Recenzja karty kredytowej Southwest Rapid Rewards Priority: Szybka ścieżka do przepustki Companion

17 lutego 2021
Category: Więc Możesz

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Uwaga redaktora: ten post został zaktualizowany o najnowsze informacje o karcie kredytowej.

Przegląd kart kredytowych z priorytetem Southwest Rapid Rewards

Karta kredytowa Southwest Rapid Rewards Priority Credit jest najbardziej opłacalną z osobistych kart kredytowych Southwest, z rocznym kredytem Southwest w wysokości 75 USD i bonusem za 7500 punktów rocznicowych. Ocena karty *: ⭐⭐⭐½

* Ocena karty opiera się na opinii redaktorów TPG i wystawca karty nie ma na nią wpływu.* Ocena karty opiera się na opinii redaktorów TPG i wystawca karty nie ma na nią wpływu.Southwest zyskało sławę dzięki jednolitym, usprawnionym operacjom i reputacji wykraczającej poza poprzeczkę dla pasażerów. W przeciwieństwie do innych linii lotniczych nie oferuje żadnych salonów, żadnego rodzaju kabiny premium ani nawet miejsc siedzących z dodatkową przestrzenią na nogi. Ale oferuje pełen zestaw kart kredytowych sprzedawanych razem, aby pomóc osobom często podróżującym w maksymalnym wykorzystaniu czasu w powietrzu.

Chcesz więcej wiadomości i porad TPG dotyczących kart kredytowych?Zapisz się do naszego codziennego newslettera!

W połowie 2018 r. Firma Southwest dodała kartę kredytową Southwest Rapid Rewards Priority jako kartę najwyższego poziomu w swojej ofercie kart osobistych. Karta, która wiąże się z roczną opłatą w wysokości 149 USD, nie jest przeznaczona do kart premium linii lotniczych Wielkiej Trójki – ani ich znacznie wyższych opłat rocznych. W końcu większość kart kredytowych linii lotniczych obraca się wokół korzyści, takich jak bezpłatne torby rejestrowane, zwolnienia z wymogu posiadania elitarnych dolarów i dostęp do poczekalni – ale takie przywileje nie dotyczą ulotek Southwest.

Zamiast tego, ta karta oferuje roczny kredyt na podróże Southwest, ulepszone wejścia na pokład i możliwość szybkiego zdobycia upragnionej przepustki przewoźnika Companion Pass.

Czy dodatkowe korzyści są wystarczająco cenne, aby uzasadnić cenę? Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej korzyściom związanym z kartą, aby się dowiedzieć.

W tym poście

Dla kogo jest ta karta?

Podobnie jak w przypadku wszystkich kart kobrandowanych Southwest, karta kredytowa Southwest Rapid Rewards Priority jest najbardziej sensowna dla tych, którzy wolą Southwest Airlines. Jako najlepiej zarabiająca (i najdroższa) konsumencka karta kredytowa, najlepiej nadaje się dla tych, którzy są lojalni wobec Southwest i regularnie latają liniami lotniczymi. Mimo że ma najwyższą roczną opłatę ze wszystkich osobistych kart Southwest, 149 USD, które zapłacisz każdego roku, jest nadal znacznie niższa niż w przypadku ofert innych linii lotniczych z najwyższej półki, takich jak odnowiona karta Delta SkyMiles® Reserve American Express Card. Opłata roczna w wysokości 550 USD (zobacz stawki i opłaty).

Chociaż linia lotnicza ma w swoim portfolio dwie inne osobiste karty kredytowe i dwie wizytówki, ta karta jest z pewnością jedną z najbardziej satysfakcjonujących, jakie można mieć w portfelu. Dla większości podróżników, którzy lubią latać na południowy zachód, jest to karta, której będziesz potrzebować.

(Zdjęcie: Owen CL / Unsplash)

Wszystkie karty Southwest podlegają zasadzie 5/24 Chase’a. Oznacza to, że jeśli otworzyłeś więcej niż pięć kart kredytowych w ciągu ostatnich 24 miesięcy (ze wszystkich banków, nie tylko z Chase), prawie na pewno nie zostaniesz zatwierdzony. W 2018 roku Chase dodał również nowe ograniczenia do premii za rejestrację osobistej karty kredytowej Southwest. W rezultacie nie możesz otworzyć nowej karty osobistej, jeśli już ją posiadasz, i nie możesz otworzyć nowej osobistej karty Southwest, jeśli w ciągu ostatnich 24 miesięcy zdobyłeś premię za rejestrację na jakiejkolwiek osobistej karcie Southwest.

Bonus za rejestrację: 40000 punktów

Karta kredytowa Southwest Rapid Rewards Priority oferuje premię za rejestrację w wysokości 40 000 punktów po wydaniu 1000 USD w ciągu pierwszych 3 miesięcy od otwarcia konta. 40000 punktów z najniższego poziomu tej premii za rejestrację jest warte 600 $, na podstawie wycen TPG.

To nie jest najwyższy bonus, jaki kiedykolwiek widzieliśmy, ale jeśli chcesz zdobyć przepustkę Companion Pass – która wymaga zdobycia 125 000 kwalifikujących się punktów w roku kalendarzowym lub odbycia 100 kwalifikujących się lotów w jedną stronę w ciągu roku – dobra wiadomość jest taka, że punkty zdobyte w ramach tego bonusu rejestracyjnego są wliczane do uprawnień Companion Pass. Ta przepustka umożliwia (prawie) bezpłatne zabranie wyznaczonego przyjaciela lub członka rodziny na każdy lot Southwest. Musisz tylko zapłacić podatki i opłaty, tak jak w przypadku biletu-nagrody.

Pamiętaj, że ten bonus nie pomoże Ci osiągnąć statusu A-List lub A-List Preferred.

Gdy zdobędziesz przepustkę towarzysza, możesz ją zachować do końca roku, w którym ją zdobędziesz, a także przez rok następny.

Chociaż nie można łączyć tej karty ani z kartą kredytową Southwest Rapid Rewards Premier ani z kartą kredytową Southwest Rapid Rewards Plus, aby zdobyć bilet Companion Pass poprzez same premie za rejestrację karty kredytowej, karta kredytowa Southwest Rapid Rewards® Performance Business i karta Southwest Rapid Rapid Karty kredytowe Rewards® Premier Business nie podlegają tej zasadzie, więc możesz otworzyć zarówno kartę Priority, jak i jedną z wizytówek, aby pracować w celu uzyskania przepustki Companion Pass.

Główne korzyści i korzyści

Nie powinno być zaskoczeniem, że przywileje karty kredytowej Southwest Rapid Rewards Priority koncentrują się wokół sponsorującej ją linii lotniczej. Jednak nawet ulotki z Southwest, które nie są w powietrzu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie powinny mieć problemu z ich wykorzystaniem, aby z nawiązką zrównoważyć roczną opłatę za kartę.

 • 7500-punktowy bonus rocznicowy: Każdego roku, w rocznicę otwarcia karty, otrzymasz 7500 punktów Rapid Rewards o wartości około 112 $, na podstawie wyceny TPG.
 • 75 USD rocznego kredytu na podróże Southwest: w każdym roku rozliczeniowym otrzymasz 75 USD kredytu na podróże, które można wykorzystać na większość zakupów w Southwest, w tym bilety (ale z wyłączeniem ulepszonych wejść na pokład i zakupów na pokładzie samolotu), co obniża rzeczywisty koszt karty do 74 USD. Cztery ulepszone wejścia na pokład rocznie: użyj karty w kasie biletowej lub przy bramce, aby zapłacić za miejsca do wejścia na pokład A1-15, a otrzymasz zwrot kosztów do czterech razy w roku. Zwykle ulepszone wejście na pokład kosztuje od 30 do 50 USD za uaktualnienie w obie strony, w zależności od planu podróży, więc ten profit może być wart nawet 200 USD rocznie.20% oszczędności podczas lotu:odbierz 20% zwrotu w postaci wyciągu z wyciągu po użyciu karty do zakupu napojów na pokładzie, Wi-Fi, wiadomości i filmów. Zwiększenie liczby punktów kwalifikujących do poziomu (TQP): zdobądź 1500 TQP, które wliczają się do statusu A-List i A-List Preferred za każde 10 000 USD wydane w roku kalendarzowym, do 100 000 USD.Oprócz korzyści charakterystycznych dla regionu Southwest karta obejmuje zwrot kosztów zagubionego bagażu, ubezpieczenie opóźnienia bagażu, przedłużoną gwarancję i ochronę zakupu. Karta nie wiąże się z żadnymi opłatami za transakcje zagraniczne, więc możesz dokonywać zakupów za granicą bez naliczania dodatkowych opłat.

  I oczywiście nie zapominaj, że wszyscy ulotki Southwest nie płacą opłat za zmianę ani anulowanie, otrzymują dwie bezpłatne sztuki bagażu rejestrowanego i mają dostęp do łatwego w użyciu programu Rapid Rewards.

  Zarabianie i wymienianie

  Jedynym rozczarowującym aspektem tej karty są jej wskaźniki zarobków. Karta kredytowa Southwest Rapid Rewards Priority Credit zapewnia 2 punkty za każdego dolara za zakupy w Southwest, a także za zakupy hoteli i wypożyczalni samochodów Rapid Rewards od partnerów oraz 1 punkt za dolara za wszystko inne. Podobnie jak bonus powitalny, są one identyczne z kategoriami bonusów na innych kartach osobistych Southwest.

  Dla porównania, Delta, American i United ulepszyły swoje kategorie premii za karty kredytowe, aby uczynić je bardziej wartościowymi przy codziennych wydatkach. Oprócz punktów bonusowych za zakupy w odpowiednich liniach lotniczych, karty te oferują dodatkowe punkty za wydatki na takie kategorie, jak posiłki.

  Wymienianie punktów za pomocą karty kredytowej Southwest Rapid Rewards Priority jest bardzo proste. Podobnie jak JetBlue, Southwest wykorzystuje dynamiczny system wymiany punktów, który zmienia się w zależności od aktualnej ceny gotówkowej biletu. Innymi słowy, punkty mają dość stałą wartość i nigdy nie powinno być problemów z ich wymianą. Ponadto, jeśli Twoje plany ulegną zmianie, możesz ponownie zdeponować nagrodę bez żadnych kar.

  (Zdjęcie: Max Prosperi)

  Wielu entuzjastów punktów i mil trzyma się jak najdalej od tego rodzaju walut z nagrodami, ale często mogą one zapewnić znacznie większą wartość niż tradycyjne mile lotnicze. Na przykład, możesz polecieć z Los Angeles (LAX) do Newark (EWR) za jedyne 6821 punktów w jedną stronę, w zależności od pory roku. W międzyczasie American Airlines i United pobrałyby opłatę za 12500 mil – to znaczy, zakładając, że znajdziesz nawet nagrodę w postaci oszczędności. Jeśli dokonasz rezerwacji podczas jednej z błyskawicznych wyprzedaży Southwest, możesz zdobyć nagrody już od 1325 punktów w jedną stronę. Ale najlepszym pomysłem może być wykorzystanie mil na loty tej linii na Hawaje, które rozpoczęły się na początku 2019 roku.

  Jak wypada Southwest Priority z innymi osobistymi kartami Southwest?

  Wszystkie trzy karty oferują obecnie tę samą premię za rejestrację w wysokości 40 000 punktów po wydaniu 1000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy, gdy Twoje konto jest otwarte, wraz z tymi samymi wskaźnikami zarobków. Różnica między kartami polega na korzyściach i opłatach rocznych.

  Przyjrzyjmy się wskaźnikom zarobków, dodatkom i rocznym opłatom na wszystkich trzech osobistych kartach kredytowych Southwest:

  1x wszędzie indziej

  1x wszędzie indziej

  1x wszędzie indziej

  Cztery ulepszone wejścia na pokład rocznie (jeśli są dostępne)

  20% zwrotu na napoje na pokładzie i Wi-Fi

  Kiedy to zepsujesz, karta kredytowa Southwest Rapid Rewards Priority jest oczywistym wyborem dla każdego, kto lata Southwest dwa lub więcej razy w roku.

  Kredyt podróżny Southwest Priority skutecznie obniża roczną opłatę za kartę do 74 USD. Weź pod uwagę jego 7500-punktową premię rocznicową, wartą 112,50 $ zgodnie z najnowszymi wycenami TPG, a po posiadaniu karty wyjdziesz na prowadzenie o 38,50 $. Dzieje się tak jeszcze przed rozważeniem innych zalet karty. Chociaż inne karty Southwest mają również premie rocznicowe, są one niższe i nie obejmują rocznych kredytów na podróże.

  (Zdjęcie: Wyatt Smith / The Points Guy)

  Jeśli nie szukasz przepustki Companion Pass lub innych korzyści specyficznych dla linii lotniczej i po prostu chcesz zebrać punkty Rapid Rewards, rozważ kartę Chase Sapphire Preferred® lub Chase Sapphire Reserve. Ponieważ Southwest jest partnerem transferowym 1: 1 Chase Ultimate Rewards, możesz z łatwością przesłać punkty zdobyte za pomocą jednej z tych kart do linii lotniczej, między innymi do innych partnerów. The Preferred ma roczną opłatę w wysokości 95 USD i zarabia 2x punkty za wszystkie zakupy podróżne i gastronomiczne; w międzyczasie Rezerwa pobiera roczną opłatę w wysokości 550 USD i zdobywa 3x punkty za podróże i posiłki. Obie karty oferują cenne korzyści związane z podróżą, w tym podstawowe ubezpieczenie wynajmu samochodów i ochronę przed opóźnieniem podróży.

  Konkluzja

  Jeśli lecisz Southwest tylko raz na niebieskim księżycu, być może lepiej będzie, jeśli skorzystasz z jednej z pozostałych kart Southwest z niższą opłatą roczną lub nawet z inną kartą nagrody za podróż. Jeśli jednak lecisz z Southwest częściej niż kilka razy w roku, z pewnością wyjdziesz na prowadzenie dzięki karcie kredytowej Southwest Rapid Rewards Priority. Dzienne wskaźniki zarobków karty pozostawiają wiele do życzenia, ale imponujące wbudowane korzyści, takie jak roczny kredyt na podróż w wysokości 75 USD i premia rocznicowa w wysokości 7500 punktów, z łatwością to nadrobią.

  Aby zobaczyć stawki i opłaty Delta SkyMiles Reserve, kliknij tutaj.

  Dodatkowe raporty Benét J. Wilson.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy