Pożyczki dla małych firm na koronawirusa: jak złożyć wniosek i się zakwalifikować

17 lutego 2021
Category: Kwota Pożyczki

Szczegóły, jak ubiegać się o pożyczkę na koronawirusa SBA i jak się kwalifikować

 • Koronawirus
 • Trendy dla małych i średnich firm
 • Problemy HR
 • Pieniądze mają znaczenie
 • Lista płac
 • Zasady i przepisy dla małych i średnich firm
 • Podatki
 • Amerykańska siła robocza

Uwaga redaktora: Ani Workest, ani Zenefits nie są powiązane z Small Business Administration (SBA) ani z organizacją pożyczkową. Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie do celów informacyjnych.

Aktualizacja na 31 marca 2020 r .: Oprócz programu pożyczek ratunkowych SBA SBA zarządza drugim programem pożyczki zwanym Programem ochrony czeków, który zapewni 349 miliardów dolarów małym firmom. Możesz przeczytać więcej o programieochrony wypłat dla pracowników.

W przemówieniu skierowanym do narodu w środę prezydent Trump ogłosił plan rządu dotyczący pomocy osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą oraz małym i średnim przedsiębiorstwom w odpowiedzi na wybuch koronawirusa pożyczką dla małych firm na koronawirusa .

Plan administracji jest dwojaki:

 • Udzielaj pożyczek dla małych firm organizacjom dotkniętym spowolnieniem gospodarczym w wyniku koronawirusa
 • Zapewnienie firmom natychmiastowego, trzymiesięcznego urlopu podatkowego

Pożyczki SBA dostępne dla firm dotkniętych COVID-19

Aby pomóc małym i średnim firmom działać podczas pandemii, Trump polecił Small Business Administration (SBA) „zapewnić płynność stanom i właścicielom małych firm poprzez niskooprocentowane pożyczki dla małych firm.

Zwrócił się do Kongresu o zwiększenie finansowania Small Business Administration o 50 miliardów dolarów. Ten poziom finansowania zapewni SBA ponad dwukrotną kwotę pożyczek, które udzielił w roku podatkowym 2019.

Gdy przychody są niepewne, wielu właścicieli firm szuka gotówki, aby przetrwać burzę.

[SBA] zapewni pożyczki na kapitał obrotowy do 2 milionów dolarów na wsparcie ekonomiczne i pomoże przezwyciężyć tymczasową utratę dochodów podczas wybuchu epidemii.

Te kredyty koronawirusa pomoże małym i średnim firmom spotkać płac; zachować płynność podczas spadków popytu klientów lub opóźnionych płatności; i poszukaj alternatyw lub zarządzaj problemami z łańcuchem dostaw.

Obecnie wirus najbardziej dotyka Nowy Jork i stan Waszyngton, ale więcej lokalizacji ogłasza „stan wyjątkowy w odpowiedzi na wybuch epidemii. Deklaracje te umożliwiają miejscowościom dostęp do federalnego finansowania kryzysowego.

Branża turystyczna i hotelarska – w tym restauracje, hotele i lokale rozrywkowe – najbardziej ucierpi w wyniku wybuchu koronawirusa. Małe i średnie firmy, które dostarczają towary i usługi dla tych branż, prawdopodobnie odczują efekt COVID-19.

Małe spółdzielnie rolnicze są również celem jako potencjalnie dotknięte sektory przemysłu i, w razie potrzeby, beneficjenci pożyczek SBA.

Jak ubiegać się o pożyczkę na koronawirusa SBA i kwalifikować się do niej

Small Business Administration ogłosiła, że ​​współpracuje bezpośrednio z gubernatorami stanów, aby udzielać ukierunkowanych, niskooprocentowanych pożyczek organizacjom non-profit i małym firmom dotkniętym COVID-19.

Ich ustanowiony program pożyczki na wypadek katastrofy ekonomicznej (EIDL) zapewni pożyczki na kapitał obrotowy do 2 milionów USD na wsparcie ekonomiczne i pomoże przezwyciężyć tymczasową utratę dochodów podczas wybuchu epidemii.

SBA zapewni pomoc finansową wyłącznie przedsiębiorstwom, które w innym przypadku nie są w stanie zapewnić sobie finansowania pożyczkowego.

17 marca SBA zrewidowała swoje kryteria dla stanów i terytoriów ubiegających się o oświadczenie o szkodach ekonomicznych związanych z koronawirusem (COVID-19).

Nowe kryteria ułatwią zakwalifikowanie się do pomocy.

Aby stany lub terytoria kwalifikowały się do otrzymania pożyczki na wypadek katastrofy, muszą one zaświadczyć, że co najmniej 5 małych firm w tym stanie lub terytorium odniosło znaczną szkodę gospodarczą. Ponadto pożyczki na wypadek klęsk żywiołowych będą dostępne w całym stanie po złożeniu oświadczenia o wystąpieniu szkody ekonomicznej (przed zmianami każdy hrabstwo musiał otrzymać oświadczenie).

Po złożeniu deklaracji dla wyznaczonych stanów informacje, które należy złożyć w celu ubiegania się o pomoc w postaci pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL), zostaną udostępnione wszystkim odpowiednim społecznościom.

Program pożyczki na koronawirusa został napisany drobnym drukiem

SBA zapewni pomoc finansową wyłącznie przedsiębiorstwom, które w innym przypadku nie są w stanie zapewnić sobie finansowania pożyczkowego.

Kongresman stanu Waszyngton Rick Larsen wydał zestawienie informacji o pożyczkach. Kwota pożyczki jest określana na podstawie rzeczywistych „szkód ekonomicznych i potrzeb finansowych małej firmy lub niezależnego właściciela firmy.

Oprocentowanie pożyczek EIDL wynosi:

 • 3,75% dla małych firm
 • 2,75% dla organizacji non-profit

Spłata pożyczki może trwać do 30 lat. Warunki SBA zależą od zdolności przedsiębiorstwa do spłaty kredytu.

Jak firmy mogą pomóc w procesie pożyczki

Aby kwalifikować się do pomocy, stany muszą uzyskać zgodę SBA na wpływ i potencjalną pomoc.

W tym celu gminy muszą dostarczyć SBA dokumentację potwierdzającą skutki gospodarcze COVID-19 na ich obszarze. Wiele hrabstw już publikuje na swoich stronach internetowych arkusz kalkulacyjny szacunkowych szkód ekonomicznych dla firm prowadzony przez administrację małych firm, aby rozpocząć proces.

Właściciele małych firm powinni sprawdzić w witrynach hrabstw, czy formularz jest dostępny i komu powinni zwrócić dokument.

Te dobrowolne formularze pomagają władzom hrabstw i Departamentom Zarządzania Kryzysowego w ocenie szkód i potrzeb na ich terenie.

Urzędnicy hrabstwa przedłożą formularze i inne informacje w celu zażądania Deklaracji pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej.

Po zatwierdzeniu można rozpocząć obsługę pożyczki EIDL. Dodatkowe informacje na temat innych zasobów i oferowanej pomocy można znaleźć na hrabstwowych i lokalnych witrynach internetowych.

Wakacje podatkowe dla firm w następstwie koronawirusa

Oprócz udzielania pożyczek dla małych i średnich firm Trump ogłosił wakacje podatkowe dla firm. Plan umożliwi właścicielom firm opóźnienie płacenia podatków, które normalnie należne są 15 kwietnia, o 90 dni bez odsetek i kar. Szacuje się, że odroczenie podatku zwiększy gospodarkę Stanów Zjednoczonych o 200 miliardów dolarów, dając impuls do dalszego rozwoju kraju.

Wiele stanów i miast rozważa pójście za tym przykładem.

Burmistrz San Francisco, Londyn Breed, ogłosił, że firmy z przychodami brutto do 10 milionów dolarów mogą odroczyć kwartalną płatność podatku 30 kwietnia do lutego 2021 r., Jeśli to konieczne.

Na szczeblu federalnym rozważane są dodatkowe środki, aby pomóc pracownikom i właścicielom firm.

„To nie jest kryzys finansowy – powiedział Trump, usiłując uspokoić obawy. „To tylko chwilowa chwila, którą pokonamy jako naród i jako świat.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy