Przegląd blokady kredytowej TransUnion – przejmij kontrolę nad swoim raportem kredytowym

17 lutego 2021
Category: Wynik Fico

Grayson Bell 13 lutego 2

Miałem szczęście, że mogłem wypróbować nową usługę TransUnion. Ujawnię, że otrzymałem usługę, aby ją przejrzeć. Ta recenzja jest oparta na moich testach usługi i moje opinie są własne. Jeśli nie znasz TransUnion, pozwól, że przedstawię ci krótkie podsumowanie. TransUnion jest jednym z trzech krajowych biur oceny zdolności kredytowej w USA. Wiesz, te, które kontrolują twój raport kredytowy! Te trzy to TransUnion, Equifax i Experian. TransUnion powstała w 1968 roku jako spółka macierzysta do leasingu wagonów. W 1969 roku przejęli firmę, która utrzymywała 3,6 miliona kartotek. Z biegiem lat zmienili sposób, w jaki postrzegamy kredyt i postrzegamy go jako klientów. Zanim zagłębię się w samą nową usługę, porozmawiajmy o tym, jak ważne jest nadążanie za Twoją zdolnością kredytową i raportowaniem.

Twój kredyt dużo o Tobie mówi

Twój profil kredytowy nie pozostawia wiele wyobraźni finansowej. Po kilku zapytaniach banki mogą dowiedzieć się o większości Twoich nawyków związanych z kupowaniem i płatnościami. Wiedzą, gdzie mieszkasz, jakim samochodem jeździsz (jeśli kupiłeś na kredyt lub leasing), cenę Twojego domu, jakie masz karty kredytowe i wiele więcej. To głębokie spojrzenie na styl życia pożyczkodawców. Ponieważ Amerykanie uwielbiają pożyczać, raporty kredytowe i wyniki stały się bardzo cenne.

Wielu uważa, że ​​utrzymywanie wysokiego wyniku kredytowego i czystego raportu nie jest konieczne, chyba że szukasz pożyczki. Cóż, to niekoniecznie prawda. Wiele agencji ubezpieczeniowych obsługuje Twój kredyt. Zatwierdzają cię i podają stawki częściowo na podstawie twojego kredytu. Potencjalny pracodawca może sprawdzić, czy masz problemy z kredytem. Te problemy mogą kosztować pracę. Możesz nie być w stanie wynająć mieszkania na podstawie kredytu lub wykupić abonamentu komórkowego. Twój kredyt jest wykorzystywany na więcej sposobów, niż myśli większość. Konieczne jest utrzymanie wysokiej zdolności kredytowej i czystego raportu.

Jeśli chcesz oprzeć swój dobry kredyt na samym pożyczaniu, nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał pożyczyć. Jeśli twój samochód umrze i potrzebujesz pożyczki, aby otrzymać kolejną, dobry kredyt zapewni niskie stawki. Chociaż zawsze miło jest mieć wystarczająco dużo gotówki na zakup innego samochodu, większość ludzi nie jest w takiej sytuacji. Posiadanie dobrego kredytu daje Ci możliwość robienia rzeczy za pieniądze, których inni ludzie nie mogą.

OK, wróćmy do nowej usługi, którą TransUnion nazywa Credit Lock . Nazwa jest oczywista. Ta usługa jest częścią ich usługi monitorowania kredytu. Za 17,95 USD miesięcznie możesz mieć nieograniczony dostęp do raportu kredytowego i VantageScore. To jedna z twoich ocen kredytowych, ale nie jest to wynik FICO. VantageScore to własny model oceny zdolności kredytowej TransUnion. Ta nowa usługa Credit Lock została dodana jako korzyść dla ich członków.

Co to jest blokada kredytowa?

Jak sama nazwa wskazuje, ta nowa usługa TransUnion daje możliwość zablokowania i odblokowania raportu kredytowego TransUnion. Dlaczego jest to ważne? Cóż, wraz ze wzrostem liczby kradzieży tożsamości i ludzi pożyczających pieniądze w imieniu innych osób, zablokowanie raportu kredytowego jest naprawdę ważne. Kiedy zablokujesz swój raport kredytowy, banki i inne instytucje, które chcą sprawdzić Twój kredyt, nie mogą. Gdy twój kredyt jest zablokowany, żadne nowe zapytania nie są możliwe. Zapewnia pełną kontrolę nad raportem kredytowym. Pamiętaj, że to twój raport, więc dlaczego by go nie kontrolować?

Gdy masz już usługę monitorowania kredytu TransUnion, masz dostęp do funkcji blokady kredytowej. Teraz jednym kliknięciem myszy możesz zablokować i odblokować raport kredytowy TransUnion. Jest zalecane przez nich i wiele innych osób, aby zamykać raporty kredytowe, dopóki ich nie potrzebujesz. Przed blokadą kredytu trzeba było zadzwonić do TransUnion i czekać na telefon, aby zablokować raport. Teraz zajmuje to tylko kilka sekund. Pozostałe dwa biura nadal wymagają wykonania połączenia telefonicznego, ale naprawdę powinieneś zablokować dostęp do wszystkich trzech. To jedna z najłatwiejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swój profil finansowy.

Blokada kredytowa jest dostępna na komputerze, tablecie i smartfonie. Jeśli masz aplikację TransUnion na swoim telefonie, możesz się zalogować, wprowadzić swój kod PIN i po prostu przesunąć palcem, aby zablokować i odblokować raport kredytowy. To takie proste. Na komputerze musisz zalogować się na swoje konto monitorowania kredytów, a następnie kliknąć link, aby zablokować i odblokować. Zdjęcie po prawej stronie przedstawia wygląd pulpitu. Koniec z telefonami i czekaniem na włączenie lub wyłączenie blokady. Ty decydujesz, kiedy chcesz, aby inni mieli dostęp do Twojego raportu kredytowego.

Jedynym zastrzeżeniem dotyczącym korzystania z Credit Lock jest czas, w którym możesz aktywować usługę. Z usługi tej można korzystać od poniedziałku do soboty w godzinach od 2 do 23 czasu centralnego. Możesz go używać w niedzielę od 5:00 do 23:00 czasu centralnego. Nie jest to więc dostęp 24/7. Chociaż może to zabrzmieć trochę dziwnie, ale nie sądzę, byś potrzebował dostępu do swojego raportu w tak krótkim okresie każdej nocy. Mogę się mylić.

Jakie są inne funkcje?

Jak już wspomniałem, Credit Lock to nowa funkcja dostępna w usłudze monitorowania kredytu TransUnions. Oprócz możliwości zablokowania / odblokowania raportu kredytowego, możesz również monitorować swój kredyt i uzyskać analizę tego, jak sobie radzisz. Ważne jest, aby wiedzieć, co się dzieje z Twoim kredytem, ​​zwłaszcza w przypadku wszystkich szerzących się kradzieży tożsamości, które mają miejsce w tym kraju i na świecie. Oto inne funkcje, które otrzymujesz, rejestrując się w usłudze monitorowania kredytu TransUnion, oprócz nowej funkcji blokady kredytowej. Są one niezbędne, aby Twój profil kredytowy był bezpieczny.

[list_item icon = entypo-check] Credit Score – Otrzymujesz dostęp do swojego TransUnion VantageScore za każdym razem, gdy się logujesz. Daje to wgląd w to, co inne instytucje zobaczą, gdy użyją TransUnion do sprawdzenia Twojego kredytu. Im wyższy wynik, tym lepiej! [/ List_item]

[list_item icon = entypo-check] Natychmiastowe alerty – podoba mi się ta funkcja. TransUnion natychmiast skontaktuje się z Tobą przez e-mail, gdy zostanie wysłane zapytanie kredytowe na Twoje nazwisko. Jeśli nie jesteś osobą, która autoryzowała zapytanie, możesz to szybko zgłosić. [/element listy]

[list_item icon = entypo-check] Internet Watch – To trochę przerażające, ale w dzisiejszych czasach zło konieczne. Internet Watch będzie śledzić Twoje dane osobowe, aby sprawdzić, czy są kupowane lub sprzedawane online. System ostrzega, jeśli Twoje informacje mogły zostać zagrożone. [/element listy]

[list_item icon = entypo-check] Analiza zadłużenia do dochodów – liczba, którą zbyt dobrze znam, ale wiele osób nie ma pojęcia, co to jest. Twój stosunek zadłużenia do dochodu (DTI) jest ważny przy pożyczaniu pieniędzy. To jest proste równanie, które po prostu pokazuje, jaką część dochodu przeznaczasz na spłatę długów. Może to być otwieracz do oczu, jeśli wcześniej nie sprawdziłeś liczb. To odlicza kwoty dochodów zgłoszone przez Ciebie. [/ List_item]

[list_item icon = entypo-check] Przywrócenie kredytu – Otrzymujesz bezpośredni dostęp do specjalisty ds. odzyskiwania kredytu, który może pełnić rolę Pełnomocnictwa w celu przywrócenia kredytu. [/ list_item]

Jeśli chciałeś lepiej trzymać swój kredyt, pomyśl o wypróbowaniu usługi monitorowania kredytu TransUnion. W zestawie znajduje się blokada kredytowa, która zapewnia najwyższą i szybką kontrolę nad pożyczaniem pieniędzy na własnych warunkach. Pamiętaj, jest to usługa, która pomaga Ci nadążyć za kredytem, ​​a nie taka, która pomaga Ci go ulepszyć. Jeśli masz zły kredyt i chcesz dowiedzieć się, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, przeczytaj ten artykuł, który opublikowaliśmy zaledwie kilka dni temu. Informacje te pomogą Ci utrzymać swoje finanse i z czasem podnieść Twoją zdolność kredytową.

* Wszystkie obrazy były zrzutami ekranu usługi monitorowania kredytu TransUnion.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy