Sprzedawcy będą pobierać opłaty za karty kredytowe?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 16 lipca 2012 /
 • 2 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Sprzedawcy od dawna narzekają na około 1–5% każdego zakupu karty kredytowej, którą muszą zapłacić bankom, aby przetworzyć transakcję, zwane również „opłatami za przesunięcie. Ale wkrótce mogą mieć potężną nową broń, która zachęci klientów do płacenia tańszymi metodami, takimi jak karty debetowe lub gotówka: dopłata do karty kredytowej.

  Zgodnie z porozumieniem ogłoszonym w piątek, MasterCard, Visa i 13 największych banków w kraju zapłaci sprzedawcom detalicznym 7,25 miliarda dolarów w celu rozstrzygnięcia pozwu zbiorowego, w którym zarzucili oni, że spiskowali w celu utrzymania wysokich opłat za machnięcia detaliczne. To duże pieniądze, z pewnością, ale najważniejszą wiadomością dla konsumentów jest to, że rozliczenie wymaga, aby Visa i MasterCard zmodyfikowały kilka istniejących od dawna zasad, w tym jedną zakazującą handlowcom pobierania dodatkowej opłaty za płatność kartą kredytową.

  Z informacji prasowej wydanej przez firmę prawniczą Robins, Kaplan, Miller i Ciresi.

  Modyfikacja tych zasad sieciowych przyniesie dodatkową wartość handlowcom o wartości wielu miliardów dolarów, umożliwiając akceptantom zapewnienie konsumentom większej przejrzystości w zakresie kosztów korzystania z różnych rodzajów metod płatności oraz umożliwienie akceptantom zbiorowego negocjowania opłat interchange i innych aspektów ich relacje z Visa i MasterCard. Oczekuje się, że reformy wymagane przez ugodę umożliwią akceptantom wywarcie presji na Visa i MasterCard m.in. w celu ograniczenia lub obniżenia opłat interchange.

  „Reformy osiągnięte w tej sprawie i w tym porozumieniu pomogą przesunąć równowagę konkurencyjną z poprzednio zdominowanej przez banki, które kontrolowały sieci kart płatniczych, na stronę handlowców i konsumentów, stwierdza K. Craig Wildfang, który prowadził sprawę za Powodowie zbiorowi jako współprowadzący prawnik i partner w Robins, Kaplan, Miller i Ciresi LLP „Z biegiem czasu reformy wywołane tą sprawą i tą ugodą powinny pomóc obniżyć koszty akceptacji kart dla akceptantów, co z kolei spowoduje obniżenie ceny dla wszystkich konsumentów .

  Niestety dla konsumentów „większa przejrzystość oznacza opłatę, odnotowaną na paragonie, aż do „maksymalnego pułapu dopłaty, który będzie regularnie negocjowany między akceptantami a sieciami przetwarzania.

  Trudno sobie wyobrazić, by duże krajowe sieci handlowe, takie jak Wal-Mart czy Target, nałożyły na posiadaczy kart dopłatę do karty kredytowej. O ile mi wiadomo, żaden z nich nie skorzystał z wcześniejszych zmian zasad, które pozwalają na takie rzeczy, jak minimalne kwoty zakupów dla użytkowników kart i rabaty gotówkowe.

  Ale jest bardzo możliwe, że mniejsze firmy, takie jak stacje benzynowe i sklepy ogólnospożywcze, z których część skorzystała z poprzednich zmian zasad, aby zachęcić do korzystania z gotówki, zaczną dodawać dopłatę.

  I chociaż grupy handlowe Wildfang i handlu detalicznego przewidują, że zmiana ostatecznie doprowadzi do niższych cen detalicznych dla konsumentów, jest to dalekie od jasności. Podczas walki o ograniczenie opłat za przeciąganie kart debetowych zawarte w Dodd-Frank, branża detaliczna poczyniła podobne prognozy. Ale prawie rok później trudno jest uzyskać dobre dane na temat tego, jaki wpływ, jeśli w ogóle, miały niższe opłaty za przeciąganie debetu na ceny detaliczne. Wyniki badań nad kierunkiem zmian cen od tamtego czasu zwykle różnią się w zależności od tego, kto sfinansował badanie.

  Jednak jest prawie pewne, że jeśli sprzedawcy detaliczni zapłacą mniej za przetwarzanie kart kredytowych, ucierpi na tym programy lojalnościowe. Banki wykorzystują część swoich przychodów z opłat za przeciąganie pieniędzy do finansowania programów, a jeśli spadną one w znacznym stopniu, prawdopodobnie staną się znacznie mniej hojne, jeśli chodzi o nagrody. Po wprowadzeniu limitów opłat za przeciąganie kart debetowych znacznie trudniej było znaleźć programy lojalnościowe dla kart debetowych, a większość z nich oferowała ograniczone korzyści.

  Co myślisz? Czy użytkownicy kart kredytowych powinni wnosić opłatę za przywilej?

  Śledź mnie na Twitterze: @ClaesBell.

  O autorze

  Claes Bell ukończył studia na Uniwersytecie Stanowym Florydy na wydziale historii i pisarstwa, po tym jak pracował jako pisarz i asystent redaktora działu Arts & Entertainment w The FSView i Florida Flambeau. Wziął trzyletnią przerwę w dziennikarstwie, aby uczyć intensywnego czytania w dwóch szkołach średnich w rejonie West Palm Beach, po czym wrócił do dziennikarstwa jako pracownik działu sportowego w The Palm Beach Post, niezależny redaktor w Bankrate i niezależny pisarz publikujący na Bankrate i inne placówki. Dołączył do Bankrate na pełny etat jako redaktor tekstowy w 2007 roku. W lutym 2009 awansował na reportera i obecnie pisze o bankowości, płytach CD, samochodach i wielu innych kwestiach związanych z finansami osobistymi dla Bankrate. Claes często bloguje, tweetuje i regularnie pojawia się jako gość na różnych platformach medialnych, aby wypowiadać się na temat finansów osobistych. Podczas swojego czasu w Bankrate,Claes był członkiem dwóch zespołów, które zdobyły znaczące nagrody dziennikarskie, w tym nagrodę Sigma Delta Chi od Society of Professional Journalists za relacje z Rezerwy Federalnej oraz nagrodę Best in Business od Society of American Business Editors and Writers za publikację ustawa o reformie finansowej Dodda-Franka. Pomógł także zaistnieć na platformach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, Bankrate.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy