Każda metoda płatności Uber i jak wybrać różne karty kredytowe

17 lutego 2021
Category: Nową Kartę

Zaktualizowano 30 września 2019 r.przez DougH 153 komentarze

Uber oferuje wiele różnych opcji płatności za przejazd, a istnieje kilka łatwych sposobów dodawania i przełączania się między opcjami płatności w aplikacji Uber. Niektóre etapy tego procesu mogą nie być oczywiste, dlatego oto przewodnik, jak dodać i wybrać inną opcję płatności, aby zapłacić za przejazd Uber.

Dostępne metody płatności Uber
 • Karty kredytowe i debetowe
 • PaypalVenmoApple PayGoogle PayKarta podarunkowaUber CashZasiłek dla osób dojeżdżających do pracy – dodatek dla pracowników, który obejmuje przejazdy Uber PoolJak dodać metodę płatności do swojego konta UberIstnieją dwa sposoby dodania metody płatności do konta Uber: z głównego menu aplikacji lub podczas zamawiania przejazdu. Aby dodać opcję płatności w menu głównym aplikacji, stuknij ikonę menu (☰) w lewym górnym rogu ekranu głównego, a następnie stuknij opcję Płatność. Wybierz „Dodaj metodę płatności i wybierz metodę płatności, którą chcesz dodać. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodać metodę płatności.

  Opcje płatności, które możesz ręcznie dodać do konta Uber

  Jak wybrać inną kartę kredytową lub opcję płatności w aplikacji UberMożesz wybrać metodę płatności przed zamówieniem Ubera i możesz zmienić metodę płatności podczas podróży.

  Aby zmienić metodę płatności przed zamówieniem przejazdu:

  1. Wpisz miejsce docelowe
  2. Stuknij numer karty kredytowej u dołu ekranuWybierz inną opcję płatności lub wprowadź nowąJak zmienić metodę płatności za poprzednią podróżJeśli użyłeś nieprawidłowej metody płatności za poprzednią podróż, możesz zmienić metodę płatności, jeśli podróż ma mniej niż 30 dni. Odwiedź Twoje Podróże w aplikacji Uber i znajdź podróż. W sekcji Pomoc rekordu podróży znajdź opcję „zmień metodę płatności i wybierz preferowany typ płatności. Możesz osiągnąć to samo na help.uber.com lub riders.uber.com.

   Co to jest Uber Cash?Uber Cash to rodzaj środków na przejazdy Uber, które można wykorzystać do opłacenia przejazdów lub zamówień Uber Eats. Uber Cash to sposób Ubera na uproszczenie wielu oferowanych programów korzyści. Salda na kartach podarunkowych są wyświetlane jako Uber Cash, kredyty oferowane w ramach pomocy Uber są wyświetlane jako Uber Cash, a niektóre inne kredyty promocyjne są również wyświetlane jako Uber Cash.

   Aby użyć Uber Cash do opłacenia przejazdu, wybierz ją jako formę płatności przed zamówieniem przejazdu.

   Jak zarabiać Uber Cash
  3. Kup to: Kup Uber Cash w aplikacji. Rabaty w wysokości 2% – 5% zniżki
  4. Zarabiaj dzięki Uber Rewards: za każde 500 punktów Uber Rewards otrzymasz 5 USD w Uber Cash. Zdobądź jako nagrodę za kartę kredytową: niektóre karty kredytowe (takie jak karta Amex Platinum) oferują Uber Cash jako nagrodę Skorzystaj z ofert lokalnych Visa: użyj karty Visa w uczestniczących restauracjach, aby zarobić Uber CashDoładuj swoje konto Uber Cash, aby otrzymać niewielką zniżkę

   Kody promocyjne Uber: kolejny sposób na uzyskanie rabatów UberUber oferuje kody promocyjne dla nowych użytkowników, które dają rabat na przejazdy. Aby dodać kod promocyjny, przejdź do menu (☰), następnie Płatności, a następnie przewiń do „Dodaj promocję. Wpisz tam kod.

   Mój kod: użyj kodu promocyjnego cws7s2 aby uzyskać zniżkę. Działa dla wszystkich nowych użytkowników w USA. Jeśli zarejestrujesz się przy użyciu mojego kodu promocyjnego, mogę otrzymać bonus od Ubera.

   Promocje z kodów promocyjnych Uber są automatycznie stosowane do przejazdów. Nie możesz uniemożliwić skorzystania z promocji z kodem promocyjnym na przejazd. Kody promocyjne są stosowane w odwrotnej kolejności, co oznacza, że ​​ostatnio dodany kod zostanie zastosowany podczas następnej podróży.

   Jak korzystać z Apple Pay lub Google Pay dla UberUber integruje się zarówno z Apple Pay, jak i Google Pay. Jeśli Apple Pay lub Google Pay są już skonfigurowane na Twoim telefonie, przejdź do sekcji Płatności w aplikacji Uber. Stuknij Apple Pay lub Google Pay, aby połączyć się ze swoim kontem Uber. Następnie będziesz mógł wybrać Zastosuj Pay lub Google Pay z listy metod płatności.

   Co zrobić, jeśli nie możesz dodać karty kredytowej do swojego konta UberNiektórzy użytkownicy postępują zgodnie z instrukcjami, aby dodać nową metodę płatności, ale okazuje się, że karta nie jest dostępna na liście opcji płatności. Jeśli tak się stanie, uruchom ponownie aplikację i powtórz proces. Jeśli to nie zadziała, musisz skontaktować się z obsługą klienta Uber.

   Jak usunąć kartę kredytową lub opcję płatności z kontaAby usunąć kartę kredytową lub inną metodę płatności, dotknij ikony menu (☰), a następnie opcji Płatność. Stuknij metodę płatności, którą chcesz usunąć, a następnie stuknij trzy kropki w górnym rogu ekranu. Pojawi się menu z opcjami „edytuj i „usuń. Wybierz usuń.

   Co zrobić, gdy nie możesz usunąć metody płatnościGdy otrzymasz nową kartę kredytową, możesz zechcieć usunąć starą, zanim dodasz nową. Możesz zobaczyć ten komunikat o błędzie: „Musisz mieć aktywną co najmniej jedną metodę płatności. Aby zapobiec temu błędowi, dodaj najpierw nową kartę, zanim usuniesz starą. Może minąć dzień lub dwa, zanim stara karta zniknie.

   Możesz zaktualizować datę ważności karty kredytowej bez usuwania i ponownego dodawania karty. Przejdź do Płatności, wybierz kartę, a następnie dotknij ikony w prawym górnym rogu, aby edytować informacje o karcie.

   Innym problemem, na jaki napotykają użytkownicy Ubera, jest to, że usunięta metoda płatności nadal pojawia się jako opcja płatności. Możesz zignorować starą kartę, ale pamiętaj, aby wybrać obecną kartę, gdy poprosisz o przejazd, aby uniknąć błędów. Jeśli całkowite usunięcie karty z konta jest dla Ciebie ważne i nie możesz tego zrobić samodzielnie, skontaktuj się z Uber.

   Czy więcej niż jedno konto Uber może korzystać z tej samej karty kredytowej?Uber może nie pozwolić Ci na dodanie lub wybranie karty kredytowej, która jest już używana na innym koncie. Uber sprawdza karty kredytowe, numery telefonów i konta, aby zapobiec oszustwom. Jeśli udostępniasz kartę kredytową członkowi rodziny, rozważ utworzenie profilu rodzinnego, aby mieć pewność, że będziesz mógł udostępniać kartę.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy