Zakład Ubezpieczeń Społecznych

17 lutego 2021

Numer i karta ubezpieczenia społecznego (subskrybuj)

Twój dziewięciocyfrowy numer ubezpieczenia społecznego to pierwsze i stałe połączenie z ubezpieczeniem społecznym. Pomaga nam to zidentyfikować i dokładnie zarejestrować Twoje objęte wynagrodzeniem lub zarobki z pracy na własny rachunek. Używamy go również do monitorowania Twojej historii, gdy zaczniesz otrzymywać świadczenia.

Dlaczego go potrzebujesz?Numer ubezpieczenia społecznego jest ważny, ponieważ jest potrzebny do znalezienia pracy, pobierania świadczeń z ubezpieczenia społecznego i innych usług rządowych. Kartę Ubezpieczenia Społecznego należy przechowywać w bezpiecznym miejscu razem z innymi ważnymi dokumentami i unikać niepotrzebnego jej wydawania. Pamiętaj, że w wielu przypadkach, nawet jeśli zgubiłeś kartę, wymiana może nie być konieczna. W większości przypadków wystarczy znać swój numer ubezpieczenia społecznego. Ale jeśli potrzebujesz wymiany, ułatwiamy to.

Możesz ubiegać się o wymianę karty onlineMożesz skorzystać z mojego konta Ubezpieczenia Społecznego, aby złożyć wniosek o wymianę karty Ubezpieczenia Społecznego online, jeśli:

 • Czy jesteś obywatelem USA w wieku 18 lat lub starszym z adresem pocztowym w USA (obejmuje to adresy APO, FPO i DPO);
 • Nie żądają zmiany nazwiska ani żadnej innej zmiany na karcie; iMieć prawo jazdy lub dowód tożsamości wydany przez jeden z wielu uczestniczących stanów lub Dystrykt Kolumbii.Jeśli Twoje prawo jazdy lub dowód tożsamości wydany przez państwo został wydany przez jeden z wymienionych poniżej stanów ta usługa nie jest jeszcze dostępna . Jeśli Twój stan znajduje się na tej liście, sprawdź ponownie . Pracujemy nad udostępnieniem tej usługi dodatkowym stanom.

  • Minnesota
  • NevadaNew HampshireOklahomaWirginia Zachodnia

   Ta usługa nie jest jeszcze dostępna, jeśli prawo jazdy lub dowód tożsamości zostały wydane na terytorium Stanów Zjednoczonych (np. Samoa Amerykańskie, Guam, Mariany Północne, Portoryko lub Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych).

   Jeśli jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych i nie otrzymałeś ostatnio zastępczej karty Ubezpieczenia Społecznego ani nie zmieniłeś nazwiska, możesz nie być uprawniony do korzystania z aplikacji online o kartę zastępczą w moim Ubezpieczeniu Społecznym.

   Jeśli nie masz mojego konta Ubezpieczenia Społecznego, możesz je założyć już dziś. Aby założyć konto, przejdź do:

   Jeśli nie kwalifikujesz się do złożenia wniosku online o kartę, postępuj zgodnie z instrukcjami w następnej sekcji.

   Jak uzyskać nową, zamienną lub poprawioną kartę DOWIEDZ SIĘ

   jakich dokumentów potrzebujesz

   WYPEŁNIJ I WYDRUKUJ

   aplikację

   WYŚLIJ LUB WYSYŁAJ

   te informacje do nas

   Ważne: wszystkie przedłożone dokumenty muszą być oryginałami lub kopiami poświadczonymi przez agencję wydającą. Nie akceptujemy kserokopii ani poświadczonych notarialnie kopii dokumentów.

   Uzyskaj uwierzytelnioną kopię dokumentu potwierdzającego narodziny, małżeństwo lub rozwód, który miał miejsce w Stanach Zjednoczonych.

   Bezpłatne usługi ubezpieczenia społecznegoNiektóre firmy oferują płatną zmianę nazwiska lub karty ubezpieczenia społecznego. Ubezpieczenie społeczne zapewnia te i inne usługi bezpłatnie. Nie płać za coś, co Ci damy za darmo. Ubezpieczenie społeczne to najlepsze miejsce, w którym można uzyskać informacje o ubezpieczeniach społecznych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy