Różne rodzaje inwestycji i związane z nimi ryzyko

17 lutego 2021
Category: Twoje Pieniądze

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów inwestycji, a każda z nich wiąże się z innym ryzykiem. Podczas gdy głównymi rzeczami, o których myślisz, próbując dowiedzieć się, jaki rodzaj inwestycji najbardziej Ci odpowiada, są zalety i możliwe zyski, musisz również pomyśleć o ryzyku. Na początku zauważysz, że ryzyko jest jednym z głównych kryteriów wyboru idealnego rodzaju inwestycji. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę różnych rodzajów inwestycji i związanych z nimi ryzyk.

Różne rodzaje inwestycji i związane z nimi ryzyko

# 1. Więzy

Termin „obligacja zazwyczaj odnosi się do wszelkiego rodzaju papierów wartościowych opartych na długach. Są one zgrupowane w ogólnej kategorii pod nazwą „papiery wartościowe o stałym dochodzie. Proces kupowania i handlu obligacjami jest łatwy do zrozumienia. Kupując choćby jeden egzemplarz, w rzeczywistości pożyczasz pieniądze firmie lub rządowi, który go wyemitował. W zamian obiecują dać ci dywidendy lub odsetki. W końcu zwrócą Ci również wszystkie Twoje pieniądze.

Jeśli chodzi o ich atrakcyjność, inwestorzy wybierają obligacje, ponieważ są one jednymi z najbezpieczniejszych ze wszystkich rodzajów inwestycji. Jeśli zdecydujesz się kupić te obligacje od rządu lub firmy, która jest stabilna, oznacza to, że Twoja inwestycja będzie praktycznie gwarantowana i wolna od ryzyka.

Jeśli chodzi o ryzyko, jest go mało i możesz sobie wyobrazić, co to jest. Bez względu na to, jak stabilna jest ta konkretna firma lub rząd stanowy, nic nie jest zrobione z kamienia. Każdy z nich może w którymś momencie upaść lub zakończyć się bankructwem. Jeśli chodzi o Ciebie, istnieje ryzyko utraty inwestycji.

# 2. DybyDrugi wpis na naszej liście różnych typów inwestycji to akcje. Profesjonaliści nazywają je również akcjami i zasadniczo uprawniają do zostania współwłaścicielem firmy lub firmy, która je wydała.

Większość firm na całym świecie emituje akcje w różnych momentach, ponieważ muszą zdobyć większy kapitał lub potrzebują więcej pieniędzy, aby prawidłowo prowadzić działalność. Mogą go używać do wielu celów, takich jak budowa fabryki, zatrudnianie większej liczby pracowników lub wypłacanie wynagrodzeń i premii.

Kupując akcje, oznacza to, że inwestujesz w tę firmę. Daje ci to prawo do uczestniczenia we wszystkich zgromadzeniach wspólników i, co ważniejsze, do otrzymywania części zysków firmy.

Jeśli chodzi o ryzyko, jest jedna rzecz, o której powinieneś wiedzieć. Zapasy są niestabilne. Co to znaczy? Oznacza to, że każdego dnia zmieniają się one pod względem wartości. Innymi słowy, kupując jedną akcję, nie masz absolutnie żadnej gwarancji, że w rzeczywistości przyniesie Ci ona jakiekolwiek pieniądze. Są opłacalne tylko wtedy, gdy firma, do której należą, jest rentowna. Nikt nie może ci tego zagwarantować.

# 3. Fundusze inwestycyjneZe wszystkich rodzajów inwestycji dostępnych na rynku inwestycyjnym fundusze inwestycyjne są, że tak powiem, najbardziej „społeczne. Zgodnie z podstawową definicją funduszu wspólnego inwestowania stanowią one w rzeczywistości podstawowy zbiór zarówno akcji, jak i obligacji. Kiedy jako przedsiębiorca lub inwestor decydujesz się na zakup funduszu wspólnego inwestowania, zasadniczo łączysz swoje środki pieniężne z innymi inwestorami.

Ten sposób postępowania umożliwi Ci następnie zatrudnienie profesjonalnego brokera lub menedżera w celu wybrania określonych aktywów w Twoim imieniu. Należy mieć świadomość, że wszystkie fundusze inwestycyjne są tworzone zgodnie z odrębną strategią. Jeśli chodzi o skupienie się, może to być wszystko. Niektóre przykłady obejmują małe i duże akcje, obligacje emitowane przez rządy lub inne firmy, akcje pochodzące z określonych branż lub krajów innych niż twój.

A co z ryzykiem? Największym problemem w przypadku funduszy inwestycyjnych są koszty. Praktycznie zjadą Twój zwrot z inwestycji. Są również głównym powodem, dla którego najlepsza część wszystkich funduszy inwestycyjnych faktycznie osiąga wyniki poniżej tego, czego od nich oczekiwano.

Drugie ryzyko związane z funduszami inwestycyjnymi wiąże się z używanym przez nich profesjonalnym językiem. Poinformowano, że branża ma tendencję do ukrywania kosztów, o których mówiliśmy w powyższym akapicie, za pomocą warstwy głębokich i złożonych sformułowań finansowych i żargonu. Badania pokazują, że firmom handlującym funduszami inwestycyjnymi zwykle udaje się uniknąć wysokich kosztów po prostu dlatego, że typowy inwestor lub inwestor nie rozumie, za co obecnie płaci.

# 4. Alternatywne różne rodzaje inwestycjiOprócz trzech głównych różnych rodzajów inwestycji, które już omówiliśmy powyżej, istnieją również alternatywne sposoby inwestowania pieniędzy. Niektóre przykłady to FOREX, kontrakty terminowe, opcje, nieruchomości, ropa i tak dalej. Przejdźmy bezpośrednio do zagrożeń.

Przede wszystkim te alternatywne rodzaje inwestycji są najbardziej skomplikowane. Ta idea oznacza, że ​​jeśli jesteś początkującym traderem, możesz chcieć skierować swoje wysiłki na inne strategie. Ponieważ nie masz dużego doświadczenia, ryzyko utraty inwestycji jest zbyt wysokie, aby je podjąć.

Po drugie, potrzebujesz dużej wiedzy, aby handlować takimi różnymi rodzajami inwestycji. Masz doskonałą okazję do osiągnięcia dużych zysków, ale nie będą one możliwe, jeśli nie masz wystarczającej wiedzy. Nigdy nie spekuluj jako początkujący, ponieważ wpakujesz się w wiele kłopotów. Zamiast tego o wiele lepiej jest budować swoje perspektywy finansowe niż stąpać po zdradliwych podstawach.

Aby mieć jasny obraz tego, jak ryzykowne są te różne rodzaje inwestycji, powinieneś wiedzieć, że są one nazywane opcjami wysokiego ryzyka i wysokiego zwrotu . Co to znaczy? Twoje przedsięwzięcie handlowe może przebiegać na dwa sposoby. Możesz wygrać dużo pieniędzy lub dużo stracić. Czy jesteś przygotowany na to ryzyko? Jako początkujący na pewno nie jesteś. Jako doświadczony lub profesjonalny trader możesz nim być, ale nadal musisz być ostrożny.

Z różnymi rodzajami inwestycji wiążą się różne formy ryzyka. Kiedy zaczynasz handlować lub inwestować, ważne staje się, aby dowiedzieć się i zdemistyfikować nawet, jakie to ryzyko naprawdę jest. Jak wspomniano powyżej, nie ma możliwości, abyś mógł handlować w zadowalający sposób, jeśli nie wykonasz nawet najmniejszego zarządzania ryzykiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy