ZUS o podwyżkach emerytur: nie ma jakiegokolwiek zagrożenia

  • Dom
  • Z kraju
  • ZUS o podwyżkach emerytur: nie ma jakiegokolwiek zagrożenia
Emerytury. ZUS: nie ma wypadku dla podwyżek

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotuje proces waloryzacji emerytur terminowo. Nie posiada żadnego zagrożenia - stwierdził w odpowiedzi na zapytania. pl rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz. Wcześniej środowiska informowały, powołując się dzięki nieoficjalne informacje, że wytwórnia znaleźć kłopot z aktualizacją na czas systemu komputerowego.

W ubiegłym tygodniu Komitet Społeczny Rady Ministrów dobrze zaopiniował projekt ustawy odnośnie do waloryzacji rent i emerytur w 2019 roku.

Zmiany mają polegać dzięki podwyższeniu do 1100 zł najniższej emerytury (obecnie wówczas 1029, 80 zł). Wraz z kolei najniższa renta wraz z tytułu częściowej niezdolności do pracy ma wynosić 825 zł (obecnie to 772, 35 zł). Nowy maszyneria przewiduje też, że emeryci dostaną minimum 70 złotych podwyżki.

Bez zmiany przepisów byłaby to podwyżka o 3, 26 proc., co oznacza, że dzięki nowelizacji skorzystają osoby, wskazane jest świadczenie nie przekracza 2147 zł.

Podwyżki na rzecz emerytów i rencistów. Wydaje się decyzja komitetu rządowego

Poprawki do systemu

Rządowy projekt oznacza zastąpienie zwykłego mechanizmu podwyżek, czyli procentowego, waloryzacją procentowo-kwotową i to ma być źródłem kłopotów.

Jak napisała "Gazeta Wyborcza", aby wprowadzić modyfikacje ZUS musi dokonać zmian w swoim Kompleksowym Programie Informatycznym (KSI). Jak podał dziennik, "każda zmiana upoważnienia powodująca modyfikację systemu wymaga jednak zwykle od sześć do 9 miesięcy prac informatyków".

– A my nie będziemy posiadać nawet połowy tego czasu (podwyżki wypłacane są w marcu - red. ). Przeprowadzenie waloryzacji, jeśli w ogóle się uda proceduralnie, wydaje się być na granicy możliwości ZUS – mówił, cytowany poprzez "GW", wysoki urzędnik zakładu.

Na podobny sezon 9 miesięcy, jeśli chodzi o przygotowanie systemu komputerowego, ZUS wskazywał przy szansie obniżenia wieku emerytalnego.

Rafalska: termin waloryzacji niezagrożony

Oprócz ZUS, emerytów zmniejsza także minister rodziny jak i również pracy Elżbieta Rafalska, która zabrała w tej sytuacji głos w środę.

- Stanowczo dementuję rozpowszechniane przez niektóre media informacje, jakoby ten termin był w jakikolwiek sposób zagrożony – podała.

Zapewniła, że "tak jak w poprzednich latach, tak i w 2019 r. waloryzacja zostanie przeprowadzona od 1 marca 2019 r. "

elon Musk na SXSW a mianowicie o nowej rakiecie jak i również sztucznej inteligencji

Elon Musk na SXSW a mianowicie o nowej rakiecie jak i również sztucznej inteligencji

Elon Musk odwiedził festiwal SXSW (South by Southwest), który to co roku organizowany wydaje się w Austin w Teksasie. Podczas sesji pytań jak i również odpowiedzi zdradził kilka oryginalnych informacji m. in.…...

Czytać..
eleganckie buty do biura dla kobiet

Eleganckie buty do biura dla kobiet

Praca biurowa może wydawać się lekka i prosta, lecz z pewnością tak nie zaakceptować jest. Kobiety codziennie zmagają się z różnymi dress code'ami, które muszą być przestrzegane. Jednym spośród najważniejszych…...

Czytać..
eksperci: ok. 5 zł zbyt litr benzyny w przyszłym tygodniu  Surowce

Eksperci: ok. 5 zł zbyt litr benzyny w przyszłym tygodniu Surowce

"Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne" "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca Połowa ropy…...

Czytać..
eBI: co najmniej 100 mld dolarów na inwestycje sprzyjające klimatowi  Ze świata

EBI: co najmniej 100 mld dolarów na inwestycje sprzyjające klimatowi Ze świata

Dość wymówek i manipulacji koncernów! Płomienne przemówienie Leonardo di Caprio Czysta pomysłowość, czysty zysk. Pierwsza wyspa samowystarczalna energetycznie Premier podpisała porozumienie klimatyczne. "Nie uderza w naszą gospodarkę" Początek…...

Czytać..
dłuższy czas na spłatę kary i walka z plagą drobnych kradzieży

Dłuższy czas na spłatę kary i walka z plagą drobnych kradzieży

Osoby ukarane mandatem na model za nieodpowiednie parkowanie pozostaną miały więcej czasu dzięki jego zapłacenie. Powstanie również elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne penalizacja złodziei. Uchwalona przy czwartek przez Sejm nowelizacja…...

Czytać..
dyrektywa PSD2 skłoni klientów do zmiany banku - meldunek Deloitte

Dyrektywa PSD2 skłoni klientów do zmiany banku - meldunek Deloitte

Banki będą wojować nawzajem o klienta nadal bardziej niż teraz. Umożliwi to wdrożenie nowej unijnej dyrektywy PSD2. Sprawi pani, że klient będzie miał możliwość chcieć, żeby jego "macierzysty"…...

Czytać..