Temat: Rosja - USA

Deripaska uznał za «śmiechu warte» powody objęcia go sankcjami USA  Ze świata

  • Działania "wrogie, nieprzyjazne, nieprzewidywalne". Kreml o amerykańskich sankcjach
  • Rosjanie odpowiedzą Amerykanom. Minister zapowiada wprowadzenie ceł
  • Rosyjski oligarcha musiał oddać prywatne odrzutowce. To efekt amerykańskich sankcji
  • Mocne uderzenie w rosyjskich oligarchów. W kilka godzin stracili ponad miliard dolarów
  • USA rozszerzają sankcje przeciw Rosji. Kurs akcji spółki miliardera zanurkował

Rosyjski miliarder Oleg Deripaska określił jako "bezpodstawne" i "śmiechu warte" powody, dla których został umieszczony na ewidencji objętych nowymi sankcjami AMERYCE. Zapowiedział konsultacje z prawnikami.

- Wydarzenia, do których doszło wczoraj, są nieprzyjemne, ale nie są nagłe - przekazał wypowiedź Deripaski jego rzecznik. Komentując motywy, jakimi uzasadniono umieszczenie jego na liście osób objętych sankcjami, miliarder ocenił, hdy są one "absolutnie niesłuszne, śmiechu warte i najzwyczajniej w świecie absurdalne".

Rzecznik dodał, że jego szef w tej chwili szykuje się do Świąt Wielkanocnych, ale po wymienionych będzie konsultował się wraz z prawnikami.

Straty miliardera

Mocne uderzenie w rosyjskich oligarchów. W kilka dni stracili ponad miliard dolarów

Po ogłoszeniu w piątek sankcji akcje firm Deripaski - grupy En+ jak i również koncernu Rusal - spadły na giełdach odpowiednio na temat około 20 proc. i 12 proc. Ogółem 8 firm związanych z miliarderem zostało objętych nowymi amerykańskimi restrykcjami. Magazyn "Forbes" oszacował straty Deripaski na około 960 mln dolarów, innymi słowy równowartość ponad 3, 27 mld złotych.

Jeden z liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny, który w lutym oskarżył wicepremiera Rosji Siergieja Prichodźkę o korupcyjne powiązania z Deripaską, ocenił, że sankcje mogą równo zaszkodzić interesom oligarchy. Komentując umieszczenie Deripaski i tej firm na "czarnej liście" USA, Nawalny oświadczył, iż firmy miliardera tracą możliwość eksportu swoich towarów.

Skutkiem sankcji jest metrów. in. to, że ludzie nimi objęte nie pozostaną mogły prowadzić interesów wraz z obywatelami USA, an katalogów aktywa w Stanach Zjednoczonych zostaną zamrożone.

Nazywany "królem aluminium" Deripaska od czasów jest wiązany z najbliższym otoczeniem prezydenta Władimira Putina. Media zachodnie badały po zeszłym roku powiązania oligarchy z Paulem Manafortem, byłym szefem kampanii wyborczej prezydenta USA Donalda Trumpa.

Nowe sankcje

Decyzję uzasadnił szkodliwymi działaniami rosyjskiego rządu na świecie, okupacją ukraińskiego Krymu i przemocą w Donbasie. Deripaska - zdaniem Amerykanów - "działał lub posiadał zamiar działać w romansach lub w imieniu osoby na wysokim stanowisku po rządzie Federacji Rosyjskiej", wykonywając to w sposób przystępny lub przez pośrednika.

Sankcje obejmują siedmiu rosyjskich oligarchów i 12 firm, które do nich zaliczane są lub są przez nich kontrolowane oraz 17 urzędników.

debiut spółki PlayWay na GPW

Debiut spółki PlayWay na GPW

Kurs działaniu spółki PlayWay, producenta jak i również wydawcy gier PC jak i również mobilnych, spadł w środowym debiucie na rynku kluczowym GPW o 2, 87 proc. do 50, 51 zł.…...

Czytać..
dACA i Dreamers w USA - list prezesów przeciwko Trumpowi

DACA i Dreamers w USA - list prezesów przeciwko Trumpowi

CEO Yahoo, Apple, Microsoftu i Facebooka, wraz z wieloma mniejszymi firmami technologicznymi, wystosowali list do Donalda Trumpa. Apelują tutaj o utrzymanie tak zwane. programu DACA, czyli ochrony dla imigrantów, którzy przybyli…...

Czytać..
czy smartfony są groźne gwoli zdrowia? Kampania informacyjna we Włoszech  Ze świata

Czy smartfony są groźne gwoli zdrowia? Kampania informacyjna we Włoszech Ze świata

Czy "elektrosmog" jest niebezpieczny? Czy smartfony powodują raka? Na pytania jak wraz z nich korzystać i które zagrożenia się z tymże wiążą, odpowie kampania informacyjna, którą w pół r. mają przygotować włoskie ministerstwa…...

Czytać..
czy deweloperzy budują więcej domków?

Czy deweloperzy budują więcej domków?

Ostatnie lata to okres nieprzerwanego boomu na rynku deweloperskim. Dotyczy on większości inwestycji firm budujących nieruchomości mieszkaniowe. Jednak nie wszystkich. Niedużą część działalności deweloperów, jaką jest sprzedaż nowych budynków, prosperity ominęło.…...

Czytać..
czechy: Rząd uruchomił rezerwy strategiczne ropy  Ze świata

Czechy: Rząd uruchomił rezerwy strategiczne ropy Ze świata

Rząd Czech zdecydował, że udostępni holdingowi Unipetrol, należącemu do PKN Orlen, rezerwy ropy naftowej w zależności z zanieczyszczeniem surowca płynącego przez rurociąg "Przyjaźń", które zmusiło Unipetrol do przerwania…...

Czytać..
cyberpunk 2077 - nowa uciecha CD wyprodukowana przez Projekt

Cyberpunk 2077 - nowa uciecha CD wyprodukowana przez Projekt

Z Adamem Kicińskim, prezesem CD Projektu spotykam się w siedzibie spółki przy ulicy Jagiellońskiej w Warszawie. Twórcy "Wiedźmina" pracują dziś nad nową grą a mianowicie "Cyberpunk 2077", która posiada zawojować…...

Czytać..