Oto, jak American i JetBlue powinny połączyć siły, aby nagradzać osoby często podróżujące

17 lutego 2021
Category: Będziesz Mógł

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Jeśli tego nie zauważyłeś, American Airlines i JetBlue łączą siły, aby stworzyć strategiczne partnerstwo.

W środku globalnej pandemii, niegdyś konkurenci stają się sojusznikami. Partnerstwo obejmuje nowo utworzoną umowę code-share pomiędzy przewoźnikami, torując drogę nowym trasom krajowym i międzynarodowym z północnego wschodu.

W ramach nowego paktu osoby często podróżujące zostaną nagrodzone. Powiedziano nam, że mamy spodziewać się „nowych korzyści i możliwości „dodatkowych wrażeń premium.

Niestety nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów. Nie wiemy też, kiedy zostaną sformalizowane.

Ale wieloletni fani lotnictwa będą pamiętać, że to nie pierwszy raz, kiedy AA i JetBlue połączyły siły. Obaj przewoźnicy mieli czteroletnią współpracę, która rozpoczęła się w 2010 roku i obejmowała ograniczone wzajemne korzyści lojalnościowe.

Dziesięć lat później powinniśmy spodziewać się znacznie głębszej – i satysfakcjonującej – propozycji dla lojalnych klientów.

W tym poście

Zdobywaj punkty JetBlue TrueBlue podczas lotów AA

W ramach nowych umów codeshare można spodziewać się możliwości zdobywania punktów JetBlue TrueBlue za wszystkie loty AA objęte partnerstwem.

JetBlue TrueBlue zazwyczaj przyznaje punkty w oparciu o koszt lotu, więc prawdopodobnie zaimplementuje coś podobnego dla osób latających na metalu AA. Chociaż możliwe jest, że JetBlue stworzy system naliczania stałych kilometrów dla lotów AA (tak jak w przypadku innych partnerów), prawdopodobnie zdecyduje się na usprawnienie rzeczy.

JetBlue A320 na lotnisku w Newark (fot.Zach Griff / TPG)

Nawet jeśli JetBlue nie otrzyma dokładnych danych o taryfach z lotów AA, może stworzyć algorytm podobny do United dla lotów Star Alliance.

Gromadź mile American AAdvantage na lotach JetBlue

Ostatnim razem, gdy AA i JetBlue połączyły siły, można było gromadzić wymienialne mile tylko za loty zarezerwowane w ramach umowy.

American Airlines A321T (fot. Zach Griff / The Points Guy)

Wzięcie pod uwagę niedawnej współpracy AA z Alaską pomoże nam zrozumieć, czego się tutaj spodziewać. Gromadzenie mil będzie prawdopodobnie oparte na wartości procentowej odległości lotu i klasy taryfowej. Bilet autokarowy z dużą zniżką prawdopodobnie zapewni zaledwie 25% przebytej odległości milowej. Mennica prawdopodobnie będzie stanowić 150% zgromadzonych mil bazowych.

Gromadzenie elitarnych mil z American JetBlue

Ze względu na skalę nowego paktu z pewnością możliwe jest, że AA i JetBlue przyznają również elitarne mile i dolary.

Chociaż jestem przekonany, że zbliża się gromadzenie wymienialnych mil w ramach partnerstwa, nie jest jeszcze jasne, czy wzajemne korzyści związane z kwalifikacjami elity również będą.

Gdyby uwzględnić zarabianie elit, byłaby to świetna wiadomość dla elit AA, które chcą podnieść swój elitarny status poprzez połączenie lotów AA i JetBlue.

Jeśli i kiedy zostanie wprowadzony, prawdopodobnie będziesz w stanie zdobyć zarówno mile kwalifikujące AAdvantage elite (EQM), jak i dolary kwalifikujące się do elity (EQD) z kwalifikujących się lotów JetBlue.

JetBlue ma tylko jeden elitarny poziom – Mosaic – i miejmy nadzieję, że punkty zdobyte podczas lotów AA będą się liczyć również do twojego postępu w elicie.

Jako lojalista American i JetBlue z pewnością mam nadzieję, ale być może jest to coś, co może pojawić się w późniejszej fazie tego nowo utworzonego związku. Ale żyjemy w bezprecedensowych czasach, a jeśli przewoźnicy chcą zwiększyć biznes dzięki lojalnym lotnikom, być może od samego początku uwzględnione zostaną elitarne profity kwalifikacyjne.

Odkupując American, JetBlue punkty w ramach partnerstwa

Ten będzie interesujący.

Ostatnim razem AA i JetBlue nie oferowały możliwości wymiany punktów na loty drugiej osoby. Założę się, że tym razem to się zmieni.

Czas pokaże, czy to, które loty to obejmuje. Tak czy inaczej, AA prawdopodobnie doda JetBlue do tabeli nagród partnerskich linii lotniczych (póki istnieje).

Jeśli AA rzeczywiście zrobi ten krok, spodziewaj się zapłaty 12 500 mil za bilet krajowy w jedną stronę na samolot JetBlue.

Obecna stawka za transakcje krajowe zarezerwowane za mile AA – co odpowiadałoby lotowi JetBlue Mint – wynosi 25 000 mil w jedną stronę. W związku z tym możliwe jest, że AA może doliczyć opłatę za przebieg dla Mint. Tak czy inaczej, może to być pierwszy raz, kiedy będziesz mógł wymienić mile na mennicę w ekonomiczny sposób.

Produkt JetBlue Mint (Zdjęcie: Zach Griff / The Points guy)

Po stronie JetBlue prawdopodobnie będziesz mógł wymienić punkty TrueBlue na kwalifikujące się loty AA. JetBlue oferuje umorzenia oparte na przychodach (o wartości 1,3 centa za punkt) na własne loty.

Dla partnerów to historycznie tworzone listy nagród. Prawdopodobnie zrobi to samo z AA, choć miejmy nadzieję, że jest to bardziej satysfakcjonujące niż partnerstwo przewoźnika z Hawaiian Airlines.

JetBlue niedawno dodał możliwość korzystania z kombinacji gotówki i punktów na własne loty. Jeśli przewoźnik naprawdę chce zróżnicować to strategiczne partnerstwo, może wdrożyć te same możliwości dla lotów AA.

Wzajemne korzyści dla osób często podróżujących

Zasadniczo American i JetBlue mają różne modele statusu elitarnego. Przewoźnik z Fort Worth w Teksasie ma cztery opublikowane poziomy elitarne, podczas gdy linia lotnicza z Nowego Jorku ma tylko Mosaic. (Chociaż prawdopodobnie więcej poziomów jest w drodze.)

Mapowanie korzyści między przewoźnikami nie będzie łatwe, ale jest obiecane. Więc jak to będzie wyglądać?

Elity AA prawdopodobnie będą uprawnione do bezpłatnego limitu bagażu rejestrowanego, wydzielonych pasów bezpieczeństwa i pierwszeństwa wejścia na pokład podczas lotów JetBlue objętych programem code-share. To samo powinno dotyczyć JetBlue Mosaics latających na lotach code-share American.

Dwa z najciekawszych pytań dotyczą tego, co stanie się z miejscami siedzącymi w autobusach z dodatkową przestrzenią na nogi i ulepszeniami. W końcu obie linie obiecują „dodatkowe wrażenia premium dla klientów.

American Flagship First (fot.Zach Griff / The Points Guy)

W przypadku tych pierwszych AA oferuje obecnie elitom na poziomie Platinum i wyższym bezpłatny dostęp do dodatkowych miejsc w kabinie głównej. Mozaiki JetBlue mogą wykorzystywać punkty w bardzo zmniejszonym tempie, aby siedzieć w siedzeniach Jeszcze większej przestrzeni (EMS).

Nie zdziwiłbym się, gdyby American i JetBlue oferowały elitom bezpłatny dostęp do miejsc z dodatkową przestrzenią na nogi w dniu wyjazdu. I być może najwyższej klasy Executive Platinums mogą otrzymać bezpłatne lub wysoce obniżone miejsca na EMS przy rezerwacji.

Ulepszenia elitarne to zupełnie inna kwestia. Historycznie rzecz biorąc, JetBlue nie oferował ulepszeń jako opublikowanej korzyści ze swojego statusu Mosaic. Byłbym zszokowany, gdyby to się zmieniło w ramach tego nowego partnerstwa.

Ale w ramach rozszerzonej sieci transkonowej, AA może podpisać umowę, która pozwoli jej elitom najwyższego szczebla korzystać z ogólnosystemowych aktualizacji JetBlue Mint. To zdecydowanie pobożne życzenia, ale z pewnością pasowałoby do „rozszerzonych korzyści i „dodatkowych wrażeń premium.

Konkluzja

Z nowego paktu między American Airlines a JetBlue wynika o wiele więcej.

Oprócz wielu nowych tras, jednym z kluczowych punktów nowej umowy jest rozszerzone i satysfakcjonujące partnerstwo dla osób często podróżujących. Miejmy nadzieję, że oprócz gromadzenia mil na lotach innych osób, będzie też opcja wymiany punktów.

Oczekuj pewnego poziomu wzajemności z korzyściami dla osób często podróżujących. To, co dokładnie się z tym wiąże, jest przedmiotem dyskusji, ale mam nadzieję, że zostanie rozszerzone o miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi i ulepszenia kabiny premium.

Wyróżniona grafika: Wyatt Smith / The Points Guy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy