Stań się mądrzejszy w zaledwie 5 minut

17 lutego 2021

Najnowsze informacje o zmianach rynków, w Twojej skrzynce odbiorczej każdego dnia

 • Aktualności
 • AnalizaOpiniaCeny
  • Bitcoin
  • EthereumBitcoin CashXRP / Ripple O

   • Drużyna
   • KarieraZasady redakcyjneRegulaminPolityka prywatności
   • Reklamować
   • Zrzeczenie sięPolityka prywatnościRegulaminKarieraKontakt
   • RynkiDlaczego Bitcoin rośnie? Oto 3 powodyUdostępnij artykułPo kryptowalutowej zimie 2018 roku wydawało się, że dzień Bitcoina w słońcu dobiegł końca. Jednak wbrew wszelkim przeciwnościom, kryptowaluta wzrosła do tej pory ponad dwukrotnie w 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu cena oscyluje poniżej 8 000 USD. Ten niezwykły wzrost skłonił niektórych inwestorów do zadania prostego pytania: „Dlaczego Bitcoin rośnie?

    Nie ma prostej odpowiedzi. Zamiast tego wydaje się, że wiele różnych czynników – w tym obecny klimat gospodarczy, polityka rządu i podstawowe wartości – podnosi cenę Bitcoina (BTC).

    Strach na giełdzie

    Obecny klimat gospodarczy sprzyja przyjęciu Bitcoina jako środka przechowywania wartości.

    Na początku roku ekonomiści sugerowali, że szybki wzrost gospodarczy dobiegł końca. W rzeczywistości wielu wzywało Rezerwę Federalną do zapobiegawczego obniżenia stóp procentowych.

    Jednak wzrost w pierwszym kwartale wyniósł 3,2% – niezwykle silny. Tymczasem zyski przedsiębiorstw były wysokie. Razem te liczby powinny złagodzić obawy.

    Jednak podstawy zdawały się opowiadać inną historię. Wydaje się, że inflacja przyspiesza, a na rynki wkracza znaczna zmienność.

    Z całym strachem i niepokojem inwestorzy zwrócili się ku aktywom o wartości, aby zabezpieczyć się przed stratą. Bitcoin oferuje prostą inwestycję, która już zyskała na wartości.

    Zmiany w polityce finansowej

    Rząd Stanów Zjednoczonych również pośrednio uczestniczył w obecnych podwyżkach cen Bitcoinów.

    Po pierwsze, polityka stóp procentowych pozostawia wiele do życzenia. Rezerwa Federalna szukała miękkiego lądowania po zaostrzeniu ostatnich dziewięciu punktów decyzyjnych. Manipulacja doprowadziła jednak do poczucia zuchwalstwa co do autonomii, z jaką Rezerwa Federalna sprawuje władzę w gospodarce.

    Co więcej, luzowanie ilościowe (QE) i nowoczesna ekonomia teorii pieniądza (MMT) wzbudziły strach wśród inwestorów. Jeśli tego typu eksperymenty monetarne zawiodą, skutki mogą być katastrofalne.

    Jednak przydatność Bitcoina jako waluty usuwa go z pełnego wpływu takich wydarzeń. Ponieważ nie jest powiązany z regulowanymi przez władze federalne walutami fiducjarnymi, może funkcjonować z pewną niezależnością.

    Dlaczego Bitcoin rośnie? Sprawdź podstawy!

    Wreszcie, najważniejsze są podstawy.

    Wolumeny transakcji powróciły do ​​liczb, których nie widziano od końca 2017 r. Wygląda na to, że użytkownicy wrócili, a ci użytkownicy są również globalni. W krajach, w których banki narodowe zniszczyły wartości walut, takich jak Argentyna i Zimbabwe, Bitcoin stał się najpopularniejszą walutą. W rzeczywistości transakcje w krajach rozwijających się eksplodują – co prowadzi do zwiększonego popytu i wzrostu cen.

    Przy potencjalnie implozji systemów fiducjarnych i rosnącej popularności Bitcoinów, przyszłość wydaje się jasna dla pierwszej i najważniejszej kryptowaluty.

    Co myślisz? Dlaczego Bitcoin rośnie? Czy uważasz, że BTC właśnie zaczęło rosnąć z powodu powyższych czynników, czy też obecny wzrost będzie po prostu kolejną bańką? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy