Koszty zamknięcia dla kupujących dom

17 lutego 2021

W tym artykule:

Budżet na zakup domu to coś więcej niż tylko uwzględnienie zaliczki. Jako kupujący będziesz również odpowiedzialny za kilka opłat, które obejmują usługi i zapewniają płynną transakcję.

Ile wynoszą średnie szacunkowe koszty zamknięcia dla kupujących?

Koszty zamknięcia przez kupującego często wynoszą od 2% do 5% ceny zakupu domu. Typowe koszty zamknięcia dla kupującego dom o wartości 250 000 USD mogą wynosić od 5 000 do 12 500 USD.

Koszty zamknięcia mogą zostać uwzględnione w kwocie pożyczki lub zapłacone w momencie zamknięcia, w zależności od programu pożyczki, charakterystyki pożyczki i indywidualnych praktyk pożyczkodawcy. Skontaktuj się z kredytodawcami, których rozważasz, aby dowiedzieć się o dostępnych typach programów pożyczkowych i opcjach zamknięcia kosztów.

Jakie są typowe koszty zamknięcia nieruchomości dla kupujących?

Kupujący są odpowiedzialni za uiszczenie pewnych opłat związanych z otrzymaniem kredytu hipotecznego, wraz z powtarzającymi się opłatami po zamknięciu (np. Ubezpieczenie domu).

Z drugiej strony, sprzedawcy zwykle płacą kupującemu i wystawiając prowizje pośrednika w obrocie nieruchomościami, opłaty za przelew i własne koszty obsługi prawnej. Lokalne zasady różnią się jednak w zależności od jurysdykcji, a wiele elementów można negocjować w ramach umowy.

Koszty zamknięcia dla kupującychOto krótkie zestawienie kosztów zamknięcia domu przez kupującego.

Opłaty jednorazowe

 • Opłata za wycenę
 • Opłata za ponowną inspekcjęWniosek kredytowy, raport kredytowy i opłaty za uzupełnienie kredytuOpłata za udzielenie kredytu hipotecznegoUbezpieczenie tytułu pożyczkodawcy (opcjonalne ubezpieczenie tytułu własności)Opłata EscrowOpłata za inspekcję domu (opcjonalnie)Opłata prawna za zamknięcieOpłata kurierskaOpłata bankowaOpłata za nagranieOpłata notarialnaPunkty rabatowe kredytoweOpłaty za przeniesienie do stowarzyszenia właścicieli domówOpłaty cykliczne

  • Ubezpieczenie domów
  • Podatki od nieruchomości i opłaty za obsługę podatkowąSkładki na ubezpieczenie kredytu hipotecznegoOpłata za certyfikację powodzi (w niektórych obszarach)Opłaty za wycenęKredytodawcy zazwyczaj wymagają wyceny w ramach procesu gwarantowania wartości przed sfinansowaniem zakupu domu. Wyceny kosztują około 300 USD i mogą różnić się ceną w zależności od lokalizacji i wielkości nieruchomości. Pożyczkodawca zatrudnia rzeczoznawcę, który podaje godziwą wartość rynkową domu, a kupujący płaci pożyczkodawcy.

   Czasami pobierana jest druga opłata za ocenę, zwana opłatą za ponowną kontrolę. Dzieje się tak często, gdy sprzedawca kończy naprawę domu, która może zmienić wartość nieruchomości. Opłata za ponowną kontrolę, podobnie jak pierwsza wycena, wynosi zwykle około 300 USD.

   Opłaty za raporty kredytowePożyczkodawcy pobierają opłatę za raport kredytowy w wysokości około 30 USD. Obejmuje to zebranie raportu kredytowego ze wszystkich trzech biur kredytowych.

   Podczas gwarantowania pożyczki pożyczkodawcy mogą również pobierać dodatkową opłatę kredytową, aby zapłacić spółce zewnętrznej w celu sprawdzenia, czy informacje zawarte we wniosku o pożyczkę są aktualne. Dodatkowe opłaty kredytowe wynoszą około 15 USD za każdy przedmiot wymagający weryfikacji, więc koszt dla kupujących może wynosić od 15 USD do 100 USD.

   Wnioski kredytowe są zawsze wymagane w przypadku pożyczki, a koszt wniosku o kredyt waha się od 300 do 500 USD. Jednak nie wszyscy pożyczkodawcy pobierają opłatę za rozpatrzenie wniosku.

   Opłata za udzielenie kredytu hipotecznegoKażdy pożyczkodawca pobiera opłatę za udzielenie kredytu hipotecznego, która pokrywa koszty obsługi i koszty administracyjne. Średnia opłata za udzielenie pożyczki wynosi 1% całkowitej kwoty pożyczki. Na przykład w przypadku pożyczki w wysokości 300 000 USD opłata za udzielenie pożyczki wynosiłaby 3000 USD. Kupujący powinni kupować pożyczkodawców posiadających zarówno doświadczenie, jak i niskie opłaty za rozpoczęcie.

   Opłaty za polisę ubezpieczeniową tytułuPożyczkodawcy zazwyczaj wymagają od pożyczkobiorców wykupienia ubezpieczenia w celu ochrony instytucji finansowej przed przyszłymi roszczeniami z tytułu tytułu własności. Polisa ta nosi nazwę ubezpieczenia tytułu pożyczkodawcy i może kosztować kupującego od 500 do 3500 USD, w zależności od lokalizacji i wielkości nieruchomości.

   Dodatkowo ubezpieczenie tytułu własności chroni kupującego przed przyszłymi roszczeniami z tytułu własności. Sprzedawca zazwyczaj płaci za polisę właściciela, ale należy to wynegocjować i wyszczególnić w umowie kupna-sprzedaży. Ubezpieczenie tytułu własności właściciela waha się od 500 do 3500 USD w zależności od lokalizacji i wielkości nieruchomości.

   Opłaty EscrowPodczas transakcji kupna i sprzedaży Twoje środki trafią na rachunek posiadania zarządzany przez stronę trzecią – firmę depozytową. Po zakończeniu transakcji przedstawiciel depozytu przekaże Twoją zaliczkę, opłaty i pożyczkę odpowiednim osobom. Opłaty Escrow wahają się od 500 USD do 2000 USD, w zależności od Twojej lokalizacji, lub około 1% ceny sprzedaży domu. Koszt jest zwykle dzielony równo między kupującego i sprzedającego, ale musi to być negocjowane i wyszczególnione w umowie.

   Opłata za inspekcję domuInspekcja domu to częsty przypadek zakupu domu. Jako kupujący możesz zatrudnić inspektora, który oceni stan domu i jego instalacji przed zakupem. Inspekcja domu będzie kosztować około 250 do 700 USD w zależności od wielkości nieruchomości. Za usługę inspektora zapłacisz z własnej kieszeni, a kwota ta jest niezależna od transakcji kupna i sprzedaży.

   Jeśli kupujesz dom będący własnością Zillow, możesz poprosić o zapoznanie się z ocenami domu od momentu zakupu domu przez Zillow oraz listę ostatnich napraw.

   Opłaty adwokackieW przypadku zakupu domu obciążonego hipoteką w wielu stanach prawnik musi nadzorować proces zamknięcia. Ten rodzaj pełnomocnika jest znany jako prawnik zamykający transakcję i nie reprezentuje kupującego ani sprzedającego w transakcji. Koszt jest zwykle dzielony między kupującego i sprzedającego. Koszty rozliczenia za korzystanie z prawnika zamykającego transakcję lub firmy depozytowej do obsługi zamknięcia transakcji mogą wynosić od 500 do 1500 USD w zależności od Twojej lokalizacji.

   Prywatni prawnicy od nieruchomości lub prawnicy kredytobiorcy są dodatkowym i opcjonalnym kosztem dla kupujących, którzy chcą, aby specjalista pomógł im w kwestiach związanych z umową lub profesjonalną poradą wykraczającą poza zakres możliwości ich agenta. Prywatni prawnicy zajmujący się nieruchomościami pobierają opłaty godzinowe, a stawki różnią się w zależności od poziomu ich wiedzy fachowej i świadczonych usług.

   Opłaty za dokumentacjęPodczas finansowanego zakupu domu kilka instytucji musi przetwarzać informacje i tworzyć oficjalne rejestry.

   • Opłata za przesyłkę kurierską umożliwia pożyczkodawcom wysyłanie dokumentów do niezbędnych stron, w wysokości około 20 USD.
   • Opłata manipulacyjna pokrywa bank za obsługę niezbędnej dokumentacji kredytowej. Zwykle wynosi od 25 do 100 USD.Pożyczkodawca wykorzystuje opłatę za nagranie (około 50 USD), aby zapłacić hrabstwu za złożenie publicznego zapisu transakcji.Notariusz składa twój podpis jako oficjalny. Notariusze pobierają podpisem, około 100 dolarów za zamknięcie dokumentów, ale mogą dodać opłaty za swoją podróż.Opłaty za punkty rabatoweBlokując stopę procentową u pożyczkodawcy, możesz odkupić stopę w dół. Aby to zrobić, płacisz „punktami – zasadniczo płacąc odsetki z góry. Jeden punkt to 1% pożyczki; ale to nie przekłada się na 1% spadek stopy procentowej. Nie wszyscy kupujący decydują się na obniżenie stopy procentowej, ale kiedy to robią, stawki różnią się w zależności od pożyczkodawcy.

    Opłata za przelew HOAKiedy kupujesz nieruchomość zarządzaną przez HOA, zazwyczaj pobierana jest opłata za przeniesienie, która obejmuje zmianę właściciela nieruchomości. Podczas negocjacji możesz określić, która ze stron zapłaci opłatę za przelew. Opłaty za przelew HOA zwykle kosztują około 200 USD. Oprócz opłaty za transfer, miesięczna opłata za HOA będzie prawdopodobnie obciążona hipoteką. Pierwsza płatność jest często naliczana proporcjonalnie, w zależności od daty zamknięcia.

    Ubezpieczenie domówWarunkiem finansowania będzie wykupienie ubezpieczenia domu. Będziesz nadal płacić składkę ubezpieczeniową co rok lub dwa razy w roku bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela lub co miesiąc za pośrednictwem płatności escrow, która jest częścią miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego na rzecz podmiotu obsługującego pożyczki. Opłaty za polisy ubezpieczeniowe właścicieli domów zależą od kwoty ubezpieczenia i wielkości nieruchomości.

    Podatki od nieruchomościPodatki od nieruchomości zostaną naliczone proporcjonalnie na podstawie daty zamknięcia. Niektórzy kupujący płacą ryczałtowe podatki rocznie lub dwa razy w roku. Jeśli nie zapłacisz w ten sposób, możesz zdeponować podatki, co oznacza, że ​​zostaną one uwzględnione jako pozycja escrow w miesięcznej spłacie kredytu hipotecznego na rzecz podmiotu obsługującego pożyczkę.

    Składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznegoJeśli kwota pożyczki przekracza 20% wartości domu, zazwyczaj musisz opłacić ubezpieczenie, aby chronić inwestycję pożyczkodawcy. Ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest zazwyczaj escrowowane, ale może się różnić w zależności od pożyczkodawcy. Niektórzy pożyczkodawcy pobierają również jednorazową opłatę za wniosek o ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

    Ubezpieczenie powodzioweW zależności od lokalizacji Twojej nieruchomości, możesz być również zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia powodziowego, aby chronić inwestycję pożyczkodawcy. Polisy ubezpieczeniowe od powodzi są zróżnicowane według poziomu ryzyka w zależności od lokalizacji.

    Jakie są koszty zamknięcia dla kupujących za gotówkę?

    Kupujący gotówką nadal muszą płacić za takie rzeczy, jak opłaty notarialne, podatki od nieruchomości, opłaty za nagrania i inne opłaty lokalne, hrabstwa i stanowe. W przeciwieństwie do kupującego, który korzysta z finansowania, kupujący gotówką nie będą musieli płacić żadnych opłat związanych z kredytem hipotecznym. Jednak większość kupujących gotówką nadal decyduje się na opłacenie takich rzeczy, jak wyceny, inspekcje i ubezpieczenie tytułu własności.

    Czy można negocjować koszty zamknięcia domu?

    Koszty zamknięcia, które zapłacisz, mogą podlegać negocjacjom, w zależności od tego, z kim pracujesz i co chcą zaoferować – ale kupujący zawsze ponoszą pewne koszty zamknięcia. Twoja lokalizacja i wybór pożyczkodawcy mogą mieć duży wpływ na wysokość kosztów zamknięcia. W końcowym oświadczeniu ujawniającym zostaną określone wszelkie koszty, za które odpowiadasz.

    Jak obniżyć koszty zamknięcia
   • Kupuj u różnych pożyczkodawców, aby uzyskać najniższe opłaty za rozpoczęcie.
   • Wykorzystaj korzyści wojskowe do finansowania VA, jeśli się kwalifikujesz.Poproś sprzedawcę o pokrycie kosztów zamknięcia w ramach negocjacji.Czy sprzedawcy mogą zapewnić zwrot kosztów zamknięcia?Jako kupujący możesz zażądać od sprzedającego pokrycia części lub całości kosztów zamknięcia w ramach negocjacji oferty. Negocjowanie koncesji jest powszechne. Według raportu Zillow Group Consumer Housing Trends Report 2019, 81% sprzedawców dokonuje pewnego rodzaju kompromisu z kupującym, aby ułatwić sprzedaż domu. Może to być korzystna strategia, jeśli po wpłaceniu zaliczki nie masz wystarczającej ilości gotówki na pokrycie kosztów zamknięcia. Dostępny może być dodatkowy kredyt na pokrycie kosztów zamknięcia w oparciu o stopę procentową wybraną z pożyczkodawcą.

    Koszty zamknięcia domu przez kupującego po raz pierwszyKupujący po raz pierwszy dom mogą czasami otrzymać zwrot kosztów zamknięcia za pośrednictwem programu pomocy w postaci zaliczki. Programy te mają na celu pomóc kupującym po raz pierwszy w radzeniu sobie z tym, ile gotówki zwykle potrzeba na zakup domu. Często ci kupujący mogą otrzymać pożyczkę na zaliczkę, która pokryje również część kosztów ich zamknięcia. Pożyczki te zazwyczaj nie są oprocentowane, ale generalnie wymaga się ich spłaty, gdy nieruchomość zostanie sprzedana lub refinansowana w określonym czasie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy