Pobieranie aplikacji / programów na kalkulatorach TI-84 Plus

17 lutego 2021
Category: Uzyskać Więcej

Pobieranie aplikacji i programów do kalkulatora graficznego TI-84 może rozszerzyć jego możliwości, pomóc zyskać przewagę nad konkurencją w testach na wysokie stawki, a nawet pozwolić ci grać w gry na kalkulatorze.

Ten poradnik dotyczy każdego kalkulatora TI-84, w tym kalkulatorów TI-84 Plus CE, TI-84 Plus, TI-84 Plus C Silver Edition i TI-84 Plus Silver Edition.

Czego potrzebujesz:

 • Dowolny kalkulator graficzny TI-84 Plus
 • Kabel do ładowania kalkulatoraOprogramowanie TI Connect CE (do pobrania tutaj) Upewnij się, że pobrałeś i zainstalowałeś TI Connect CE! Bez niego nie będziesz mógł przenieść żadnych programów do swojego kalkulatora.

  Najlepsze miejsca dla aplikacji / programów kalkulatora
  • TICalc.org: TICalc.org to najlepsza witryna do pobierania programów matematyczno-przyrodniczych . Jego wybór jest bezkonkurencyjny, ponieważ każdy może przesłać swój własny program
  • TI84CalcWiz.com: TI84CalcWiz to najlepsza witryna do pobierania gier . Zawiera najwyższej jakości dostępne gry i zapewnia szybki i bezbolesny proces instalacji.TI.com: Witryna internetowa Texas Instruments jest najlepsza dla aplikacji zaprojektowanych przez Texas Instruments . Wybór na tej stronie jest niewielki, ale aplikacje, które ma, należą do najlepszych pod względem jakości.Korzystanie z TICalc.org może być nieco mylące dla początkujących. Zakładając, że szukasz programów matematycznych, przejdź do archiwum plików i kliknij nazwę swojego kalkulatora. Stąd kliknij podstawowe, a następnie matematykę. Możesz pobrać dowolny interesujący Cię program, klikając jego nazwę.

   Wysyłanie aplikacji / programów do Twojego kalkulatora

   Teraz, gdy znalazłeś już kilka programów, umieśćmy je w Twoim kalkulatorze za pomocą TI Connect CE.

   Krok pierwszy: Otwórz pobrany plik i przeciągnij znajdujące się w nim pliki na pulpit (spowoduje to wyodrębnienie plików, ponieważ większość z nich ma postać pliku .zip)

   Krok drugi: Otwórz TI Connect CE i kliknij zakładkę „Calculator Explorer na pasku bocznym. Podłącz kalkulator do komputera za pomocą kabla do ładowania. Włącz kalkulator.

   Krok trzeci: Powinieneś teraz zobaczyć listę wszystkich plików w swoim kalkulatorze. Przeciągnij wszystkie pliki kalkulatora na listę, aby wysłać je do swojego kalkulatora (w tym przykładzie GIF jest tylko jeden plik, ale wyślij wszystkie, jeśli jest więcej niż jeden plik kalkulatora).

   Powinno teraz pojawić się okno. Kliknij „WYŚLIJ, aby wysłać program do swojego kalkulatora.

   Jeśli podczas przeciągania plików nie pojawiło się żadne okno: możesz ręcznie przejść do pobranego pliku, klikając „Akcje (na górnym pasku), a następnie „Dodaj pliki z komputera….

   Jeśli wszystko się udało, program / aplikacja powinna być teraz w Twoim kalkulatorze!

   Korzystanie z aplikacji / programów w kalkulatorze

   Programy i aplikacje są przechowywane w dwóch różnych miejscach w kalkulatorach TI-84. Jeśli nie masz pewności, czy pobrany plik jest aplikacją czy programem, po prostu sprawdź obie lokalizacje.

   • Aplikacje: naciśnij przycisk [aplikacje] na kalkulatorze i wybierz z menu aplikację, której chcesz użyć.
   • Programy: Naciśnij przycisk [prgm] na swoim kalkulatorze, wybierz program, którego chcesz użyć, a następnie ponownie naciśnij klawisz Enter, aby go uruchomić.I to naprawdę wszystko! Większość programów nie wymaga objaśnień, a programy matematyczne na TICalc.org mają pliki readme, które wyjaśniają, jak ich używać (i podają informacje kontaktowe programisty, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować dodatkowej pomocy).

    Ale co, jeśli chcę usunąć program lub aplikację? Nie martw się, to łatwe zadanie do wykonania. Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać więcej informacji: Jak usunąć program / aplikację w kalkulatorze TI-84

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy