Raport kredytowy po ogłoszeniu upadłości

17 lutego 2021
Category: Jest Dla Ciebie

Każda pożyczka lub dług powinien zostać oznaczony jako umorzony lub objęty upadłością.

Dzieje się tak nawet wtedy, gdy nadal spłacasz pożyczkę po ogłoszeniu upadłości lub jeśli znajdujesz się w stanie upadłości na podstawie rozdziału 13.

Raporty kredytowe są niesamowitym narzędziem, które pozwala pożyczkodawcom na pierwszy rzut oka zobaczyć sytuację finansową danej osoby i podejmować szybkie decyzje dotyczące pożyczki.

Ale mogą to zrobić tylko wtedy, gdy są dokładne.

Niestety, wiele raportów kredytowych jest niedokładnych.

Ile raportów kredytowych zawiera błędy?
 • Badanie Rezerwy Federalnej obejmowało inne badania i wykazało, że 1 na 3 amerykańskie raporty kredytowe zawierają błędy (źródło, Rezerwa Federalna)Błędy te mogą utrudniać pożyczanie pieniędzy w przyszłości i odmawiać nowego startu, jakim jest ogłoszenie upadłości.

  Jak pożyczkodawcy i agencje sporządzające sprawozdania kredytowe rozwiązują błędy?

  Niestety, pożyczkodawcy i agencje sporządzające sprawozdania kredytowe nie poświęcają dużo czasu na poprawianie błędów.

  • Zamiast tego polegają na Tobie, konsumencie, w celu znalezienia i poprawienia wszelkich błędów w raportach kredytowychPonieważ upadłość wiąże się z tak wieloma wpisami i tak wieloma firmami, jest prawdopodobne, że niektóre z nich popełnią błędy, zgłaszając bankructwo do biur kredytowych.

   JAK OTRZYMAĆ RAPORT KREDYTOWY?

   Kilka miesięcy po ogłoszeniu upadłości warto poprosić o bezpłatny raport kredytowy w każdej z trzech biur kredytowych:

   Nie będziesz musiał płacić za te raporty kredytowe, jeśli wejdziesz na www.annualcreditreport.com.

   Jest to strona internetowa utworzona przez Federalną Komisję Handlu, która pozwala każdemu raz w roku otrzymać jedną bezpłatną kopię każdego raportu kredytowego.

   Wybierz opcję, która nie informuje Cię o zdolności kredytowej, w przeciwnym razie obciążą Cię za wynik.

   W tej chwili nie dbamy o wynik, ponieważ i tak będzie niski.

   Ma to na celu położyć podwaliny pod szybki wzrost zdolności kredytowej.

   CZEGO POWINIENEM SZUKAĆ?

   Pamiętaj, że kiedy ogłaszasz upadłość, musisz wymienić wszystkie swoje długi.

   Oznacza to, że każdy otwarty rachunek kredytowy istniejący w chwili złożenia wniosku powinien być oznaczony jako objęty upadłością lub jako umorzony.

   • Każde konto, które spłaciłeś przed ogłoszeniem upadłości, powinno być wymienione jako opłacone i zamknięteGdyby nie bankructwo, wszystkie konta zaległe i windykacyjne zgłaszałyby do biur każdego miesiąca, że ​​przegapiłeś płatność.

    To obniża Twoją zdolność kredytową każdego miesiąca.

    Dlaczego upadłość poprawia zdolność kredytową?
    • Jednak po ogłoszeniu bankructwa, spłacone długi nie będą pojawiać się co miesiąc na nowej liście zaległościDlatego bankructwo często POPRAWIA twój kredyt po kilku latach.

     Kwota każdego długu powinna wynosić 0 USD, a podział tych długów z miesiąca na miesiąc nie powinien wykazywać zaległych płatności po ogłoszeniu upadłości.

     Kiedy przeglądasz swoje raporty kredytowe, chcesz sprawdzić, czy którykolwiek z długów, które uwzględniliśmy w upadłości, nadal nie zgłasza zaległości lub nieuregulowanych płatności.

     Co należy zrobić, jeśli zauważysz zaległości lub nieodebrane płatności?
     • Powinieneś od razu je zakwestionować
     • Większość pożyczek pozostanie w raporcie kredytowym przez 7 lat od ostatniej czynności (a nieodebrana płatność liczy się jako czynność)Ponieważ bankructwo zatrzymuje dalszą działalność związaną z tymi pożyczkami, rozpoczyna się odliczanie czasu, w którym złe rzeczy zostaną usunięte z raportu kredytowego.

      • Im szybciej złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości, tym bliżej będziesz mieć nieskazitelny raport kredytowyJeśli pozwolisz, aby rzeczy marnowały się w kolekcjach i nie wywiążą się z zobowiązań, zwiększy to tylko liczbę lat, które pozostaną w Twoim raporcie kredytowym.

       Kwestia tego, co dzieje się z długami, które przetrwają upadłość, jest nieco bardziej skomplikowana.

       Wniosek

       Jeśli martwisz się o swój raport kredytowy lub chcesz wiedzieć, czy Rozdział 7 Bankructwo lub Rozdział 13 Bankructwo jest dla Ciebie odpowiedni, dlaczego nie zadzwonić do nas pod numer 612.824.4357 już teraz i powiedzieć nam, jak możemy Ci pomóc?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy