Jaka ocena kredytowa jest potrzebna, aby kupić dom w 2020 roku?

17 lutego 2021

Wiele osób zakłada, że ​​aby kupić dom, trzeba mieć dobry lub doskonały kredyt. Z pewnością tak nie jest, zwłaszcza w 2020 r., Kiedy istnieje obecnie wiele programów hipotecznych dla kredytobiorców ze złym kredytem . Nawet jeśli kupujesz dom po raz pierwszy, możesz uzyskać kredyt hipoteczny z niską zdolnością kredytową. W rzeczywistości zarówno pożyczki FHA, jak i pożyczki typu non-prime pozwalają pożyczkobiorcy na uzyskanie kredytu hipotecznego z wynikiem kredytowym nawet 500!

Poniżej możesz zobaczyć minimalne oceny kredytowe potrzebne do najpopularniejszych rodzajów kredytów hipotecznych.

Wymagane minimalne wyniki kredytowe Poniżej znajdują się minimalne wymagania dotyczące zdolności kredytowej dla pożyczek konwencjonalnych, FHA, VA, USDA, jumbo i innych niż prime. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj kredytu mieszkaniowego jest dla Ciebie odpowiedni i potrzebujesz pomocy, możemy poprosić pożyczkodawcę o skontaktowanie się z Tobą. Aby poprosić o bezpłatną konsultację kredytodawcy hipotecznego wypełnij ten formularz .

Kredyt konwencjonalny – 620 lub więcej.W niektórych przypadkach niższe oceny kredytowe są zatwierdzane, jeśli istnieją wystarczające „czynniki kompensujące. Większość wnioskodawców będzie jednak potrzebować oceny kredytowej wynoszącej co najmniej 620, aby zostać zatwierdzonym.

Pożyczka FHA – 500 lub więcejPożyczki FHA wymagają jedynie 500 minimalnej oceny kredytowej. Jednak, aby kwalifikować się do zaliczki w wysokości 3,5%, musisz mieć zdolność kredytową 580 lub wyższą. Jeśli Twój kredyt mieści się w przedziale 500-579, nadal możesz otrzymać zgodę na pożyczkę FHA, ale będziesz musiał odłożyć 10%.

Pożyczka USDA – 640 lub wyższaAby uzyskać automatyczne zatwierdzenie, potrzebujesz 640 punktów kredytowych lub wyższych. Jednak niższe oceny kredytowe nadal mogą zostać zatwierdzone w drodze ręcznej oceny ryzyka, jeśli ogólny wniosek jest zadowalający.

Pożyczka VA – nie jest wymagana minimalna zdolność kredytowaTechnicznie nie ma wymogu minimalnej oceny kredytowej dla pożyczek VA, ale większość pożyczkodawców VA chce uzyskać co najmniej 620 punktów kredytowych. Jeśli jesteś weteranem lub członkiem czynnej służby wojskowej, a Twój wynik kredytowy jest poniżej 620, zachęcamy do sprawdzenia, czy możesz zostać zatwierdzony.

Pożyczka Jumbo – 600 lub wyższaWiększość pożyczkodawców typu jumbo wymaga, aby pożyczkobiorca posiadał ocenę kredytową 720 lub wyższą, ale są tacy pożyczkodawcy typu jumbo typu non-prime, którzy oferują programy pożyczkobiorcom z oceną kredytową nawet 600.

Pożyczka inna niż Prime – 500 lub więcej (lub nie jest wymagana minimalna liczba punktów)Pożyczkodawcy niebędący głównymi podmiotami zwykle mają wymóg minimalnej oceny kredytowej wynoszący około 500 lub nie mają go wcale.

Jak wygląda twój kredyt? Pierwszym krokiem w procesie zakupu domu jest poznanie, jak wygląda Twój kredyt. Kredytodawcy hipoteczni patrzą nie tylko na Twoje wyniki kredytowe. Chcą zobaczyć Twoją historię kredytową, w tym jakie rachunki kredytowe masz obecnie i czy miałeś jakieś poważne obraźliwe znaki, takie jak bankructwo lub przejęcie.

Twój raport kredytowy jest w rzeczywistości jednym z najważniejszych aspektów wniosku o kredyt hipoteczny, któremu przyjrzymy się. Kredytodawcy hipoteczni mają określone wytyczne dotyczące kredytu, w tym minimalne wymagania dotyczące zdolności kredytowej. Twój kredyt wpłynie nie tylko na decyzję, czy zostaniesz zatwierdzony, ale także na to, jakie oprocentowanie otrzymasz.

Czy chciałbyś pobrać nowy raport kredytowy? Wszyscy Amerykanie mają prawo do co najmniej jednego bezpłatnego raportu kredytowego każdego roku za pośrednictwem tej strony internetowej: Annual Credit Report.

Najlepszym sposobem, aby zrozumieć, jakie opcje kredytu hipotecznego mogą istnieć, jest rozmowa z pożyczkodawcą hipotecznym. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu pożyczkodawcy hipotecznego, możemy pomóc Ci znaleźć pożyczkodawcę w Twojej lokalizacji.

Co jest uważane za dobry wynik kredytowy? Istnieją różne opinie i definicje tego, co stanowi dobrą zdolność kredytową. Generalnie za dobry kredyt uważa się wszystko powyżej 680. Niektórzy powiedzieliby, że dobry kredyt to coś powyżej 700, a nawet 720, ale przy wyniku 680+ pożyczkobiorca powinien spodziewać się lepszej stopy procentowej. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa ocena kredytowa, tym lepsze oprocentowanie będzie oferowane. Na szczęście nie potrzebujesz 680 punktów lub więcej, aby uzyskać zgodę na kredyt hipoteczny.

