Kim są Biznesowe Biura Kredytowe?

17 lutego 2021

Dzielić

Dzielić

Kim są Biznesowe Biura Kredytowe?

Dzielić

Jako właściciel małej firmy dbanie o kondycję kredytu firmy to zadanie, które zasługuje na miejsce na szczycie listy rzeczy do zrobienia. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd pochodzą Twoje raporty kredytowe? Kto jest odpowiedzialny za tworzenie raportów, które mają tak dużą kontrolę nad zdolnością Twojej firmy do rozwoju i rozwoju?

Odpowiedzią są biura kredytów biznesowych.

Uzyskaj ocenę zdolności kredytowej firmy i raport z biur kredytowych za darmo

* Po założeniu bezpłatnego konta Nav. Sprawdzanie nie wpłynie negatywnie na Twoje wyniki kredytowe

Klikając „Zarejestruj się powyżej, potwierdzasz, że akceptujesz Regulamin, potwierdzasz otrzymanie naszej Informacji o polityce prywatności i zgadzasz się na jej warunki.

Kim są Biznesowe Biura Kredytowe?

Trzy główne biura informacji gospodarczej (znane również jako agencje informacji kredytowej) są następujące:

 • Dun & Bradstreet
 • Experian Business
 • Equifax Small Business

Główne biura kredytowe, Experian i Equifax, są również znanymi agencjami zajmującymi się raportowaniem kredytów konsumenckich. Jednak pliki kredytów biznesowych i konsumenckich są całkowicie oddzielne. Dzięki planowi Nav’s Loan Builder możesz przeglądać wszystkie swoje wyniki kredytowe.

Skąd pochodzą informacje?

Biznesowe biura informacji kredytowej zbierają informacje o firmach z wielu źródeł i wykorzystują je do tworzenia biznesowych raportów kredytowych. Według SBA agencje sporządzające sprawozdania dotyczące kredytów dla przedsiębiorstw zbierają informacje z:

 1. Dostawcy danych (dostawcy, wierzyciele, inne firmy itp.)
 2. Rejestry publiczne (zastawy, orzeczenia, bankructwa, spółki itp.)
 3. Zgłoszenia do UCC
 4. Stanowe, miejskie i powiatowe rejestracje biznesowe
 5. Korporacyjne raporty finansowe
 6. Kontrakty, dotacje, pożyczki i zobowiązania z rządem federalnym
 7. Internet Web Mining
 8. Informacje prasowe i wiadomości / historie medialne
 9. Katalogi druku (żółte strony itp.)
 10. Dane zgłaszane samodzielnie (wywiady i dochodzenia z dyrektorami firmy)

Raporty biznesowe Dun & Bradstreet i Equifax są również pobierane z Small Business Financial Exchange (SBFE), hurtowni danych, która gromadzi różne punkty danych o firmie i dostarcza je certyfikowanym dostawcom.

Jak pobrać biznesowy raport kredytowy

Trzy biura kredytów biznesowych tworzą i sprzedają raporty kredytowe dla firm, takich jak sprzedawcy, pożyczkodawcy, a nawet ubezpieczyciele. Firmy, które kupują biznesowe raporty kredytowe, używają ich do oceny ryzyka prowadzenia interesów z Twoją firmą, gdy ubiegasz się o nowe finansowanie lub usługi.

Biura będą również bezpośrednio sprzedawać kopie raportów kredytowych dla małych firm.

Brak prawa do bezpłatnych raportów

Duża różnica między raportami kredytów konsumenckich a raportami kredytów biznesowych polega na tym, że można łatwo uzyskać dostęp do trzech raportów kredytu konsumenckiego za darmo. Zapoznaj się z listą ponad 150 miejsc, w których możesz bezpłatnie otrzymać osobiste wyniki kredytowe.

Dzięki ustawie Fair Credit Reporting Act (FCRA) masz również federalne prawo do wglądu do bezpłatnych kopii raportów o kredytach konsumenckich. Raz na 12 miesięcy każda agencja raportująca kredyty konsumenckie (Equifax, TransUnion i Experian) musi udzielić Ci bezpłatnego dostępu do kopii Twojego raportu za pośrednictwem AnnualCreditReport.com.

FCRA nie ma jednak zastosowania do raportów kredytowych dla firm. Nie ma czegoś takiego jak prawo do żądania bezpłatnych kopii komercyjnych raportów kredytowych od biur informacji kredytowej.

Bezpłatne raporty kredytowe dla firm

Większość agencji sporządzających sprawozdania dotyczące kredytów biznesowych pobiera opłaty za dostęp do raportów kredytowych. Jednak tylko dlatego, że prawo nie wymaga bezpłatnego dostępu do raportów kredytowych firmy, nie oznacza, że ​​automatycznie musisz płacić, aby zobaczyć informacje o swojej firmie.

Darmowe konto Nav daje dostęp do:

 • Podsumowanie biznesowe raporty kredytowe od Experian i Dun & Bradstreet
 • Oceny biznesowe dla Experian Intelliscore i Dun & Bradstreet PAYDEX
 • Osobista ocena kredytowa firmy Experian

Nie musisz udostępniać informacji o swojej karcie kredytowej, aby założyć bezpłatne konto Nav. Obecnie jest to jedyne źródło, w którym możesz bezpłatnie sprawdzić zarówno swoją biznesową, jak i osobistą ocenę zdolności kredytowej. Twoje bezpłatne konto zawiera również narzędzia do budowania lepszego kredytu biznesowego. Zacznij tutaj .

Możesz przejść na konto Nav Paid, aby uzyskać dostęp do:

 • 2 oceny kredytowe firm Experian i Dun & Bradstreet
 • 2 osobiste wyniki kredytowe z Experian i TransUnion
 • Pełne raporty kredytowe dla wszystkich 4 wyników

Brak prawa do prywatności

W przeciwieństwie do raportów kredytów konsumenckich, raporty kredytów biznesowych nie są prywatne. Po stronie konsumenta firma musi mieć „dozwolony cel zgodnie z ustawą o uczciwej sprawozdawczości kredytowej, zanim biura informacji kredytowej będą mogły udzielić dostępu do pliku kredytowego.

Twoja firma nie ma takiego prawa. Biznesowe biura informacji kredytowej mogą legalnie sprzedawać Twoje dane każdemu, kto jest skłonny za nie zapłacić. Ten brak prywatności to jeszcze jeden powód, dla którego ważne jest samodzielne monitorowanie stanu tych raportów biznesowych.

Business Credit Score

W pewnym sensie biznesowe oceny kredytowe są bardzo podobne do osobistych ocen kredytowych. Na przykład nie masz tylko jednej zdolności kredytowej. Masz wiele.

Oto trzy najpopularniejsze oceny zdolności kredytowej stosowane przez pożyczkodawców biznesowych.

 • Wynik PAYDEX (Dun & Bradstreet)
 • Intelliscore PlusSM (firma Experian)
 • Usługa punktacji dla małych firm FICO LiquidCredit

Możesz mieć doskonały kredyt osobisty, ale to nie znaczy, że wiesz, czego potrzeba, aby uzyskać świetne wyniki biznesowe. Modele oceny zdolności kredytowej, które oceniają zdolność kredytową Twojej firmy, działają zupełnie inaczej niż większość modeli oceny kredytów konsumenckich.

Ten pomocny przewodnik może pokazać różne czynniki wpływające na wyniki kredytowe Twojej firmy, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, jak zoptymalizować te wszystkie ważne liczby. Możesz przeczytać ten artykuł, aby zrozumieć, czym jest tu zła ocena kredytowa.

Jak zbudować kredyt biznesowy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, „jak zbudować kredyt dla mojej małej firmy? Jako właściciel firmy powinieneś być w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Budowanie solidnego profilu kredytowego dla biznesu można podzielić na dwie główne fazy. Najpierw musisz założyć firmowe konta kredytowe. Po drugie, musisz zarządzać tymi kontami we właściwy sposób.

Faza pierwsza: ustanowienie kredytu biznesowego

Masz duży wybór, jeśli chodzi o ustanowienie kredytu biznesowego dla swojej firmy. W rzeczywistości istnieje ponad 44 rodzajów opcji finansowania działalności (i wielu małych pożyczkodawców, którzy oferują te produkty).

Kiedy budujesz kredyt biznesowy od zera, trudno jest wiedzieć, którzy pożyczkodawcy będą skłonni robić z tobą interesy, a którzy mogą odrzucić wniosek o kredyt.

Te wskazówki mogą pomóc.

 • Rozważ rozpoczęcie od firmowego konta karty kredytowej.
 • Konta dostawców (które zgłaszają się do biur informacji kredytowej) mogą być dobrą opcją dla nowych firm kredytowych. Są to zazwyczaj sprzedawcy w sieci 30, 60 i / lub 90.
 • Darmowe konto Nav zapewnia spersonalizowane rekomendacje i może dopasować Cię do kont na podstawie kredytu biznesowego.

Faza druga: zarządzanie kontem

Po otwarciu kont musisz zarządzać nimi we właściwy sposób. Jeśli tego nie zrobisz, mogą zaszkodzić Twojemu kredytowi biznesowemu, zamiast mu pomóc.

Aby skorzystać z nowych kont, musisz:

 • Płać rachunki na czas – nigdy nie spóźniasz się. Niektóre oceny kredytowe dla firm opierają się w 100% na historii płatności. Niektóre wyniki dają nawet „punkty bonusowe za wcześniejsze dokonanie płatności.
 • Monitoruj raporty dotyczące kredytu biznesowego i upewnij się, że zostały dodane nowe konta. Jeśli nie pojawią się w ciągu kilku miesięcy, może być konieczne otwarcie dodatkowych kont, ponieważ te, które masz, nie pomagają w budowaniu kredytu biznesowego.
 • Spłacaj salda na karcie kredytowej co miesiąc. Niektóre (choć nie wszystkie) wyniki biznesowe zwracają uwagę na współczynnik wykorzystania kredytu – zarówno w przypadku osobistych, jak i biznesowych kart kredytowych. Jeśli Twoje raporty kredytowe pokazują, że wykorzystujesz wysoki procent dostępnych limitów kredytowych, Twoja zdolność kredytowa może ucierpieć. Nawet jeśli określony model punktacji biznesowej nie dba o wykorzystanie kredytu, nadal dobrze jest spłacać co miesiąc w całości każde konto karty kredytowej, aby uniknąć wysokich opłat odsetkowych.

Często Zadawane Pytania

Jak zarejestrować swoją firmę w biurach informacji kredytowej?

Być może będziesz musiał zarejestrować się w biurach informacji kredytowej, zanim Twoja firma będzie mogła otrzymać raport kredytowy i ocenę. Tutaj możesz uzyskać dostęp do dodatkowych często zadawanych pytań dotyczących kredytu biznesowego.

Dun & Bradstreet

W Dun & Bradstreet musisz wykonać dwa kroki, aby zarejestrować numer DUNS dla swojej firmy (przejście do raportu kredytowego D&B i oceny).

 1. Skontaktuj się z Dun & Bradstreet, aby sprawdzić, czy Twoja firma jest już zarejestrowana w celu uzyskania numeru DUNS. (Jeśli znajdziesz swoją firmę, wszystko gotowe i masz już numer DUNS).
 2. Złóż wniosek o bezpłatny numer DUNS, jeśli nie znajdziesz swojej firmy w witrynie Dun & Bradstreet. (Może być konieczne odczekanie do 30 dni, aby otrzymać numer DUNS).

Experian Business

Experian sprawia, że ​​ten proces jest pod pewnymi względami prostszy, a w innych trudniejszy. Nie musisz rejestrować swojej firmy, aby kwalifikować się do raportu i oceny kredytowej firmy Experian. Musisz jednak ustalić kredyt biznesowy z wierzycielami, którzy podlegają Experian.Experian zaleca następujące kroki, aby rozpocząć budowanie kredytu dla Twojej firmy:

 1. Włącz (lub utwórz spółkę LLC), aby Twoja firma była postrzegana jako oddzielny podmiot gospodarczy.
 2. Złóż wniosek o numer EIN w IRS (coś w rodzaju numeru ubezpieczenia społecznego Twojej firmy).
 3. Otwórz konto bankowe w oficjalnej nazwie firmy.
 4. Uzyskaj dedykowany numer telefonu do firmy w nazwie swojej firmy.
 5. Złóż wniosek o kredyt biznesowy w oficjalnej nazwie firmy.

Możesz również skorzystać z usługi BizVerify firmy Experian, aby sprawdzić, czy Experian posiada raport kredytowy dotyczący Twojej firmy (oraz, jeśli dotyczy, aby potwierdzić, że informacje w raporcie są dokładne). Jeśli nie masz raportu biznesowego z Experian, możesz ustalić kredyt u dostawcy lub pożyczkodawcy, który zgłasza dane do tego biura informacji kredytowej.

Niestety, Experian pobiera opłatę, jeśli chcesz sprawdzić swój Business CreditScore Report (zaczynając od 39,95 USD i więcej). Pamiętaj jednak, że możesz sprawdzić swoje informacje kredytowe firmy Experian w ramach bezpłatnego konta Nav.

Equifax Small Business

Podobnie jak w Experian, „rejestracja w Equifax Small Business jest wykonywana, gdy zakładasz kredyt biznesowy u pożyczkodawcy, który przekazuje informacje do biura informacji kredytowej.

Jak mogę bezpłatnie otrzymać raport kredytowy firmy?

Otrzymanie bezpłatnej kopii osobistego raportu kredytowego jest łatwe. Pamiętaj, że istnieje ponad 150 miejsc, w których możesz bezpłatnie uzyskać dostęp do osobistych raportów kredytowych.

Raporty biznesowe nie są tak łatwe do uzyskania bez opłaty. Obecnie są tylko dwa miejsca, w których można uzyskać raport kredytowy firmy naprawdę za darmo, bez wymogu posiadania karty kredytowej lub oferty próbnej, aby martwić się o anulowanie.

Możesz uzyskać dostęp do bezpłatnych raportów kredytowych z:

 • CreditSignal– Po otrzymaniu numeru DUNS możesz monitorować swoją ocenę D&B i wynik PAYDEX za pośrednictwem CreditSignal D&B. (Zgoda, to nie jest raport, ale sposób na sprawdzenie, czy zmieniły się informacje kredytowe).
 • Nav– z bezpłatnym kontem Nav (bez karty kredytowej) możesz uzyskać dostęp do podsumowania kredytu zarówno dla Dun & Bradstreet, jak i raportów biznesowych Experian. Otrzymasz również oceny kredytowe dla firm za każdy wynik i osobistą ocenę kredytową od Experian. Wreszcie, twoje bezpłatne konto Nav zawiera narzędzia do monitorowania kredytu biznesowego, które dostarczają ostrzeżenia, gdy w raportach kredytowych pojawi się jakakolwiek negatywna aktywność.

W jaki sposób mała firma zgłasza się do biur informacji kredytowej?

W zależności od rodzaju działalności możesz być zainteresowany raportowaniem historii płatności swoich klientów do biur informacji kredytowej. Zgłaszając się do biur informacji kredytowej, możesz zwiększyć wartość swoich klientów. Przecież pozytywna historia płatności daje Twoim klientom możliwość zbudowania dobrego kredytu.

Dodatkowo, raportowanie do biur informacji kredytowej może pomóc Twojej firmie. Raportowanie kredytowe zachęca klientów do terminowego płacenia. Może zmniejszyć liczbę opóźnionych płatności dokonanych na rzecz Twojej firmy i daje dodatkowe narzędzie do wykorzystania, gdy klienci nie płacą zgodnie z ustaleniami.

Jeśli Twoja firma działa w modelu business-to-business (B2B), możesz chcieć zgłosić dane do biur informacji gospodarczej. Dobrą wiadomością jest to, że zgłaszanie informacji do agencji sporządzających sprawozdania dotyczące kredytów biznesowych nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Twoja firma może ubiegać się o przyznanie statusu dostawcy danych w agencjach sporządzających raporty kredytowe tutaj:

Stanie się dostawcą danych do agencji informacji kredytowej jest bardziej intensywnym procesem. Aby złożyć wniosek o dostarczenie danych do biur kredytów konsumenckich, należy odwiedzić następujące strony:

Każde biuro kredytów konsumenckich ma własny zestaw kryteriów, które musisz spełnić, aby zostać dostawcą danych. Dodatkowo będziesz musiał przestrzegać rygorystycznych zasad określonych w FCRA, jeśli chcesz dostarczać informacje, które mają być zawarte w raportach kredytów konsumenckich.

Jeśli powodem, dla którego chcesz zgłosić dane biurom kredytów konsumenckich, jest zmuszenie przeterminowanych klientów do spłaty długów, możesz również rozważyć współpracę z agencją windykacyjną. Firmy te mogą zarządzać raportami kredytowymi i innymi działaniami windykacyjnymi na miejscu.

Powiązane zasoby:

Ten artykuł został pierwotnie napisany 23 maja 2019 roku i zaktualizowany 30 stycznia 2020 roku.

Oceń ten artykuł

Ten artykuł ma obecnie 1 ocenę ze średnią 4 gwiazdek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy