Najlepsze wschodzące rynki nieruchomości w Europie w 2019 r

17 lutego 2021

Rynek nieruchomości w Rotterdamie wykazuje oznaki wzrostu.

Europa obserwuje odliczanie czasu do Brexitu za zaledwie sześć tygodni, a wszystkie oczy skierowane są na rynki nieruchomości w największych europejskich miastach. Gdy firmy opuszczają Wielką Brytanię, aby założyć sklep gdzie indziej, na kontynencie europejskim pojawią się nowe centra handlowe, a inwestorzy w nieruchomości usiłują przewidzieć, gdzie powinni ulokować zasoby, zanim lokalne ceny staną się poza zasięgiem. Jedno jest pewne, rynki, które odnotują największy wzrost zysków, bardzo szybko przekroczą punkt krytyczny. Nie dotyczy to start-upów przenoszących się do lokalizacji, ponieważ czynsz jest tani. Są to organizacje o ugruntowanej pozycji, obecne na całym świecie, które potrzebują dostępu do głównych lotnisk i wykwalifikowanej siły roboczej. Przyniosą duże kieszenie i duże pensje miastom, w których inwestują, a rynki mieszkaniowe szybko się dostosują. LeadingRE,konsorcjum prawie 600 międzynarodowych pośredników w obrocie nieruchomościami w 70 krajach śledzi wyniki na wszystkich swoich rynkach i przekazuje dane wyłącznie Forbesowi na temat rynków „wtórnych w Europie, które odnotowały największy wzrost w ubiegłym roku.

„Podczas gdy Londyn, Genewa, Paryż i Monako nadal osiągają najwyższe ceny nieruchomości w Europie, inne miasta stają się coraz bardziej popularne wśród międzynarodowych nabywców, oferując doskonałe zwroty dla inwestorów – napisał w e-mailu Chris Dietz, Wiceprezes Wykonawczy. „Nasza rosnąca popularność na wschodzących rynkach europejskich świadczy o rosnącym znaczeniu międzynarodowych inwestorów w tych miastach.

Widok na dachy miasta Zagrzeb, Chorwacja

Zagrzeb, Chorwacja

Ceny domów rosną w górę ze względu na niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, a nie z powodu wzrostu popytu na duże domy Covid-19

W Zagrzebiu, stolicy Chorwacji, coś się szykuje i wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych kilku lat nastąpi gwałtowny wzrost gospodarczy. Niedawno w tym kraju pojawiła się pierwsza firma zajmująca się nieruchomościami cyfrowymi, A Nekretnine, otwarta na biznes, co jest zazwyczaj najsilniejszym znakiem potencjału rynku. Ceny ofertowe mieszkań w tym mieście wzrosły o 20% w 2018 r., Kiedy reszta kraju odnotowała wzrost tylko o 8,5%, wynika z danych dostarczonych przez A Nekretnine. Ponadto w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na Airbnb w Zagrzebiu odnotowano 30-procentowy wzrost liczby ogłoszeń o domach, więc popyt na wynajem wakacyjny również rośnie. Nino Ćosić, założyciel A Nekretnine, który szacuje, że 20% kupujących pochodzi spoza kraju, podzielił się poufną informacją wskazówka dotycząca wprowadzenia znacznie większej ilości zapasów na rynek w przyszłym roku dzięki ukończeniu szeregu nowych inwestycji, które zostały wstrzymane podczas ostatniego kryzysu na rynku nieruchomości.

Lizbona, Portugalia – 02 maja 2016: Architektura na starym mieście w Lizbonie, Portugalia.

Lizbona, Portugalia

Lizbona, miasto od dawna postrzegane jako miejsce wypoczynku, ostatnio widziało zapotrzebowanie na zakup nieruchomości podniebnych. Wynika to po części ze złotego systemu wizowego, w którym zagraniczni nabywcy, którzy inwestują 350,00 euro na obszarach słabo rozwiniętych lub 500 000 euro w ekskluzywne miejsca, mogą uzyskać szybką ścieżkę do obywatelstwa, a także korzystną stawkę podatkową dla nowych mieszkańców o wysokich dochodach. Ceny wzrosły o 20% tylko w ubiegłym roku. Według przedstawiciela Caetano Real Estate, miasto już widzi duże zainteresowanie nowymi luksusowymi inwestycjami z wyższej półki ze strony południowoafrykańskich, niemieckich, chińskich i francuskich nabywców i rośnie zainteresowanie Kanadyjczyków, Amerykanów, Brazylijczyków i Włochów.

Zakupy w centrum miasta w Płowdiwie w Bułgarii

Płowdiw, Bułgaria

Plovdiv, drugie co do wielkości miasto w Bułgarii, zostało właśnie nazwane Europejską Stolicą Kultury przez Unię Europejską, co oznacza, że ​​miasto będzie głównym celem na następne dwanaście miesięcy, a wiele projektów rewitalizacji obszarów miejskich jest już w trakcie. Sofia, stolica, również rozwija się dzięki nowej linii metra w południowej części miasta, a przedstawiciel krajowego biura maklerskiego Unique Estates mówi, że dzielnice takie jak Vitosha i Krastova vada ponownie stają się centrami mieszkalnymi, po tym, jak są w dużej mierze obszarami przemysłowymi. . Tendencje cenowe w Płowdiwie są zbieżne ze stolicą Sofii, gdzie w ubiegłym roku domy średniej klasy odnotowały wzrost o około 9%. Domy z segmentu luksusowego odnotowały wzrost o 6%. Chociaż nie są to dwucyfrowe liczby wzrostu,kwota inwestycji, która wiąże się z byciem stolicą kultury, sprawi, że liczby te znacznie wzrosną w ciągu zaledwie roku.

Panorama Feldkirch o świcie. Feldkirch, Vorarlberg, Austria.

Feldkirch and Bludenz, Austria

Austria jako całość weszła w okres boomu na rynku nieruchomości, co oznacza, że ​​drugorzędne miasta stają się coraz bardziej atrakcyjne, ponieważ mają niższe ceny nieruchomości (na razie), ale są wystarczająco blisko głównych miejsc docelowych, które kupujący nadal chcą tam mieszkać. Na podstawie danych firmy maklerskiej von Poll Real Estate, Feldkirch i Bludenz, dwa alpejskie miasta w zachodniej części Austrii, odnotowały w ubiegłym roku wzrost cen odpowiednio o 25,4% i 22,1%. To w porównaniu do stolicy Wiednia, gdzie wzrosły tylko o 18%. Najdroższym miastem docelowym w Austrii jest Kitzbühel, w którym ceny nieruchomości zbliżają się do miliona euro i tam wzrosły o 39,4% w zeszłym roku. Dla porównania średnie ceny sprzedaży w Feldkirch i Bludenz wynoszą około 350 000 euro.

Rotterdam odnotowuje jeden z najszybszych wzrostów na holenderskim rynku mieszkaniowym.

Rotterdam, Holandia

Holandia jest niezwykła, ponieważ rynek mieszkaniowy w jej stolicy Amsterdamie składa się z 70% czynszów, więc zasoby dla kupujących są bardzo niskie, ale są inne duże obszary miejskie, w których warto zainwestować. Około godziny drogi od Amsterdamu i pół godziny z Hagi znajduje się rozwijająca się metropolia Rotterdam, gdzie ceny wzrosły o 17% w porównaniu z rokiem ubiegłym, przekraczając średnią krajową wynoszącą 10%. Sprzedawały się również średnio w ciągu 33 dni na rynku, czyli o 11% szybciej niż rok wcześniej, wynika z danych VOC International. Ceny domów w Rotterdamie wynoszą średnio 271 000 euro.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy