Kiedy należy ubiegać się o nową kartę kredytową?

17 lutego 2021
Category: Warunkami Oferty

Data modyfikacji: 27 marca 2019 r

W przypadku niektórych rzeczy w życiu czas jest wszystkim. Dotyczy to kart kredytowych.

Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową w niewłaściwym momencie, Twój wniosek może zostać odrzucony i ryzykujesz odmowę przyznania innych pożyczek, których naprawdę potrzebujesz.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci określić, czy jesteś gotowy złożyć wniosek o nową kartę kredytową.

Kiedy nie powinieneś ubiegać się o kartę kredytową

Nigdy nie ubiegaj się o nową kartę kredytową, jeśli będziesz ubiegać się o dużą pożyczkę, taką jak kredyt hipoteczny lub kredyt samochodowy, w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Ubieganie się o nową kartę kredytową może spowodować niewielki, tymczasowy spadek zdolności kredytowej. Może to zmniejszyć Twoje szanse na uzyskanie najniższego możliwego oprocentowania ważniejszej nowej pożyczki.

Nigdy nie staraj się o żaden rodzaj pożyczki (w tym o kartę kredytową) zaraz po złożeniu wniosku o refinansowanie istniejącego kredytu hipotecznego.

Pożyczkodawcy nie chcą widzieć żadnej wskazówki, że musisz pożyczyć jeszcze więcej pieniędzy, a ubieganie się o kartę kredytową w trakcie tego procesu prawie na pewno narazi twoją pożyczkę na ryzyko.

Poza tym jest kilka innych sytuacji, w których należy unikać ubiegania się o kartę kredytową.

Nie staraj się o kartę kredytową natychmiast po utracie pracy.

Twoje dochody są istotną częścią wniosku o kartę kredytową, a brak pracy może zmniejszyć Twoje szanse na zatwierdzenie.

Nie ubiegaj się o kartę kredytową, jeśli Twoje istniejące konta wykazują duże saldo.

Nawet jeśli planujesz uniknąć naliczenia odsetek, spłacając w całości saldo wyciągu, duże opłaty nadal będą widoczne jako dług długoterminowy w raporcie kredytowym.

Jak mówi stare przysłowie, banki lubią pożyczać pieniądze tylko tym, którzy ich nie potrzebują. Po spłaceniu sald wyciągów i wygenerowaniu nowego wyciągu, w raporcie kredytowym nie będzie dużo długu, o który trzeba się martwić.

Wreszcie, należy zawsze unikać składania wniosków o kartę kredytową pod wpływem impulsu, zanim przeprowadzisz badania.

Ubieganie się o nową kartę kredytową to ważna decyzja finansowa i nie należy jej lekceważyć. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z warunkami oferty i porównaj je z innymi kartami. Nigdy też nie daj się zmusić do ubiegania się o nową kartę kredytową w sklepie, na lotnisku lub w innym miejscu, w którym nie masz czasu na zapoznanie się z ofertą.

Najlepszy czas na złożenie wniosku o kartę kredytową

Kiedy więc należy pociągnąć za spust i złożyć nowy wniosek o kartę kredytową?

Najlepszym momentem na złożenie wniosku o nowe konto karty kredytowej jest przeprowadzenie wszystkich badań i znalezienie odpowiedniej karty dla swoich potrzeb .

Istnieją jednak inne czynniki, które mogą wpłynąć na twoją decyzję.

Złóż wniosek o nową kartę kredytową, zanim będziesz musiał sfinansować duży zakup, a nie później.

Dzieje się tak, ponieważ wiele kart kredytowych oferuje finansowanie w wysokości 0% RRSO zarówno w przypadku nowych zakupów, jak i transferów salda. Jednak lepiej jest wykorzystać nieoprocentowane finansowanie na nowy zakup, niż próbować przenieść saldo z istniejącego zakupu. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej banki pobierają opłatę za przelew salda.

Złóż wniosek o nową kartę kredytową, jeśli możesz skorzystać z dużej premii za rejestrację.

Karty kredytowe z najlepszymi nagrodami oferują nowym klientom konkurencyjne premie za rejestrację warte setki dolarów. Aby jednak otrzymać premię, musisz spełnić wymóg minimalnych wydatków w ciągu trzech miesięcy od otwarcia konta.

Na przykład może być konieczne wydanie 500 USD na kartę w ciągu trzech miesięcy, aby otrzymać 100 USD premii lub 3000 USD na karcie w ciągu trzech miesięcy, aby otrzymać premię o wartości 400 USD lub więcej.

Jeśli zwykle nie wydałbyś tak dużo na kartę kredytową, ale zbliża się duży zakup, może to być idealny czas na złożenie wniosku o nową kartę, dokonanie zakupu i zgarnięcie kilkuset dolarów z powrotem.

Podsumowanie

Jeśli wybierzesz właściwy czas na rejestrację w celu uzyskania karty kredytowej, możesz zmaksymalizować swoje szanse na zatwierdzenie i skorzystać z najlepszych dostępnych ofert.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy