Ważne umiejętności finansowe, które cenią pracodawcy

17 lutego 2021
Category: Możesz Mieć

Specjaliści ds. Księgowości i finansów mogą znaleźć możliwości kariery w wielu różnych branżach. Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o stanowisko dyrektora finansowego, analityka finansowego, planisty finansowego czy doradcy inwestycyjnego, przekonasz się, że te stanowiska mają wspólne funkcje i terminologię.

Aby dostać się w teren i zdobyć którąkolwiek z tych pozycji, będziesz potrzebować co najmniej tytułu licencjata, chociaż masz do wyboru kilka kierunków, które się kwalifikują. Istnieją programy studiów z zakresu finansów, rachunkowości i ekonomii. Niektórzy specjaliści uważają również, że zajęcia z komunikacji są przydatne w tego rodzaju pracy.

W zależności od tego, które pole wybierzesz i na jakie stanowiska chcesz się ubiegać, może być konieczne ukończenie specjalistycznego programu szkoleniowego i zdobycie jednego lub więcej certyfikatów lub licencji.

Jakich umiejętności potrzebujesz, aby być specjalistą od finansów?

Ponieważ w świecie finansów istnieje wiele różnych ról i stanowisk, niezbędne umiejętności mogą się znacznie różnić. Specjaliści ds. Księgowości i finansów muszą posiadać doskonałe zdolności analityczne i interpersonalne oraz dogłębną znajomość technologii branżowych. Jako osoba zarządzająca pieniędzmi, najważniejszym towarem organizacji, profesjonaliści finansowi ponoszą ogromną odpowiedzialność. Tak więc bycie godnym zaufania i umiejętność radzenia sobie dobrze pod presją to niezwykle ważne cechy.

Przejrzyj przykłady życiorysów finansowych i listów motywacyjnych

Rodzaje umiejętności finansowych

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na jakiekolwiek stanowisko związane z finansami lub księgowością będziesz musiał wykazać się kilkoma umiejętnościami, zarówno technicznymi, jak i miękkimi, aby znaleźć pracę. Wiele z najbardziej poszukiwanych umiejętności do pracy w finansach ma również znaczenie w innych dziedzinach. Możesz mieć bardziej istotne doświadczenie, niż myślisz.

Księgowość

Umiejętności księgowe obejmują wiedzę niezbędną do ewidencjonowania transakcji księgowych oraz dobrą znajomość obowiązujących przepisów rachunkowych. Możesz sporządzać sprawozdania finansowe i budżety bezpośrednio lub nie, w zależności od zajmowanego stanowiska. Nie musisz być biegłym księgowym, ponieważ możesz mieć w swoim zespole biegłego księgowego, który Ci pomoże. Jednak aby udzielić porady finansowej, musisz czuć się całkowicie swobodnie, czytając i omawiając sprawozdania finansowe.

 • Księgowość
 • Zasady rachunkowościStandardy księgoweTechniki księgoweUśrednianieAsygnowanieObliczeniaZarządzanie przepływem środków pieniężnychKomputerStężenieAnaliza kosztówRedukcja kosztówPrzetwarzanie danychDane finansoweZarządzanie finansamiGAAPKsięga głównaWpis do dziennikaMatematykaMS ExcelZysk i strataDane ilościowePojednaniaUzgadnianie wyciągów bilansowychRaportowanieSortowanieZłożenie podatkuPlanowanie podatkówRaportowanie podatkoweBilans próbnyPraca z liczbamiAnalityczny

  Myślenie analityczne oznacza dokładne spojrzenie na sytuację, zrozumienie, jak ona działa, zinterpretowanie jej znaczenia, a następnie wymyślenie przemyślanej, inteligentnej odpowiedzi. Ta umiejętność ma zastosowania techniczne, takie jak analiza danych lub analiza finansowa, a także szersze zastosowania, takie jak uogólnione rozwiązywanie problemów. Będziesz potrzebować obu.

 • Analiza danych
 • Podejmowanie decyzjiOszczędzaćOszacowanieAnaliza finansowaPlanowanie finansowePrognozowanieLogikaPlanowaniePriorytetyzacjaRozwiązywanie problemówPrognozowanie sald fiskalnychAnaliza ilościowaZaszeregowanieRozpoznawanie problemówRestrukturyzacjaOcena ryzykaZarządzanie ryzykiemPlanowanie strategiczneRozwiązywanie równańRozwiązywanie problemówKorzystanie z analizy scenariuszy finansowychWycenyAnaliza wartości dodanejTechnologia

  Nowoczesna technologia znacznie ułatwia i przyspiesza wyszukiwanie, sortowanie i przetwarzanie większości informacji potrzebnych do pracy w finansach lub księgowości. Wadą jest to, że musisz zrozumieć tę technologię, aby z niej korzystać. Ponieważ dostępne narzędzia wciąż się zmieniają i ewoluują, szczegółowa lista umiejętności technicznych w tym obszarze szybko stałaby się nieaktualna. Ale jeśli ugruntujesz się w nowoczesnej technologii informacyjnej, a następnie będziesz rygorystycznie być na bieżąco, będziesz na dobrej pozycji do odniesienia sukcesu.

  Przynajmniej dogłębne doświadczenie z programem do obsługi arkuszy kalkulacyjnych jest koniecznością.

 • Inżynieria finansowa
 • Modelowanie finansoweSystemy finansoweHyperionOprogramowanie ITMicrosoft OfficeAplikacje mobilneQuickBooksSOK ROŚLINNYPapiery wartościoweOprogramowanieSQLTechnologiaKomunikacja pisemna i werbalna

  Nie tylko musisz umieć jasno komunikować się, aby udzielać porad finansowych, ale także wzbudzać zaufanie i rozwijać silne relacje z ludźmi. W przeciwnym razie nikt nie powierzy Ci swoich pieniędzy. To nie jest kwestia postawienia godnego zaufania frontu; podczas gdy niektórzy przedstawiają się fałszywie, aby przyciągnąć biznes, takie praktyki są zarówno moralnie złe, jak i zwykle mniej skuteczne. Musisz być uczciwy i rozsądny. Jeśli nie możesz dobrze komunikować się na wszystkich poziomach, inni ludzie nie będą w stanie powiedzieć, że jesteś osobą godną zaufania.

  Branża finansowa może być zarówno satysfakcjonująca finansowo, jak i osobiście satysfakcjonująca, ponieważ na niektórych stanowiskach możesz spędzać czas pomagając ludziom. Podobnie jak w wielu innych dziedzinach, będziesz musiał się poświęcić i ciężko pracować, aby odnieść sukces w tego rodzaju wymagającej karierze, ale potencjał sukcesu jest tego wart.

 • Komunikacja
 • Doradztwo finansoweKoncepcje finansoweSprawozdawczość finansowaInterpersonalnePrzywództwoZarządzanieKomunikacja niewerbalnaZarządzanie wydajnościąPrzekonująceZarządzanie praktykąPrzedstawianieZarządzanie projektamiZarządzanie relacjamiTłumaczenie danychWięcej umiejętności finansowych
  • Spełnienie
  • Podejmowanie decyzjiZręcznośćPlanowanie nieruchomościObsługa szczegółowych pracObsługa pieniędzyInwestycjeZasady inwestowaniaMarketingFuzjeMBAOrganizacyjnyPomiar wydajnościRaporty wydajności portfelaSprzedażOpodatkowanieZarządzanie majątkiemPraca w stresieJak wyróżnić swoje umiejętności DODAJ NAJWAŻNIEJSZE UMIEJĘTNOŚCI DO SWOJEGO CV: Przejrzyj listy najważniejszych umiejętności, których poszukują pracodawcy podczas oceny kandydatów do pracy, oraz umiejętności, które najlepiej umieścić w swoim CV, aby pomóc Ci znaleźć zatrudnienie. Nie musisz wspominać o każdej umiejętności; po prostu pamiętaj, aby wybrać kilka z każdej sekcji, aby pokazać, że jesteś wszechstronny.

   PODKREŚL SWOJE UMIEJĘTNOŚCI W LISTIE PRZEWODNIKA: Użyj listu motywacyjnego, aby pokazać kierownikowi ds.

   WYMIENIĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI PODCZAS WYWIADÓW O PRACĘ: Możesz również wspomnieć o tych słowach podczas rozmów kwalifikacyjnych. Każda praca będzie wymagać innych umiejętności i doświadczenia, więc uważnie przeczytaj opis stanowiska i skup się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy