Zdobądź portfel Bitcoin

17 lutego 2021
Category: Istnieje Wiele

Czy jesteśnowym użytkownikiem Bitcoin?

A może od jakiegoś czasu używasz Bitcoin i chcesz ulepszyć swoje praktyki bezpieczeństwa? Więc czytaj dalej!

Rodzaje portfeli

Istnieje wiele różnych sposobów korzystania z Bitcoin, dlatego istnieje wiele różnych rodzajów portfeli:

 • Portfele bitcoin online. Portfele, do których można uzyskać dostęp w Internecie z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.
 • Portfele sprzętowe Bitcoin. Fizyczne urządzenia zaprojektowane do zabezpieczania bitcoinów.Portfele programowe. Aplikacje portfela pobrane na telefon, komputer lub tablet.Portfele papierowe. Prywatne klucze Bitcoin drukowane z komputera offline.MWC – Dowiedz się czegoś nowego, takiego jak Mimble Wimble, jeśli chodzi o skalowalność, prywatność, anonimowość i zamienność.Pod koniec tego artykułu zrozumiesz portfele Bitcoin i zorientujesz się, który typ jest dla Ciebie odpowiedni. Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę:

  • W drodze?Jeśli dokonujesz płatności osobiście, a nie online, portfel mobilny, taki jak Copay (iOS i Android), chlebak (iOS) lub Mycelium (Android) jest koniecznością.
  • Częstotliwość płatności.Jeśli będziesz musiał dokonywać częstych płatności, najlepiej będzie trzymać swoje środki w portfelu, który jest łatwy w użyciu i dostępny. Portfele mobilne i portfele stacjonarne to dobre opcje.Ilość.Jeśli masz do czynienia z dużymi ilościami bitcoinów, będziesz potrzebować bezpiecznego portfela. Portfele sprzętowe i bezpieczne portfele offline, takie jak Armory, to dobre opcje.Użyj kombinacji.Używaj mobilnego portfela jako konta czekowego i sprzętowego lub bezpiecznego portfela offline jako konta oszczędnościowego. Mieszaj i dopasowuj, aby znaleźć kombinację zapewniającą zarówno bezpieczeństwo, jak i dostępność.Portfele uniwersalne

   Portfel Atomic

   Atomic Wallet to w pełni zdecentralizowany portfel wielowalutowy bez zabezpieczenia, obsługujący ponad 300+ monet i tokenów. Atomic zapewnia interfejs, który pozwala nie tylko zarządzać, ale także wymieniać i kupować kryptowaluty bez korzystania z usług zewnętrznych. Portfel ma wbudowaną zdecentralizowaną książkę zamówień, umożliwiającą użytkownikom wymianę BTC, LTC i QTUM przy użyciu technologii Atomic Swap. Atomic Wallet zapewnia użytkownikom 12-wyrazowe mnemoniczne ziarno, dzięki czemu uzyskują pełny dostęp do swoich funduszy. Wszystkie klucze prywatne są zaszyfrowane na urządzeniu końcowym.

   CopayCopay to portfel Bitcoin firmy Bitpay, dostępny na iOS, Android, Windows Phone, Linux, Max OS X i Windows. Ponieważ Copay jest dostępny na wielu platformach, łatwo jest używać tego samego portfela lub kont na wielu urządzeniach.

   Prosty, przejrzysty interfejs użytkownika Copay sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla nowych użytkowników Bitcoin. Copay to także dobra opcja dla firm ze względu na funkcję wspólnego konta, która wymaga podpisania każdej transakcji przez określoną liczbę użytkowników. Na przykład dwaj współzałożyciele mogliby utworzyć portfel 2 z 2, w którym obaj będą musieli podpisać każdą transakcję.

   Portfele sprzętowe

   Portfele sprzętowe to małe komputery lub karty inteligentne zbudowane wyłącznie w celu generowania kluczy prywatnych Bitcoin w trybie offline. Portfele sprzętowe bezpiecznie podpisują transakcje w tym samym środowisku offline.

   Portfel COLDCARDColdcard to łatwy w użyciu, bardzo bezpieczny, dostępny w przystępnej cenie portfel sprzętowy typu open source, którego kopię zapasową można łatwo wykonać za pomocą zaszyfrowanej karty microSD. Twój klucz prywatny jest przechowywany w specjalnym układzie zabezpieczającym. Projekt oprogramowania MicroPython umożliwia wprowadzanie zmian. Wychodzi poza to, dając Ci możliwość podpisywania transakcji w pełni Air-Gapped / Offline przez MicroSD (PSBT-BIP174)

   Coldcard różni się od innych portfeli. Nie jest wymagane żadne specjalistyczne oprogramowanie. Akceptuje standardową transakcję PSBT (BIP 174) zapisaną na karcie MicroSD. Żadna „aplikacja towarzysząca na Twoim komputerze nie współpracuje już z głównymi portfelami (Electrum i nie tylko). To jest tanie! Proste opakowanie, prosta konstrukcja, bez fantazyjnych pudełek, bez zbędnych kabli. Jest bardzo bezpieczny! Prawdziwy układ zabezpieczający kryptowaluty. Twój klucz prywatny jest przechowywany w dedykowanym chipie zabezpieczającym, a nie w głównej pamięci flash. Łatwe tworzenie kopii zapasowych! Gniazdo karty microSD do tworzenia kopii zapasowych i przechowywania danych. Pozwala to na podpisywanie prawdziwie offline, poprzez przesyłanie niepodpisanych / podpisanych transakcji na Sneakernet. Oprogramowanie typu open source obsługuje Micropython i możesz to zmienić.

   Ledger NanoLedger Nano to portfel sprzętowy oparty na karcie inteligentnej. Klucze prywatne są generowane i podpisywane w trybie offline w bezpiecznym środowisku karty inteligentnej. Nano jest konfigurowany za pomocą aplikacji Ledger Chrome. Podczas konfiguracji generowane jest losowe ziarno składające się z 24 słów i zapisywane w trybie offline, zapisując je na kartce papieru. W przypadku kradzieży, uszkodzenia lub utraty, cały portfel można odtworzyć z nasionami. Do urządzenia jest również przypisywany kod PIN wybrany przez użytkownika w celu ochrony przed fizyczną kradzieżą lub włamaniem.

   Ledger Nano może być używany na dowolnym komputerze lub telefonach z Androidem z Mycelium lub GreenBits.

   TREZORTREZOR różni się od Ledger Nano tym, że jest to raczej bardzo mały komputer niż karta chipowa. Klucze prywatne są nadal generowane offline.

   TREZOR generuje również ziarno składające się z 24 słów podczas konfiguracji. TREZOR ma własny wbudowany ekran, na którym ziarno jest wyświetlane i kopiowane podczas tworzenia kopii zapasowej. Ponieważ TREZOR jest urządzeniem offline, zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ ziarno nie jest wyświetlane na komputerze online.

   Do ziarna zawierającego 24 słowa można dodać dodatkowe hasło. Zapewnia to dodatkową ochronę, ponieważ każdy, kto znajdzie 24-wyrazowe ziarno innej osoby, może uzyskać dostęp do funduszy. Jeśli zostanie dodane opcjonalne hasło, osoba atakująca nadal nie będzie mogła uzyskać dostępu do funduszy bez zarówno materiału początkowego, jak i hasła. Jeśli zapomnisz hasła, nie będzie można go odzyskać.

   OPENDIMEPierwsza obligacja na okaziciela Bitcoin lub zwana Bitcoin Stick. Opendime to mała pamięć USB, która pozwala wydawać Bitcoiny jak banknot dolarowy. Podaj go wiele razy. Podłącz do dowolnego portu USB, aby sprawdzić saldo. Odpakuj w dowolnym momencie, aby spędzić online. Nie wierzyć nikomu.

   Działa jak dysk flash USB tylko do odczytu. Działa z każdym komputerem, laptopem i telefonem.

   Znajdujący się w środku plik obrazu QR i tekstowy zawiera adres Bitcoin i wsparcie.

   Klucz prywatny jest generowany wewnątrz urządzenia i nigdy nie jest znany nikomu, nawet Tobie!

   Świat Bitcoin zmienia się szybko, ale Opendime jest zbudowany na fundamentalnych funkcjach Bitcoin, które nie zmieniły się od pięciu lat.

   Daj czas Opendime każdemu, a nie będzie musiał się martwić, że możesz później odzyskać środki.

   Masz klucze prywatne w urządzeniu. To jest fizyczny bitcoin, tak jak powinien być po prostu przekazany komuś, a oni go mają.

   Podaj to wiele razy! Proste jak uścisk dłoni. Żadnych opłat górniczych, żadnych opóźnień w potwierdzeniach.

   Wykorzystuje podpisywanie wiadomości Bitcoin, normalne (inne niż HD) adresy płatności Bitcoin i klucze prywatne w formacie WIF.

   Księga HW.1Ledger HW.1 to tańsza wersja Ledger Nano.

