia i złych kredytów. Oto, jak zdecydować, czy doradztwo kredytowe jest dla Ciebie odpowiednie.

Jak sprytnie uzyskać kredyt w banku

Znajdź najlepszą pożyczkę bankową dzięki trzem prostym wskazówkom.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy