Pożyczka na rehabilitację na 203 tys. FHA: Finansowanie Fixer-Upper

17 lutego 2021


Czy znalazłeś dom, który kochasz, ale jest w złym stanie? Pożyczka na 203 tys. Może być idealnym sposobem na zakup domu, który jest trochę szorstki na krawędziach.

Pożyczka na rehabilitację FHA 203k stała się popularnym wyborem na dzisiejszym rynku, na którym wiele domów potrzebuje trochę lub dużo TLC.

Kredyt na 203 tys. Pozwala kupującemu sfinansować cenę zakupu domuorazkoszt potrzebnych lub pożądanych napraw – wszystko jednym kredytem. Nie trzeba wygłupiać się przed zamknięciem, próbując naprawić dom, aby bank go pożyczył. Bez tłuczenia w chodnik w poszukiwaniu drugiej hipoteki na sfinansowanie napraw. Żadnego mieszkania z nieszczelnym dachem przez pięć lat, podczas gdy oszczędzasz pieniądze na jego naprawę. Pożyczka na 203 tys. Może zająć się tymi naprawami i nie tylko przy jednej transakcji pożyczki.

W tym artykule:

Dwa rodzaje kredytów na 203 tys

Należy zauważyć, że istnieją dwa podtypy pożyczek 203 tys.: Pełne 203 tys. I Streamline 203 tys.

W tym artykule skupimy się głównie na pożyczce Streamline 203k, ponieważ jest to najpopularniejszy typ i będzie odpowiedni dla większości właścicieli domów, którzy chcą kupić cholewkę mocującą. Dodatkowo wielu innych pożyczkodawców oferuje program Streamline 203k.

Oto kilka podstawowych różnic między podtypami 203k:

 • Żadne zmiany strukturalne nie są dozwolone
 • Na naprawy można sfinansować maksymalnie 35 000 USD
 • Dozwolone są zmiany strukturalne. W rzeczywistości dom można wyrównać i odbudować. (Jeśli dom zostanie wyburzony, część istniejącego systemu fundamentów musi pozostać na miejscu).
 • Brak maksymalnego limitu naprawy, o ile cała pożyczka jest poniżej maksymalnej kwoty pożyczki FHA dla regionu.

Przegląd programu Streamline 203k

Pożyczka ta jest idealna dla kogoś, kto już kwalifikuje się do pożyczki FHA, ale ostatecznie znajduje dom, który nie kwalifikuje się do finansowania FHA w obecnym stanie. Pożyczka w wysokości 203 tys. Pomaga pożyczkobiorcy otworzyć jedną pożyczkę, aby zapłacić cenę zakupu domu plus koszty napraw. Kupujący otrzymują jedną pożyczkę FHA o stałym oprocentowaniu i dom, który jest w znacznie lepszym stanie niż wtedy, gdy go znaleźli.

Przebuduj łazienkę dzięki kredytowi FHA 203 tys. Zdjęcie dzięki uprzejmości Photos.com/Zveiger Alexandre

Najważniejszym aspektem Streamline 203k jest kwota pieniędzy, jaką możesz sfinansować na naprawy, która wynosi maksymalnie 35 000 USD.

Uważaj jednak, aby Twoja oferta nie przekroczyła dużo ponad 30 500 USD. Dzieje się tak, ponieważ istnieją dodatkowe „miękkie koszty – opłaty za inspekcje, dodatkowe opłaty za przygotowanie i nieprzewidziane wydatki – które pochłaniają około 4 000 do 5 000 USD dozwolonej kwoty. Zapoznaj się z naszą sekcją Opłaty za 203 tys. Poniżej i pobierz arkusz roboczy 203 tys., Który pokazuje te „miękkie koszty.

Pożyczka na 203 tys. Ustanawia rachunek powierniczy na pokrycie kosztów naprawy. Pozwala to na zamknięcie kredytu przed rozpoczęciem budowy. Jest to ważne, ponieważ większość sprzedawców nie zezwala na wykonanie budowy przed zamknięciem sprzedaży. Nie jest też dobrym pomysłem, aby kupujący wpakowali pieniądze w dom, który jeszcze nie jest ich własnością. Często jest to pokusa, ponieważ wiele domów wymaga remontu w celu uzyskania finansowania.

Pożyczka na kwotę 203 tys. Tworzy rachunek powierniczy, na którym przechowywane są pieniądze, dzięki czemu wykonawca może otrzymać ½ kosztów naprawy z góry oraz ½ po zakończeniu wszystkich prac. Gwarantuje to, że kontrakt ma wystarczającą ilość pieniędzy na rozpoczęcie, ale nie za kaucją projektu przed zakończeniem.

Koszty naprawy są określane na podstawie sfinalizowanej, konkretnej oferty przed zamknięciem kredytu. W przypadku napraw o łącznej wartości przekraczającej 15 000 USD, 203 tys. Inspektorów upewnia się, że prace są wykonane zgodnie ze standardami FHA po zakończeniu wszystkich prac. Jeśli całkowity koszt twoich napraw jest niższy niż 15 000 $, nie będziesz musiał poddawać kontroli wykonanej pracy.

Kupowany dom musi mieć co najmniej 1 rok. Ma to sens, ponieważ domy młodsze niż rok nie wymagają znaczącej rehabilitacji. Ponadto dom musi zostać zakupiony jako miejsce zamieszkania kupującego, tak jak w przypadku każdej pożyczki FHA.

Oprócz posiadania rachunku powierniczego na naprawy, pożyczka na 203 tys. Działa podobnie jak standardowa pożyczka na zakup FHA. Większość osób, które kwalifikują się do standardowego FHA, może kwalifikować się do pożyczki Streamline 203 tys.

Dlaczego 203k? Czy warto?

Pożyczka w wysokości 203 tys. Może dać kupującemu przewagę, jeśli chodzi o przewagę kapitałową. Wiele domów wymagających naprawy jest objętych rabatami wyższymi niż te naprawy faktycznie kosztują. Powodem jest to, że liczba kupujących, którzy chcą założyć wierzchnią część, jest znacznie niższa niż liczba kupujących, którzy chcą mieć gotowy dom do zamieszkania. Ponadto większość rodzajów finansowania nie jest dostępna dla tych domów. Sprzedający potrzebuje 203 tys. Kupującego lub kupującego gotówką. Sprzedawcy muszą znacznie obniżyć cenę, aby przyciągnąć tych kupujących.

Niższa cena często oznacza, że ​​kupujący może kupić dom, zapłacić za naprawy i mieć natychmiastowy kapitał własny. Każdy dom i sytuacja jest inna, ale z pomocą pośrednika w obrocie nieruchomościami i wykonawcy możesz określić przyszłą wartość domu w porównaniu z całkowitym kosztem jego nabycia i naprawy.

Uprość 203k Lista dopuszczalnych i niedopuszczalnych napraw

Wielu kupujących jest zaskoczonych tym, na co pozwala im 203k. Kredyt ten może być wykorzystany wyłącznie na cele kosmetyczne, a nie tylko w przypadku, gdy dom jest w bardzo złym stanie. Możesz przebudować kuchnię lub łazienkę, dodając udogodnienia, takie jak granitowe blaty i wysokiej klasy urządzenia. Naprawy nie muszą być nawet konieczne, aby dom kwalifikował się do finansowania FHA. Innymi słowy, jeśli dom ma funkcjonalną kuchnię, ale jest przestarzała, kupujący mógłby skorzystać z kredytu w wysokości 203 tys. Na przebudowę szafek i blatów, modernizację urządzeń itp., Za kredyt w wysokości 203 tys.

Pamiętaj, że naprawy nie mogą mieć charakteru strukturalnego, gdy używasz Streamline 203k. Oznacza to, że nie wolno zmieniać fundamentów, ścian nośnych itp.

Jeśli nieruchomość, której szukasz, wymaga napraw strukturalnych, aby kwalifikować się do finansowania, będziesz musiał użyć pełnego 203 tys. Zamiast 203 tys. Streamline lub znaleźć inną nieruchomość.

Dopuszczalne naprawy Streamline 203k:

 • Dachy
 • HVAC, hydraulika i elektryka
 • Ułatwienia dostępu dla osób niepełnosprawnych
 • Stabilizacja lakieru na bazie ołowiu
 • Zwalczanie pleśni / naprawy termitów
 • Usuwanie azbestu (musi być wykonane przez licencjonowanego eksperta od azbestu)
 • Wykończenie / przebudowa piwnicy (tylko niekonstrukcyjne)
 • Szambo / naprawa studni
 • Podłoga (z wyłączeniem podłoża, które jest uważane za konstrukcyjne)
 • Przebudowa kuchni / łazienki
 • Obraz
 • Weatherization
 • Zakup i instalacja urządzenia

Zapytaj oficera pożyczki o proponowane przez Ciebie elementy naprawy FHA 203k.

203 tys. Niedopuszczalnych napraw

Istnieją pewne udogodnienia, które FHA uważa za „luksusowe lub nieprzymocowane na stałe do domu, a które nie są dozwolone:

 • Doły do ​​grillowania
 • Łaźnie
 • Dumbwaiters
 • Zewnętrzne wanny z hydromasażem, sauny, spa
 • Kominki zewnętrzne (chociaż kominki wewnętrzne są dozwolone)
 • Baseny
 • Anteny satelitarne
 • Korty tenisowe
 • Zmiany mające na celu poprawę komercyjnego wykorzystania nieruchomości

Proces pożyczkowy 203 tys

Oto podział ogólnego procesu wypożyczania 203 tys.

 1. Kupujący znajduje dom, który mu się podoba, ale jest w złym stanie.
 2. Kupujący rozmawia ze swoim pożyczkodawcą na temat FHA 203k. Chociaż zostały wstępnie zatwierdzone do zwykłego finansowania FHA lub konwencjonalnego, najprawdopodobniej wymagają ponownego zatwierdzenia pożyczki w wysokości 203 tys. Specjalista ds. Pożyczek wydaje kolejną wstępną zgodę na podstawie szacowanej ceny zakupu i kosztów naprawy oraz innych 203 tys. Innych opłat.
 3. Kupujący znajdzie generalnego wykonawcę, który opracuje szczegółową ofertę wszystkich napraw. Po złożeniu oferty kupujący i pożyczkodawca otrzymują kopię.
 4. Zarządzana jest wycena, która będzie odzwierciedlać przyszłą wycenę wartości domu. Ostateczna oferta jest wykorzystywana przez rzeczoznawcę do określenia wartości domu po wykonaniu wszystkich prac.
 5. Pożyczkodawca przedkłada ofertę, wycenę oraz całą dokumentację dotyczącą dochodów pożyczkobiorcy, kredytu i aktywów do subemisji.
 6. Subemitent wydaje zgodę, zwykle zawierającą warunki wymagane od kupującego i wykonawcy.
 7. Po otrzymaniu wszystkich warunków kupujący podpisuje ostateczne dokumenty pożyczki. Pożyczkodawca finansuje pożyczkę. Część środków pożyczkowych trafia na rachunek powierniczy, na którym znajdują się pieniądze na naprawy.
 8. 50% kosztów naprawy jest płaconych wykonawcy z góry. Pozostałe 50% zostanie wypłacone wykonawcy po zakończeniu wszystkich prac.
 9. Wykonawca ma sześć miesięcy na zakończenie prac.
 10. Po zakończeniu prac pozostałe koszty naprawy obciążają wykonawcę.
 11. Rachunek escrow zostaje zamknięty. Kupujący ma dom w 100% ukończony i jedną pożyczkę z jednym oprocentowaniem, która pokrywa pierwotną cenę zakupu i wszystkie koszty naprawy.

Zapytaj doświadczonego specjalistę ds. Pożyczek o 203 tys. Pożyczek tutaj.

Kto kwalifikuje się na 203 tys.

Ogólnie rzecz biorąc, większość osób, które kwalifikują się do standardowej pożyczki FHA, może kwalifikować się do pożyczki 203 tys., Pod warunkiem, że kwota pożyczki 203 tys. Nie jest znacząco wyższa niż pierwotna wstępna zgoda kupującego. Pożyczkodawca może naliczyć wyższe oprocentowanie lub wyższe opłaty za pożyczkę 203 tys., Więc upewnij się, że Twój specjalista od pożyczek nadal się kwalifikuje.

203k Zestawienie kosztów

Oto kilka dodatkowych opłat, których możesz się spodziewać przy pożyczce na 203 tys.

 • 203 tys. Opłat za kontrole: 2 kontrole po 150 USD za sztukę. Zapewniają one, że praca jest wykonywana zgodnie ze standardami FHA.
 • Opłata za aktualizację tytułu za 203 tys.: 150 USD. Opłata ta chroni tytuł własności w przypadku, gdy budowniczy zastawiłby nieruchomość za sporne wynagrodzenie za prace budowlane w domu. Jeśli na domu zostanie ustanowiony zastaw, opłata ta zapewni, że pożyczka FHA pozostanie na pierwszym miejscu pod względem tytułu własności.
 • 203 tys. Dodatkowej opłaty za rozpoczęcie: 1,5% kosztów rehabilitacji lub 350 USD, w zależności od tego, która z tych kwot jest większa. Opłata ta jest pobierana za dodatkową pracę związaną z założeniem i zarządzaniem rachunkiem powierniczym.
 • 203 tys. Rezerw na nieprzewidziane wydatki: Zwykle jest to 10% ostatecznej oferty naprawy, ale może wynosić nawet 20%. Jest to przechowywane na rachunku escrow 203 tys. W przypadku przekroczenia kosztów projektu.

Przykładowe zestawienie wszystkich opłat znajduje się w sekcji HUD-92700 poniżej.

Co się stanie, jeśli przekroczę limit kosztów naprawy?

Jeśli wydaje się, że koszty napraw przekroczą około 30 500 USD, sprawdź, czy któraś z Twoich napraw kwalifikuje się do programu Energy Efficient Mortgage (EEM). Jeśli tak, Twój pożyczkodawca może zezwolić na przekroczenie limitu 203 tys. W kwocie kosztów kwalifikowalnych EEM, pod warunkiem, że mieszczą się one w limicie EEM, zwykle 8000 USD.

Jeśli Twoje naprawy nie kwalifikują się do EEM, a Twoja oferta przekracza limit 203 tys., Będziesz musiał usunąć elementy do naprawy ze swojej oferty. Nie możesz przynosić gotówki na zamknięcie, aby zapłacić z własnej kieszeni za dodatkowe licytowane przedmioty.

Nie ma minimalnego kosztu naprawy Streamline 203k. Jednak opłacenie dodatkowych 203 000 opłat za naprawy o wartości zaledwie kilkuset dolarów może nie być opłacalne.

203 tys. I Condos

Zazwyczaj 203 tys. Pożyczek jest przeznaczonych na domy jednorodzinne, ale są one również dozwolone w przypadku mieszkań. W przypadku mieszkań dozwolone są prace tylko we wnętrzach, a nie więcej niż 4 inne jednostki w kompleksie mieszkalnym mogą być poddawane 203 tys. Napraw w tym samym czasie.

Okres budowy 203 tys

Wykonawca musi zaświadczyć, że prace rozpoczną się w ciągu 30 dni od zakończenia pożyczki i muszą zostać zakończone w ciągu 6 miesięcy. Ponieważ Streamline 203k służy do napraw niestrukturalnych, wykonawca może potrzebować zaświadczenia, że ​​pożyczkobiorcy nie zostaną wysiedleni dłużej niż 30 dni w okresie naprawy.

Maksymalna kwota kredytu hipotecznego

Jaka jest maksymalna kwota pożyczki w przypadku pożyczki 203 tys.

Maksymalna kwota kredytu hipotecznego jest taka sama dla 203 tys., Jak dla standardowych kredytów FHA. Sprawdź na stronie HUD maksymalne kwoty dla swojego hrabstwa.

Oprócz tego ograniczenia kwota pożyczki 203 tys. Nie może przekraczać:

 • Cena zakupu plus koszty rehabilitacji, minus 3,5% zaliczki
 • Lub 110% oczekiwanej wartości rynkowej po zakończeniu wszystkich prac, minus 3,5% zaliczki

Na przykład, powiedzmy, że dom jest wart 100 000 USD przed naprawą, a pożyczkobiorca chce sfinansować w wysokości 20 000 USD koszty remontu, w tym opłaty. Maksymalna bazowa kwota pożyczki przed ubezpieczeniem hipoteki z góry wynosi:

 • 120 000 $ – 3,5% zaliczki = 115 800 $

Jeśli wycena stwierdza, że ​​dom będzie wart tylko 105 000 USD po wykonaniu wszystkich napraw, maksymalna kwota pożyczki opiera się na 110% przyszłej oszacowanej wartości:

 • 115 500 $ (110% z 105 000 $) – 3,5% zaliczki = 111 457 $

HUD-92700 „Arkusz 203k

W ramach procesu 203k będziesz musiał podpisać arkusz roboczy FHA 203k, zwany również HUD-92700. Formularz ten zawiera zestawienie wszystkich kosztów kredytu, opłat za 203 tys., Ceny zakupu, kwoty oferty naprawy, ostatecznej kwoty kredytu itp. Formularz ten udostępni Ci pożyczkodawca.

Potrzebujesz zaliczki na pożyczkę 203 tys.

Tak. Podobnie jak w przypadku standardowej pożyczki FHA, musisz wpłacić zaliczkę.

Jakie są wymagania dotyczące zaliczki na 203k?

Zadatek jest taki sam, jak w przypadku standardowego FHA. Musisz odłożyć 3,5% całkowitej ceny zakupu plus koszty naprawy.

Jakie są wymagania dotyczące oferty 203 tys.

Jednym z najtrudniejszych aspektów pożyczki 203 tys. Jest skłonienie wykonawcy do przygotowania odpowiedniej oferty. Wielu wykonawców nigdy nie złożyło oferty na naprawę na 203 tys., Więc często są zaskoczeni wymaganiami. Przed uzyskaniem oferty na 203 tys. Pracy upewnij się, że wykonawca jest gotowy do pracy i przerób ofertę, aż będzie idealna. Jeśli wykonawca wydaje się nieufny, znajdź innego wykonawcę. Niekompletna oferta może zabić twoją transakcję 203k.

Oferta nie może ulec zmianie, a koszty naprawy nie mogą wzrosnąć po zamknięciu kredytu. Upewnij się, że Twój wykonawca złożył solidną ofertę i nie złożył oferty zaniżonej w żaden sposób. Lepiej zawyżać stawkę. Wszelkie pieniądze niewykorzystane na naprawy są zwracane po zakończeniu prac na zasadzie kredytu.

Oto lista przedmiotów, które są zazwyczaj potrzebne w ofercie:

 • Nazwa, adres, numer telefonu i aktualny numer licencji wykonawcy
 • Imię kupującego
 • Adres nieruchomości, w której praca ma być wykonana
 • Ewentualne koszty zezwolenia
 • Licytacja rozpocznie się w ciągu 30 dni od zamknięcia kredytu, a wszystkie prace zostaną wykonane w ciągu 6 miesięcy od zamknięcia
 • Potwierdzenie przez wykonawcę otrzyma 50% środków na naprawę przy zamykaniu kredytu, a pozostałe 50% po zakończeniu wszystkich prac
 • Oświadczenie, że kupujący nie zostanie wyprowadzony z domu na dłużej niż 30 dni
 • Robociznę i materiały należy podzielić na oddzielne pozycje w ofercie
 • Podatek należy rozliczyć w ofercie
 • Ostateczna kwota oferty musi odpowiadać kwocie zawartej w umowie właściciela / wykonawcy o 203 tys.
 • Podpis i data Kupującego i Wykonawcy

Uzyskaj bezpłatną wycenę kredytu hipotecznego FHA tutaj.

Do aktualizacji kuchni można wykorzystać program FHA 203k. Zdjęcie dzięki uprzejmości Photos.com/Viktor Pravdica

Najlepiej mieć tylko 1 lub 2 wykonawców na zlecenie, ponieważ będziesz potrzebować osobnych ofert dla każdego wykonawcy. Uzyskanie całej wymaganej dokumentacji od wielu wykonawców może okazać się bardzo czasochłonne.

Będziesz jednak potrzebować dodatkowych wykonawców w zakresie napraw elektrycznych / hydraulicznych / pleśni, jeśli generalny wykonawca nie ma specjalnej licencji w tych obszarach. Na przykład generalny wykonawca, który ma tylko licencję wykonawcy, nie może wykonać nawet drobnych prac elektrycznych na projekcie 203 tys.

Pobierz nasz przykładowy arkusz kalkulacyjny z listą kontrolną ofert w formacie PDF i edytowalny arkusz kalkulacyjny, aby pomóc Tobie i Twoim wykonawcom w zrozumieniu dokładnych wymagań ofertowych i innych niezbędnych dokumentów. Ten arkusz kalkulacyjny jest szczególnie pomocny, jeśli masz wielu wykonawców w swoim projekcie.

Jakie przedmioty potrzebuję od wykonawcy?

Oprócz prawidłowej oferty jest kilka rzeczy, które Twój wykonawca może potrzebować. Twój pożyczkodawca może wymagać więcej lub mniej dokumentacji w zależności od ich wytycznych.

 • Aktualna licencja
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie błędów i zaniedbań oraz gwarancja
 • CV Wykonawcy przedstawiające doświadczenie zawodowe
 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pracownika, jeśli wykonawca ma pracowników lub zatrudnia podwykonawców
 • Pisemne referencje biznesowe stwierdzające, że wykonawca ma dobre relacje z byłymi klientami
 • Część wykonawcy umowy między właścicielem domu a wykonawcą 203 tys
 • W9

Sprawdź dzisiejsze kursy FHA.

Dodatkowe formularze 203 tys

Oprócz oferty musisz potwierdzić i podpisać następujące formularze:

 • HUD-92700 203k Arkusz roboczy (dostarczony przez pożyczkodawcę)
 • FHA 203k Umowa właściciela domu / wykonawcy (musi odpowiadać kwotom w dolarach oferty i jedna jest wymagana od każdego wykonawcy)
 • Umowa Self Help (jeśli wykonujesz pracę samodzielnie i masz kwalifikacje)
 • 203k Potwierdzenie pożyczkobiorcy (dostarczone przez pożyczkodawcę)

Wersje edytowalne tych dokumentów i więcej formularzy do pobrania można znaleźć na naszej stronie Formularze hipoteczne do pobrania.

Czy mogę refinansować i naprawić swój dom za pomocą 203k?

Tak. Refinansowanie w wysokości 203 tys. Działa tak samo, jak program zakupów. Zamiast ceny zakupu w arkuszu 203k, „ceną zakupu będzie zasadniczo koszt spłaty istniejącej pożyczki. Ogólnie rzecz biorąc, koszty naprawy są dodawane do kwoty istniejącego salda pożyczki w celu określenia całkowitej nowej kwoty pożyczki. Jednak nowa kwota pożyczki nie może przekroczyć 110% przyszłej szacowanej wartości.

Żadna gotówka nie może trafić do pożyczkobiorcy z refinansowaniem w wysokości 203 tys. Wszystkie fundusze muszą trafić do wykonawcy pracującego i obecnego pożyczkodawcy, aby spłacić istniejący kredyt hipoteczny.

Wycena 203 tys

Rzeczoznawca majątkowy będzie potrzebował ostatecznej oferty naprawy, aby określić przyszłą wycenioną wartość domu. Upewnij się, że zdecydowałeś się na wszystkie naprawy, a wszystkie te naprawy są w ofercie. Jeśli zmienisz zdanie na temat napraw po zakończeniu oceny, może to spowodować opóźnienia z powodu ponownych zapisów wyceny (i zdenerwowanych rzeczoznawców).

Czy mogę sam wykonać tę pracę z pożyczką FHA 203k?

W niektórych przypadkach jest to dozwolone. Pożyczkodawcy mogą wymagać dokumentacji potwierdzającej kwalifikacje do wykonania danej pracy i że mogą to zrobić w odpowiednim czasie. Zwykle oznacza to, że masz licencję wykonawcy lub wykonujesz podobny zawód, ponieważ trudno jest w inny sposób udokumentować, że masz wystarczające doświadczenie, aby wykonać tę pracę.

Jeśli możesz udowodnić, że masz kwalifikacje, możesz tylko sfinansować koszt materiałów, a nadal będziesz musiał przedstawić szczegółową ofertę na materiały, które planujesz kupić.

Konsultant 203k

Konsultant 203k nie jest wymagany dla Streamline 203k. Jeśli potrzebujesz pełnej pożyczki w wysokości 203 tys., Zatrudnisz konsultanta zatwierdzonego przez HUD.

Uprość pożyczkę na 203 tys.: Odpowiednie rozwiązanie dla wielu kupujących

Mimo że 203k wiąże się z kilkoma skokami i przeszkodami więcej niż standardowa pożyczka FHA, może być świetnym narzędziem do zakupu domu, który ma potencjał. Nie bój się zasad i wymagań, ponieważ Twój specjalista pożyczkowy powinien znać tajniki pożyczki 203 tys.

Aby być po bezpiecznej stronie, zapytaj swojego urzędnika ds. Pożyczki, ile 203 tys. Pożyczek zaciągnął w ciągu ostatniego roku i ile wykonał personel obsługujący. Doświadczenie po stronie pożyczkodawcy może zaoszczędzić pożyczkobiorcy wiele czasu i bólu głowy. Znajdź urzędnika ds. Pożyczek, który wykonał przynajmniej 2 lub 3 z nich w ciągu ostatniego roku.

Z niewielką pomocą pożyczkodawcy i wiedząc, czego się spodziewać, możesz kupić dom i naprawić go zgodnie ze swoimi potrzebami i pragnieniami. W ciągu kilku krótkich miesięcy możesz być w swoim wymarzonym domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy