Rozmiar karty kredytowej – jakie są wymiary, rozmiar i grubość?

17 lutego 2021
Category: Ogólnie Rzecz

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie są wymiary karty kredytowej?

Być może zauważyłeś swoją kartę kredytową przez lupę, kiedy została po raz pierwszy dostarczona. W końcu wyglądała dobrze i była fascynująca w dotyku.

Potem zacząłeś przesuwać, kupować i kupować, przekroczyłeś swój limit kredytowy i nigdy nie zastanawiałeś się nad rozmiarem karty kredytowej i jej fizycznymi cechami.

Ale gdy zastanawiałeś się nad wymiarami swojej karty kredytowej :

 • Dlaczego jest tak ukształtowany?
 • Dlaczego jest to ten konkretny rozmiar?Co decyduje o jego wyglądzie, dotyku i grubości?Oto kilka odpowiedzi na pytania.

  Grubość karty kredytowej

  Jak gruba jest karta kredytowa ? Ogólnie rzecz biorąc, standardowa grubość karty kredytowej to:

  • 0,03 cala lub
  • 0,76 milimetraPonieważ mil to jedna tysięczna cala grubość karty kredytowej wynosi zwykle 30 mil. Jest to całkiem niezła, trwała grubość jak na karty plastikowe i nie bez powodu. W końcu Twoje karty kredytowe muszą przetrwać, biorąc pod uwagę ilość nadużyć, przez które przechodzą, wsuwając i wysuwając maszyny z kartami kredytowymi.

   Co decyduje o tym standardowym rozmiarze?Zwykle to pasek magnetyczny lub pasek magnetyczny z tyłu karty odgrywa rolę w ustalaniu standardowego rozmiaru karty kredytowej .

   • Jeśli twoja karta kredytowa musi być włożona do maszyny, musi oczywiście pasować do rozmiaru, do którego maszyna jest przeznaczona.
   • Większość kart kredytowych na pieniądze wymaga standardowego rozmiaru CR80Czy wiedziałeś? Firmy produkujące karty plastikowe produkują nawet karty cieńsze i grubsze niż ta? Wszystko zależy od rodzaju karty.

    • Karty kredytowe oparte na pieniądzach muszą mieć taką samą grubość jak karty kredytowe
    • Inne karty mogą być cieńsze lub grubsze w zależności od zastosowaniaJeśli karta ma grubość 20-24 mil:

     • Karta wydaje się bardziej elastycznaJeśli karta ma grubość około 10-15 mil:

      • Karta wydaje się cienka jak papierJeśli karta ma grubość 0,76 mm (30 mil) i wyższą:

       • Karta jest zwykle używana do parkowania w garażach i wjeżdżania do budynkówTeraz, gdy grubość karty kredytowej została posortowana, przejdźmy do rozmiaru karty kredytowej.

        Wszystko, co musisz wiedzieć o rozmiarze i wymiarach karty kredytowej Bez wcześniej ustalonych wymiarów karty kredytowej byłoby to trudne dla maszyn obsługujących karty kredytowe, ponieważ niektóre maszyny byłyby zastrzeżone dla niektórych kart, a inne nie. Nie, dobrze, że karty kredytowe mają określony rozmiar.

        Ale jaki dokładnie rozmiar ma karta kredytowa ? Pytanie jest dość proste, ale może mieć różne odpowiedzi. W końcu istnieją międzynarodowe standardy dotyczące wielkości kart kredytowych.

        Ogólnie rzecz biorąc, istnieją cztery różne standardowe rozmiary kart identyfikacyjnych. Każdy z nich ma imiona:

        • ID-000
        • ID-1ID-2ID-3Chociaż standardowy rozmiar karty kredytowej to ID-1 i jest zwykle znany jako CR80, składa się z następujących wymiarów, więc można powiedzieć, że rozmiar karty kredytowej w calach to:

         • 3,37 cala szerokości (czyli 85,6 mm)
         • 2,125 cala wysokości (czyli 53,98 mm)Podsumowując, karta, którą otrzymujesz do przeprowadzania standardowych transakcji biznesowych, ma około 3,5 cala na 2 cale. Obejmuje to każdą kartę, od zakupów kredytowych i debetowych po korzystanie z kart podarunkowych.

          Powody, dla których wszystkie karty kredytowe mają ten sam rozmiar

          Można go wygodnie przechowywać w portfelu.

          • Gdyby nie jego z góry określony rozmiar, zarządzanie tymi wszystkimi kartami kredytowymi w portfelu byłoby denerwujące.
          • Ułatwia to znalezienie portfela, który umożliwia bezproblemowe przechowywanie wszystkich kart kredytowych Zapewnia odpowiednim podmiotom lepszą interakcję z kartami kredytowymi.

           • Karty kredytowe o tych samych wymiarach mogą ułatwić firmom korzystanie z jednego czytnika kart, który może pomieścić te pomiary
           • Nie potrzebujesz różnych czytników kart, które mogą obsłużyć cały zakres pomiarówChociaż posiadanie tych samych pomiarów dla wszystkich kart kredytowych może wydawać się drugorzędnym warunkiem wstępnym, może przynieść daleko idące wyniki, które wystarczą, aby uczynić to poważną sprawą.

            Kto w pierwszej kolejności rozpoczął ten wymóg?

            • Dzięki współpracy międzynarodowej wprowadzono ustalone wcześniej pomiary wielkości i grubości karty kredytowej .
            • Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna była pierwszą tego typu organizacją, która odniosła taki sukces.Mimo to, przed Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną było wiele organizacji, które starały się ujednolicić te aspekty.Żadna z nich nie wywarła tak wielkiego wpływu jak Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna.Możesz pomyśleć, że karty kredytowe wyglądają tak, jak wyglądają, ponieważ ułatwia to dopasowanie do portfela. Prawda jest taka, że ​​są one dostosowane do określonych norm określonych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO).

             Nowe i ulepszone, ale wciąż takie same stare

             Twoje karty kredytowe bardzo się zmieniły na przestrzeni lat. Niemniej jednak ich rozmiar, grubość i wymiary pozostają jedynymi stałymi.

             Technologia jest zawsze aktualizowana. Możesz uruchomić swoją kartę kredytową przez mały wałek i otrzymać kopię numerów na karcie. Możesz włożyć karty do czytnika chipów i przesunąć pasek magnetyczny, ale wygląd i styl pozostają takie same.

             Podsumowując, możesz wybrać dla siebie kartę kredytową w zależności od:

             • Projekt oparty na wyglądzie
             • Materiał w zależności od tego, z czego jest wykonanyInne funkcje, takie jak program nagród, APR i inne korzyściCokolwiek by się nie działo, zawsze masz pewność, że nie będzie ani za duży, ani za mały. Ułatwia to bezproblemowe wsunięcie go do portfela.

              Więc chociaż osoba siedząca obok Ciebie może nie mieć takiego samego zadłużenia na karcie kredytowej jak Ty, jedno jest pewne. Obie Twoje karty kredytowe są takie same.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy