Kalkulator prekwalifikacji kredytu hipotecznego

Kalkulator prekwalifikacji kredytu hipotecznego
16 października 2020
Category: Kwota Pożyczki

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego to nieformalna ocena Twojej zdolności kredytowej i tego, na ile domu możesz sobie pozwolić. Wstępna kwalifikacja wskazuje, czy spełniasz minimalne wymagania dotyczące pożyczki i jak duża może być ta pożyczka. Wstępna kwalifikacja jest ważnym krokiem dla tych, którzy nie są pewni, czy są finansowo gotowi do posiadania domu. Jeśli jesteś pewny swoich finansów lub zostałeś już wstępnie zakwalifikowany, możesz zamiast tego uzyskać wstępne zatwierdzenie.

Przygotowujesz się do zakupu domu? W kilka minut znajdziemy dla Ciebie wysoko ocenianego pożyczkodawcę.

Wprowadź swój kod pocztowy, aby rozpocząć spersonalizowaną ofertę pożyczkodawców.

Co to jest wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego?

Wstępna kwalifikacja to sposób, w jaki pożyczkodawcy określają, czy spełniasz podstawowe kryteria finansowe kredytu mieszkaniowego.

Aby uzyskać kwalifikację wstępną, przekazujesz pożyczkodawcy podstawowe informacje o swoim kredycie, zadłużeniu, dochodzie i aktywach, a także o tym, ile możesz pożyczyć. „Tell” jest tutaj kluczowym słowem. Informacje wykorzystywane do wstępnej kwalifikacji są zgłaszane przez samych siebie, co oznacza, że ​​pożyczkodawca zazwyczaj ich nie weryfikuje ani nie przegląda raportu kredytowego.

Jak korzystać z kalkulatora kwalifikacji wstępnej

Nasz kalkulator prekwalifikacji podpowie Ci, czego się spodziewać, zanim porozmawiasz z pożyczkodawcą. Potrzebujemy tylko kilku informacji o Tobie i Twoich finansach:

Wpisz swój roczny dochód przed opodatkowaniem.

Wpisz okres kredytu hipotecznego, który rozważasz.

Wprowadź stopę procentową dla swojego rodzaju kredytu hipotecznego lub użyj dzisiejszej stopy kredytu hipotecznego.

Wybierz zakres zdolności kredytowej. (Nie jesteś pewien? Uzyskaj bezpłatną zdolność kredytową).

Opowiedz nam o swoim statusie zatrudnienia.

Powiedz nam, czy masz zaliczkę.

Opowiedz nam o przeszłych przejęciach lub bankructwie.

Wprowadź miesięczne płatności zadłużenia.

Po wypełnieniu każdego wymaganego pola zobaczysz rekomendowaną przez nas kwotę pożyczki, a także wyższą kwotę pożyczki. Pokazujemy dwie kwoty prekwalifikacji, ponieważ:

Różne pożyczki mają różne wymagania w zakresie stosunku zadłużenia do dochodu. Na przykład, konwencjonalne pożyczki mają zwykle bardziej rygorystyczne wymogi DTI niż pożyczki FHA, ubezpieczone przez Federal Housing Administration.

Nie zawsze mądrze jest pożyczać 100% tego, co oferuje pożyczkodawca. Maksymalna kwota pożyczki to najwyższa kwota, jaką pożyczkodawca jest skłonny Ci pożyczyć, a nie to, co ma sens dla Twojego budżetu. Wyższa kwota kredytu będzie oznaczać wyższą miesięczną ratę kredytu hipotecznego. Zbyt duże pożyczanie może utrudnić nieoczekiwane trudności finansowe, takie jak utrata pracy lub wysoki rachunek za leczenie.

Co kryje się za obliczeniem kwalifikacji wstępnej?

Wskaźnik zadłużenia do dochodu (DTI) jest powszechną formułą używaną przez pożyczkodawców do wstępnej kwalifikacji kredytu hipotecznego i występuje w dwóch odmianach: front-end i back-end.

Front-end DTI to kwota w dolarach wydatków związanych z domem, w tym przyszła miesięczna spłata kredytu hipotecznego, podatki od nieruchomości, ubezpieczenie i opłaty stowarzyszeniowe właścicieli domów, podzielona przez miesięczny dochód brutto.

Twój wskaźnik DTI dla zaplecza to suma wydatków związanych z domem plus wszystkie inne miesięczne zadłużenie – w tym karty kredytowe, pożyczki studenckie, pożyczki osobiste i pożyczki samochodowe – podzielone przez miesięczny dochód brutto. Konwencjonalni kredytodawcy hipoteczni zazwyczaj preferują wskaźnik DTI na koniec okresu wynoszący 36% lub mniej, ale programy pożyczkowe wspierane przez rząd mogą dopuszczać wyższy procent.

Kalkulator kwalifikacji wstępnej NerdWallet analizuje DTI zaplecza, jednocześnie biorąc pod uwagę inne aspekty profilu kredytowego, takie jak zatrudnienie, ocena kredytowa i zaliczka.

Jaka jest różnica między kwalifikacją wstępną a zatwierdzeniem wstępnym?

W przeciwieństwie do wstępnej kwalifikacji, wstępne zatwierdzenie wymaga potwierdzenia długu, dochodu, aktywów oraz zdolności kredytowej i historii.

Aby uzyskać wstępne zatwierdzenie, musisz dostarczyć dokumentację, taką jak odcinki wypłaty, dokumenty podatkowe i dowody majątku. Gdy pożyczkodawca zweryfikuje Twoje informacje finansowe, co może zająć kilka dni, powinien dostarczyć list wstępnej akceptacji, w którym możesz pokazać agentowi nieruchomości lub sprzedającemu, że jesteś gotowy i możesz kupić dom.

Pamiętaj, że wstępna kwalifikacja nie gwarantuje wstępnego zatwierdzenia. Nadal możesz zostać odrzucony, jeśli Twoje dokumenty finansowe nie potwierdzają zgłoszonych liczb.

Czy wstępna kwalifikacja wpływa na Twoją zdolność kredytową?

Uzyskanie wstępnej kwalifikacji nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. Pożyczkodawcy zwykle opierają kwalifikację wstępną na podanych przez Ciebie informacjach i nie wyciągają raportu kredytowego.

Gdy pożyczkodawca sprawdza raport kredytowy, liczy się to jako „twarde zapytanie”. Zbyt wiele trudnych zapytań może obniżyć Twoją zdolność kredytową, jeśli ujawnią, że próbujesz otworzyć wiele nowych linii kredytowych w krótkim czasie. Jednak wiele trudnych zapytań w krótkim czasie w wyniku zakupu oprocentowania kredytów hipotecznych zazwyczaj nie szkodzi Twojej zdolności kredytowej.

Jak uzyskać prekwalifikację na większą kwotę pożyczki

Nie podoba Ci się kwota wstępnej kwalifikacji, którą pokazuje nasz kalkulator? Możesz ubiegać się o więcej, jeśli:

Popraw swoją zdolność kredytową: trzy sposoby, aby to szybko zrobić, obejmują poprawianie błędów w raporcie kredytowym, mniejsze wykorzystanie limitu kredytowego oraz terminowe i pełne opłacanie rachunków każdego miesiąca.

Konsoliduj lub spłacaj długi: jeśli masz zadłużenie o wysokim oprocentowaniu rozłożone na kilka kart kredytowych, konsolidacja zmniejszy miesięczne spłaty zadłużenia. Całkowite wyeliminowanie zadłużenia poprzez większe lub częstsze płatności jest jeszcze lepsze. Pomoże w tym ograniczenie wydatków i przestrzeganie budżetu.

Zwiększ swoje dochody: wyższy dochód brutto poprawi Twój wskaźnik DTI (zwłaszcza jeśli Twój dług pozostanie taki sam) i może kwalifikować Cię do otrzymania większej kwoty pożyczki. Możesz to osiągnąć, prosząc o podwyżkę lub rozpoczynając boczną walkę.

Ile czasu zajmuje uzyskanie wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego?

Ponieważ jest to nieformalna, niewiążąca ocena, wstępną kwalifikację można uzyskać w ciągu jednego lub dwóch dni, a czasem krócej. W zależności od pożyczkodawcy, prekwalifikacja może nastąpić osobiście, telefonicznie lub online.

Więcej z NerdWallet:

Również w kredytach hipotecznych
Zanurz się jeszcze głębiej w kredyty hipoteczne

Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni

Zanim kupisz dom lub refinansujesz kredyt hipoteczny, rozejrzyj się, aby znaleźć najlepszych pożyczkodawców hipotecznych roku 2020. NerdWallet wybrał jednych z najlepszych pożyczkodawców hipotecznych z różnych kategorii.

8 Rodzaje kredytów hipotecznych dla nabywców domów i refinansujących

przez Hal M. Bundrick, CFP, Holden Lewis

Typowe rodzaje kredytów hipotecznych obejmują kredyty hipoteczne o stałym i zmiennym oprocentowaniu, FHA, VA i jumbo. Każdy rodzaj ma swoje zalety i jest idealnym pożyczkobiorcą.

Wskazówki dla kupujących po raz pierwszy w domu

Barbara Marquand

Poznaj strategie oszczędzania zaliczki, ubiegania się o kredyt hipoteczny, kupowania domu i nie tylko.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy