Najlepsze sposoby na zamianę bitcoinów na gotówkę [USD, EUR, INR]

17 lutego 2021
Category: Które Możesz

Chcesz wypłacić swoje Bitcoiny?

Czy nadszedł czas, aby zarezerwować zysk i zamienić swoje Bitcoiny na tradycyjne rachunki?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wypłacić Bitcoin i zdobyć pieniądze w prawdziwym świecie.

Powoli, ale konsekwentnie, wszyscy na świecie dają się wciągnąć w nowatorski pomysł Bitcoina. A najczęściej zadawane pytanie nadal brzmi – Czy zainwestowałeś już w Bitcoin?

A dlaczego nie, biorąc pod uwagę, że jest lepszy niż złoto i tradycyjna waluta fiducjarna, a nie wspominając, że ma ograniczoną podaż i podlega różnym prawom ekonomicznym, które sugerują również jego przyszły wzrost.

Omówiłem ten aspekt Bitcoin również w moim poprzednim artykule:

Chciałbym jednak powtórzyć słowa pierwszego Ewangelisty Bitcoin – Trace Mayer.

Złoto to rozsądny pieniądz i ograniczona podaż, ale nie porusza się dobrze. Dolar dobrze się porusza, ale podaż nie jest ograniczona. Bitcoin porusza się dobrze i ma ograniczoną podaż, dlatego konkuruje z obydwoma od czasu jego utworzenia w 2009 roku.

Jego wartość rośnie w czasie, niezależnie od tego, co mówią eksperci, a kiedy z pewnością wzrośnie jego wartość, pojawia się oczywista kwestia uświadomienia sobie zysków.

Aby osiągnąć zyski, trzeba sprzedać BTC w zamian za fiat / gotówkę, które są akceptowane w ich rodzimych krajach.

Dlatego myślę, że można mówić o pytaniach, które przychodzą na myśl, sprzedając Bitcoiny za gotówkę.

 • Jak zamienić Bitcoiny na dolary (USD) lub inne waluty?
 • Jak wymienić Bitcoiny na gotówkę?Jak zamienić bitcoin w gotówkę?

  Istnieje kilka łatwych sposobów na zamianę BTC na USD, INR, EUR lub GBP, z których niektóre są wymienione poniżej.

  Jednak zanim wybierzesz którąkolwiek z wymienionych metod, musisz dowiedzieć się, w jaki sposób chcesz otrzymać swoje fiat. Możesz sprzedawać Bitcoiny osobiście za gotówkę lub możesz je sprzedać na giełdach i otrzymać pieniądze bezpośrednio zdeponowane na koncie bankowym.

  Masz również możliwość wydania swoich Bitcoinów na zakup rzeczy od Amazon, korzystając z usług takich jak Lolli lub Bitrefill.

  Zakładam jednak, że na razie chcesz sprzedać swoje Bitcoiny i otrzymać twardą gotówkę osobiście lub bezpośrednio na konto bankowe.

  1. Za pośrednictwem Fiat Akceptacja wymianyNajprościej jest dowiedzieć się, czy w Twoim kraju są akceptowane wymiany walut. Możesz następnie sprzedać im swoje Bitcoiny w zamian za fiaty, takie jak USD, EUR lub GBP. Poniżej wymieniono niektóre z giełd, które na to pozwalają.

  • CoinMama-USD / EUR
  • Coinbase-USD / EURBitFlyer– USD / JPYCoinSpot (Australia): AUDWazirX (tylko Indie) – Konwertuj BTC na INR lub USDTRozumiem, że wszystkie powyższe opcje mogą nie działać globalnie, ponieważ system gotówkowy różni się w zależności od kraju.

   Dla takich sprzedawców istnieje inna opcja sprzedaży / kupna bitcoinów przez P2P za pośrednictwem LocalBitcoins (inaczej LBC).

   2. Za pośrednictwem LocalBitcoinsLocalBitcoins to start-up Bitcoin z siedzibą w Helsinkach w Finlandii, który działa od 2012 roku. Jest to giełda bitcoinów P2P. Posiada naziemnych kupujących i sprzedających w ponad 15 000 miast w 248 krajach . Możliwe, że znajdziesz kupca w swoim kraju za pośrednictwem LocalBitcoins.

   Piękno Localbitcoins polega na tym, że kontaktujesz się bezpośrednio z kupującym i możesz otrzymywać pieniądze w dowolnym z obsługiwanych formatów (depozyt bankowy, PayPal, Payoneer, gotówka). Jeśli chodzi o konwersję Bitcoin na fiat, Localbitcoins jest jednym z najbardziej preferowanych wyborów przez tych, którzy nie chcą korzystać z wymiany.

   Możesz spotkać kupujących / sprzedających online i zawrzeć transakcję offline. Możesz zapłacić gotówką lub przelać kwotę. Możesz również wybierać spośród różnych innych opcji, takich jak PayPal lub SEPA lub bezpośrednie wpłaty bankowe do zamiany Bitcoinów na gotówkę (USD, EUR, INR, JPY, CNY, AUD, Dinar itp.) [Wszystko w zależności od kupującego / sprzedającego].

   Możesz po prostu przefiltrować swój kraj na podstawie trybu płatności, który chcesz wybrać. Pamiętaj, że wszystkie opłaty są tutaj ustalane przez sprzedającego, podczas gdy LocalBitcoins działa jako menedżer depozytu.

   Uwaga: koniecznie sprawdź reputację kupującego / sprzedającego; wyższa reputacja oznacza bardziej zaufanego kupującego / sprzedającego.

   LocalBitcoin to z pewnością najłatwiejszy sposób dla mieszkańca dowolnego kraju na wymianę bitcoinów na gotówkę.

   3. Konwertuj BTC na USDT jak Cyfrowy FiatJeśli nie spieszysz się z konwersją BTC na walutę fiducjarną swojego kraju, a także chcesz przez jakiś czas uniknąć zobowiązań podatkowych, możesz zamienić Bitcoin na USDT (Tether).

   Korzystanie z USDT ma swoje zalety w porównaniu z transakcjami w USD lub EUR, jeśli planujesz później kupić Bitcoiny. Regularne przelewanie gotówki na konto bankowe i wypływanie z niego powoduje, że jesteś odpowiedzialny i może to spowodować zwiększenie podatków.

   Nie musisz też martwić się zmiennością kryptowalut po przejściu na USDT, ponieważ USDT zawsze zachowuje parytet z rzeczywistymi dolarami amerykańskimi, a zatem zawsze utrzymuje swoją wartość 1 USD za USDT.

   Zmniejszy to również ból głowy związany z ciągłym przenoszeniem walut fiducjarnych na giełdy w celu zakupu Bitcoinów, ponieważ USDT można później wykorzystać do zakupu Bitcoinów, jeśli chcesz.

   A dobrą rzeczą w USDT jest to, że w przeciwieństwie do wielu giełd fiducjarnych, USDT jest obsługiwany przez wiele giełd na całym świecie. Niektóre z tych giełd są wymienione poniżej. Sam korzystałem z tej funkcji pośredniej konwersji na USDT.

   Obsługiwane wymiany USDT (Tether):

   Wniosek: zamiana bitcoinów na gotówkę

   Oto kilka popularnych sposobów zamiany bitcoinów na USD lub odpowiednią gotówkę w Twoim kraju.

   Wkrótce przedstawimy listę dostępnych dla poszczególnych krajów opcji sprzedaży i kupna Bitcoinów, które ułatwią Ci życie podczas wymiany Bitcoinów na gotówkę.

   Kiedy zamieniasz swoje Bitcoiny na gotówkę, pamiętaj o podatkach. Jeśli jest to duża suma, musisz zapłacić podatki. Możesz użyć narzędzia takiego jak Koinly, aby obliczyć podatek od zysków ze sprzedaży Bitcoinów.

   Innym sposobem na zamianę Bitcoinów na gotówkę jest sprzedaż Bitcoinów znajomym i rodzinie.

   Jeśli Twoim powodem jest osiągnięcie pewnego zysku, a nie dlatego, że nie masz pewności co do przyszłości Bitcoin, sprzedaż Bitcoinów bezpośrednio znajomym i rodzinie jest idealnym wyborem.

   Pomoże im to również w rozpoczęciu korzystania z Bitcoin, a oboje zaoszczędzicie na opłatach transakcyjnych (pośredników).

   Jednak ta droga jest wybierana tylko przez nielicznych, ponieważ wcześniej zaleciliśmy, aby nie ujawniać nikomu swojej inwestycji w Bitcoin i Holdingu.

   Zamierzamy zacząć od wymienionych poniżej krajów, a także uwzględnić niektóre kraje trzeciego świata, takie jak Somalia, Syria, Irak itp.

   • USA
   • IndieEuropaAustraliaChinyJaponiaJeśli chcesz zasugerować inne nazwy, które powinniśmy omówić, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

    Jeśli uważasz, że ten artykuł ma charakter informacyjny, udostępnij go znajomym i rodzinie, którzy chcą wiedzieć o zamianie Bitcoinów na gotówkę.

    Oto kilka innych starannie wybranych artykułów, które możesz przeczytać dalej:

    Harsh Agrawal to eksperci od giełd kryptowalut i botów dla CoinSutra. Założył CoinSutra w 2016 roku i jest jednym z najbardziej cenionych profesjonalnych blogerów w branży w branży fintech.

    Wielokrotnie nagradzany bloger z ponad 10-letnią historią. Posiada doświadczenie w zakresie finansów i technologii oraz posiada kwalifikacje zawodowe w dziedzinie informatyki.

    Międzynarodowy mówca i autor, który kocha blockchain i świat kryptowalut.

    Po odkryciu zdecentralizowanych finansów i dzięki swojemu doświadczeniu w technologii informacyjnej, postawił sobie za misję pomaganie innym w nauce i rozpoczynaniu z tym przez CoinSutra.

    Dołącz do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej i kanałów społecznościowych, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy