Nowy przewoźnik na polskim niebie. Taniej polecimy do Azji?

  • Dom
  • Z kraju
  • Nowy przewoźnik na polskim niebie. Taniej polecimy do Azji?
Air China, chińskie linie, zaczęły bezpośrednie loty z Warszawy

Chiński narodowy przewoźnik Air China zainaugurował w środę bezpośrednie loty do odwiedzenia Polski. W pierwszym rejsie z Pekinu do Stolicy kraju na pokładzie samolotu podróżowało ok. 200 osób. Chińskie linie oferują przeloty 4 razy w tygodniu. Tymże samym wzrośnie konkurencja dzięki trasach azjatyckich, co być może być korzystne dla wędrujących.

Airbus A330 wylądował na warszawskim lotnisku Chopina tuż po godzinie siedmiu rano. Lot trwał ponad 9, 5 godziny.

Ważny dzień

Rosja dała zielone światło. LOT zarekomenduje nas najkrótszą trasą do Seulu

- To nadrzędny dzionek w rozwoju relacji polsko-chińskich. Samolot Air China z pasażerami po raz główny wylądował tutaj, w stolicy polski. Jest to wymowne wydarzenie, ponieważ dzięki otwarciu połączenia Warszawa-Pekin, nasze relacje nabiorą biegu - powiedział ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Naszym narodzie Xu Jian podczas uroczystej inauguracji połączenia na Lotniku Chopina.

Jak wyjaśnił, położenie geograficzne Polski jest bardzo korzystne i na rzecz niej, i dla Chin, ponieważ nasz kraj leży na szlaku komunikacyjnym wraz z Chin do Europy.

- Dzięki temu bezpośredniemu połączeniu zwiększy się przepływ osób podróżujących między naszymi krajami. Jestem pewien, hdy przyczyni się to do rozwoju przemysłu, ekonomii, zasobów, czy kultury. Wzrośnie także pozycja międzynarodowa Warszawy jak i również Polski - ocenił ambasador Chińskiej Republiki Ludowej.

Wiceprezes Air China Hou Xulun, podkreślił, że rozkład lotów między Pekinem natomiast Warszawą został tak ułożony, aby rejsy mogły się odbywać cztery razy po tygodniu. - Będziemy teraz latać na tej drodze w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Pasażerowie pozostaną mogli dogodnie przesiadać się na loty m. in. do Japonii, czy dzięki inne kierunki azjatyckie a mianowicie powiedział.

Wielkie wydarzenie

Także dyrektor Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski podkreślił, że rozpoczęcie bezpośrednich lotów między Pekinem a Warszawą jest wielkim wydarzeniem nie tyło dla lotniska, ale też na rzecz Polski.

Szef Lotniska Chopina o CPL: to byłaby najgorsza sprawa

- Nigdy wcześniej przeciętny chiński, ani nawet azjatycki przewoźnik nie oferował bezpośrednich lotów do Polski. To dla nas bardzo ważne, gdyż zależy nam, aby Warszawa zajmowała ważne położenie na szlaku komunikacyjnym między Chinami an Europą a mianowicie powiedział Szpikowski.

Bezpośrednie rejsy z Warszawy do odwiedzenia Pekinu wykonuje obecnie PLL LOT samolotem Boeing 787 Dreamliner. Przewoźnik lata aktualnie na tej trasie trzy razy w tygodniu, lecz planuje zwiększyć częstotliwość rejsów.

Air China to narodowe chińskie linie aeronautyczne z siedzibą w Pekinie. Na oficjalnej stronie spedytora można przeczytać, że jego flota samolotów to w porządku. 600 maszyn, głównie Boeingów i Airbusów, o średniej wieku 6, 2 lat. Linia lata na 360 trasach, w tym setka trasach międzynarodowych, oferuje złączenia do 174 miast przy 40 krajach. Air China jest w sojuszu Star Alliance, do którego należy także PLL LOT.

Lotnisko Chopina jest najwyższym portem lotniczym w Naszym kraju. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz obciążenie. Od początku 2016 roku do końca sierpnia lotnisko obsłużyło już 8, trzydziestu pięciu mln pasażerów, co daje wzrost o 10 proc. wobec analogicznego okresu przeszłego roku. W zeszłym roku z lotniska skorzystało po sumie ponad 11, 2 mln pasażerów.

agencja Moody’s oceniła Polskę. Wszystko, co musisz wiedzieć

Agencja Moody’s oceniła Polskę. Wszystko, co musisz wiedzieć

Agencja Moody's podnosi prognozę wzrostu PKB dla Polski Ministerstwo Finansów podało stan własnego konta Morawiecki o decyzji agencji Moody's. "Zależy nam na ocenie inwestorów" Fitch ostrzega Polskę. Obniża prognozę wzrostu gospodarczego…...

Czytać..
afera Panama Papers. Rothschild Trust w sprawie Poroszenki  Ze świata

Afera Panama Papers. Rothschild Trust w sprawie Poroszenki Ze świata

Poroszenko: sytuacja z dostawami gazu ustabilizowana Fala zarobkowej migracji do Polski może wciąż wzrosnąć. Bank centralny Ukrainy ostrzega Polak będzie zarządzał ukraińską spółką Odciski palców i fotografie cyfrowe. Zmiany na…...

Czytać..
adamczyk: w 2023 r. z południa Polski na Słowację pojedziemy drogą S1

Adamczyk: w 2023 r. z południa Polski na Słowację pojedziemy drogą S1

Duży ruch w autosalonach. Owe marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...

Czytać..
9 doba strajku w JSW. Kiedy porozumienie?

9 doba strajku w JSW. Kiedy porozumienie?

Negocjacje pomiędzy zarządem i stroną społeczną w JSW zmierzają w dobrym kierunku. Tak wypływa z relacji mediatora Longina Komołowskiego - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister gospodarki, pełnomocnik ds. reorganizacji górnictwa węgla…...

Czytać..
500 złotych na dziecko. Minister: ćwierć miliona wniosków online

500 złotych na dziecko. Minister: ćwierć miliona wniosków online

500 dodatkowo także na pierwsze dziecko. Jest decyzja komisji senackiej 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność w odniesieniu do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie…...

Czytać..
50 milionów złotych długu upadłych firm  Pieniądze

50 milionów złotych długu upadłych firm Pieniądze

50 milionów złotych to długi 628 firm, które ogłosiły w Polsce upadłość od połowy 2017 roku do połowy 2018 roku - podał Krajowy Wykaz Długów. Według KRD tychże strat…...

Czytać..