Limity kredytowe FHA 2020 dla domów z 1, 2, 3 lub 4 mieszkaniami

17 lutego 2021
Category: Twój Wynik

Limity pożyczek FHA rosną w każdym powiecie

Federalna Administracja Mieszkalnictwa (FHA) opublikowała aktualizację limitu kredytów hipotecznych.

Ze skutkiem natychmiastowym, kredyty hipoteczne z ubezpieczeniem FHA są teraz dostępne dla kredytów o wielkości do 331 760 USD dla domów jednorodzinnych.

Limity pożyczek FHA są wyższe dla nieruchomości z 2, 3 i 4 lokalami; oraz dla domów w Honolulu na Hawajach i kilku innych hawajskich miastach.

Limity pożyczek FHA na 2020 r. Są wyższe w prawie każdym hrabstwie w całym kraju, a nowa „dolna kwota pożyczki wynosi 331 760 USD.

Co to jest pożyczka FHA?

Może to być mylące, ale FHA w rzeczywistości nie jest pożyczkodawcą hipotecznym. Raczej jest to ubezpieczyciel kredytów hipotecznych . FHA zapewnia ubezpieczenie, które chroni przed stratą banki udzielające „pożyczek FHA.

FHA prowadzi księgę zasad i stwierdza, że ​​„tak długo, jak udzielasz pożyczek spełniających te wymagania, ubezpieczymy te pożyczki od strat.

Pożyczki zabezpieczone przez FHA są często łatwiejsze do zakwalifikowania niż ich zgodne odpowiedniki hipoteczne i mają szereg cech przyjaznych dla kupującego w domu.

Oto kilka przykładów przyjaznych dla kupujących zasad FHA:

 • Kredyty hipoteczne FHA wymagają zaliczki w wysokości zaledwie 3,5 procent
 • Kwota zaliczki na poczet pożyczki FHA może zostać przekazana przez członka rodzinyMinimalna ocena kredytowa dla pożyczki FHA wynosi 500Istnieją również inne korzyści z pożyczki FHA.

  Na przykład pożyczki FHA są zakładane. Oznacza to, że przyszły nabywca Twojego domu może „przejąć istniejący kredyt hipoteczny bez względu na jego stopę procentową.

  Jeśli dzisiejsze oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi 4%, a stawki wynoszą 10% przy sprzedaży, zamiast ubiegać się o nową pożyczkę, kupujący może zamiast tego przyjąć istniejące oprocentowanie kredytu hipotecznego FHA w wysokości 4%.

  Inną zaletą pożyczki FHA jest to, że oprocentowanie kredytów hipotecznych FHA nie zmienia się wraz z niską oceną kredytową lub rodzajem nieruchomości. Oprocentowanie kredytów hipotecznych FHA jest takie samo, bez względu na to, czy Twój wynik to 740 czy 580; lub, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym, czy w 4-jednostce.

  Każdy ma dostęp do tych samych stawek kredytu hipotecznego FHA.

  Limity pożyczek FHA 2020 według hrabstw

  Aby uzyskać zezwolenie na pożyczkę FHA, wielkość pożyczki musi mieścić się w maksymalnym limicie tego, co będzie ubezpieczać FHA.

  Te wartości maksymalne, znane jako „limity pożyczek FHA, różnią się w zależności od obszaru, w oparciu o lokalną medianę wartości domów; i według rodzaju nieruchomości.

  Na przykład limity pożyczek FHA w Mississippi i Alabamie są niższe niż limity pożyczek FHA w Bay Area w Kalifornii; oraz w Los Angeles i Orange County.

  A limity pożyczek FHA na dom dwupokojowy są wyższe niż limity na mieszkanie.

  Istnieją cztery poziomy cen limitów pożyczek FHA. Istnieje poziom standardowy, średni zasięg, wysoki koszt i specjalny poziom wyjątkowy. Większość Stanów Zjednoczonych to „poziom standardowy.

  W przypadku domów jednopiętrowych – nieruchomości obejmujących jednorodzinne domy jednorodzinne, kamienice, domy szeregowe, mieszkania własnościowe i spółdzielnie – limity pożyczek FHA zaczynają się od 331 760 USD.

  Standardowe limity pożyczek FHA 2020
 • Dom z 1 mieszkaniem: 331,760 USD
 • Dom z 2 mieszkaniami: 424800 USDDom z 3 mieszkaniami: 513,450 $Dom z 4 mieszkaniami: 638100 $Standardowe limity pożyczek FHA, podobnie jak wszystkie limity pożyczek, oparte są na wzorze matematycznym.

  „Dolna granica, która reguluje limity pożyczek FHA w ponad 80 procentach hrabstw w USA, jest równa dokładnie 65% zgodnego limitu pożyczki w wysokości 510 400 USD.

  Jest używany w miastach, w których można pomnożyć medianę ceny domu przez 1,15%, a produkt kosztuje mniej niż 331 760 USD.

  Średnie limity pożyczek FHA 2020
 • Dom z 1 mieszkaniem: od 331,760 $ do 331,760 $
 • Dom z 2 mieszkaniami: od 424 800 $ do 424 800 $Dom z 3 mieszkaniami: od 513 450 $ do 513 450 $Dom z 4 mieszkaniami: od 638,100 $ do 638,100 $Średnie limity pożyczek FHA mają zastosowanie do miast, w których można pomnożyć medianę ceny domu przez 1,15% i otrzymać produkt większy niż 331 760 USD. Czymkolwiek jest ten produkt, o ile jest niższy niż 331 760 USD, jest to lokalny limit pożyczki FHA.

  Obszary, w których obowiązują średnie limity pożyczek FHA, obejmują Cincinnati, Ohio; Filadelfia, Pensylwania; Minneapolis / St Paul, Minnesota; i Boston, Massachusetts.

  Wysokie limity pożyczek FHA 2020
 • Dom z 1 mieszkaniem: 331,760 USD
 • Dom z 2 mieszkaniami: 424800 USDDom z 3 mieszkaniami: 513,450 $Dom z 4 mieszkaniami: 638100 $Limity wysokokosztowych pożyczek FHA to maksymalna kwota kredytu FHA podlegająca ubezpieczeniu – czasami nazywana „pułapem.

  Obszary o wysokich kosztach to obszary, w których mediana ceny domu pomnożona przez 1,15% jest większa niż 331 760 USD. W całym kraju jest ich około 80.

  Obszary o wysokich kosztach obejmują przedmieścia Waszyngtonu, Hrabstwo Loudoun, Wirginia; i Bethesda and Potomac, Maryland; a także San Jose w Kalifornii; i cały obszar metra Nowego Jorku.

  Wyjątki od limitów pożyczek FHA 2020
 • Dom z 1 mieszkaniem: 1148400 USD
 • Dom z 2 mieszkaniami: 1470475 USDDom z 3 mieszkaniami: 1 777 375 USDDom z 4 mieszkaniami: 2 208 825 USDFHA przyznaje limity pożyczek w ramach „specjalnych wyjątków dla niektórych części Hawajów, Alaski, Guam i Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Podwyższone limity pożyczek mają zrównoważyć wyższe koszty budowy w tych stanach i terytoriach.

  FHA Streamline Limity refinansowania i pożyczki

  Jedną z największych korzyści płynących z korzystania z kredytu hipotecznego wspieranego przez FHA jest dostęp do wyznaczonego przez agencję programu refinansowania kredytu mieszkaniowego – FHA Streamline Refinance.

  Ogólnie rzecz biorąc, FHA usprawniające refinansowanie musi przestrzegać regularnych limitów pożyczek ustanowionych przez HUD.

  Poza tym wymogiem, FHA Streamline Refinance jest dostępna dla właścicieli domów z istniejącym kredytem hipotecznym FHA. Daje właścicielom domów możliwość refinansowania bez konieczności sprawdzania dochodów, kredytu czy zatrudnienia.

  FHA Streamline Refinance ma trzy główne standardy kwalifikacji.

  Po pierwsze, aby uzyskać kwalifikację, musisz terminowo spłacać bieżące spłaty kredytu hipotecznego.

  Federal Housing Administration nie rozszerza FHA Streamline Refinance na właścicieli domów, którzy zalegają z płatnościami lub którzy mają zaległości w płatnościach.

  FHA chce zobaczyć, czy Twoje ostatnie 3 spłaty kredytu hipotecznego zostały spłacone na czas i czy spóźniłeś się z płatnościami nie więcej niż raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

  Po drugie, Twój obecny kredyt hipoteczny FHA musi mieć co najmniej 6 miesięcy.

  FHA sprawdzi, czy dokonałeś co najmniej sześciu spłat bieżącego kredytu hipotecznego, zanim zezwolisz na skorzystanie z programu FHA Streamline Refinance. Po dokonaniu sześciu płatności pokonasz tę przeszkodę.

  Po trzecie, agencja sprawdzi, czy refinansowanie przynosi „korzyść.

  Twoja „łączna stawka, znana jako klauzula dotycząca korzyści materialnych netto, musi spaść o co najmniej 0,5%. Możesz osiągnąć tę część uprawnień FHA, obniżając stopę procentową, stawkę ubezpieczenia kredytu hipotecznego lub kombinację obu.

  FHA Streamline Refinance jest jednym z najpopularniejszych programów FHA.

  Jakie są dzisiejsze stawki kredytu hipotecznego?

  Limity pożyczek FHA na 2020 r. Dotyczą wszystkich pożyczek rozpoczynających się 1 stycznia 2020 r.

  Sprawdź, czy kwalifikujesz się do niższej stawki i płatności, klikając poniższy link.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy