Temat: Chiny

  • Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności
  • "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek
  • Chiński gigant liderem na rodzimym rynku. Apple poza podium
  • Rozmowy USA-Chiny. Trump podał graniczną datę

Fatalna jakość powietrza w dużych miastach na północy Chin utrudnia zagranicznym firmom wyszukiwanie kandydatów do objęcia najwyższych stanowisk w ich chińskich placówkach – wynika spośród ankiety przeprowadzonej przez Izbę Handlową USA w Pekinie.

Prawie połowa spośród 365 działających w północnych Chinach zagranicznych firm, które wzięły udział w dorocznej ankiecie amerykańskiej izby, uznała zanieczyszczenie powietrza za czynnik odstraszający wysoko wykwalifikowanych zatrudnionych szczebla kierowniczego.

Najlepsi rezygnują

W pełnym smogu w Paryżu autem pojadą co drugi dzień. Zdecydują numery rejestracyjne

Zanieczyszczenie sprawia "trudności w rekrutacji jak i również utrzymaniu na stanowiskach uzdolnionych pracowników szczebla kierowniczego" a mianowicie napisano w raporcie spośród ankiety. W roku 2010 odsetek firm skarżących się na wynikające z jakości powietrza kłopoty z rekrutacją wynosił zaledwie 19 proc.

Jak dodano przy raporcie, największym zagrożeniem na rzecz działalności zagranicznych firm po Chinach jest jednak odrzucić smog, lecz spowolnienie chińskiej gospodarki. Pomimo obu ludzi czynników, większość ankietowanych firm optymistycznie widzi swoją działalność w Chinach w przeciągu następnych dwóch lat.

Na problem zanieczyszczenia powietrza w Pekinie i tej wpływ na rynek pracy zwrócił też uwagę wódz pekińskiego biura międzynarodowej spółki headhunterskiej Dragonfly, Phillipe Comolet-Tirman.

- Dla jednostek młodych oraz osób, które są w Chinach od czasu niedawna, zanieczyszczenie nie przesądza wielkiego problemu. Natomiast ludzie, które pracują w Chinach od wielu lat, starają się teraz przenosić do Szanghaju albo na południe kraju, lub nawet wrócić do Europy - powiedział Comolet-Tirman. Dodał, że "problem tenże jest szczególnie ważki dla ludzi z małymi dziećmi". a mianowicie Wielkim firmom jest w tym momencie prawdopodobnie trudniej przemieszczać swych pracowników do Chin a mianowicie ocenił.

Poważny problem

Smog truje także w domu? Naukowcy wejdą do mieszkań i sprawdzą

Zanieczyszczenie środowiska w Chinach uważa się za przyczynę setek tysięcy przedwczesnych zgonów. Nagłośnione przez światowe media, zszargało także wizerunek wielu miast państwa, w tym Pekinu, powodując ważny spadek liczby odwiedzających go turystów.

W przeszłym roku poziom zanieczyszczenia powietrza przekroczył krajowe normy po prawie wszystkich chińskich metropoliach, w których dokonano pomiarów. Najgorzej jest na północy, w którym miejscu mieści się większość chińskiego przemysłu węglowego, stalowego i cementowego. Dodatkowo, niskie temperatury replikują tam potrzebę ogrzewania budynków, najczęściej węglem. Najbardziej dotknięty smogiem jest Pekin, objęty przez przemysłową prowincję Hebei i zanieczyszczany od środeczka przez intensywny ruch uliczny.

W ostatnich miesiącach jakość powietrza pogorszyła się również na południu państwa, zwłaszcza w prowincji Guangdong, w przemysłowym regionie delty Rzeki Perłowej, obejmującym metrów. in. metropolie Kanton jak i również Shenzhen. Zarówno tam, jak na przykład i w Szanghaju, atmosfera wciąż jest jednak wiele czystsze niż na północy i nie powoduje problemów rekrutacyjnych.

Wcześniej w tym miesiącu, w przemówieniu na otwarcie dorocznej sesji chińskiego parlamentu, premier Li Keqiang oficjalnie "wypowiedział wojnę" zanieczyszczeniu. Zwalczenie smogu posiada być elementem zbliżającym gospodarkę Chin do modelu progresu zrównoważonego. Według zapowiedzi rządu do 2020 roku pułap zanieczyszczenia powietrza w sześcdziesięciu proc. chińskich miast ma się mieścić w lokalnych normach.

chiny. Wzrost gospodarczy w 2018 najniższy od blisko trzydzieści lat  Ze świata

Chiny. Wzrost gospodarczy w 2018 najniższy od blisko trzydzieści lat Ze świata

Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności "Szansa dla naszych przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński gigant…...

Czytać..
chiny coraz bliżej dna? Najgorsze dane od roku  Ze świata

Chiny coraz bliżej dna? Najgorsze dane od roku Ze świata

Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Wrzucił monety do odwiedzenia silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński…...

Czytać..
cEPiK 2. 0. Uruchomienie świeżego systemu z kłopotami

CEPiK 2. 0. Uruchomienie świeżego systemu z kłopotami

Projekt budżetu dzięki 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze modyfikacją czasu? Komisja Europejska zaprezentuje propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać..
ceny ropy w górę. Umowa między Arabią Saudyjską natomiast Rosją

Ceny ropy w górę. Umowa między Arabią Saudyjską natomiast Rosją

Ceny ropy naftowej rosną. Wszystko dzięki porozumieniu między Arabią Saudyjską a Rosją, które posiada ustabilizować rynek czarnego złocista. Wyższe ceny mogą ucieszyć Kreml. Jak wzrosty wyglądają na liczbach? Baryłka ropy…...

Czytać..
ceny prądu w 2019 r.. Innogy wprowadziło nowe ceny

Ceny prądu w 2019 r.. Innogy wprowadziło nowe ceny

Ustawa o cenach prądu do poprawy. Zielone światło od Senatu Ceny prądu pod napięciem. Bruksela chce dodatkowych wyjaśnień Przegląd prasy: Rząd źle policzył koszty ustawy prądowej Ustawa prądowa pod lupą Brukseli.…...

Czytać..
ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 26. 09-02. 10. 2016

Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 26. 09-02. 10. 2016

Benzyna Pb98 za 4, 69-4, 80 zł/l, benzyna Pb95 za 4, 35-4, 46 zł/l, olej pociągowy ON za 4, 18-4, 27 zł/l, autogaz GAZOWĄ za 1, 86-1, 92 zł/l…...

Czytać..