   Ledger odłączonyLedger Unplugged to bezprzewodowy portfel sprzętowy wielkości karty kredytowej. Klucze prywatne są generowane offline. Transakcje są podpisywane na urządzeniu i przesyłane na telefon komórkowy przez NFC.

   Ledger Unplugged jest idealny do codziennego użytku, ponieważ urządzenie idealnie pasuje do portfela i nie jest wymagany kabel OTG.

   Portfele Bitcoin online

   Portfele Bitcoin online lub portfele internetowe przechowują klucze prywatne online. Dostęp do portfeli można uzyskać tylko za pomocą hasła ustawionego przez użytkownika.

   GreenAddressGreenAddress to multisigowy portfel internetowy z aplikacjami dostępnymi na Chrome, iOS i Android.

   SpectroCoinSpectroCoin to kompleksowe rozwiązanie dla Bitcoin. Oferowane usługi obejmują szeroką gamę rozwiązań Bitcoin, od wymiany po e-portfel Bitcoin.

   Portfele mobilne na Androida

   Atomic Wallet (Android)

   Atomic Wallet jest dostępny w Google Play i w pełni zoptymalizowany dla urządzeń z systemem Android. Aplikacja zapewnia możliwość płynnego zarządzania i wymiany ponad 300 monet i tokenów. Klucze prywatne są szyfrowane na urządzeniu użytkownika i nigdy go nie opuszczają.

   chlebak (Android)Breadwallet zaczynał jako najpopularniejszy portfel na iPhone’a, a teraz jest również dostępny dla urządzeń Adroid z systemem Android 6.0 lub nowszym. Prostota i łatwe w użyciu zabezpieczenia sprawiają, że jest to świetne miejsce do rozpoczęcia dla użytkowników, którzy są nowicjuszami w bitcoinie.

   Grzybnia (Android)Grzybnia jest ulubionym miejscem wśród doświadczonych użytkowników Bitcoin. To portfel HD z wieloma zaawansowanymi funkcjami, takimi jak obsługa portfeli sprzętowych TREZOR i Ledger, konta tylko do oglądania, wydatki na chłodnię i Tor.

   Portfel BitcoinPortfel Bitcoin był pierwszym portfelem Bitcoin na Androida. Jest prosty, łatwy do tworzenia kopii zapasowych i łączy się bezpośrednio z siecią Bitcoin z SPV.

   AirbitzAirBitz to kolejny portfel Bitcoin, który świetnie nadaje się do codziennego użytku. Jest zintegrowany z Foldem, co oznacza, że ​​możesz uzyskać 20% zniżki w Starbucks z poziomu portfela.

   Airbitz zarządza kontami z nazwami użytkowników i hasłami, ale nie ma dostępu do Twoich środków. Ten rodzaj tworzenia kont jest łatwiejszy dla mniej technicznych użytkowników, którzy mogą mieć problemy z tworzeniem kopii zapasowych lub zrozumieniem nasion HD.

   GreenBitsGreenBits to natywna wersja GreenAddress. Jest szybki, prosty i obsługuje portfele sprzętowe TREZOR i Ledger Nano / HW.1.

   Portfele mobilne na iOS

   chlebak (iOS)

   Połączenie prostoty i bezpieczeństwa Breadwallet uczyniło go najpopularniejszym portfelem iOS. Użytkownicy iPhone’ów szukający swojego pierwszego portfela Bitcoin powinni uznać Breadwallet za łatwy do zrozumienia.

   CopayCopay jest dostępny w App Store. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

   AirbitzAirBitz jest również dostępny w App Store.

   Portfele na biurko

   Portfele komputerowe to portfele programowe, które są pobierane i instalowane na komputerze. Poniższe portfele na komputery stacjonarne są dostępne w systemach Mac OS X, Windows i Linux.

   Portfele papierowe

   Portfele papierowe były standardową metodą przechowywania w chłodni przed zbudowaniem portfeli sprzętowych. Portfele papierowe to klucze prywatne wydrukowane na kartce papieru. W przypadku wygenerowania i wydrukowania na bezpiecznym komputerze offline portfele papierowe są bezpiecznym przechowywaniem w chłodni.

   Główny problem z portfelami papierowymi polega na tym, że tworzenie i drukowanie nowego portfela za każdym razem, gdy wysyłasz środki do chłodni, może być niewygodne. Istnieje jednak możliwość masowego drukowania portfeli papierowych, aby zaoszczędzić czas i wyeliminować ponowne wykorzystanie adresów. Nasz przewodnik po chłodniach wyjaśnia krok po kroku, jak stworzyć bezpieczny portfel papierowy.

   Najlepsze praktyki

   Bitcoin pozwala Ci kontrolować swoje pieniądze, co oznacza, że ​​jesteś odpowiedzialny zarówno za ich bezpieczeństwo, jak i prywatność finansową. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby zapewnić sobie prywatność i bezpieczeństwo:

   Kontroluj swoje klucze prywatneUsługi takie jak Coinbase i Circle oferują „portfele Bitcoin, ale w rzeczywistości kontrolują Twoje klucze prywatne. Najlepiej używać portfela, w którym kontrolujesz klucze prywatne. To jedyny sposób, aby mieć pełną kontrolę nad swoimi środkami i nie musieć polegać na osobach trzecich w zakresie bezpieczeństwa.

   Chroń swoją prywatnośćZa każdym razem, gdy żądasz danych łańcucha bloków z portfela, serwer może być w stanie wyświetlić Twój adres IP i połączyć go z żądanymi danymi adresowymi. Każdy portfel inaczej obsługuje żądania danych. Jeśli prywatność jest dla Ciebie ważna, użyj portfela, który pobiera cały łańcuch bloków, taki jak Bitcoin Core lub Armory. Tor może być używany z innymi portfelami do ochrony twojego adresu IP, ale to nie przeszkadza serwerowi w wiązaniu grupy adresów z jedną tożsamością. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z Open Bitcoin Privacy Project, aby uzyskać ranking portfela oparty na prywatności.

   Nie używaj ponownie adresówWiększość dzisiejszych portfeli Bitcoin automatycznie tworzy nowy adres dla każdej transakcji. Ponieważ wszystkie transakcje Bitcoin są publiczne, ponowne wykorzystanie adresu ułatwia innym grupowanie transakcji i zrozumienie, które płatności są powiązane z jedną tożsamością.

   Używaj różnych portfeli na różne kwoty pieniędzyTak jak nie chodzisz ze swoim kontem oszczędnościowym jako gotówką, istnieją różne portfele Bitcoin, których należy używać w zależności od tego, ile pieniędzy jest przechowywanych lub przesyłanych. Bezpieczne portfele, takie jak portfele papierowe lub portfele sprzętowe, mogą być używane jako portfele „oszczędnościowe, podczas gdy portfele mobilne, internetowe i stacjonarne powinny być traktowane jak portfel na wydatki.

   Twórz wiele bezpiecznych kopii zapasowychUżytkownicy powinni tworzyć wiele kopii zapasowych swoich portfeli. Kopie zapasowe należy przechowywać w oddzielnych fizycznych lokalizacjach na wypadek pożaru lub zalania. Portfele papierowe mogą być laminowane lub napisane metalem dla dodatkowej ochrony.

   Jak przechowywać bitcoiny

   Wcześniej wspomniano, że istnieją cztery rodzaje portfeli Bitcoin: portfele online, portfele sprzętowe, portfele programowe i portfele papierowe. Te cztery kategorie można dalej podzielić na różne rodzaje przechowywania i zabezpieczeń:

   Gorące portfelePopularne portfele to portfele Bitcoin używane na urządzeniach podłączonych do Internetu, takich jak telefony, komputery lub tablety. Ponieważ gorące portfele działają na urządzeniach podłączonych do Internetu, zawsze istnieje ryzyko kradzieży. Pomyśl o gorących portfelach, takich jak portfel dzisiaj. Nie powinieneś przechowywać żadnych znaczących ilości bitcoinów w gorącym portfelu, tak jak nie chodziłbyś z kontem oszczędnościowym w postaci gotówki.

   Jeśli używasz tylko niewielkich kwot, gorące portfele powinny być używane do codziennych potrzeb Bitcoin. Można, na przykład, chcieć trzymać bitcoiny o wartości 200 USD w gorącym portfelu na wydatki, a 10000 USD zamknięte w chłodni.

   Usługi powierniczeChociaż często nazywane są portfelami Bitcoin, usługi takie jak Coinbase i Circle nie są prawdziwymi portfelami Bitcoin. Klucze prywatne klientów są przechowywane przez te usługi stron trzecich, co oznacza, że ​​użytkownicy tak naprawdę nie mają kontroli nad swoimi pieniędzmi.

   Jak często mawiają Bitcoiners: „jeśli nie kontrolujesz kluczy, nie kontrolujesz monet. Mt. Gox to skrajny przykład, ale taki, który ilustruje znaczenie posiadania kluczy prywatnych. Gox była pierwszą i największą giełdą bitcoinów do 2013 roku. Tysiące użytkowników przechowało ponad 800 000 bitcoinów na swoich kontach Gox.

   W tamtym czasie można było twierdzić, że ma 1000 bitcoinów na koncie Gox. Chociaż było to prawdą w tamtym czasie, gdy tylko Mt. Gox twierdził, że padł ofiarą kradzieży, użytkownicy z bitcoinami na swoich kontach zostali pozostawieni z pustymi rękami.

   Usługi takie jak Coinbase i Circle mogą w rzeczywistości korzystać z dobrych praktyk bezpieczeństwa i istnieje szansa, że ​​Twoje bitcoiny są bezpieczne. Ale przechowując bitcoiny u osób trzecich, zawsze podejmujesz dodatkowe ryzyko.

   ChłodniaZimne przechowywanie uzyskuje się, gdy klucze prywatne Bitcoin są tworzone i przechowywane w trybie offline. Klucze prywatne przechowywane w trybie offline są bezpieczniejsze, ponieważ nie ma ryzyka, że ​​haker lub złośliwe oprogramowanie może ukraść Twoje monety.

   Istnieją trzy sposoby tworzenia zimnych magazynów: portfele papierowe, portfele sprzętowe i portfele programowe działające na komputerach offline. Pomyśl o chłodni jako o swoim koncie oszczędnościowym. Użyj go, aby bezpiecznie przechowywać bitcoiny, których nie planujesz wydawać.

   Portfele z wieloma podpisamiPortfele z wieloma podpisami, takie jak Copay, ułatwiają współdzielenie kontroli nad bitcoinami między wieloma stronami. Multisig utworzony w trybie offline może również zwiększyć bezpieczeństwo przechowywania w chłodni.

   Portfele z wieloma podpisami wymagają podpisywania transakcji przez wiele stron w celu wydania środków. Na przykład w portfelu 2-2 obie strony muszą podpisać transakcję. W portfelu 2-3 multisig dwóch z trzech sygnatariuszy musi podpisać każdą transakcję.

   Armoury Multisig:Armoury oferuje funkcję Lockbox, która wymaga dowolnej liczby do siedmiu sygnatariuszy, aby zatwierdzić wspólne transakcje. Skrytka jest tworzona przez jedną stronę, która dodaje dodatkowe klucze publiczne jako współsygnatariusze. To rozwiązanie zapewnia połączenie elastyczności i bezpieczeństwa do użytku osobistego lub organizacji.

   Pofragmentowane kopie zapasowe Armory to kolejna przydatna funkcja. Zamiast wymagać wielu podpisów dla każdej transakcji, pofragmentowane kopie zapasowe wymagają wielu podpisów tylko w przypadku kopii zapasowych. Pofragmentowana kopia zapasowa dzieli kopię zapasową Armory na wiele części, co zmniejsza ryzyko fizycznej kradzieży portfela. Bez pofragmentowanej kopii zapasowej odkrycie kopii zapasowej pozwoliłoby na natychmiastową kradzież. W przypadku pofragmentowanej kopii zapasowej konieczne byłoby przejęcie wielu lokalizacji kopii zapasowych w celu uzyskania pełnej kopii zapasowej.

   Oto kilka codziennych przypadków użycia multisig:

   2-2 Portfel:Dwóch partnerów biznesowych współpracuje przy starcie. Tworzą portfel multisig 2-2, dzięki czemu żadne fundusze nie mogą być wydawane bez zgody obu założycieli. Jeśli ktoś spróbuje utworzyć transakcję, drugi partner będzie musiał podpisać transakcję, zanim pieniądze będą mogły zostać przeniesione.

   Portfel 2-3: portfel2-3 multisig może być używany do tworzenia bezpiecznego przechowywania offline z portfelami papierowymi lub portfelami sprzętowymi. Użytkownicy powinni już tworzyć kopie zapasowe swoich zasobów Bitcoin offline w wielu lokalizacjach, a multisig pomaga zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Na przykład użytkownik może przechowywać kopię zapasową portfela papierowego w trzech oddzielnych fizycznych lokalizacjach. Jeśli jakakolwiek lokalizacja zostanie naruszona, fundusze użytkownika mogą zostać skradzione. Portfele z wieloma podpisami poprawiają to, wymagając zamiast tego dwóch z trzech kopii zapasowych do wydania środków – w przypadku portfela 2-3 multisig. To samo ustawienie można utworzyć z dowolną liczbą podpisów. Portfel 5-9 wymagałby pięciu z dziewięciu podpisów, aby wydać środki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy