Opcje bezpośredniego wpłaty dla odbiorców ubezpieczenia społecznego

17 lutego 2021
Category: Twojej Karty

Drogi Savvy Senior:

Od ponad 25 lat co miesiąc otrzymuję pocztą czek z ubezpieczenia społecznego, a teraz powiedziano mi, że muszę przejść na wpłatę bezpośrednią. Czy mam jakieś opcje?

Jeśli masz ponad 90 lat lub mieszkasz na odludziu, nadal możesz mieć możliwość otrzymywania czeków z Ubezpieczeń Społecznych pocztą, jeśli chcesz. W przeciwnym razie masz czas do 1 marca 2013 r., Aby przejść z papierowych czeków świadczeń na bezpośrednie wpłaty. Oto, co powinieneś wiedzieć.

Obowiązkowe bezpośrednie wpłaty

Powodem, dla którego Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych wycofuje papierowe czeki z Ubezpieczeniem Społecznym i zastępuje je przesyłką elektroniczną, jest to, że są one tańsze, bezpieczniejsze i bardziej niezawodne. Około 93 procent beneficjentów świadczeń federalnych już otrzymuje płatności za pośrednictwem bezpośredniego depozytu. Oczekuje się, że przejście większości z pozostałych siedmiu procent na płatności elektroniczne pozwoli zaoszczędzić Ubezpieczeniom Społecznym około 600 milionów dolarów w ciągu następnych 10 lat na kosztach wysyłki, papieru i druku. Przełącznik wyeliminuje również potencjalny problem z czekami, które zgubią się w poczcie lub zostaną skradzione.

Dlatego każdy, kto obecnie otrzymuje pocztą swoje świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych, SSI, weteranów, emeryturę kolejową lub federalną emeryturę dla urzędników państwowych, będzie musiał przełączyć się na bezpośrednie wpłaty na wybrane konto bankowe lub spółkę kredytową lub polecenie zapłaty Direct Express Debit MasterCard do 1 marca 2013 r.

Jedynymi wyjątkami są starsi seniorzy urodzeni przed 1 marca 1923 r., Osoby upośledzone umysłowo i odbiorcy mieszkający na oddalonych obszarach wiejskich. Jeśli zechcą, nadal będą mieli możliwość otrzymywania świadczeń rządowych w formie czeku papierowego.

Opcja karty debetowej

Jeśli nie chcesz, aby świadczenia rządowe były bezpośrednio zdeponowane na koncie bankowym lub jeśli nie masz konta bankowego, na które można wpłacać płatności, musisz otrzymać kartę Direct Express Debit MasterCard. Jest to przedpłacona karta debetowa, która została wprowadzona przez Departament Skarbu w 2008 roku.

Dzięki karcie Direct Express Debit MasterCard Twoje świadczenia z tytułu Ubezpieczeń Społecznych i / lub inne świadczenia rządowe będą automatycznie deponowane na koncie Twojej karty w dniu płatności każdego miesiąca. Twoja karta może być następnie używana do otrzymywania gotówki z bankomatów, banków lub kas kasowych, płacenia rachunków przez Internet i telefon, robienia zakupów w sklepach lub miejscach, które akceptują debetową kartę MasterCard i otrzymywania zwrotu gotówki za te zakupy oraz do kupowania przekazów pieniężnych w US Post Office. Pieniądze, które wydajesz lub wypłacasz, są automatycznie pobierane z Twojego konta, a saldo możesz w każdej chwili sprawdzić telefonicznie, online lub w bankomatach.

Rejestracja w celu uzyskania karty jest również bezpłatna, nie ma opłat miesięcznych ani debetu w rachunku bieżącym. Istnieje jednak kilka niewielkich opłat za opcjonalne usługi, o których musisz wiedzieć, na przykład wiele wypłat z bankomatów. Obecnie posiadacze kart otrzymują jedną bezpłatną wypłatę z bankomatu miesięcznie, ale dodatkowe miesięczne wypłaty kosztują 90 centów, każda bez dopłaty, jeśli korzystasz z bankomatu spoza sieci.

Kolejną ważną cechą jest bezpieczeństwo. Twoja karta jest chroniona kodem PIN, pieniądze na Twoim koncie są ubezpieczone przez FDIC, a jeśli karta zostanie zgubiona lub skradziona, zostanie zastąpiona ochroną konsumenta, jeśli zostanie niezwłocznie zgłoszona.

Jak się przełączyć

Aby zarejestrować się w celu uzyskania bezpośredniego wpłaty w banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej lub zarejestrować kartę Direct Express Debit MasterCard, zadzwoń do Go Direct pod numer 800-333-1795 lub odwiedź godirect.org.

Musisz również mieć świadomość, że jeśli nie zarejestrujesz się w celu bezpośredniego wpłaty bankowej lub nie otrzymasz karty Direct Express przed upływem terminu 1 marca 2013 r., Rząd automatycznie wyda Ci kartę Direct Express i wyśle ​​ją do Ciebie, a Twój korzyści zostaną następnie przelane na konto Twojej karty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy