Kiedy należy zablokować oprocentowanie kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 8 stycznia 2020 /
 • 3 minuty czytaniaDong Wenjie / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajJeśli chodzi o stopy procentowe, osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny powinny zwrócić szczególną uwagę, ponieważ liczy się każda odrobina odsetek. Ćwierć punktu procentowego nie wydaje się dużo, ale może oznaczać tysiące dodatkowych dolarów zapłaconych lub niespłaconych odsetek w okresie życia typowej 30-letniej pożyczki.

  Dla kupujących, którzy obawiają się, że stawki wzrosną między datą ich zastosowania a datą ich zamknięcia, rozwiązaniem może być funkcja zwana blokadą kursu.

  Co to jest blokada spłaty kredytu hipotecznego?

  Blokada kursu zamraża stopę procentową. Pożyczkodawca gwarantuje (z kilkoma wyjątkami), że oprocentowanie kredytu hipotecznego oferowane pożyczkobiorcy pozostanie dostępne dla tego pożyczkobiorcy przez określony czas. Dzięki blokadzie pożyczkobiorca nie musi się martwić, jeśli stawki wzrosną między chwilą złożenia oferty a zamknięciem domu.

  Blokady cen trwają zwykle od 30 do 60 dni, chociaż czasami trwają 120 dni lub dłużej. Niektórzy pożyczkodawcy mogą oferować blokadę bezpłatnego kursu na określony czas. Po tym czasie pożyczkodawca może jednak pobierać opłaty za przedłużenie blokady.

  Kiedy zablokować oprocentowanie kredytu hipotecznego

  Pożyczkobiorcy zazwyczaj nie mogą zablokować stopy procentowej do czasu wstępnego zatwierdzenia kredytu. I martwią się, że blokując blokadę zbyt wcześnie, mogą przegapić okazję na lepszą stawkę przed sfinalizowaniem zakupu lub mogą utknąć, płacąc dodatkowo za przedłużenie blokady po jej wygaśnięciu.

  Dłuższa blokada kursu jest droższa. Na przykład pożyczkobiorca, który wybierze 30-dniową blokadę 30-letniej pożyczki o stałym oprocentowaniu, może zapłacić 4 procent i zero punktów, podczas gdy 60-dniowa blokada może kosztować 1 punkt (równy 1 procent pożyczki) lub nieco wyższą stawkę za pół punktu.

  Jeśli jednak spodziewany jest wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych, możesz rozważyć jak najszybsze przeskoczenie na niższą stopę. Ale to hazard, ponieważ nikt tak naprawdę nie wie, jakie będą stopy procentowe, ponieważ są one ustalane na podstawie różnych czynników, które mogą się zmieniać z dnia na dzień.

  „W obecnych warunkach najbardziej sensowne jest szybkie rozpoczęcie procesu – mówi Randy Hopper, starszy wiceprezes ds. Kredytów hipotecznych w Navy Federal Credit Union. „Pożyczkobiorca kontaktuje się z urzędnikiem ds. Pożyczki i mówi:„ Hej, mam umowę na miejsce , a następnie urzędnik ds. Pożyczki blokuje kurs, gdy tylko przejrzy umowę.

  Blokady zmiennego oprocentowania kredytów hipotecznych

  Niektórzy pożyczkodawcy oferują blokadę kursu z możliwością zmiany kursu w dół. Oznacza to, że jeśli oprocentowanie spadnie w określonym okresie po zatwierdzeniu pożyczki, otrzymasz niższą stopę. Jeśli stawki wzrosną, otrzymasz stawkę, którą podano.

  Ta funkcja wiąże się jednak z kosztami, więc dokładnie rozważ dostępne opcje. Stawki mogą w ogóle nie ulec zmianie lub na twoją korzyść, a zmiana zmienna oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić wyższą stopę procentową przez cały okres pożyczki lub wypłacić pieniądze za punkty, których nigdy więcej nie zobaczysz.

  O co zapytać pożyczkodawcę przed zamknięciem

  Upewnij się, że otrzymałeś jasne wyjaśnienie zasad dotyczących blokady kursu Twojego pożyczkodawcy. Dowiedz się, czy Twoja zablokowana stopa procentowa może się zmienić w pewnych okolicznościach – na przykład, jeśli spadną oprocentowanie kredytów hipotecznych lub jeśli zmienisz 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu na pożyczkę FHA.

  Na koniec upewnij się, że Twoja blokada kursu będzie obowiązywać wystarczająco długo, aby pokryć cały proces zakupu domu. Na przykład, jeśli spodziewasz się, że zamknięcie zajmie więcej niż miesiąc, porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą o zablokowaniu kursu na ten przedłużony okres – najlepiej bez dodatkowych opłat.

  Upewnij się, że jesteś przygotowany finansowo

  Zanim ustalisz kurs, upewnij się, że budżet jest prawidłowy i jesteś przygotowany finansowo do ubiegania się o kredyt hipoteczny.

  Hopper mówi, żeby zadać sobie następujące pytania:

  • Czy moja ocena kredytowa jest wystarczająco dobra, aby kwalifikować się wstępnie?
  • Czy wiem, ile chcę wydać na miesięczne spłaty kredytu hipotecznego?Czy szukałem domów, które mieszczą się w moim budżecie?Jeśli zablokujesz stopę procentową zbyt wcześnie i uzyskasz inny rodzaj pożyczki, Twoja blokada stopy może być nieważna. Kredytobiorcy mogą również stracić blokadę stopy procentowej, jeśli zmienią się ich okoliczności – na przykład zmiana ich oceny kredytowej lub wskaźnika zadłużenia do dochodów – przed rozliczeniem.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy