Temat: Gospodarka

Beata Szydło o niższym stulecia emerytalnym

  • Podatki, należności, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja
  • "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • "Około 20 miliardów" na początek. Wicepremier: pieniądze są zabezpieczone
  • Miliardy dzięki obietnice PiS-u jeszcze przy tym roku. Finansowanie "tajemnicą minister finansów"

Przywracając wiek emerytalny do sześcdziesięciu lat dla kobiet jak i również 65 dla mężczyzn, przywracamy naszym rodakom godny dobór - powiedziała premier Beata Szydło.

- Naszego kraju rząd daje Polakom uprawnienie wyboru. Jeżeli ktoś zostanie chciał pracować dłużej, będzie mógł to robić a mianowicie powiedziała premier na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Niższy wiek emerytalny będzie nas sporo kosztował. Morawiecki zdradził, ile

Realizacja obietnicy

Zwróciła uwagę, że oczekiwanie obniżenia wieku emerytalnego zgłaszali wyborcy na spotkaniach w czasie kampanii. - Wówczas na tym szlaku kampanijnym nie tylko usłyszeliśmy od was to, czego oczekujecie, jaką macie wizję polskiego was, jak chcielibyście, by po tym państwie się egzystowało (... ) ale ususzyliśmy na tym szlaku również wiele porad, zdań, które nauczyły nas życia, tegoż, jak powinniśmy - jako politycy - podchodzić do odwiedzenia spraw Polaków - zaznaczyła Szydło.

Premier podkreśliła, że emerytura jest prawem, a nie obowiązkiem. a mianowicie Każdy, w zależności od momentu sytuacji materialnej, rodzinnej, postaci zdrowia, będzie miał prawo decydować o długości swojej pracy. Polacy podejmą suwerenną decyzję, czy chcą pracować dłużej, czy też wolą przejść na emeryturę uprzednio, by dla przykładu, zajmować się wnukami czy też poświęcać się swoim pasjom w jesieni życia, czy decydować się na różne inne aktywności. To jest asortyment Polaków - podkreśliła premier.

Przemyślana reforma

Dodała, że przywrócenie wieku emerytalnego jest reformą "przemyślaną, skonsultowaną z Polakami, zgodną wraz z oczekiwaniami i bezpieczną dla budżetu państwa". - Tym samym rząd PiS ostatecznie wywiązuje się ze złożonej Polakom obietnicy i dowodzimy jeszcze raz, że nie rzucamy wyrażeń na wiatr; dowodzimy, że dotrzymujemy słowa, że jesteśmy rządem wiarygodnym i konsekwentnym, działającym zgodnie z planem - zaznaczyła Szydło.

Dodała, że świadczą o tym "nie słowa, nie PR, ale kondycja naszej gospodarki". - Dzięki temu Polacy mają poczucie stabilizacji i są w swoim kraju bezpieczni - powiedziała premier.

- Pragnę zadeklarować, że robimy wszystko, aby Polacy poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa nie utracili. A bierze się ono również z tego, że reformy, które wprowadzamy, są skutkiem wsłuchania się w wotum zwykłych Polaków i odpowiedzią na ich życiowe potrzeby - podkreśliła Szydło.

Praca do śmierci?

- Obniżając wiek emerytalny, cofamy szkodliwą i niechcianą przez Polaków decyzję rządu Platformy Obywatelskiej i Naszego Stronnictwa Ludowego o zrównaniu i wydłużeniu ludziom stuleciu emerytalnego do 67 lat - powiedziała Szydło.

Premier przypomniała, że zapoczątkowanie reformy emerytalnej z 2012 r. było komentowane w charakterze skazanie wielu Polaków w pracę "praktycznie do śmierci". Zwróciła uwagę, że reforma nie była konsultowana społecznie oraz nie uwzględniała ewentualności i sytuacji poszczególnych jednostek.

- To jest właśnie kwestia odpowiedzialności jak i również uczciwości polityków. Prawo i Sprawiedliwość te założenia projektu, które teraz wprowadza w życie, mówiło o tych propozycji i pokazywało właśnie przy kampanii wyborczej. Ponieważ istniejemy nie tylko konsekwentni i wiarygodni, ale jesteśmy również uczciwi wobec wyborców - powiedziała Szydło.

Są pieniądze

Premier zapewniła także, że w budżecie istnieją środki na przywrócenie stuleciu emerytalnego. Dodała, że ZUS ma środki na przyznane emerytury, jak i dzięki emerytury, które dopiero pozostaną przyznane.

- Przewodząc rozsądną politykę fiskalną, uszczelniając system podatkowy, zamykamy wargi krzykliwej opozycji i odmiennym niedowiarkom, którzy nie wierzyli, że to się da zrobić, a dało się. I będziemy dalej konsekwentnie naprawiać ten system jak i również prowadzić te reformy, dzięki którym finanse publiczne w naszym kraju są w coraz lepszej kondycji - oceniła Szydło.

Podziękowała wicepremierowi, ministrowi finansów Mateuszowi Morawieckiemu i jego zespołowi oraz szefowi Komitetu Stałego Rady Ministrów Henrykowi Kowalczykowi i ministrowi w kancelarii premiera Grzegorzowi Schreiberowi.

- Wówczas są ci ludzie, za pomocą których te projekty ustaw, które poprawiają polskie finanse, są przygotowane dobrze, trafiają pod spodem obrady parlamentu i za pomocą tym zmianom możemy dziś mówić, że kondycja naszego budżetu jest bardzo rzetelna, a dzięki temu mamy możliwość realizować projekty społeczne a mianowicie powiedziała.

Premier zaznaczyła, że nie spełniły się też czarne scenariusze odnoszące się do bankructwa systemu ubezpieczeń społecznych. - ZUS ma chronione środki na wypłatę świadczeń, w tym zarówno dzięki wypłaty przyznanych już emerytur, świadczeń dla osób, które już złożyły wniosek o emeryturę, jak i dzięki wypłatę świadczeń dla ludzi, które wniosek o emeryturę zdecydują się złożyć po przyszłości - zapewniła.

- Pragnę zapewnić państwa, że będziemy dalej wprowadzać program Dobrej Zmiany, nadal wprowadzać te reformy, do odwiedzenia których się zobowiązaliśmy. Będę cały czas dotrzymywać danego wam słowa. Zaufaliście mnie, a my nie sprzeniewierzyliśmy się temu zaufaniu a mianowicie podkreśliła Szydło.

Niższy wiek emerytalny

1 października w życie weszły prawo, które przywracają wiek emerytalny: 60 lat dla dziewczyn i 65 lat na rzecz mężczyzn. Jest to powrót do stanu sprzed reformy z 2012 r., jaka wprowadziła stopniowe podwyższanie stulecia emerytalnego do 67 czasów bez względu na płeć. ZUS spodziewa się, że w ostatnim kwartale tegoż roku na emeryturę być może przejść ok. 331 tys. osób.

banki przeniosą się do Frankfurtu? Niemiecki nadzór stawia warunki  Ze świata

Banki przeniosą się do Frankfurtu? Niemiecki nadzór stawia warunki Ze świata

Dostali tysiące euro dopłaty do samochodu. Teraz muszą oddać pieniądze Bolesny czerwiec Niemców. Od aut, przez rząd, na klęskę na mundialu Niemieckie auta z silnikiem Diesla mogą znacznie potanieć 28-godzinny…...

Czytać..
bank Iranu: aktywa kraju zamrożone za granicą wynoszą 29 mld dol.  Ze świata

Bank Iranu: aktywa kraju zamrożone za granicą wynoszą 29 mld dol. Ze świata

Życie dziewczyn w Iranie bez tajemnic. "To mężczyzna musi uczynić pierwszy krok" Berlin obiecuje pomoc niemieckim firmom na decyzji Trumpa Firmy obawiają się się nowych sankcji względem Iranu. "Zaczęły…...

Czytać..
baltic Pipe - ile będzie kosztować budowa gazociągu

Baltic Pipe - ile będzie kosztować budowa gazociągu

Budowa gazociągu Baltic Pipe będzie kosztować około jednej, 7 mld euro. Trochę ponad połowa tej ilości przypadnie na Gaz-System. Poinformował o tym Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Baltic…...

Czytać..
awanse wewnątrz firmy - kogo awansować? Porada wiceprezes FB

Awanse wewnątrz firmy - kogo awansować? Porada wiceprezes FB

Julie Zhuo, wiceprezes Facebooka ds. designu produktów, jakieś razu miała w sztabie świetnego pracownika. Wszyscy uznawali go za wzór i prosili go o porady. Zhuo pomyślała więc, hdy skoro…...

Czytać..
auta elektryczne zatankują na Orlenie  Moto

Auta elektryczne zatankują na Orlenie Moto

PKN Orlen rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw - poinformował koncern w komunikacie. Kierowcy mają możliwość naładowania aut elektrycznych na wybranych stacjach nadal w tym…...

Czytać..
apple spowalniał starsze modele iPhone’a

Apple spowalniał starsze modele iPhone’a

Apple jest marką, która cieszy się niemalże religijną czcią wśród swych miłośników. Jednak okazało się, że firma podważyła silnie zaufanie nawet swoich fanów. Gigant z Cupertino przyznał się właśnie do doświadczenia, o…...

Czytać..