Czynniki kompensujące niskie wyniki kredytowe Jeśli masz niższe wyniki kredytowe niż to, co jest ogólnie akceptowane w programie kredytów hipotecznych, nadal możesz uzyskać wyjątek, jeśli masz odpowiednie „czynniki kompensujące. Każdy z poniższych czynników można uznać za czynnik kompensujący.

Długa historia zatrudnienia – jeśli wykonywałeś tę samą pracę lub przynajmniej w tym samym zawodzie przez długi czas, może to potencjalnie zrekompensować niską zdolność kredytową. Jeśli twoje dochody rosły lub wygląda na to, że wzrosną, można to również uznać za czynnik kompensujący.

Większa zaliczka – jednym z najsilniejszych czynników kompensujących jest wpłacenie większej zaliczki. Kredytobiorcy, którzy odkładają więcej pieniędzy lub mają dużo kapitału, są znacznie mniej skłonni do przejęcia finansowanej nieruchomości. Większa zaliczka byłaby uznawana za wartość powyżej 10%.

Rezerwy / oszczędności gotówkowe – Jeśli po zamknięciu pozostanie przyzwoita ilość rezerw gotówkowych, jest to dobry czynnik kompensujący. Posiadanie pieniędzy na oszczędności zwiększa szanse na spłatę kredytu mieszkaniowego, nawet w przypadku czasowej utraty pracy.

Niskie zadłużenie – jeśli masz niskie zadłużenie inne niż mieszkaniowe, takie jak karty kredytowe, płatności samochodowe lub pożyczki osobiste, może to pomóc w Twojej sprawie. Im niższy wskaźnik zadłużenia do dochodów, tym większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się uzyskać zgodę na kredyt mieszkaniowy, nawet jeśli ocena kredytowa nie spełnia standardowych wytycznych.

Dodatkowy dochód – jeśli masz dodatkowy dochód, który nie jest wykorzystywany w kwalifikujących się stosunkach zadłużenia do dochodu, ale przyczyni się do spłaty kredytu hipotecznego, ten dodatkowy dochód pomoże zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie zatwierdzenia.

Jak zwiększyć swój kredytIstnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby zwiększyć swój kredyt.

Spłacaj salda karty kredytowej – jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie wyników kredytowych jest spłata salda karty kredytowej. Im niższe saldo na karcie kredytowej w porównaniu z limitami kredytowymi

Kwestionuj błędy – jeśli zauważysz jakiekolwiek zgłaszane błędy, powinieneś zakwestionować wierzyciela. Jeśli możesz udowodnić, że zaszła pomyłka, możesz usunąć obraźliwy znak z raportu kredytowego.

Zapłać za usunięcie obraźliwych elementów – Inną skuteczną metodą ulepszenia kredytu jest negocjowanie z wierzycielami całkowitego usunięcia obraźliwego elementu z raportu kredytowego. Niektórzy wierzyciele i agencje windykacyjne odmawiają usunięcia przedmiotu, nawet jeśli zapłacisz go w całości. Pamiętaj, aby dokładnie wyjaśnić, co można negocjować. Jeśli spłacisz starą kolekcję i nie zostanie ona usunięta, może to czasami mieć negatywny wpływ na Twój kredyt (ponieważ stary obraźliwy znak zostanie zaktualizowany i rozpocznie odliczanie czasu, zanim zostanie usunięty). Znaki poniżające znikają automatycznie po 7 latach, więc jeśli nie możesz ich całkowicie usunąć, możesz po prostu poczekać, aż opadną same. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy ma już kilka lat. Możesz dowiedzieć się więcej o jak usunąć obraźliwe znaki ze swojego kredytu .

Otwórz nowe karty kredytowe – Ważne jest, aby mieć co najmniej 3 aktywne rachunki kredytowe (linie handlowe) obecne w raporcie kredytowym. Jeśli nie masz otwartych 3 kont, takich jak karty kredytowe, możesz rozważyć otwarcie nowych kart kredytowych. Jednak bardzo ważne jest, aby nie zwiększać salda. Chcesz utrzymywać saldo każdej karty poniżej 30% i spłacać je co miesiąc. Posiadanie kart kredytowych z wysokim saldem może zaszkodzić Twojemu kredytowi. Ponadto im więcej masz długu, tym wyższy będzie stosunek zadłużenia do dochodu, co może zmniejszyć Twoje szanse na zatwierdzenie. Jest to więc równoważenie posiadania odpowiedniej historii kredytowej, ale bez zbytniego zadłużenia. Należy również pamiętać, że pożyczkodawcy hipoteczni zwykle chcą zobaczyć historię 12 miesięcy z dowolnym kontem kredytowym, więc byłaby to bardziej długoterminowa strategia poprawy kredytu (w przypadku przyszłego zakupu domu).

Dodaj jako autoryzowanego użytkownika – Inną metodą, której można użyć do poprawy swojej zdolności kredytowej, jest dodanie jako autoryzowanego użytkownika do cudzej karty kredytowej. Chciałbyś mieć pewność, że zostanie dodany tylko do karty, na której główny użytkownik jest odpowiedzialny za utrzymywanie niskiego salda i płacenie każdej płatności na czas.

Uzyskaj wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznegoCzy chciałbyś sprawdzić, czy możesz uzyskać zgodę na kredyt mieszkaniowy? Bardzo łatwo jest zobaczyć do czego możesz się kwalifikować . W oparciu o Twoją lokalizację i szacowany kredyt połączymy Cię z osobą, która naszym zdaniem jest dla Ciebie najlepszym pożyczkodawcą hipotecznym. Możesz spodziewać się, że skontaktuje się z Tobą przedstawiciel pożyczkowy wybranego pożyczkodawcy w ciągu 1-2 dni roboczych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy