Podatki 2020: Jak pożyczki studenckie wpływają na podatki

17 lutego 2021
Category: Mieć Wpływ

Możesz uzyskać pomoc w postaci pożyczek studenckich w okresie opodatkowania – lub możesz zostać obciążony wyższym podatkiem.

Spłacanie pożyczek studenckich może już Cię przytłoczyć. Możesz nie być finansowo gotowy do zakupu domu lub zawarcia małżeństwa, dopóki nie spłacisz kredytów studenckich. Jednak pożyczki studenckie mają większy wpływ niż przyszłe zakupy – mają również wpływ na podatki.

Zanim złożysz podatki, upewnij się, że wiesz, w jaki sposób pożyczki studenckie mogą pomóc – lub zaszkodzić – w złożeniu wniosku.

Potrącenie odsetek od kredytu studenckiego

Kiedy dokonujesz comiesięcznych spłat pożyczek studenckich, obejmuje ona spłatę kwoty głównej oraz odsetki. Niezależnie od tego, czy masz prywatne, czy federalne pożyczki studenckie, odliczenie odsetek od pożyczki studenckiej pozwala zmniejszyć dochód podlegający opodatkowaniu do 2500 USD rocznie. Chociaż możesz kwalifikować się tylko do kwoty zapłaconej z tytułu odsetek, która może być mniejsza niż 2500 USD.

Masz prawo do odliczenia, jeśli w zeszłym roku zapłaciłeś odsetki od kredytu studenckiego i nie składasz wniosku jako „osobne zgłoszenie małżeńskie. Jeśli ty i twój małżonek składacie wniosek wspólnie, żadne z was nie może być uznane za pozostające na utrzymaniu cudzego powrotu.

Zmniejszenie dochodu podlegającego opodatkowaniu może pomóc obniżyć kwotę, którą jesteś winien rządowi lub zwiększyć kwotę zwrotu. Możesz zostać umieszczony w niższym przedziale podatkowym, co może kwalifikować Cię do innych odliczeń i kredytów.

Ulga podatkowa American Opportunity

American Opportunity Tax Credit (AOTC) jest przeznaczony dla studentów, którzy studiują po raz pierwszy w ciągu pierwszych czterech lat studiów. Kredyt wynosi 100% pierwszych 2000 USD kwalifikowanych wydatków edukacyjnych na każdego uprawnionego ucznia, a następnie 25% następnych 2000 USD.

Aby ubiegać się o pełny kredyt, zmodyfikowany skorygowany dochód brutto (MAGI) musi wynosić 80 000 USD lub mniej. Jeśli zarabiasz od 80 000 do 90 000 USD, nadal możesz kwalifikować się do otrzymania kredytu, ale otrzymasz obniżoną kwotę.

Jeśli kredyt obniży Twój podatek dochodowy do mniej niż zera, możesz uzyskać zwrot podatku lub zwiększyć zwrot podatku.

Lifetime Learning Credit

Możesz odzyskać pieniądze na kwalifikowane wydatki na edukację dzięki Kredytowi na Uczenie się przez całe życie. LLC może pomóc w opłaceniu dowolnego poziomu kursów kształcenia ustawicznego (licencjackich, magisterskich i zawodowych).

W przeciwieństwie do AOTC, nie ma limitu lat, przez które możesz ubiegać się o kredyt. Możesz dostać do 2000 $ rocznie lub 20% pierwszych 10000 $ wydatków na kwalifikowaną edukację. Możesz użyć kredytu, aby obniżyć swój rachunek podatkowy, ale nie otrzymasz zwrotu żadnego kredytu jako zwrotu.

Twoje podatki określają wysokość spłaty kredytu studenckiego

Jeśli spłacasz federalne pożyczki studenckie, w tym te objęte planem spłaty uzależnionym od dochodów, Twój status małżeński może mieć wpływ na płatności. Na przykład, jeśli jesteś żonaty i składasz wniosek wspólnie, twoje płatności są oparte na nowym wspólnym dochodzie między tobą a twoim współmałżonkiem. Jeśli jesteś żonaty i składasz osobno, twoje płatności są oparte tylko na twoim dochodzie.

Zmieniony plan płatności w miarę zarabiania (REPAYE) nie rozróżnia między tym, czy jesteś wymieniony jako małżonek składający osobno, czy składający wniosek razem. Twoje płatności opierają się na dochodach zarówno Ciebie, jak i Twojego współmałżonka.

Chociaż możesz trochę odpocząć, jeśli jesteś żonaty i składasz osobne dokumenty, możesz przegapić inne korzyści. Możesz nie być w stanie skorzystać z niższej stawki podatkowej dla małżeństw i ubiegać się o kredyty i odliczenia.

Ale jeśli złożysz wspólne zgłoszenie jako małżeństwo, otrzymasz małą przerwę. Rząd może dostosować twoją płatność, jeśli zarówno ty, jak i twój małżonek spłacacie federalne pożyczki studenckie.

Umożliwienie pożyczki może zwiększyć Twój rachunek podatkowy

Chociaż możesz mieć ogromne obciążenie związane z pożyczką studencką i masz nadzieję, że uda ci się je częściowo zmniejszyć poprzez umorzenie długów, później możesz napotkać obciążenia podatkowe.

Plan spłaty uzależniony od dochodów umożliwia dokonywanie płatności na podstawie miesięcznych dochodów, a po 20 lub 25 latach umorzenie pozostałego zadłużenia. Ten umorzony dług staje się dochodem podlegającym opodatkowaniu, co może zwiększyć kwotę, którą płacisz w okresie podatkowym. Wyjątkiem jest wybaczenie pożyczki na usługi publiczne (PSLF). Po umorzeniu pozostałego długu nie jesteś odpowiedzialny za płacenie podatków od spłaconej kwoty.

Pożyczki studenckie mają konsekwencje na długo po zakończeniu studiów

Zaciągnięcie pożyczki studenckiej na opłacenie szkoły może być czynnikiem decydującym między uczęszczaniem do college’u a nie. Mogą pokryć twoje finanse, gdy wyczerpią się stypendia, stypendia, składki rodzinne i inne opcje. Pamiętaj jednak, że chociaż pożyczki studenckie mogą Cię pokryć krótkoterminowo, spłacisz znacznie więcej niż pierwotna kwota pożyczki – i prawdopodobnie przez bardzo długi czas.

Jeśli masz możliwość znalezienia innych opcji finansowania, możesz chcieć. Trudno sobie wyobrazić spłatę kredytów studenckich przez dziesięciolecia, ale wiele osób już to robi. Jeśli rozważasz umorzenie kredytu studenckiego, zwróć uwagę na dochód podlegający opodatkowaniu. Chociaż możesz kwalifikować się do kredytów i odliczeń, pożyczki studenckie mogą nie zawsze pomóc w opłaceniu podatku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy