Jaka jest dobra ocena kredytowa na zakup domu w 2016 roku?

17 lutego 2021

Większość ludzi wie, że dobra ocena kredytowa może pomóc przy staraniu się o pożyczkę, ale nie każdy dokładnie rozumie, co kwalifikuje się jako „dobry wynik. Niedawna ankieta przeprowadzona przez Digital Risk pokazuje, jak bardzo odłączeni są „konsumenci w tym zakresie. Biorąc pod uwagę, jak często Amerykanie pożyczają pieniądze, można by pomyśleć, że lepiej radzimy sobie z tym, jak działa ten proces! Ale z drugiej strony biura kredytowe wykonują świetną robotę, ukrywając formuły, których używają do określania naszych wyników, więc myślę, że istnieje ważny powód tego zamieszania. (raczej)

Co to jest dobra ocena kredytowa?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw wyjaśnić kilka podstaw. Istnieją trzy główne biura kredytowe, od których kredytodawcy hipoteczni uzyskują informacje podczas ubiegania się o pożyczkę. Nazywają się Experian, Equifax i TransUnion. Każde biuro przedstawia pożyczkodawcy ocenę Twojej zdolności kredytowej. Każdy z tych wyników może wynosić średnio od 0 do 50 punktów. Ponieważ każde biuro jest od siebie niezależne, nie ma ograniczeń co do tego, jak bardzo mogą się one różnić.

Oznacza to, że w rzeczywistości masz trzy różne wyniki do uwzględnienia. Jedna z nich mogłaby być wyjątkowa , a dwie pozostałe należałyby do kategorii dobrej zdolności kredytowej .

Średni wynik wygrywa!Kredytodawcy hipoteczni wykorzystają „środek z trzech ocen kredytowych jako „kwalifikującą ocenę kredytową. Jeśli ktoś inny ubiega się o pożyczkę razem z Tobą, pożyczkodawcy przyjmą niższy „średni wynik między wami.

Zrozumienie „zakresu oceny kredytowej w 2016 r
Wyniki kredytowe mogą wynosić od 300 do 850.

Minimalne wymagania dotyczące oceny zdolności kredytowejTeraz, gdy rozumiesz ogólny zakres punktacji, przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo. Ważne jest, aby zrozumieć, że pożyczkodawcy mają z góry określone minimalne wymagania dotyczące zdolności kredytowej dla każdego z ich programów pożyczkowych. Oznacza to, że nie mogą udzielić pożyczki komuś, kto ma wynik niższy niż wymagane minimum, nawet jeśli masz w banku milion dolarów.

(Mniejsze „ banki społecznościowe ” czasami mają w tej kwestii swobodę, jeśli jest wystarczająco dużo czynników kompensujących).

Przyjrzyjmy się najczęściej używanym programom hipotecznym, aby zorientować się, jakie minimalne oceny kredytowe będą wymagały pożyczkodawcy w 2016 r.

KONWENCJONALNE = 620

FHA = 580 *

USDA = 640 **

* Niektórzy pożyczkodawcy mogą osiągnąć nawet 500, jednak ocena kredytowa poniżej 580 wymaga wpłaty zaliczki w wysokości 10% zamiast standardowych 3,5%.

** Niektórzy pożyczkodawcy mogą spaść nawet do 600, jednak należy podać współczynniki kompensacyjne.

Podział ratingu kredytowego (ogólny)Należy pamiętać, że każdy pożyczkodawca może mieć nieco inny system oceny. Oto jak Experian dzieli kategorie zdolności kredytowej.

Wyjątkowa = 800 +

Bardzo dobra = 740 – 799

Dobra = 670 – 739

Dostateczna = 580 – 669

Słaba = 579 i niższa

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny.

CAN I BUY IT służy informowaniu konsumentów o finansowaniu ich domów. Oferujemy unikalne narzędzie zakupowe, które pomoże Ci znaleźć domy na podstawie Twojego budżetu. Zobacz, jak to działa, klikając przycisk poniżej:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy