Temat: Internet

Cable. co. uk: Polska na 32. miejscu w rankingu prędkości internetu  Tech

  • "Internet powinien być prawem". Pół pory darmowo dla każdego
  • Koniec piractwa, czy cenzura przy internecie? Emocje wokół ofert reformy prawa autorskiego
  • Superszybki internet "niedługo" w Polsce. Minister: pilotaż rozpocznie się w Łodzi
  • "Ojciec internetu" ostrzega: masz zdjęcia, dzięki których ci zależy, wydrukuj je
  • Koniec internetu jaki to znamy? Kontrowersyjna decyzja odnośnie neutralności sieci

Polska awansowała o trzy miejsca i jest na 32. miejscu w światowym rankingu szybkości internetu - wynika z najnowszego zestawienia przygotowanego przez brytyjską firmę Cable. co. uk. Mając na uwadze państwa unijne wyższe miejsca w rankingu mają od naszą firmę m. in. Czesi, Słowacy i Bułgarzy.

Tegoroczny raport przygotowany przez brytyjską firmę bada sytuację w 200 krajach. Analiza przeszło 160 milionów połączeń jest przeprowadzona w okresie 12 miesięcy do 29 maja tego roku.

Czołówka bez zmian

Z najnowszego zestawienia wynika, że 1-wszą pozycję obronił Singapur. Średnia prędkość internetu w tym kraju to 60, 39 megabitów na sekundę. Szybkość pobierania pliku "ważącego" pięć gigabajtów zajmuje zaś trochę ponad 11 minut.

Na drugim miejscu, jednakowo jak rok temu, znalazła się Szwecja - 46 megabitów na sekundę. Przy czym pobieranie pliku frapuje blisko 15 minut.

Superszybki internet "niedługo" w Polsce. Minister: pilotaż rozpocznie się w Łódki

Na podium awansowała (o jedną pozycję) także Posiłki. Średnia prędkość internetu w tym miejscu wynosi 43, 99 megabitów na sekundę, a pobieranie 5 gigabajtów zajmuje ok. 15, 5 minuty.

Pierwszą piątkę uzupełniają ponadto Norwegia - 40, 12 megabitów na sekundę oraz Rumunia - 38, 60 megabitów na sekundę. W czołówce rankingu dominują przedstawiciele Świata.

Polska w trzeciej dziesiątce

Polska znalazła się na 32. miejscu po światowym zestawieniu, co znaczy awans o trzy miejsca w rankingu. Zgodnie spośród pomiarami wykonanymi przez brytyjską firmę średnia prędkość globalnej sieci w naszym kraju kosztuje 19, 73 megabitów na sekundę. Pobieranie pliku zajmującego 5 gigabajtów zajmuje średnio ponad 34 minuty.

Biorąc pod uwagę państwa unijne wyższe miejsca przy rankingu mają od naszą firmę m. in. Czesi, Słowacy i Bułgarzy. Polska z kolei wyprzedza Wielką Brytanię, którą sklasyfikowano na 35. miejscu. Średnia prędkość internetu w poniższym kraju wynosi 18, 57 megabitów na sekundę.

Ponadto niżej od naszej firmy znalazły się: Irlandia, Austria, Chorwacja, Włochy, Malta, Grecja i Cypr.

Internet 5G w Polsce

Przypomnijmy, że na początku czerwca Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął konsultacje w sprawie nasadzenia częstotliwości radiowych na potrzeby sieci piątej generacji (5G).

Konsultacje potrwają do 8 sierpnia.

Sieć telekomunikacyjna piątej generacji (5G) to nowy standard przekazywania danych, który ma wyższą przepustowość niż stosowane do tej pory rozwiązania 4G. Wdrożenie 5G ma popierać w szczególności bardziej niezawodną komunikację pomiędzy urządzeniami i wspomóc w związku z tym w popularyzacji koncepcji tzw. internetu rzeczy.

Ministerstwo Cyfryzacji chce, żeby telekomunikacyjna sieć piątej generacji (5G) w Polsce działała od 2020 roku.

Bój o budżet UE. «Rozum podpowiada, że szanse w porozumienie są ograniczone» Informacje

Ministerstwo Finansów podało stan swojego konta Polska dużo dalej za Niemcami. Kolosalne różnice w sile europejskich gospodarek Setki miliardów wydane, kolejne już oczekują. Mają pomóc gospodarce Eksperci: nowa perspektywa unijna zapewnia większe…...

Czytać..
buffet zaproponował Trumpowi wymianę zeznań podatkowych  Pieniądze

Buffet zaproponował Trumpowi wymianę zeznań podatkowych Pieniądze

Popierający kandydaturę Hillary Clinton legendarny inwestor Warren E. Buffet, zajmujące czołowe stanowiska na liście najbogatszych ludzi świata, zaproponował w poniedziałek, żeby kandydat GOP Donald Trump spotkał się wraz z nim i…...

Czytać..
budowa zakopianki - trudności i opóźnienia

Budowa zakopianki - trudności i opóźnienia

Budująca odcinek tzw. zakopianki wraz ze Skomielnej Białej do Chabówki włoska firma Salini wystąpiła z szeregiem roszczeń w związku z trudnościami, jakie zastała na placu budowy. Wykonawca zażądał wydłużenia terminu…...

Czytać..
brexit. Ubywa wrogów Rosji przy UE  Ze świata

Brexit. Ubywa wrogów Rosji przy UE Ze świata

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto kreowanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują oryginalne narzędzie nacisku na Gazprom Moskwa chce…...

Czytać..
brexit może przynieść nieprzewidziane skutki

Brexit może przynieść nieprzewidziane skutki

Nowa opłata dla kierujących. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" na rzecz brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek gwoli Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...

Czytać..
brexit. KE przedstawia nowe sugestie na wypadek twardego brexitu  Ze świata

Brexit. KE przedstawia nowe sugestie na wypadek twardego brexitu Ze świata

Nowa należność dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co jesteś zobligowany…...

Czytać..