Temat: Gospodarka wg PiS

500 złotych na dziecko. Minister: ćwierć miliona wniosków online

  • 500 dodatkowo także na pierwsze dziecko. Jest decyzja komisji senackiej
  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność w odniesieniu do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za przeszło 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na równoczesne miliardy

Ćwierć miliona wniosków o świadczenie spośród programu 500 plus złożono dotychczas przez internet. 95 proc. z nich - za pośrednictwem banków - poinformował wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk. Zaapelował, by przed wypełnieniem wniosku przeczytać instrukcję, bo zdarzają się błędy.

Brak numerów PESEL dzieci, deficyt informacji o pierwszym dziecku, gdy staramy się na temat świadczenie wychowawcze na następne dzieci - to, jak powiedział Marczuk, najczęściej popełniane błędy we wnioskach składanych online.

Przy składaniu wniosku papierowego, w urzędzie, można liczyć na pomoc urzędnika, osoba przyjmująca wniosek być może wskazać, gdzie ewentualnie powinno się go uzupełnić lub poprawić. W sytuacji, gdy samemu się wniosek wypełnia jak i również wysyła, błędów może być większą ilość, dlatego resort rodziny wspomina o konieczności czytania instrukcji.

Wniosek o 500 plus złożony. Co dalej? Są dwa scenariusze

- Bardzo nam jest zależne, żeby osoby składające wniosek online, zapoznały się z instrukcją - onan odrzucić jest skomplikowana; naszej stronie www zamieściliśmy też wskazówki, w co zwrócić uwagę - podkreślił Marczuk. Można gryzie znaleźć pod adresem.

Wiceminister zaznaczył, że przede wszystkim trzeba pamiętać na temat, by podać wszystkie własne dane osobowe. - Okazuje się, że często wnioski przychodzą do gmin bez PESEL-u dzieci. Dość częstym błędem jest też to, iż osoba, która ubiega się o świadczenie na kolejne i kolejne dziecko, odrzucić podaje w składzie dzinki pierwszego dziecka, co w zasadzie uniemożliwia gminie rozpoznanie morału - mówił Marczuk.

Instrukcje dla gmin

Zwrócił też uwagę, że w bankach część rubryk wydaje się autouzupełniania - bank podstawia dane, które ma w systemie. Trzeba je zweryfikować i ewentualnie zmienić, jeśli są nieaktualne.

- Od razu, gdy zorientowaliśmy się, że zdarzają się błędy, to wprowadziliśmy tzw. twardą walidację - mówił. Jak wyjaśnił, oznacza to, że system nie puści wniosku z niektórymi błędami. - Już od wczoraj, jeśli ktoś wypełnia konkluzja w systemie bankowości multimedialnej to nie pójdzie w dalszym ciągu, jeśli popełni pewne określone błędy, np. jeśli ubiega się o pieniądze na kolejne dziecko, an odrzucić poda w składzie rodziny pierwszego dziecka albo gdy nie poda PESEL-ów pociechy czy daty urodzenia a mianowicie tłumaczył wiceminister.

Podkreślił, że nie to defekty wynikające z wadliwego przyrządzania wniosków czy systemów, ale są to błędy popełniane przez ludzi. Podobne a mianowicie jak wskazał - przytrafiają nam się przy wnioskach o zaświadczania rodzinne. - Dlatego apelujemy, żeby przed wypełnieniem wniosku przeczytać instrukcję. Chodzi o to, żebyśmy unikali niekoniecznych kłopotów. Pamiętajmy też, iż błędy wydłużają cała strategię - dodał.

Zły adres i niedostatek współmałżonka. Najczęstsze błędy we wnioskach o 500 zł na milusiński

Marczuk podkreślił, że jeśli ktoś obecnie złożył wniosek, ale odrzucić jest pewien, czy nie zaakceptować popełnił błędów, albo obecnie wie, że je popełnił, może go złożyć ponownie. - Tu też zareagowaliśmy szybko i już po poniedziałek do południa wysłaliśmy do gmin instrukcję, jak na przykład mają postępować, gdy przybywa wadliwy wniosek. Odnośnie do zasady, prosimy, żeby gmina kontaktowała się mailem i prosiła o złożenie wniosku jednego razu jeszcze online. Jak ktoś się sam zorientował, może złożyć wniosek powtórnie, odrzucić czekając na sygnał spośród gminy - mówił Marczuk. Zapewnił, że gmina na niego przyjmie.

Wskazał, hdy również szczegółowe instrukcje gwoli gmin zostały zamieszczone w stronach resortu.

"Trochę tych błędów może być"

Pytany, jak wiele wydaje się źle wypełnionych wniosków, rzekł, że nie jest jeszcze w stanie tego ocenić, jest to analizowane. a mianowicie Ale z sygnałów, które do nas docierają, również z gmin, jak jak i również od beneficjentów, wynika, hdy trochę tych błędów być może być - dodał Marczuk.

Poinformował, że do tej pory przez internet złożono ćwierć miliona wniosków, w poniższym za pośrednictwem PUE ZUS - cztery, 6 tys., czyli 2 proc., przez ePAUAP - 6, 6 tys., innymi słowy 3 proc., a reszta, czyli 95 proc. - za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Jak powiedział, z swoim informacji wynika, że przy dużych miastach większość papierów jest składana w ten sposób; we wtorek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz informowała na Twitterze, że dzięki ponad 19 tys. morałów złożonych w stolicy, 12 tys. wpłynęło online.

Ćwierć miliona wniosków #500+ przez kanały elektroniczne - nie chodzi o suma; cieszę się z powszechności tej e-usługi w przeciągu 5 dni.

— Anna Strezynska (@AnnaStrezynska) pięć kwietnia 2016

Zdaniem Marczuka świadczy to na temat tym, że ludzie najczęściej wybierają to rozwiązanie, po którym codziennie funkcjonują, tymże bardziej, że w wypadku instytucji bankowych nie trzeba zakładać jakichkolwiek bądź dodatkowych kont, nie wydaje się wymagane dodatkowe potwierdzanie identyczności itp. - To gwoli nas, dla administracji, lekcja, że trzeba myśleć takimi kategoriami: nie zmuszać ludzi do tego, żeby robili coś dodatkowo, tylko umożliwiać im korzystanie z owego, z czym na co dzień mają do czynienia - ocenił.

Trzy miesiące na wniosek

500 złotych na dziecko. Sadurska: podsłuchujemy tylko krytyka, krytyka, krytyka

Wiceminister przyznał, że zostały drobne, czasowe problemy spośród PUE ZUS, jednak przy jego opinii start programu można uznać za sukces. Przypomniał, że oznaczało wówczas uruchomienie zupełnie nowego przybory - we współpracy wraz z bankami, MRPiPS, resortem cyfryzacji.

Wskazał, że "silnikiem, czy sercem projektu" był odziedziczony po poprzednikach system informatyczny [email protected], który wcześniej nie zaakceptować przechodził takich obciążeń, zwrócił uwagę, że do systemu musiało informatycznie się przygotować 2, 5 tys. rodzimych gmin. - To był potężny projekt. I w sytuacji, kiedy w takowej bardzo rozbudowanej konstrukcji - w sytuacji startu, kiedy po piątek wpływa do naszą firmę 100 tys. wniosków a mianowicie na żadnym z tychże etapów nie mamy zagrożeń, można to uznać zbyt sukces - ocenił Marczuk.

Dzięki programowi Rodzina 500 plus rodzice dostają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a te skromniej zamożne - również w pierwsze.

Na złożenie pierwszego wniosku są trzy miesiące. Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia, wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie.

50 milionów złotych długu upadłych firm  Pieniądze

50 milionów złotych długu upadłych firm Pieniądze

50 milionów złotych to długi 628 firm, które ogłosiły w Polsce upadłość od połowy 2017 roku do połowy 2018 roku - podał Krajowy Wykaz Długów. Według KRD tychże strat…...

Czytać..

21 109 osób chce pozostawać w OFE. Zdecyduj do samego końca lipca Informacje

Reforma emerytur przy rządowej zamrażarce. "Decyzja odrzucić została podjęta" Co w dalszym ciągu z reformą OFE? Emerytalna rewolucja przyspiesza. Rząd szykuje zmiany dla pracowników OFE znikną z branży. "To zwykła…...

Czytać..
1 stycznia wchodzi w żywot «duża» nowelizacja ustawy o VAT  Prawo

1 stycznia wchodzi w żywot «duża» nowelizacja ustawy o VAT Prawo

Ograniczenie nadużyć i uszczelnienie poboru podatku VAT poprzez m. in. przywrócenie tzw. sankcji administracyjnej i ograniczenie rozliczeń kwartalnych - taki ma być efekt "dużej" noweli ustawy o VAT, jaka wchodzi w…...

Czytać..

Szukaj

Kategoria

Popularny