Kiedy i jak otrzymać pierwszą kartę kredytową

17 lutego 2021
Category: Często Zadawane

Data modyfikacji: 9 września 2020 r

Kochaj ich lub nienawidź, karty kredytowe są faktem życia finansowego. Mogą sprawić, że śledzenie wydatków będzie łatwe. Równie łatwo mogą one zatrzeć granicę między ilością posiadanych pieniędzy a kwotą, którą możesz wydać, co prowadzi do zadłużenia.

Nawet całkowite unikanie kart kredytowych nie jest pozbawione ryzyka; możesz potrzebować historii kredytowej, aby kupić dom, wydzierżawić mieszkanie, wykupić ubezpieczenie, a nawet zostać zatrudnionym.

Stąd te często zadawane pytania:

 • Kiedy powinieneś otrzymać pierwszą kartę kredytową?
 • Kiedy należy używać karty kredytowej?Jak otrzymujesz kartę kredytową po raz pierwszy?Kiedy powinieneś otrzymać pierwszą kartę kredytową?

  Najlepszy moment na otrzymanie karty kredytowej to moment, w którym będziesz jej potrzebować. College lub krótko po ukończeniu studiów to świetny moment na rozpoczęcie z kartą kredytową studenta, o ile masz dochody wymagane do spłaty zakupów.

  Jeśli już ukończyłeś szkołę, nie ma problemu. Istnieje wiele świetnych pierwszych kart kredytowych dostępnych dla młodych profesjonalistów – pamiętaj tylko, aby zwrócić uwagę na wymagania kredytowe i zacząć od karty, która daje duże szanse na zatwierdzenie.

  Pierwszą kartę kredytową dostałem, gdy miałem zaledwie 17 lat i byłem jeszcze w liceum. Przyszedł jako część pakietu bankowego w spółdzielczej kasie kredytowej. Jestem prawie pewien, że moi rodzice byli cosigners, dopóki nie skończyłem 18 lat, kiedy to stałem się jedynym podpisem na koncie.

  Uzyskanie karty kredytowej tak wcześnie miało zalety i wady, ale w moim przypadku było to w większości złe. Podobnie jak wielu ludzi, którzy nie wiedzą lepiej, szybko wykorzystałem swoją kartę kredytową jako sposób na „wydrukowanie pieniędzy, kupowanie rzeczy, na które nie mogłem sobie pozwolić, i przygotowanie sceny na osiem lat coraz głębszego zadłużania się.

  Okrutnie, mimo że zadłużałem się, spłacając minimalne płatności w terminie, budowałem też dobry kredyt w bardzo młodym wieku. W wieku 18 lat miałem już drugą kartę kredytową, a wkrótce potem trzecią – tę z limitem kredytowym w wysokości 11 000 USD (jako student studiów dziennych i praktycznie bez dochodów). Z tych powodów absolutnie musisz bardzo uważać na karty kredytowe. Jeśli sobie nie ufasz, powstrzymaj się!

  Czy moi rodzice powinni dodać mnie jako autoryzowanego użytkownika na swojej karcie kredytowej?

  Jeśli twoi rodzice wspierają cię w szkole lub gdy znajdziesz pracę, mogą (i powinni) uczynić cię autoryzowanym użytkownikiem do obciążania rachunku karty kredytowej, abyś sam nie zaciągał długów, których nie możesz spłacić.

  Bycie autoryzowanym użytkownikiem na koncie rodziców może pomóc w samodzielnym budowaniu kredytu, nawet jeśli nigdy nie używasz karty. Po prostu upewnij się, że twoja mama i / lub tata dobrze sobie radzą z kredytami: jako autoryzowany użytkownik ich spóźnione płatności lub wysokie saldo mogą zaszkodzić Twojemu kredytowi, zamiast mu pomóc.

  Często rodzice chcą, aby dorosłe dzieci miały własne karty kredytowe „w nagłych wypadkach, ale nie ma powodu, dla którego ta karta nie może być kontem rodziców, jak opisałem powyżej.

  A co, jeśli zarabiasz na siebie i nie masz już dostępu do banku mamy i taty? Nie skupiaj się na zdobyciu karty kredytowej na sfinansowanie zbliżającego się wyjazdu lub umeblowaniu swojego nowego mieszkania, ale zastanów się nad jej zakupem, aby kontynuować budowanie dobrej historii kredytowej.

  Aby powtórzyć, złóż wniosek o kartę:

  • Kiedy zaczniesz zarabiać przyzwoite dochody lub
  • Jesteś studentem, który ukończył 18 lat i ma przynajmniej pewien dochód w niepełnym wymiarze godzinJak zdobyć pierwszą kartę kredytową

   Jeśli jesteś autoryzowanym użytkownikiem swojego konta rodziców od kilku lat, łatwiej będzie uzyskać zatwierdzenie wybranej karty kredytowej, gdy będziesz gotowy na własną.

   Trzymaj się kart przeznaczonych dla osób z uczciwym kredytem lub, jeśli wiesz, że Twój kredyt jest dobry, dobry. Jeśli jest to Twoja pierwsza karta kredytowa, jest mało prawdopodobne, aby została zatwierdzona karta wymagająca doskonałego kredytu.

   Karty kredytowe Capital One to doskonałe pierwsze karty kredytowe.

   Jeśli jesteś studentem i masz przynajmniej niewielki dochód w niepełnym wymiarze godzin, wybierz jedną z tych studenckich kart kredytowych. Karty studenckie są tak samo dobre, jak zwykłe karty kredytowe, a karty studenckie mają mniej rygorystyczne wymagania dotyczące zatwierdzania.

   Po rozpoczęciu pracy karta Jasper Mastercard® to świetna opcja. W przypadku Jasper Mastercard® Twoja zgoda opiera się na wielu czynnikach, w tym na Twoim dochodzie, a nie tylko na historii kredytowej. A co najważniejsze, wykorzystując go, będziesz budować kredyt. Po prostu opłacaj rachunek na czas każdego miesiąca, a informacje zostaną przesłane do Equifax i TransUnion, wzmacniając swój wynik.

   Zwróć uwagę na wymagania kredytowe! Dostępne opcje różnią się w zależności od tego, czy wcześniej miałeś kredyt.

   Otrzymanie karty kredytowej bez historii kredytowej

   Jeśli nie masz żadnej historii kredytowej, zdobycie pierwszej karty kredytowej może być chwytem-22. Potrzebujesz go do zbudowania kredytu, ale nie możesz go zdobyć bez historii kredytowej.

   Rozważ wizytę w oddziale banku, w którym masz konto rozliczeniowe. Porozmawiaj z kimś osobiście i powiedz, że nie masz historii kredytowej, ale chcesz zacząć ją budować za pomocą karty kredytowej. Mogą być w stanie pomóc Ci zacząć z kartą kredytową o niskim limicie lub mogą zaoferować Ci zabezpieczoną kartę kredytową – konto, które wymaga posiadania gotówki na koncie bankowym na pokrycie wszelkich zakupów dokonanych tą kartą.

   W przeciwieństwie do karty debetowej, zabezpieczone karty kredytowe budują Twój kredyt. W większości przypadków możesz poprosić bank o uaktualnienie konta po około roku odpowiedzialnego użytkowania.

   Możesz również ubiegać się o zabezpieczoną kartę kredytową online. Karty te są przeznaczone dla osób ubiegających się o kredyt i wymagają wpłaty kaucji przed rozpoczęciem korzystania z karty. Po mniej więcej roku odpowiedzialnego użytkowania otrzymasz zwrot depozytu i możesz przejść na zwykłą „niezabezpieczoną kartę kredytową.

   Uważaj na naprawdę złe oferty „złego kredytu!

   Cokolwiek robisz, unikaj kart kredytowych przeznaczonych dla osób z naprawdę złym kredytem.

   Zwróć uwagę na karty rzekomo obciążające złe kredyty, które pobierają roczne opłaty w wysokości 100 USD lub więcej. Naprawdę nie ma powodu, aby kupować te karty. Większość z nich to niewiarygodne zdzierstwa z kilkuset dolarowymi opłatami, wprowadzającymi w błąd roszczeniami i straszną obsługą klienta.

   Podsumowanie

   Najlepszym momentem na uzyskanie karty kredytowej jest moment, w którym możesz sobie pozwolić na wszelkie opłaty, które ponosisz i obsługujesz kredyt w sposób odpowiedzialny – co oznacza, że ​​nie możesz pobierać więcej, niż jesteś w stanie zapłacić i pamiętać o terminowym regulowaniu rachunku każdego miesiąca.

   Jeśli jesteś w szkole, spójrz na karty kredytowe studentów, aby uzyskać pierwszą kartę kredytową. Jeśli nie masz jeszcze historii kredytowej, możesz potrzebować zabezpieczonej karty kredytowej, aby rozpocząć. Jeśli masz już historię kredytową, ale nie dużo, najpierw zajrzyj do kart kredytowych od Capital One.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy