Najlepsze boty do handlu kryptowalutami w 2020 roku

17 lutego 2021
Category: Swoje Konto

Świat kryptowalut szybko się rozwija. Jeśli chcesz dołączyć do grona odnoszących sukcesy traderów, musisz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami. Oto aktualizacja najważniejszych informacji dotyczących najlepszych botów handlowych. Niektóre ceny uległy zmianie, a niektóre funkcje zostały dodane.

Ponadto rozszerzamy naszą listę o kilka innych przydatnych botów dostępnych na rynku – więc czytaj dalej.

Powinniśmy wspomnieć, że od czasu tego posta bot Tradewave został wycofany. Ponadto USI zostało zakazane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie po nakazie zaprzestania działalności przeciwko firmie.

Handel kryptowalutami nie jest łatwy. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do rynków akcji, rynki kryptowalut nie zamykają się, co stanowi bardzo stresujący scenariusz zarówno dla przypadkowych inwestorów, jak i doświadczonych traderów w branży.

Rynek kryptowalut jest również bardzo zmienny. Jeśli jesteś inwestorem kryptowalutowym, prawdopodobnie znasz (tonący lub przyjemny) uczucie budzenia się po ogromnych stratach lub dużych zyskach w swoim portfelu.

Aby zachować kontrolę nad handlem nawet we śnie i przeciwdziałać zmienności na rynku kryptowalut, inwestorzy coraz częściej polegają na botach handlowych.

Ceny większości botów znajdujących się na oryginalnej liście uległy nieznacznej zmianie. Oto zaktualizowane ceny różnych pakietów botów handlowych:

 • Gunbot– usługa oferuje obecnie 50% zniżki: 0,02 BTC za wersję startową, 0,05 BTC za wersję standardową, 0,075 BTC za wersję pro i 0,125 BTC za wersję Gunbot ultimate
 • CryptoHopper– użytkownicy płacą 16,58 USD41,58USD i 83,25 USD miesięcznie odpowiednio za pakiety Explorer, Adventurer i Hero Trader
 • CryptoTrader– Plany cenowe wahają się od 0,0020 BTC do 0,0237 BTC na miesiąc użytkowania
 • 3commas– Pakiet startowy dla tych botów kryptograficznych kosztuje od 22 USD / miesiąc (252 USD za rok rozliczeniowy), pakiet zaawansowany to 37 USD / miesiąc (432 USD / rok), a wersja pro 75 USD / miesiąc (888 USD / rok). Wszystkie plany obejmują bezpłatną subskrypcję Binance Trader.

Co to jest bot do handlu kryptowalutami?

Bot handlowy to oprogramowanie zaprojektowane do analizy danych handlowych kryptowalut i składania zleceń kupna lub sprzedaży w imieniu tradera.

Boty do handlu kryptowalutami działają w oparciu o wstępnie zaprogramowane i predefiniowane zasady. Ich podejmowanie decyzji zależy od ruchów cen na rynku – zazwyczaj analizują działania rynkowe, takie jak cena, wolumen, czas i zamówienia. Po zdobyciu bota możesz dostosować go do swoich preferencji handlowych.

Dlaczego boty do handlu kryptowalutami są przydatne?

Boty do handlu kryptowalutami usuwają strach i emocje z równania handlowego, umożliwiając inwestorom zawieranie transakcji w oparciu o wstępnie zaprojektowaną strategię.

Boty umożliwiają również prowadzenie planu handlowego 24/7. Jeśli jesteś handlarzem kryptowalut w niepełnym wymiarze godzin lub jeśli nie jesteś w stanie pozostać na szczycie rynku przez cały czas, boty pozwalają na efektywny handel bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na analizę rynku.

Jak wybrać najlepszego bota handlowego?

 • Niezawodność

Możesz łatwo przegapić złote okazje handlowe, jeśli twój bot wyłączy się na jakiś czas. Niezawodność jest zatem kluczem przy zakupie bota do handlu kryptowalutami.

Ale jak możesz być pewien co do niezawodności konkretnego bota? Aby mieć pewność co do niezawodności bota, musisz przeanalizować opinie jego użytkowników. Wybierz bota, który ma długą ścieżkę zadowolonych klientów, którzy świadczą o jego niezawodności i poziomie usług.

 • Bezpieczeństwo

Twój bot handlowy ma dostęp do Twojej waluty. Może to być ryzykowne, zwłaszcza jeśli używasz szkicowego bota. Chociaż nie ma pewnego sposobu na określenie, jak bezpieczny jest dany bot handlowy, możesz ograniczyć swoje ryzyko, wybierając bota, który jest powszechnie uznawany za jego bezpieczeństwo.

 • Rentowność

Używanie bota handlowego jest bezcelowe, jeśli nie zapewnia największych możliwych zwrotów. Dlatego powinieneś odrobić pracę domową na temat rentowności bota, zanim zainwestujesz w niego swój czas i pieniądze.

 • Przezroczystość

To właśnie przejrzystość wyróżnia kryptowaluty na tle tradycyjnych walut – cała ich sieć jest całkowicie przejrzysta, co nie pozostawia miejsca na nieuczciwą grę. Najlepsze boty handlowe przestrzegają podobnych standardów.

Wybierz boty stworzone przez renomowanych programistów. Przejrzystość nie tylko pomaga w znalezieniu godnego zaufania bota, ale także umożliwia uzyskanie pomocy w przypadku problemów, które należy naprawić.

 • Łatwość użycia

Głównym celem botów do handlu kryptowalutami jest ułatwienie każdemu handlu kryptowalutami. Dlatego powinieneś wybrać boty z intuicyjnym interfejsem. Powinieneś być w stanie kontrolować swojego bota za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Plusy i minusy korzystania z botów handlowych

  Wydajność

Boty handlowe mogą analizować warunki rynkowe w wielu kryptowalutach jednocześnie i wykonywać transakcje zawsze, gdy jest miejsce na zysk.

Z drugiej strony ludzie nie są dobrzy w tego rodzaju wielozadaniowości. Możesz analizować warunki rynkowe kryptowalut tylko przechodząc przez nie pojedynczo. A kiedy przechodzisz z jednej kryptowaluty na drugą, możesz przegapić wiele dochodowych transakcji. Ta zdolność do wielozadaniowości sprawia, że ​​boty są bardziej wydajne niż ludzie.

  Bez uczuć

Rynki kryptowalut są bardzo zmienne. Ponadto wielcy gracze często manipulują walutami. Emocjonalny zgiełk, który następuje po tych ogromnych wahaniach cen, może sprawić, że będziesz nieobliczalny, co z kolei może prowadzić do składania godnych pożałowania zamówień.

Z drugiej strony boty handlowe są inne. Nie mają ludzkich emocji i nie są przywiązani do pieniędzy. Manipulacje rynkowe i ogromne wahania cen nie wpływają zatem na ich funkcjonowanie.

  Zwiększona prędkość

Często wykonanie transakcji zajmuje nam dużo czasu. Niestety, na niestabilnym rynku kryptowalut takie opóźnienia mogą być kosztowne, ponieważ dobra transakcja może stracić na wartości, jeśli wykonanie jej zajmie zbyt dużo czasu.

Z drugiej strony boty handlowe składają zamówienia natychmiastowo. Ta zwiększona prędkość sprawia, że ​​są znacznie bardziej skuteczne niż ludzie.

  Okres działania

Nie zawsze możesz stać przed komputerem i monitorować swoje inwestycje. Potrzebujesz snu i innych obowiązków, które zawsze wymagają Twojej uwagi. Ale kiedy śpisz, rynek kryptowalut idzie naprzód

Kosztem alternatywnym pozostania na szczycie rynku 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu jest to, że tracisz wiele okazji do osiągnięcia większych zysków. Jednak w przeciwieństwie do ludzi bot handlowy może działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu nigdy nie przegapi okazji.

  Nie nadaje się dla niedoświadczonych handlowców

Boty kryptowalutowe mogą wzmocnić Twój handel. Ale to wymaga pewnej wiedzy o tym, co dzieje się za kulisami. Podczas gdy niektóre boty mają świetne gotowe konfiguracje handlowe, często nie zapewniają maksymalnych zwrotów.

Zmiana ustawień konfiguracji bota bez znajomości technicznych aspektów handlu może prowadzić do ogromnych strat. Dlatego boty nie są zbyt przydatne dla niedoświadczonych handlowców.

  Wymaga monitorowania

Boty do handlu kryptowalutami nie są zbyt skuteczne w okresach dużej zmienności. Dzieje się tak, ponieważ są pozbawieni emocji i nie przywiązani do pieniędzy, a więc mogą handlować kolejnymi stratami, które mogą prowadzić do ogromnej ogólnej straty.

  Obecne obawy dotyczące bezpieczeństwa

Boty kryptograficzne wykonują transakcje poprzez integrację z interfejsami programowania aplikacji (API). Oznacza to, że obie maszyny współpracują ze sobą bez ręcznej interwencji.

Scentralizowany charakter giełd i botów handlowych stwarza jednak pewne ryzyko, ponieważ hakerzy unikają systemów blockchain dzięki ich prawie nieprzeniknionemu bezpieczeństwu, atakują systemy z centralnymi serwerami (takimi jak boty i giełdy). Maszyny, które działają niezależnie, jak boty, są szczególnie łatwiejsze do zhakowania.

Oto, co musisz zrobić, aby chronić się przed włamaniami:

 • Trzymaj klucze API w tajemnicy
 • Wyłącz automatyczne wypłaty
 • Wykonuj swoją pracę domową – boty to złożone narzędzia, musisz przeczytać o środkach ochrony, preferencjach i strategiach handlowych.

Zautomatyzowane boty do handlu kryptowalutami warte uwagi

Wielu traderów stoi przed trudnym zadaniem wyboru oprogramowania do analizy danych z rynku kryptowalut. Liczba opcji rośnie, dlatego chcieliśmy uprościć Ci to zadanie. Poniżej znajduje się kontynuacja naszej listy botów handlowych wraz z opisem ich głównych funkcji, cen, zalet i wad.

16 najlepszych botów handlowych

1. 3 commas

3commas to jeden z najpopularniejszych internetowych botów do handlu kryptowalutami. Ponad 70 000 traderów korzysta obecnie z platformy, a transakcje o wartości ponad 60 mln USD są na niej dokonywane codziennie.

3commas obsługuje ponad 12 giełd, dzięki czemu jej użytkownicy mogą śledzić wiele zleceń na różnych giełdach i opracowywać przemyślane strategie handlowe.

cechy

 1. Funkcjonalność – 3Commas posiada intuicyjny interfejs użytkownika, który jest wyposażony w szczegółowe analizy i liczne funkcje. Bot pozwala ustawić cele typu take profit i stop loss, a także tworzyć własne strategie handlowe.
 2. Szeroka gama narzędzi – Oprócz korzystania z analizy wydajności firmy 3comma i automatycznych botów, możesz również tworzyć, analizować i testować portfele, a także monitorować najlepiej działające portfele innych użytkowników. Bot pozwala również śledzić i kopiować strategie odnoszące sukcesy traderów.
 3. Jednoczesne zlecenia take profit i stop loss: 3 przecinki umożliwiają osiągnięcie maksymalnego zysku, umożliwiając jednoczesne ustalenie ceny, w której chcesz sprzedać, aby osiągnąć zysk, oraz punktu cenowego, w którym chcesz sprzedać, aby zatrzymać straty. Możesz to wszystko zrobić w terminalu SmartTrade z 3 przecinkami.
 4. Aplikacje mobilne: Zespół 3commas opracował aplikacje mobilne zarówno dla systemu iOS Android.
 5. Typy zleceń z wyprzedzeniem : 3commas umożliwia konfigurowanie zaawansowanych typów zleceń, takich jak zlecenia typu trailing take-profit i stop-loss oraz współczesne zlecenia take-profit i stop-loss. 3commas pozwala również na tworzenie zaawansowanych zleceń nawet na giełdach, które obecnie ich nie obsługują. Jeśli frustruje Cię brak zaawansowanych zamówień na niektórych giełdach, możesz łatwo tworzyć zaawansowane zamówienia, łącząc swoje konto z 3commas.
 6. Dziennik inwestora: Czy chcesz organizować wszystkie swoje transakcje w jednym miejscu? Niektórzy handlowcy używają do tego dedykowanego oprogramowania księgowego lub arkuszy Excel. I odwrotnie, firma 3commas utworzyła dziennik tradera, który gromadzi wszystkie transakcje na giełdach i organizuje je w jednym dogodnym miejscu.

Ceny 3commas

 1. Pakiet startowy (252 USD rocznie, 144 USD przez 6 miesięcy lub 29 USD miesięcznie)
  • Dostęp do terminala Smart Trading
  • Handel papierami
  • Jednoczesne Take Profit i Stop Loss
  • Dostęp do wszystkich dostępnych giełd
  • Powiadomienie o anulowaniu i błędach
 1. Pakiet zaawansowany (432 USD rocznie, 246 USD na okres 6 miesięcy lub 49 USD miesięcznie)
  • Cały pakiet startowy plus :
  • Sygnały niestandardowe TradingView
  • Proste boty
  • Algorytmy krótkie i długie
  • Przeglądaj i kopiuj boty
 1. Pakiet Pro ( 888 USD rocznie, 504 USD przez 6 miesięcy lub 99 USD miesięcznie)
  • Pakiet All Advanced plus :
  • Boty handlujące depozytem zabezpieczającym
  • Boty kompozytowe
  • Bitmex, Binance Futures i bot ByBit
  • GRID bot

Platformy

3commas obsługuje 12 wymian, w tym

BitFinex Bittrex
Huobi Coinbase
Brama Binance DEX
Bitstamp Binance
Poloniex Kucoin
BitMex Kraken

Plusy i minusy

  Intuicyjny i przejrzysty interfejs Funkcja Copy-Trading Funkcja Smart Trading Obsługuje wiele giełd System oparty na chmurze Oferuje wystarczające narzędzia edukacyjne Dobry rynek Oferty programu afiliacyjnego

  Niezbyt przydatne dla niedoświadczonych handlowców

Uwaga: 3 przecinki oferują bezpłatny 7-dniowy okres próbny i możliwość bezpłatnego korzystania z niego

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy