Zezwolenie członkowi rodziny na korzystanie z karty kredytowej

17 lutego 2021
Category: Limitu Kredytowego

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Karta kredytowa ułatwia kupowanie przedmiotów i dostęp do funduszy, a czasami możesz chcieć pozwolić członkowi rodziny na użycie Twojej karty w nagłym wypadku lub gdy chcesz pożyczyć jej pieniądze. Ale jeśli jesteś nieostrożny w śledzeniu wydatków innej osoby na swojej karcie, możesz wpaść w kłopoty finansowe. Założenie wspólnego konta może być łatwiejszym sposobem na udostępnienie karty.

Zagadnienia prawne

Jeśli wyrazisz na to wyraźną zgodę, członek rodziny może mieć możliwość korzystania z Twojej karty kredytowej. Jednak niektórzy kupcy mogą nie pozwolić ukochanej osobie na korzystanie z niej. Może być konieczne sporządzenie podpisanego notarialnie pisma, w którym członek rodziny będzie mógł z niego korzystać. A nawet wtedy kupiec może tego nie zaakceptować. Jeśli członek rodziny jest autoryzowanym użytkownikiem na Twoim koncie, ale nie ma jeszcze karty ze swoim imieniem, sprzedawca nadal może nie pozwolić jej używać karty bez listu. Sprzedawcy na ogół nie chcą ryzykować cofnięcia opłaty, ponieważ ktoś, komu nie wolno było używać karty, dokonał zakupu. Używanie karty kredytowej bez Twojej zgody jest nielegalne, nawet członek rodziny.

Problemy finansowe

Nawet jeśli członek rodziny wydaje na Twoją kartę więcej, niż jej powiedziałeś, nadal utkniesz z równowagą. Szybko rosnące saldo karty kredytowej może zaszkodzić Twojemu kredytowi, a wystawca karty kredytowej prawdopodobnie nie usunie transakcji dokonanej przez kogoś z Twojej autoryzacji. Jeśli pozwalasz komuś innemu używać swojej karty jako pożyczki, pamiętaj o sporządzeniu umowy pożyczki. Pożyczanie pieniędzy bliskim może być wyborem ryzykownym emocjonalnie i finansowo, szczególnie jeśli nie otrzymasz spłaty.

Odpowiedzialność za użytkowanie

Członek rodziny nie może być odpowiedzialny za obciążenia, jakie nakłada na Twoją kartę, jeśli jej nazwiska nie ma na koncie. Więc nawet jeśli płacisz za zakup innej osoby, utkniesz z saldem. Jeśli jednak masz wspólne konto z członkiem rodziny, oboje odpowiadacie za saldo. Jeśli jednak odmówi spłaty, Twój kredyt może zostać trafiony.

Alternatywy

Jeśli chcesz dać członkowi rodziny dostęp do swojej karty kredytowej, rozważ dodanie jej jako autoryzowanego użytkownika na koncie. Otrzyma własną kartę i nie będzie musiała się martwić o udowodnienie, że jest upoważniona do jej używania. Jednak autoryzowani użytkownicy zwykle nie są odpowiedzialni za zakupy dokonane na koncie, co oznacza, że ​​będziesz musiał spłacić każdy zadłużony przez nią dług. Jeśli chcesz podzielić się odpowiedzialnością, możesz rozważyć otwarcie wspólnego rachunku karty kredytowej. Wtedy oboje będziecie odpowiedzialni za równowagę.

Środki ostrożności

Nawet jeśli Ty i członek rodziny wspólnie ponosicie odpowiedzialność na karcie, jej zakupy mogą spowodować uszkodzenie Twojego kredytu, więc zachowaj ostrożność, zezwalając członkowi rodziny na dostęp do kredytu. Posiadanie członka rodziny jako współwłaściciela konta nie zwalnia Cię z odpowiedzialności; oznacza to po prostu, że jej kredyt również ulegnie zniszczeniu, jeśli przekroczy wydatki. Konsekwencje nieodpowiedzialnego członka rodziny mogą być katastrofalne. Możesz zostać pozwany o saldo, skończyć się przekroczeniem limitu kredytowego lub spadkiem zdolności kredytowej, jeśli przekroczyłaby wydatki lub jeśli nie jesteś w stanie pokryć kosztów jej zakupów.

  • Bankrate.com: Udostępnianie kont kart kredytowych
  • Akcja konsumencka: rodziny i karty kredytoweFederalna Komisja Handlu: Ochrona przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymiVan Thompson jest prawnikiem i pisarzem. Były instruktor sztuk walki, posiada tytuły licencjata z muzyki i informatyki Uniwersytetu Westchester oraz doktor nauk prawnych z Georgia State University. Jest laureatem wielu nagród za pisanie, w tym CALI Legal Writing Award 2009.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy