Kalkulator kredytu hipotecznego tylko odsetki

17 lutego 2021

Co to jest kredyt hipoteczny tylko odsetkowy?

Hipoteka tylko oprocentowana to pożyczka z miesięcznymi spłatami, oprocentowana wyłącznie w kwocie pożyczonej na początkowy okres, przy stałym oprocentowaniu. Okres spłaty samych odsetek wynosi zwykle 7–10 lat, a całkowity okres kredytowania wynosi 30 lat. Po zakończeniu początkowej fazy pożyczka oprocentowana tylko zaczyna amortyzować, a Ty zaczynasz spłacać kapitał i odsetki za pozostały okres pożyczki przy zmiennej stopie procentowej.

Korzystanie z kalkulatora spłaty kredytu hipotecznego tylko z odsetkami pokazuje, jaka byłaby Twoja miesięczna rata kredytu hipotecznego, biorąc pod uwagę okres spłaty kredytu, stopę procentową i kwotę pożyczki, uwzględniając faktoring. W rezultacie otrzymujesz szacunkową spłatę kredytu hipotecznego tylko z odsetkami za okres bez odsetek i nie uwzględnisz spłat kapitału, których dokonasz później, gdy pożyczka zostanie spłacona.

Kto korzysta z kredytów hipotecznych wyłącznie odsetkowych?

Mark Klein, założyciel i dyrektor generalny w PCL Financial Group, firmie zajmującej się kredytami hipotecznymi w południowej Kalifornii, jest fanem hipotek odsetkowych dla niektórych klientów. „Są naprawdę dobre dla osób o zmiennych dochodach – wyjaśnia. „Może to być korzystne, gdy przepływ gotówki jest krótki lub gdy potrzebujesz pieniędzy z innych powodów. Może to dotyczyć tych, którzy prowadzą działalność opartą na prowizjach, są samozatrudnieni lub wykorzystują swoje płynne środki pieniężne na inne inwestycje.

Wielu klientów Kleina kupuje domy, które są oznaczone jako duże kredyty hipoteczne, co oznacza pożyczki, które przekraczają limity określone przez kredyty hipoteczne sponsorowane przez rząd, takie jak hipoteka FHA. „W przypadku wyższych kwot pożyczki płacimy tylko odsetki, ponieważ jest to bardziej narzędzie do planowania finansowego, pokazujące, jak zamierzają wykorzystać swoje przepływy pieniężne. Ci klienci mogą chcieć zapoznać się z kalkulatorem kredytu hipotecznego tylko z odsetkami.

Pożyczki oprocentowane mogą być również dobre dla osób, które mają rosnące dochody, znaczne oszczędności gotówkowe i wysoki wynik FICO (700 lub więcej) oraz niski wskaźnik zadłużenia do dochodów.

Kto nie jest dobrym kandydatem na kredyt hipoteczny tylko z oprocentowaniem?

Klein szybko zwraca uwagę, że kredyty hipoteczne z oprocentowaniem nie są dla wszystkich. „Niektórzy uważają, że pożyczki oprocentowane pomogą im kupić więcej domów lub że stać ich na więcej – mówi. Nie zawsze tak jest, ponieważ standardy są bardziej rygorystyczne. „Kwalifikacja do pożyczek tylko oprocentowanych jest znacznie trudniejsza w zakwalifikowaniu się do normalnego, kwalifikowanego kredytu hipotecznego [jak bardziej tradycyjny 30-letni kredyt hipoteczny] – wyjaśnia. Często standardy dotyczące kredytu hipotecznego tylko z oprocentowaniem obejmują wyższą ocenę kredytową, więcej rezerw gotówkowych i aktywów oraz wyższy dochód gospodarstwa domowego niż tradycyjna pożyczka amortyzowana, co oznacza, że ​​część miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego przeznaczana jest na kapitał. Po Wielkiej Recesji – częściowo spowodowanej pożyczkami subprime dla osób, których nie było na nie stać – pożyczkodawcy i inwestorzy są bardziej ostrożni w udzielaniu pożyczek oprocentowanych.

Jak działa kalkulator kredytu hipotecznego tylko z odsetkami?

Kiedy otrzymujesz kredyt hipoteczny tylko z oprocentowaniem, płacisz odsetki według stałej stopy przez określony czas, co daje niższą płatność niż bardziej tradycyjny kredyt hipoteczny na tę samą kwotę pożyczki. Jednak po wygaśnięciu początkowego okresu oprocentowanie kredytu hipotecznego z oprocentowaniem kredytu hipotecznego można regulować, co może znacznie podnieść miesięczne płatności. Ponadto płatność będzie również znacznie wyższa, ponieważ będzie obejmowała kapitał, który będzie musiał zostać spłacony w okresie krótszym niż pierwotny okres kredytowania. Może to prowadzić do szoku związanego z naklejkami dla właścicieli domów, którzy nie dokonują żadnych płatności głównych w początkowej fazie.

Po zakończeniu okresu oprocentowania możesz refinansować pożyczkę, spłacić ją w całości lub rozpocząć spłatę kapitału w miesięcznych ratach przez pozostały okres pożyczki. O ile nie zostałeś ukarany za rutynowe spłaty kwoty głównej przez cały okres wcześniejszej spłaty, saldo pożyczki nie spadnie.

Jakie są zalety korzystania z kalkulatora odsetkowego?

Gotowy, aby sprawdzić, czy kredyt hipoteczny wyłącznie z oprocentowaniem będzie dla Ciebie odpowiedni? Oto kilka korzyści.

  • „Jedną z największych korzyści z tego jest to, że miesięczna rata jest znacznie niższa niż amortyzowana pożyczka – wyjaśnia Klein.
  • Ponieważ odsetki od Twojego głównego miejsca zamieszkania można odliczyć od podatku (w przypadku pożyczek do 750 000 USD), 100% kredytu hipotecznego z odsetkami można odliczyć od podatku, jeśli wyszczególnisz.W przypadku nieruchomości, w przypadku których właściciel sprzeda lub refinansuje przed upływem terminu spłaty tylko odsetek, może to być sprytne. Na przykład jeden z klientów Kleina refinansuje pożyczkę oprocentowaną w dużym domu. Nawet przy nieco wyższym oprocentowaniu klient zaoszczędzi około 2000 USD miesięcznie, które przeznaczy na naukę swoich dzieci w college’u. Zanim upłynie siedmioletni okres wyłącznie odsetkowy, właściciel domu albo zrefinansuje kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, albo będzie gotowy do zmniejszenia i sprzedaży domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy