Najlepsze sposoby na zainwestowanie pieniędzy w 2019 roku

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Nasze artykuły, narzędzia interaktywne i hipotetyczne przykłady zawierają informacje pomocne w przeprowadzaniu badań, ale nie mają służyć jako porady inwestycyjne i nie możemy zagwarantować, że te informacje mają zastosowanie lub są dokładne w Twojej sytuacji osobistej. Wszelkie szacunki oparte na wynikach z przeszłości nie gwarantują przyszłych wyników, a przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji należy omówić swoje konkretne potrzeby inwestycyjne lub zasięgnąć porady wykwalifikowanego specjalisty.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

Ujawnienie redakcyjne.Wszystkie recenzje są przygotowywane przez naszych pracowników. Wyrażone opinie są wyłącznie opiniami recenzenta i nie zostały sprawdzone ani zatwierdzone przez żadnego reklamodawcę. Informacje, w tym wszelkie stawki, warunki i opłaty związane z produktami finansowymi, przedstawione w przeglądzie, są aktualne na dzień publikacji.

 • Mar.19, 2019 /
 • 7 min czytaniaOliver Rossi / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajInwestowanie może wydawać się zniechęcające, ale jest istotną częścią budowania bogactwa na emeryturę i wielu życiowych celów finansowych.

  Inwestowanie zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale określenie tolerancji na ryzyko i horyzontu czasowego może pomóc w lepszym planowaniu na przyszłość. Aby zdecydować, jak najlepiej zainwestować swoje pieniądze, znajdź styl inwestowania i ustal zestaw celów, do których chcesz dążyć.

  Określ, jak wygląda dla Ciebie udany portfel inwestycyjny i postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej rozpocząć inwestowanie w 2019 roku.

  Co to jest inwestowanie i po co inwestować?

  Kiedy inwestujesz, lokujesz swój kapitał lub pieniądze w akcje, obligacje, fundusze, nieruchomości lub inne rodzaje inwestycji, oczekując, że z czasem wzrośnie.

  Ten wzrost jest niezbędny do zapewnienia, że ​​Twoje pieniądze utrzymają siłę nabywczą, wyprzedzając siły, takie jak inflacja. Jeśli cały Twój kapitał po prostu znajduje się na koncie czekowym lub oszczędnościowym przez 40 lat, będzie miał znacznie mniejszą wartość, gdy go wyjmiesz, niż wpłynął.

  Kompromisem tego wzrostu jest ryzyko. Ogólnie rzecz biorąc, im większy potencjał wzrostu mają Twoje inwestycje, tym są bardziej ryzykowne. Każdy inwestor musi zrównoważyć ryzyko i zysk.

  Ale jeśli mądrze wybierzesz strategię inwestycyjną, dane historyczne pokazują, że prawdopodobieństwo uzyskania zyskownych zwrotów jest wysokie.

  Jak inwestowanie może zwiększyć Twoje bogactwo

  Kiedy jest dobry moment na rozpoczęcie inwestycji? Krótka odpowiedź brzmi teraz.

  Długa odpowiedź: jeśli jeszcze nie inwestujesz, potencjalnie tracisz tysiące dolarów odsetek składanych, które można zarobić z czasem.

  Korzystając z kalkulatora Bankrate 401 (k), weźmy pod uwagę inwestora, który wpłaca 3 procent swojej rocznej pensji 50 000 dolarów do 401 (k) poczynając od 25 roku życia. Zakładając średnią stopę zwrotu 7 procent, pełny pracodawca równa się do 3 procent i średnia roczna podwyżka o 3,1%, osoba ta mogłaby przejść na emeryturę w wieku 65 lat z kwotą prawie 1 miliona dolarów.

  Im dłużej czekasz, tym mniej czasu musi narastać Twoje odsetki, co oznacza, że ​​z czasem zarobisz mniej. Gdyby ta sama osoba odczekała jeszcze tylko pięć lat i zaczęła inwestować w wieku 30 lat, jej łączne oszczędności emerytalne zmniejszyłyby się do nieco ponad 600 000 dolarów w wieku 65 lat.

  Zawsze istnieje ryzyko straty, ale potencjalne zyski sprawiają, że inwestowanie jest mądrym wyborem nawet dla najbardziej ostrożnych konsumentów.

  Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć inwestowanie w tym roku, zacznij od przemyślenia swoich celów inwestycyjnych i tolerancji na ryzyko.

  Rozważ swój horyzont czasowy

  Najczęstszym powodem, dla którego ludzie inwestują, jest oszczędzanie na emeryturę, ale każdy ma inny cel. Możesz nawet chcieć zainwestować w wiele celów jednocześnie, przyjmując wiele kont inwestycyjnych. Możesz zainwestować w konto emerytalne, pracując jednocześnie, aby zaoszczędzić na zaliczkę na dom lub fundusz na studia dla swoich dzieci.

  Określenie celów inwestycyjnych może pomóc w podjęciu decyzji o alokacji aktywów na podstawie przewidywanego horyzontu czasowego.

  DługoterminowyJeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w celu długoterminowym, takim jak emerytura, prawdopodobnie możesz sobie pozwolić na większe ryzyko z portfelem obfitującym w akcje.

  Giełda nieuchronnie z czasem ulegnie spadkowi, ale dane historyczne pokazują, że składane roczne zwroty wynoszą średnio około 10 procent od 1928 roku. Podczas gdy rynek zmienia się każdego roku, 40 lat inwestowania na emeryturę może przynieść znaczące pozytywne zwroty.

  PośredniDla tych, którzy zaczynają oszczędzać na emeryturę w późniejszym życiu lub mają cele za około dziesięć lat, zróżnicowany portfel może pomóc zapewnić zwroty przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka. Inwestowanie w różne aktywa za pośrednictwem taniego funduszu wspólnego inwestowania lub funduszu typu ETF może pomóc Ci zobaczyć najlepsze zwroty na poziomie ryzyka, z którym możesz czuć się bardziej komfortowo.

  W miarę zbliżania się do końca pośredniego horyzontu czasowego możesz zmienić bardziej ryzykowne akcje w swoim portfelu na bezpieczniejsze inwestycje. Fundusz docelowej daty zrobi to automatycznie. Ten rodzaj inwestycji, często utrzymywany w funduszu inwestycyjnym, automatycznie dostosowuje zestaw aktywów, aby zmniejszyć ryzyko, gdy zbliżasz się do wyznaczonej daty docelowej.

  KrótkoterminoweJeśli masz krótkoterminowy cel inwestycyjny, taki jak oszczędzanie na zaliczkę na dom lub wielkie wakacje za kilka lat, powinieneś być bardziej ostrożny ze swoją strategią inwestycyjną. Bezpieczniejsze strategie inwestycyjne dla inwestorów krótkoterminowych często obejmują rachunki rynku pieniężnego i płyty CD.

  Chociaż prawdopodobnie nie zarobią tak dużo, jak fundusze inwestycyjne lub fundusze ETF, są one świetnym sposobem na zwiększenie Twoich pieniędzy, zapewniając jednocześnie ich bezpieczeństwo.

  Określ swoją tolerancję na ryzyko

  Określenie horyzontu inwestycyjnego pomoże również określić Twoją tolerancję ryzyka.

  Inwestorzy skupiający się na celach krótkoterminowych będą prawdopodobnie mieli mniejszą tolerancję ryzyka niż ktoś, kto zainwestuje w emeryturę za 40 lat w przyszłości.

  Aby zmniejszyć ryzyko i zgodnie z ogólną najlepszą praktyką, nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka. Jeśli Twój portfel jest bogaty w akcje, zdywersyfikuj go w różnych firmach i branżach. W ten sposób kryzys jednego sektora nie pozostawi cię ze zbyt dużą stratą. Fundusz inwestycyjny to łatwy sposób na dywersyfikację.

  Możesz także ograniczyć ryzyko różnymi rodzajami inwestycji. Posiadanie zdrowej kombinacji akcji i obligacji oraz zmiana proporcji każdego z nich lub przywrócenie równowagi w miarę zbliżania się do emerytury lub daty docelowej może zapewnić, że Twój portfel pozostanie zdrowy.

  Gdzie zainwestować swoje pieniądze?

  Dla większości ludzi najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie inwestycji jest skorzystanie z konta emerytalnego. W zależności od tego, jak jesteś zatrudniony i ile chcesz zainwestować, istnieje kilka opcji przejścia na emeryturę. Powinieneś również wziąć pod uwagę opłaty związane z kontami emerytalnymi oraz rodzajami funduszy lub aktywów, które chcesz przechowywać.

  Oto kilka z najczęstszych ofert emerytalnych:

  1. 401 (k)401 (k) to program emerytalny sponsorowany przez pracodawcę. Możesz przeznaczyć procent z każdej wypłaty na swoje 401 (k), które będą rosły odroczone podatki do momentu wycofania się z nich na emeryturze. Wielu pracodawców oferuje również dopasowywanie składek do określonego procentu.W 2019 r. Maksymalna kwota, jaką możesz wpłacić na 401 (k), wynosi 19000 USD. Jeśli masz 50 lub więcej lat, możesz wpłacić dodatkowe 6000 USD w ramach składek wyrównawczych.

  2. Tradycyjna IRAPodobnie jak 401 (k), Twoje składki na tradycyjny IRA trafiają na konto przed opodatkowaniem i są opodatkowane zarobkami w momencie dystrybucji. IRA nie są sponsorowane przez pracodawcę. Nawet jeśli uczestniczysz już w planie emerytalnym pracodawcy, nadal możesz wpłacić do 6 000 USD na tradycyjny IRA w 2019 r. Jeśli masz 50 lat lub więcej, możesz przekazać do 7 000 USD.

  3. Roth IRAW przeciwieństwie do 401 (k) lub tradycyjnego IRA, wpłaty dokonane na Roth IRA są opodatkowane z góry, co oznacza, że ​​rosną wolne od podatku, a kwalifikowane wypłaty nie są opodatkowane po wypłacie. Podobnie jak tradycyjny IRA, możesz posiadać Roth IRA oprócz planu emerytalnego sponsorowanego przez pracodawcę i wpłacać do 6000 USD w 2019 r. Lub do 7000 USD, jeśli kwalifikujesz się do nadrobienia składek. Limity składek to połączone limity dla obu typów IRA, co oznacza, że ​​nie można wpłacać maksymalnej kwoty na oba rodzaje.

  Przewodnik Bankrate może pomóc Ci określić, czy najlepszy jest dla Ciebie tradycyjny lub Roth IRA.

  Po maksymalnym wykorzystaniu wybranych kont emerytalnych lub jeśli szukasz więcej opcji krótkoterminowych, konto maklerskie to kolejny świetny sposób na inwestowanie pieniędzy.

  Chociaż możesz zdecydować się na aktywne zarządzanie swoimi funduszami, pasywny fundusz indeksowy może zapewnić zwroty, oferując jednocześnie zarządzanie bez użycia rąk i niższe opłaty. Przyjrzyj się różnym kontom, korzystając ze stylu zarządzania i wydajności, które najbardziej Ci odpowiadają.

  Oto kilka do rozważenia:

  4. Fundusz inwestycyjnyFundusz wspólnego inwestowania to zarządzany portfel, który alokuje kapitał inwestorów w zróżnicowaną mieszankę inwestycji, na którą składają się akcje, obligacje i nie tylko. Mogą się różnić w zależności od ryzyka, wyników, opłat i strategii inwestycyjnych. Fundusze inwestycyjne są często popularnymi narzędziami do prowadzenia kont emerytalnych.

  5. ETFPodobnie jak fundusze inwestycyjne, fundusze ETF umożliwiają inwestowanie w szereg akcji i obligacji różnych firm i sektorów. ETFy są łatwo dostępne w obrocie jak pojedyncze akcje, ale dają inwestorom dywersyfikację funduszy inwestycyjnych. Fundusze ETF są ogólnie uważane za bardziej efektywne podatkowo niż fundusze inwestycyjne i często mają niższe wartości minimalne i mniej kosztów, co czyni je świetnymi opcjami dla początkujących inwestorów.

  6. Fundusz rynku pieniężnegoFundusze rynku pieniężnego to rodzaje funduszy inwestycyjnych, które składają się z inwestycji niskiego ryzyka, takich jak płyty CD i obligacje krótkoterminowe. Fundusze rynku pieniężnego są uważane za bezpieczne inwestycje, a ich płynność sprawia, że ​​są doskonałą opcją dla inwestycji krótkoterminowych trwających do pięciu lat.

  Wybór brokera

  W dzisiejszym świecie nowi inwestorzy mogą otworzyć konto, po prostu pobierając aplikację lub logując się na stronie internetowej. Zapoznanie się z rodzajem inwestycji, których szukasz, pomoże Ci wybrać odpowiedniego brokera lub doradcę.

  • Robo-doradcy:Prawdopodobnie słyszałeś o popularnych doradcach robotów, takich jak Acorns, Wealthfront i Betterment, którzy są świetnymi zasobami zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów. Robo-doradcy są wygodni, oferują niskie opłaty i zwykle mają niższe minimum niż tradycyjni brokerzy. Podczas gdy każdy robo-doradca jest inny, wiele z nich pozwala po prostu wybrać horyzont czasowy i tolerancję ryzyka, a następnie utworzyć dla siebie portfel, który można zrównoważyć w miarę zbliżania się daty docelowej.
  • Brokerzy online: Brokerzyonline, tacy jak E-Trade, Ally Invest i TD Ameritrade, są łatwo dostępnymi opcjami dla inwestorów, którzy chcą mniej kosztów niż tradycyjni doradcy, ale są bardziej praktyczni, niż często pozwalają na to robo-doradcy. W zależności od tego, czego szukasz u brokera online – niezależnie od tego, czy cenisz wygodę, narzędzia edukacyjne, przyjemne minimum czy niskie koszty – Recenzje brokerskie Bankrate 2019 mogą pomóc Ci znaleźć najlepszego brokera internetowego dla Twoich potrzeb.Doradca finansowy:jeśli masz bardziej skomplikowany portfel lub po prostu chcesz mieć kontakt twarzą w twarz, najlepszym rozwiązaniem może być tradycyjny doradca finansowy. Chociaż prawdopodobnie będziesz płacić wyższe opłaty za doradcę, może on udzielić szczegółowych porad i wskazówek dotyczących zarządzania, a nawet pomóc w opracowaniu bardziej kompleksowego ogólnego planu finansowego.Konkluzja

   Każdy nowy inwestor powinien zacząć od przygotowania do przejścia na emeryturę na koncie uprzywilejowanym podatkowo, czy to w ramach planu sponsorowanego przez pracodawcę, czy też indywidualnego funduszu emerytalnego. Indywidualne rachunki maklerskie mogą być również świetnym sposobem dla nowych inwestorów na powiększanie swoich pieniędzy w czasie z pomocą doradcy lub brokera online.

   Fundusze akcyjne i obligacyjne to nie jedyne sposoby inwestowania – możesz zdecydować się na inwestowanie w pojedyncze akcje, nieruchomości, pożyczki społecznościowe, finansowanie społecznościowe, a nawet złoto.

   Niezależnie od wybranej kombinacji inwestycji, Twoje szanse na sukces można zwiększyć, dywersyfikując swój portfel i dostosowując wybrane inwestycje zarówno do własnej tolerancji na ryzyko, jak i do horyzontu czasowego celów.

   Ucz się więcej:
  • Najlepsi maklerzy giełdowi online dla początkujących 2019
  • Podstawy giełdy dla początkującychJak inwestować jak profesjonalista z funduszami indeksowymiZastrzeżenie redakcyjne: Wszystkim inwestorom zaleca się przeprowadzenie własnych niezależnych badań strategii inwestycyjnych przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. Ponadto zwraca się uwagę inwestorów, że dotychczasowe wyniki produktów inwestycyjnych nie gwarantują przyszłego wzrostu cen.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy