Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki na tytuł?

17 lutego 2021

Wymagania dotyczące pożyczki osobistej

Pożyczki pod zastaw samochodu, znane również jako „pożyczki pod zastaw samochodu, pozwalają pożyczkobiorcom na wypełnienie tymczasowych luk w dochodach poprzez umieszczenie ich samochodu jako zabezpieczenia pożyczki. Firmy zajmujące się pożyczkami pod zastaw kredytu wykorzystują kapitał własny spłaconego pojazdu do określenia wielkości pożyczki i, w przeciwieństwie do pożyczek zabezpieczonych w lombardach, pożyczki pod zastaw pozwalają zachować nieruchomość podczas spłaty pożyczki. W przypadku niewywiązania się ze zobowiązań pożyczkodawca zajmie pojazd i sprzeda go, aby odzyskać środki z pożyczki. Tylko właściciel pojazdu może wykorzystać samochód jako zabezpieczenie kredytu pod zastaw samochodu.

Dokumenty identyfikacyjne

Musisz podać firmie pożyczkowej swoje prawo jazdy i numer ubezpieczenia społecznego, aby mogła zweryfikować Twoją tożsamość. Jeśli jesteś właścicielem pojazdu, ale nie masz uprawnień do prowadzenia pojazdu, pożyczkodawcy akceptują ważny dowód osobisty wydany przez stan, dowód wojskowy lub paszport.

Dokumenty pobytu

Pożyczki pod zastaw nie są dostępne we wszystkich stanach, więc musisz udowodnić, że mieszkasz w miejscu, które na to pozwala. Dokumenty pobytowe pomagają również zweryfikować Twoją tożsamość. Pożyczkodawcy muszą zapoznać się z aktualnym rachunkiem za media lub telefonem, wraz z aktem własności, dzierżawą lub oświadczeniem od właściciela.

Dokumenty finansowe

Chociaż zapewniasz zabezpieczenie pożyczki, nadal musisz udowodnić, że możesz sobie pozwolić na miesięczne spłaty. Firmy pożyczkowe wymagają od osób pobierających wynagrodzenie od jednego do czterech tygodni odcinków wypłaty. Kredytobiorcy pracujący na własny rachunek muszą przedstawić dokumentację podatkową, dokumentację biznesową i wyciągi bankowe od jednego do trzech lat. Bezrobotni pożyczkobiorcy, którzy korzystają z pomocy publicznej lub Ubezpieczenia Społecznego, muszą przedstawić oświadczenia z departamentu opieki społecznej lub Social Security Administration. Pożyczkobiorcy na emeryturze mogą przedstawić wyciągi z konta emerytalnego, SSA lub emerytalnego.

Dokumenty pojazdu

Aby udowodnić, że jesteś prawowitym właścicielem samochodu i że nie ma aktualnych zastawów, musisz przedstawić tytuł pojazdu i numer rejestracyjny. Firmy pożyczkowe wymagają również dowodu ubezpieczenia, dzięki czemu są chronione przed utratą w przypadku uszkodzenia lub kradzieży samochodu. Jeśli samochód był pod poprzednim zastawem, który został niedawno zwolniony, musisz dostarczyć dokumenty zwolnienia zastawu od poprzedniego zastawnika.

Informacje referencyjne

Większość firm pożyczkowych wymaga co najmniej dwóch referencji, chociaż wiele z nich wymaga od trzech do pięciu. Podczas gdy pożyczkodawcy twierdzą, że referencje pomagają im określić twój charakter i zdolność do spłaty pożyczki, firmy pożyczkowe zwykle nie kontaktują się z twoimi referencjami, chyba że nie wywiążesz się ze zobowiązań i nie będą w stanie się z tobą skontaktować. Większość pożyczkodawców wymaga co najmniej jednego osobistego i jednego zawodowego odniesienia. Uwzględnij nazwiska, numery telefonów swoich referencji i ich związek z Tobą.

Więcej artykułów

Czy mogę być współsygnatariuszem kredytu samochodowego, jeśli mieszkam w innym stanie? →

Co oznacza warunkowo zatwierdzona pożyczka bankowa? →

Co jest potrzebne, aby uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny? →

  • Hrabstwo Miami-Dade: Pożyczka na tytuł pojazdu silnikowego
  • Biuro Prokuratora Generalnego w stanie Iowa: unikanie pożyczek pod zastaw samochoduLauren Treadwell studiowała finanse na Western Governors University i jest stowarzyszona z National Association of Personal Financial Advisors. Treadwell dostarcza treści do wielu znanych organizacji, w tym Wise Bread, FindLaw i Discover Financial. Jako licealistka oferowała innym uczniom lekcje umiejętności finansowych.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy