Jakie są wymagania dotyczące pożyczki EIDL?

17 lutego 2021

Dzielić

DzielićJakie są wymagania dotyczące pożyczki EIDL?DzielićUpDate: SBA ogłoszone w dniu 13 lipca 2020 roku, że postęp EIDL (granty) nie będzie już zrobiony na nowych kandydatów. Właściciele małych firm i niezależni wykonawcy mogą nadal ubiegać się o pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych.

EIDL, czyli pożyczka na wypadek szkód ekonomicznych, to nie to samo, co finansowanie w ramach programu ochrony pensji (PPP) oferowane właścicielom małych firm cierpiących z powodu zakłóceń w działalności spowodowanych wirusem COVID-19. Ponieważ kwoty pożyczki dla pożyczki PPP i wymagania dotyczące wykorzystania funduszy głównie do obsługi płac, dla wielu właścicieli małych firm, którzy nie mają pracowników i nie rekompensują sobie w ramach tradycyjnego modelu płacowego, EIDL może być lepszą opcją Ponieważ wymagania pożyczki EIDL są różne.

Sprawdź swoją zdolność kredytową EIDL

Dzięki Nav możesz sprawdzić, czy Twoja ocena kredytowa jest wyższa niż minimalna ocena kredytowa wymagana do pożyczki eidl. * Po założeniu bezpłatnego konta Nav otrzymasz bezpłatny dostęp do raportów kredytowych i wyników swojej firmy. Sprawdzanie nie wpłynie negatywnie na Twoje wyniki kredytowe.

Klikając „Zarejestruj się powyżej, potwierdzasz, że akceptujesz Regulamin, potwierdzasz otrzymanie naszej Informacji o polityce prywatności i zgadzasz się na jej warunki.

Wymogi dotyczące pożyczki na wypadek katastrofy ekonomicznej opierają się na podobnych wymaganiach dotyczących pożyczki na wypadek katastrofy SBA, które zostały wykorzystane w następstwie huraganu, tornada lub innej katastrofy fizycznej, ale w tym przypadku dotyczyły szkód ekonomicznych spowodowanych koronawirusem COVID-19. Nie jestem prawnikiem ani księgowym, więc jeśli masz jakieś konkretne pytania dotyczące tego, jak może to dotyczyć bezpośrednio Twojej firmy, radzę skonsultować się z własnym zaufanym doradcą prawnym.

Jaki rodzaj działalności kwalifikuje się do programu EIDL?

Wymagania kwalifikacyjne dla EIDL są nieco inne niż te dla PPP i mają na celu zapewnienie wsparcia ekonomicznego małym firmom, aby pomóc przezwyciężyć tymczasową utratę dochodów wynikającą z pandemii; i poza częścią dotacji opisaną poniżej, nie opiera się na liczbach płac w celu obliczenia kwoty pożyczki.

SBA opisuje program jako „… każda mała firma zatrudniająca mniej niż 500 pracowników (w tym jednoosobowe przedsiębiorstwa, niezależni wykonawcy i osoby samozatrudnione), prywatne organizacje non-profit lub organizacje weteranów 501 (c) (19) dotknięte COVID -19.

Ze względu na duże zapotrzebowanie na EIDL, SBA ograniczył maksymalną dostępną kwotę pożyczki do 15 000 USD – plus to, do czego Twoja firma kwalifikuje się jako zaliczka. Stopy procentowe dla EIDL będą wynosić 3,75% dla małych firm i 2,75% dla organizacji non-profit z okresem do 30 lat. Kwalifikacja wymaga również, aby Twoja firma działała przed 31 stycznia 2020 r.

Sposób, w jaki SBA określa, czy Twoja firma jest małą firmą, jest oparty na średniej rocznych przychodach lub średniej liczbie pracowników – zwykle poniżej 500. Istnieją firmy w niektórych branżach, które mogą zatrudniać ponad 500 pracowników, jeśli spełniają określone wymagania dotyczące rozmiaru SBA. SBA oferuje to, co nazywają narzędziem norm wielkości, które pomoże Ci określić, czy Twoja firma spełni te wymagania dotyczące wielkości, jeśli masz ponad 500 pracowników.

Zaliczka EIDL

W ramach EIDL dla osób ubiegających się o EIDL dostępna jest zaliczka w wysokości do 10 000 USD. Część zaliczkowa pożyczkibędziezależna od liczby pracowników w Twojej firmie i wyniesie 1000 USD na pracownika, do 10 pracowników (lub 10 000 USD).

Środki zostaną udostępnione po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, a zaliczka pożyczki nie podlega spłacie.

W przeciwieństwie do PPP, zaliczka na EIDL, podobnie jak cała EIDL, są uznawane za kredyty obrotowe i mogą być wykorzystane do spłaty stałych długów, płac, zobowiązań i innych rachunków, które mogłyby zostać zapłacone, gdyby nie doszło do katastrofy. Pożyczki te nie mają na celu zastąpienia utraconej sprzedaży, zysków ani opłacenia ekspansji i nie mogą służyć do spłaty długoterminowego zadłużenia. Nie mogą służyć do konsolidacji zadłużenia.

Wymagania kredytowe

Chociaż SBA nie określa szczegółowo progu kredytowego, który rozważą, poza tym, że zostanie rozluźniony w stosunku do tradycyjnych wymogów kredytowych SBA, powinieneś spodziewać się, że istnieją problemy kredytowe, które Cię zdyskwalifikują:

 • Masz ponad 60 dni zaległości z tytułu zobowiązań alimentacyjnych
 • Masz wyroki przeciwko tobie dotyczące długów federalnych i nie opracowałeś zadowalającego planu spłatyMasz federalne zastawy podatkowe w wysokości ponad 10000 USD (nadal możesz się kwalifikować, ale musisz przedstawić zadowalające wyjaśnienie i być w stanie spłacić dług podatkowy (zaleca się jak najszybsze opracowanie planu płatności z IRS)Ogólne wytyczne dotyczące pożyczek na wypadek katastrofy SBA stanowią dalej:

  „W przypadku pożyczek na wypadek katastrofy zadowalającą historię kredytową definiuje się jako historię, która generalnie przedstawia płatności na rzecz wierzycieli zgodnie z ustaleniami, chyba że uzasadnione jest inaczej…

  Ogólnie rzecz biorąc, historia składająca się z niewielkich, odosobnionych przypadków niekorzystnego kredytu lub opóźnionych płatności jest akceptowalna. Główne przypadki niekorzystnego kredytu, takie jak nieopłacone orzeczenia, przejęcia, poprzednie egzekucje, odpisy i nieopłacone windykacje można przezwyciężyć pod warunkiem:

    1. Skarżący wyjaśnia uchybienie; i
    2. Wnioskodawca ma inne konta z dokumentami płatności „zgodnie z ustaleniami. „Do celów oceny niekorzystnych informacji znalezionych w raportach kredytowych wnioskodawcy, informacje te należy rozpatrywać w kontekście wszystkich okoliczności; na przykład trudności finansowe spowodowane jednorazowymi sytuacjami, takimi jak rozwód, utrata pracy, poważna choroba medyczna itp.

     „W przypadku pożyczek na wypadek katastrofy zbiory medyczne nie są uważane za informacje negatywne.

     „Niemedyczne windykacje lub odpisy z kont o łącznej wartości 10 000 USD lub mniejszej, a także przejęcia lub akty zastępujące egzekucje, które miały miejsce ponad dwa lata od daty złożenia wniosku o pożyczkę, są uznawane za akceptowalne ryzyko kredytowe i nie wymagają dodatkowe uzasadnienie.

     Jak się zgłosić?

     W przeciwieństwie do swojego odpowiednika w PPP, każda firma ubiegająca się o EIDL będzie składać wniosek bezpośrednio do SBA. Ponieważ liczba wniosków jest tak duża, SBA sugeruje złożenie wniosku online, ale jeśli masz pytania dotyczące wniosku lub problemów z dostarczeniem wymaganych informacji, możesz skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta SBA pod numerem 1-800-659-2955 lub (TTY : 1-800-877-8339. Ich adres e-mail to [email protected] .

     Słyszeliśmy od właścicieli firm, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami dotyczącymi EIDL, że SBA był bardzo pomocny w przypadku pytań, ale prawdopodobnie zajmie to dużo czasu, a dystrybucja funduszy prawdopodobnie potrwa dłużej niż w przeciwnym razie oczekiwać.

     Alternatywa czy uzupełnienie PPP?

     14 kwietnia 2020 r. SBA opublikowała nowe wytyczne dotyczące wymagań dla osób samozatrudnionych i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą bez pracowników w ramach PPP. O tym, co się z tym wiąże, przeczytasz TUTAJ.

     Jeśli nie spełniasz wymagań wniosku o PPP, EIDL może być realną alternatywą dla pożyczki PPP.

     Możesz również ubiegać się o EIDL oprócz pożyczki PPP, pod warunkiem, że spełniasz wymagania i wykorzystasz wpływy z pożyczki na coś innego niż wynagrodzenie wymagane przez PPP.

     Należy pamiętać, że te informacje szybko się zmieniają i opierają się na naszym obecnym rozumieniu programów. Może się to zmienić i prawdopodobnie się zmieni. Chociaż będziemy monitorować i aktualizować te informacje, gdy pojawią się nowe informacje, prosimy nie polegać wyłącznie na nich przy podejmowaniu decyzji finansowych. Zachęcamy do konsultacji z prawnikami, specjalistami ds. Księgowości i doradcami finansowymi. Aby sprawdzić swoje opcje finansowania w czasie rzeczywistym z jednym z ekspertów Nav w dziedzinie pożyczek, skontaktuj sięz nami .

     Ten artykuł został pierwotnie napisany 15 kwietnia 2020 roku i zaktualizowany 13 lipca 2020 roku.

     Oceń ten artykułTen artykuł ma obecnie 196 ocen ze średnią 4,5 gwiazdki.

     O AUTORZETy Kiisel jest adwokatem biznesu na Main Street, autorem i weteranem marketingu z ponad 30-letnim doświadczeniem w pisaniu o małych firmach i ich finansowaniu. Jego misją w Nav jest udostępnienie labiryntu finansowania małych firm poprzez wplatanie osobistych doświadczeń i innych istotnych anegdot w regularną dyskusję na temat jednego z największych wyzwań stojących dziś przed właścicielami małych firm.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy