Karta Costco zmienia się z American Express na Citi

17 lutego 2021

22 grudnia 2015

Podsumowanie

Magazynowy gigant przechodzi z AmEx na Citi; kluczowe daty, co musisz wiedzieć

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Szanowni Państwo

Jako członek zarządu Costco, otrzymuję zwrot 2 procent za zakupy Costco, gdy używam mojej karty American Express, której często używam. Żadne inne karty nie oszczędzają obecnie 2 procent na artykuły spożywcze w Costco. Nie są akceptowani, nawet jeśli chcą to zaoferować. Czy Costco zapewni nowe partnerstwo w zakresie kart, które zapewni członkom wykonawczym takie same nagrody? – Matt

Drogi Matcie

W marcu 2016 r. Costco dokładnie ogłosiło, jak poradzi sobie z przejściem z American Express. Ta zmiana otworzy o wiele więcej możliwości zdobywania nagród podczas zakupów w Costco, więc jeśli to miejsce, w którym regularnie robisz zakupy, będziesz chciał zwrócić uwagę na zmiany.

Przypomnij sobie, że w lutym 2015 r. Sieć hurtowni ogłosiła, że ​​kończy współpracę z American Express i szukała nowego partnerstwa kartowego. Sprzedawcy rzadko akceptują tylko jedną markę kart, ale tak właśnie robi Costco. Płacisz albo kartą kredytową American Express, albo gotówką, czekiem lub kartą debetową, chociaż to się wkrótce zmieni.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Jedna pokrewna krótka matematyczna uwaga: aby dodatkowe 55 dolarów na członkostwo kierownicze było opłacalne, należy wydawać co najmniej 2750 dolarów w Costco, ponieważ 2 procent z 2750 dolarów wydatków to 55 dolarów.

Jednak trwają ważne zmiany, o których musisz wiedzieć, jeśli jesteś zwykłym klientem Costco. W marcu 2016 r. Firma Costco przedstawiła szczegółowe informacje na temat przejścia z American Express do Citi, które zacznie oferować kartę Visa pod wspólną marką Costco.

Data dużego transferu to 20 czerwca 2016 r. W tym dniu Costco przestanie akceptować karty American Express i zamiast tego będzie przyjmować tylko karty Visa (plus zwykłe czeki, gotówkę i karty debetowe). A te karty Costco American Express przestaną działać w Costco i gdziekolwiek indziej. Ponadto wszelkie nagrody zgromadzone na starych kartach American Express zostaną zmienione na nowe karty Citi.

Citi rozpoczęło wysyłanie nowych kart Costco Visa pod wspólną marką do posiadaczy kart Costco American Express w maju 2016 r. Obecni posiadacze kart nie muszą składać wniosków i nie ma sprawdzania zdolności kredytowej posiadaczy dotychczasowych kart przed wydaniem nowych kart.

Szczegóły dotyczące nowej karty Citi Costco zostały ogłoszone w marcu:

  • 4-procentowy zwrot gotówki na stacjach benzynowych, w tym Costco, ograniczony do 7 000 USD rocznie.
  • 3 procent zwrotu na restauracje i podróże, bez ograniczeń.
  • 2 procent zwrotu na zakupy Costco, bez limitu.
  • 1 procent na wszystko inne.

Nie będzie żadnej opłaty rocznej, z wyjątkiem zwykłego członkostwa Costco. Pełne warunki programu Costco Cash Reward zostały opublikowane przez Citi, które można obejrzeć tutaj. Według Costco program nagród dla kadry kierowniczej nie ulegnie zmianie. Więcej informacji można znaleźć w sekcji „Często zadawane pytania dotyczące nowej karty Costco Citi Visa.

Ta oferta oferuje o wiele więcej możliwości zdobywania nagród niż w przypadku obecnego partnerstwa American Express, po prostu dlatego, że jest o wiele więcej kart Visa z nagrodami niż kart American Express. Jeśli masz małą firmę, która kupuje hurtowo w Costco lub jeśli wydajesz tam dużo pieniędzy, aby wyżywić swoją rodzinę, powinieneś rozważyć nowe możliwości.

Na przykład, jeśli szukasz zwrotu gotówki, możesz rozważyć kartę Capital One Spark Cash Visa (opłata roczna 59 USD, zniesiona w pierwszym roku). Jest to wizytówka oferująca nieograniczony 2-procentowy zwrot wszystkich zakupów. Jeśli masz również członkostwo kierownicze w Costco, skutecznie otrzymasz 4-procentowy zwrot gotówki za swoje zakupy w tym miejscu – niezbyt kiepski!

Oczywiście, jeśli wolisz inne rodzaje nagród, takie jak podróże, Visa wchodzi teraz w grę wiele innych możliwości, w tym karty lotnicze i hotelowe oraz karty podróżne obsługiwane przez banki.

Jeśli jednak nie podoba Ci się przejście z Costco na Visa i chcesz dodać kartę American Express do swojego portfela, możesz mieć do rozważenia porównywalną ofertę kart American Express. Współpraca partnerska American Express z Costco stanowiła 17 procent amerykańskich posiadaczy kart w 2015 r., Więc aby zrekompensować znaczną stratę portfela, Amex wysyła dotychczasowe oferty posiadaczy kart Costco na swoją kartę Blue Cash Everyday, zgodnie z Business Insider.

Karta American Express Blue Cash Everyday oferuje 15-miesięczną RRSO z zerowymi odsetkami i brak opłaty rocznej, a także ofertę powitalną na wyciągu w wysokości 250 USD dla posiadaczy kart, którzy wydali 1000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Posiadacze kart Blue Cash Everyday mogą otrzymać 3% zwrotu gotówki w supermarketach w USA, 2% zwrotu na stacjach benzynowych i w wybranych domach towarowych oraz 1% z innych zakupów.

Ogólnie rzecz biorąc, za każdym razem, gdy zauważysz takie zmiany u kupca, którego często używasz, powinieneś poświęcić trochę czasu na zbadanie nowych możliwości, aby sprawdzić, czy mają dla ciebie sens.

Potrzebujesz więcej informacji? Zobacz „Często zadawane pytania dotyczące nowej karty Costco Citi Visa, aby znaleźć odpowiedzi na popularne pytania posiadaczy kart.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy