Najlepsze fundusze awangardowe dla konserwatywnych inwestorów

17 lutego 2021
Category: Jeśli Chodzi

Fundusze niskiego ryzyka dla Twojego portfela

 • Dzielić
 • Kołek
 • E-mail

Vanguard jest najbardziej znany ze swoich tanich funduszy inwestycyjnych bez obciążenia. Ale jedne z najlepszych funduszy Vanguard do kupienia to ich konserwatywne fundusze. Inwestorzy, którzy kupują konserwatywne fundusze inwestycyjne lub ETF, zazwyczaj szukają połączenia bieżącego dochodu, niskiego ryzyka i potencjału zysków, które mogą równać się ze średnią stopą inflacji lub ją przewyższać.

Dlaczego warto inwestować w konserwatywne fundusze powiernicze

Konserwatywne inwestycje wiążą się z niskim ryzykiem względnym, co oznacza, że ​​generalnie mają niską ekspozycję na akcje. Fundusze inwestycyjne z konserwatywną alokacją zazwyczaj posiadają około 20–50% akcji i 50–80% obligacji. Wcześniejsze 

Taka równowaga pozwala na inwestowanie przy niskim ryzyku względnym przy wystarczającej ekspozycji na akcje w celu długoterminowego wzrostu wartości kapitału.

Oto niektóre z głównych powodów, dla których inwestorzy kupują konserwatywne fundusze inwestycyjne:

 • Konserwatywne fundusze do inwestowania niskiego ryzyka: sama natura konserwatywnego inwestowania polega na utrzymywaniu niskiego ryzyka rynkowego i minimalizacji zmienności przy jednoczesnym osiąganiu średnich zwrotów, które nadążają za inflacją (lub pokonują ją z niewielkim marginesem) w czasie.
 • Korzystaj z konserwatywnych funduszy na dochody emerytalne: konserwatywne fundusze często mają zróżnicowaną mieszankę wysokiej jakości akcji, które dają dywidendę i wysokiej jakości obligacje. Zapewnia to solidną kombinację gospodarstw przynoszących dochód, których potrzebują emeryci, bez zbytniego ryzyka utraty kapitału. Wcześniejsze 
 • Konserwatywne fundusze jako udziały podstawowe : podczas budowania portfela struktura podstawowa i satelitarna jest inteligentna. Tak jak się wydaje, inwestor wybierze jeden pakiet podstawowy, który otrzyma najwyższą alokację, oraz kilka pakietów satelitarnych, które otrzymają mniejsze procenty alokacji. Wielu inwestorów korzysta z funduszy indeksowych, takich jak fundusz indeksowy S&P 500, ale konserwatywne fundusze mogą być wykorzystywane jako inwestycje podstawowe dla inwestorów pragnących niższego ryzyka niż fundusz inwestujący 100% swojego portfela w akcje.
 • Konserwatywne fundusze dla początkujących inwestorów : początkujący inwestorzy mogą chcieć uzyskać wprowadzenie do inwestowania w konserwatywną alokację akcji, obligacji i gotówki w jednym funduszu. W ten sposób nie zobaczą dużych spadków podczas bessy i mogą uzyskać zróżnicowaną alokację w jednym funduszu bez dużej sumy pieniędzy.

Jak wybraliśmy najlepsze konserwatywne fundusze awangardy

Wybierając dla siebie najlepsze konserwatywne fundusze, zwróć uwagę na następujące cechy:

 • Alokacja zachowawcza: aby określić alokację konserwatywną, przydział akcji powinien wynosić 20–50%, a przydział obligacji 50–80%.
 • Akcje wysokiej jakości, dające dywidendę: Alokacja akcji w konserwatywnym funduszu powinna skupiać się przede wszystkim na akcjach dużych spółek amerykańskich, które wypłacają dywidendy. Zapewnia to nie tylko większą stabilność niż akcje o agresywnym wzroście, ale także element dochodu, którego szukają niektórzy konserwatywni inwestorzy.
 • Niskie wydatki: zawsze dobrze jest utrzymywać wydatki na niskim poziomie, ale jest to szczególnie ważne w przypadku ostrożnych funduszy. Dzieje się tak, ponieważ średnie długoterminowe stopy zwrotu dla konserwatywnych funduszy są niższe niż agresywne, a inwestorzy powinni dołożyć wszelkich starań, aby więcej pieniędzy pracowało dla nich, a nie zbyt wysokie wydatki.

Fundusze Vanguard mają wydatki niższe niż ponad 80% innych funduszy inwestycyjnych. Wcześniejsze 

3 najlepsze fundusze awangardowe dla konserwatywnych inwestorów

Mając na uwadze nasze kryteria wyboru, oto trzy z najlepszych konserwatywnych funduszy Vanguard:

 1. Vanguard LifeStrategy Conservative Growth (VSCGX) : Alokacja aktywów dla tego funduszu obejmuje około 40% akcji i 60% obligacji. Pozwala to na powolny, ale stały wzrost w długim okresie, co stanowi dobry konserwatywny fundusz. VSCGX był w stanie osiągnąć średnio ponad 4% roczny zwrot długoterminowy. Wskaźnik kosztów jest tani i wynosi 0,12%, a minimalna początkowa inwestycja to 3000 USD.
 2. Dochody Vanguard Wellesley (VWINX) : Portfel jest mocno konserwatywny z alokacją wynoszącą od 35% do 40% akcji, około 60% obligacji, a resztę około 5% w gotówce. Jeśli chodzi o wyniki, Wellesley pokonuje co najmniej 90% innych konserwatywnych funduszy alokacyjnych na zwroty z 3, 5 i 10 lat. Jak na jeden z najlepszych konserwatywnych funduszy inwestycyjnych, jakie można kupić, trudno przebić niski wskaźnik kosztów wynoszący 0,23%. Minimalna początkowa inwestycja wynosi 3000 USD.
 3. Vanguard Target Retirement 2015 (VTXVX) : Jeśli jesteś już na emeryturze, VTXVX jest dobrym wyborem dla konserwatywnych inwestorów, którzy chcą mieć docelowy fundusz emerytalny. Fundusze te są zarządzane w taki sposób, że alokacja powoli rośnie z czasem i staje się bardziej konserwatywna. Alokacja dla VTXVX wynosi obecnie 44% akcji i 55% obligacji. Wskaźnik wydatków VTXVX jest niski i wynosi 0,13%, a minimalna początkowa inwestycja to 1000 USD.

Podsumowanie

Najlepsze konserwatywne fundusze będą miały większą alokację na obligacje niż na akcje. Niskie wydatki mogą być również zaletą przy konserwatywnym inwestowaniu. Inwestorzy, którzy kupują ostrożne fundusze, zazwyczaj szukają dochodu i chcą utrzymać ryzyko rynkowe na niższym poziomie w porównaniu z funduszami z wyższymi alokacjami w akcje.

Balance nie świadczy usług i porad podatkowych, inwestycyjnych ani finansowych. Informacje są przedstawiane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji na ryzyko lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem obejmującym możliwą utratę kapitału.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy