Wybór banku: który bank wybrać?

17 lutego 2021
Category: Małych Firm

Niedawno byłem zaangażowany w wystąpienie z moim przyjacielem, bankierem Larrym z Community Bank z siedzibą w Houston. Po rozmowie pan z sali, Al, zapytał nas: „Czy banki są inne, a jeśli tak, to który wybrać? Larry odpowiedział pierwszy i po jego odpowiedzi mogłem tylko powiedzieć „Zgodziłem się.

Larry zaczął od „Tak, banki są różne.

Kontynuował, mówiąc Alowi, że „Część mojej odpowiedzi wiem, że nie prosiłeś, ale są to niezbędne informacje, które musisz wziąć pod uwagę.

„Odpowiadając na twoje pytanie, uważam, że właściciele małych firm powinni napisać, czego chcą i potrzebują od banku. Nie różni się to niczym od posiadania określonych kryteriów lub celów w poszukiwaniu pracownika. Co chcesz, aby bankier i bank zrobili dla Ciebie i Twojej firmy? Następnie, podczas przeprowadzania wywiadów z bankami, powiedz im, jakie będą Twoje potrzeby i oczekiwania oraz, że oczekujesz ich spełnienia. Larry podkreślił, że „Wypowiedz im teraz lub przepraszaj później!

5 Rozważania przy wyborze banku

Larry dodał, że w przypadku większych firm istnieje 5 głównych obszarów budzących obawy, które należy zakwestionować podczas procesu wyboru banku:

1)Sytuacja finansowaPrzejrzyj sprawozdania finansowe banku. Jeśli bank jest spółką publiczną, jego informacje finansowe są dostępne na stronie www.sec.gov. Jeśli jest to firma prywatna, jej informacje finansowe są dostępne na stronie www.fdic.gov. Przyglądając się informacjom finansowym, Twoje obawy są następujące: a) czy wartość netto banku rośnie z roku na rok, co zwykle oznacza, że ​​bank osiąga zyski oraz b) czy złe kredyty rosną lub maleją. Zapytaj bankiera, dlaczego nastąpiły zmiany wartości netto lub złych kredytów, ponieważ możesz mieć pewność, że bankier zapyta Cię, dlaczego nastąpiły zmiany w Twojej firmie. Tak jak bank nie pożyczy Ci pieniędzy, gdy Twoja firma będzie tracić pieniądze, tak nie chcesz być związany z bankiem, który podejmuje złe decyzje biznesowe.

2)Pozycja społecznaJakie jest postrzeganie banku przez liderów społeczności? Porozmawiaj z liderami biznesowymi z głównych sektorów biznesowych, takich jak nieruchomości, handel detaliczny, hurt. Lub nawet swoim konkurentom, którzy mogą być klientami banku, który rozważasz.

3)Apetyt na udzielanie pożyczek przez BankLarry powiedział: „Al, są w tym obszarze dwa problemy, którymi powinieneś się zająć.

a) Apetyt na ryzyko (tolerancje) – Musisz zapytać bankiera o filozofię banku dotyczącą udzielania pożyczek, taką jak procentowy udział pożyczki w stosunku do zabezpieczenia i polityki pożyczkowej, aby upewnić się, że Twoja firma mieści się w tym, czego bank chce i możesz zaakceptować.

b) Apetyt na kredyt – czy bank jest głównie pożyczkodawcą konsumenckim czy komercyjnym? Jakie specjalizacje branżowe promuje bank? Upewnij się, że już rozumieją Twój biznes, ponieważ nie masz czasu, aby ich uczyć. Jakich kredytów bank nie chce udzielać?

Banki mogą głównie udzielać pożyczek na nieruchomości przynoszące dochód lub pożyczek przedsiębiorstwom zajmowanym przez właścicieli. Jeśli szukasz czegoś innego, prawdopodobnie nie stanie się to z bankiem, z którym rozmawiasz. Jakiej wielkości pożyczki chce bank? Banki zwykle uważają małą firmę, której przychody są mniejsze niż 2 miliony dolarów. Definiują firmy z niższego średniego rynku jako firmy o przychodach od 2 do 30 mln USD. Wreszcie, uważają, że średnie przedsiębiorstwa mają przychody od 30 do 250 milionów dolarów. Upewnij się, że Twoja firma pasuje do rozmiaru, jakiego oczekuje bank, w przeciwnym razie możesz nie być zadowolony z wysiłków banku, aby uzyskać i utrzymać Twoją firmę.

4)Poziom doświadczenia w wypożyczalni„Czy chcesz mieć do czynienia z odbiorcą zamówienia czy osobą decyzyjną?

5)Pragnienie bankuCzy czujesz, że są zainteresowani i podekscytowani współpracą z Tobą? Przypomnij sobie dni randkowe, jak bardzo się ekscytowałeś, gdy druga osoba wydawała się zainteresowana! Chodzi o nawiązanie relacji. Czy istnieje związek między tobą a bankiem? Musisz pamiętać, że musisz zapłacić cenę, jeśli będziesz musiał zmienić stosunki bankowe.

Larry zakończył mówiąc Alowi: „Tak naprawdę sprowadza się to do poznania się dwóch osób i sprawdzenia, czy ich potrzeby są zgodne.

Dowiedz się, jak możesz być najlepszym skrzydłowym, korzystając z naszego bezpłatnego przewodnika Jak zostać skrzydłowym!

[box] Strategic CFO Lab Member Extra

Uzyskaj dostęp do planu wykonania projekcji w laboratorium SCFO. Plan krok po kroku, aby wyprzedzić przepływy pieniężne.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do planu wykonania. Nie jesteś członkiem laboratorium?

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o SCFO Labs [/ box]

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy