„Mam kredyt mieszkaniowy w 24 godziny”: jak szybko uzyskać kredyt hipoteczny

17 lutego 2021
Category: Twój Kredyt

Chcesz poznać sekret szybkiego uzyskania kredytu hipotecznego? Szybkość czasami staje się kluczowa w grze kupowania domu. Wiem, bo jestem agentem nieruchomości, który widział klientów na tym stanowisku – a ponadto wiem to z własnego doświadczenia.

Cztery lata temu nie kupowałem nawet domu, kiedy natknąłem się na swój wymarzony dom, niespodziewanie. Tak się złożyło, że zaproponowałem zorganizowanie otwartego domu na listę nieruchomości kolegi z pracy: dwupiętrowe mieszkanie z dwiema sypialniami, które właśnie zostało przebudowane od góry do dołu.

Kiedy przeszedłem przez frontowe drzwi, oczarowały mnie lśniące nowe drewniane podłogi i otwarty plan piętra. Chciałem to miejsce dla siebie i wiedziałem, że muszę szybko złożyć ofertę. Problem polegał jednak na tym, że najpierw musiałem uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny.

Powiązane artykuły
 • Czy pożyczkodawcy hipoteczni online to najlepszy sposób na zakup domu? Sprawdzenie rzeczywistości
 • Jak długo jest ważne wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego?Co to jest kredyt hipoteczny? Wyjaśnienie podstaw pożyczki domowejOto krótka wersja tego, co stało się później: zadzwoniłem do pożyczkodawcy hipotecznego, z którym blisko współpracowałem przy wielu transakcjach na rynku nieruchomości w przeszłości. Poinformowałem go, że bardzo się spieszyłem i błagałem, aby jak najszybciej przeforsował moje podania.

  Następnego dnia było gotowe: miałem kredyt hipoteczny – i mój dom – w 24 godziny.

  Kupiłem swoje pierwsze mieszkanie, otrzymując kredyt hipoteczny w ciągu 24 godzin.

  Dzięki uprzejmości Daniela Bortza

  Jak szybko uzyskać kredyt hipoteczny: rakieta nie jest jedyną opcją

  Załóżmy, że moja szybka wstępna akceptacja była przypadkiem? Prawie wcale. Na przykład Quicken Loan’s Rocket Mortgage od lat twierdzi, że może zatwierdzić pożyczkę w zaledwie osiem minut.

  Coraz większa liczba pożyczkodawców zwiększa tempo, oferując szybkie wstępne zatwierdzenie kupującym domy – niektórzy w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku przez pożyczkobiorcę, mówi Keith Gumbinger , wiceprezes HSH.com, strony internetowej zawierającej informacje o kredytach hipotecznych.

  „Pożyczkodawcy działający wyłącznie online, tacy jak Rocket, pokazali, że można to zrobić, a teraz widzimy, jak wielu kredytodawców hipotecznych podejmuje kroki, aby nadążyć – mówi.

  Przykład: W prostych przypadkach system elektroniczny Bank of America może udzielić wnioskodawcy wstępnej zgody w ciągu 72 godzin lub krócej – mówi John Schleck , starszy wiceprezes ds. Sprzedaży u pożyczkodawcy.

  Niemniej jednak, „Tylko dlatego, że możesz szybciej otrzymać kredyt hipoteczny, nie musi oznaczać, że jest to dla Ciebie najlepszy kredyt – podkreśla Gumbinger. „Szybkość i wygoda mogą być cenne, ale nadal musisz zbadać rynek kredytów hipotecznych i rozejrzeć się po nim.

  Szukasz szybkiego kredytu hipotecznego? Oto cztery rzeczy, które musisz wiedzieć.

  1. Zrozum różnicę między zatwierdzeniem wstępnym a kwalifikacją wstępną

  „Sprzedawcy domów chcą solidnej wstępnej zgody kupującego, kiedy rozważają ofertę – mówi Rick Bechtel , szef US Mortgage Banking w TD Bank. „Nie chcą kupującego, który został wstępnie zakwalifikowany tylko przez kredytodawcę hipotecznego. To nasuwa pytanie: jaka jest różnica między wstępnym zatwierdzeniem kredytu hipotecznego a wstępną kwalifikacją?

  Krótko mówiąc, wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego to zobowiązanie pożyczkodawcy do zapewnienia finansowania domu do określonej kwoty pożyczki. Aby pożyczkodawca mógł wydać wstępne zatwierdzenie, subemitent musi przeprowadzić pełną analizę Twoich dochodów, aktywów i kredytu. Jest to znacznie bardziej intensywny proces niż wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego, w którym pożyczkodawca zasadniczo wierzy Ci na słowo, że Twoje finanse i ocena kredytowa są takie, jakimi są, bez sprawdzania jakichkolwiek informacji.

  Obejrzyj: czego życzy sobie Twój broker kredytów hipotecznych (czego nikt inny Ci nie powie)

  Chociaż zarówno wstępna kwalifikacja, jak i wstępne zatwierdzenie mają na celu dać sprzedawcy pewność, że będziesz w stanie uzyskać kredyt hipoteczny, wstępne zatwierdzenie ma większe znaczenie, ponieważ opiera się na faktycznym dowodzie, mówi Bechtel.

  Rzeczywiście, po uzyskaniu wstępnej akceptacji otrzymasz list wstępnej akceptacji na papierze firmowym pożyczkodawcy, który określa kwotę pożyczki, do której jesteś uprawniony. (Uwaga: w piśmie zwykle stwierdza się, że pożyczka jest uzależniona od wybranej przez Ciebie nieruchomości, weryfikacji Twoich finansów w momencie zakupu oraz wszelkich innych wymagań pożyczkodawcy). Przesłanie tego listu do sprzedawcy domu podczas składania oferty wzmocni Twoja oferta.

  Mimo to Bechtel ostrzega kupujących domy: „Jeśli otrzymasz„ wstępną akceptację w ciągu kilku minut od złożenia wniosku o kredyt hipoteczny, upewnij się, że faktycznie zostałeś wstępnie zatwierdzony, a nie wstępnie zakwalifikowany.

  2. Przygotuj dokumenty

  Zbieranie dokumentów wniosku o pożyczkę i przygotowanie ich do przesłania drogą elektroniczną to „najważniejsza rzecz, jaką mogą zrobić pożyczkobiorcy, aby przyspieszyć proces wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego – mówi Pete Boomer dyrektor ds. Kredytów hipotecznych PNC Bank .

  Ogólnie rzecz biorąc, dokumenty, które musisz zebrać dla swojego pożyczkodawcy, obejmują:

  • Odcinki wypłaty z ostatnich 30 dni, pokazujące dochód za cały rok
  • Dwa lata federalnych zeznań podatkowychDwa lata formularzy W-2 od pracodawcy60 dni lub kwartalne zestawienie wszystkich rachunków aktywów, które obejmują rachunki czekowe i oszczędnościowe, a także rachunki inwestycyjne, takie jak płyty CD, IRA i inne akcje lub obligacjeWszelkie inne posiadane obecnie nieruchomościHistoria mieszkania z ostatnich dwóch lat, w tym dane kontaktowe właściciela, jeśli wynajmowałeś3. Przygotuj się do odpowiadania na pytania ubezpieczyciela

   „Wstępne zatwierdzenie może nadal być rygorystycznym i czasochłonnym procesem dla wielu nabywców domów, zwłaszcza jeśli ich sytuacja finansowa jest skomplikowana – mówi Bechtel. Przeczytaj: Jeśli mama i tata pomagają w opłaceniu zaliczki, ostatnio zmieniłeś pracę lub właśnie się rozwiodłeś, możesz nie być w stanie szybko uzyskać wstępnej zgody.

   Boomer zgadza się: „Widziałem, że wstępna akceptacja była oferowana w ciągu zaledwie 24 godzin, ale widziałem również, że zajmuje to nawet dwa tygodnie.

   4. Nie pozwól, aby Twój kredyt hipoteczny wygaśnie

   Weryfikacja rzeczywistości: po uzyskaniu wstępnej akceptacji znalezienie domu i podpisanie umowy może zająć ci trochę czasu – zwłaszcza jeśli robisz zakupy na gorącym rynku, na którym walczysz z wieloma ofertami nieruchomości. Jednak wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego jest zazwyczaj ważne tylko do 90 dni.

   Powodem, dla którego listy przed zatwierdzeniem „wygasają jest to, że banki potrzebują najbardziej aktualnych informacji o Twoim wynagrodzeniu, majątku i długach. Trzy lub cztery miesiące to wystarczająco długo, abyś odszedł z pracy, zaciągnął nowe długi lub wydał to, co było wcześniej na koncie bankowym.

   W przypadku, gdy nie jesteś w stanie sfinalizować zakupu domu do czasu wygaśnięcia wstępnej zgody, pożyczkodawca może zaproponować przedłużenie wstępnej zgody; jednak pożyczkodawca zleci ubezpieczycielowi przeprowadzenie kolejnej oceny twoich dochodów, zdolności kredytowej i innych kluczowych informacji, aby upewnić się, że nie nastąpiły żadne zmiany w twojej sytuacji finansowej.

   Wady szybkiego uzyskania kredytu hipotecznego

   Chociaż szybkie kredyty hipoteczne stają się coraz bardziej powszechne, uzyskanie takiego kredytu może oznaczać, że utracisz prawo do robienia zakupów w celu znalezienia najniższego oprocentowania i najlepszych warunków kredytu hipotecznego. Więc jeśli się nie spieszysz, nie rób tego. Możesz skorzystać na spotkaniu z co najmniej trzema pożyczkodawcami i porównaniu ich oferty.

   Chcesz uzyskać wstępną zgodę na pożyczkę? Rozejrzyj się i dowiedz się więcej w Centrum hipotecznym realtor.com.

   Moja narzeczona i ja świętujemy rocznicę w naszej kuchni.

   Dzięki uprzejmości Daniela Bortza

   Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy