Jak zostać licencjonowanym brokerem kredytów hipotecznych w Illinois

Jak zostać licencjonowanym brokerem kredytów hipotecznych w Illinois
16 października 2020

Neena Vlamis, prezes A and N Mortgage

A and N Mortgage jest wiodącą firmą zajmującą się bankowością hipoteczną w Chicago. Zatrudniamy jednych z najbardziej renomowanych urzędników zajmujących się kredytem hipotecznym w Chicago i jesteśmy gotowi pomóc nowym brokerom hipotecznym w poruszaniu się po wymaganiach dotyczących licencji kredytodawców hipotecznych w Illinois. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez główne kroki wymagane do uzyskania licencji i wskaże sposoby, w jakie możemy pomóc.

Po pierwsze: co robi broker kredytów hipotecznych? Brokerzy kredytów hipotecznych pełnią rolę pośredników między pożyczkobiorcami a pożyczkodawcami. Brokerzy doradzą potencjalnemu nabywcy oraz wypełnią i przetworzą wniosek swoich klientów, aby dopasować go do pożyczkodawcy. Ale brokerzy tak naprawdę nie pożyczą Ci pieniędzy. Pożyczkodawcą hipotecznym jest zatem osoba fizyczna lub instytucja (np. Bank lub unia kredytowa), która pożycza pieniądze na zakup nieruchomości.

Brokerzy kredytów hipotecznych i pożyczkodawcy współpracują, aby dopasować kupującym najlepszy dostępny w ich sytuacji produkt hipoteczny. Pośrednicy hipoteczni są również odpowiedzialni za upewnienie się, że ich klienci będą w stanie spłacić zaciągnięte kredyty hipoteczne. W świetle kryzysu mieszkaniowego w 2008 r. Rola pośredników hipotecznych staje się coraz ważniejsza, zwłaszcza w zakresie ograniczania ryzyka niewypłacalności.

Co trzeba zrobić, aby zostać brokerem kredytów hipotecznych w Chicago?

Proces zostania licencjonowanym brokerem kredytów hipotecznych jest dość prosty. Proces licencjonowania bankowości hipotecznej składa się z pięciu głównych elementów: szkolenie przedlicencyjne, egzamin NMLS, emisja obligacji, rejestracja i coroczne odnawianie.

Chociaż istnieją różnice w kwotach obligacji, opłatach i określonych kryteriach rejestracji, proces zostania brokerem hipotecznym jest w dużej mierze taki sam w każdym stanie. Aby obsługiwać klientów w dodatkowych stanach, musisz wypełnić i przestrzegać wymagań licencyjnych tego stanu. Ponieważ Chicago jest tym, co znamy najlepiej, oto, co musisz zrobić, aby uzyskać licencję maklera hipotecznego w Illinois:

  • Edukacja przed udzieleniem licencji: Każdy pośrednik hipoteczny musi mieć dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED i trzy lata doświadczenia w terenie lub ponad 20 godzin szkolenia przed uzyskaniem licencji w zatwierdzonej instytucji.

To szkolenie brokerów kredytów hipotecznych poświęcone jest prawu federalnemu (trzy godziny), etyce (trzy godziny), nietradycyjnym kredytom hipotecznym (dwie godziny) i odpowiednim przedmiotom do wyboru, takim jak przepisy finansowe dotyczące kredytów hipotecznych, etyka urzędnika kredytowego, udzielanie kredytów hipotecznych itp. (12 godziny).

Chociaż biegła znajomość finansów, ekonomii lub rachunkowości nie jest obowiązkowa, te umiejętności bardzo pomagają, jeśli chodzi o badanie opcji produktu i kierowanie klientem. Dobrym pomysłem jest również zdobycie doświadczenia w firmie, zanim podejmiesz samodzielną działalność, ponieważ może to być dość agresywny biznes.

Ważne jest, abyś zaczął budować swoją sieć klientów i instytucji pożyczkowych. W końcu Twój sukces zależy w dużej mierze od umiejętności łączenia obu stron w procesie pośrednictwa hipotecznego. Wielu nowych brokerów zaczyna od firm o ugruntowanej pozycji, które mają istniejące relacje z klientami i pożyczkodawcami.

Aby nadal oferować swoim klientom najlepsze opcje produktów pożyczkowych, musisz być na bieżąco z dostępnymi ofertami. Pomocna jest także ogólna wiedza na temat odpowiednich przepisów i procedur prawnych.

  • Egzamin NMLS: NMLS (National Mortgage Licensure System) oferuje test zwany egzaminem SAFE Mortgage Originator. Musisz zdać ten ogólnokrajowy egzamin, a jeśli stan, w którym planujesz się zarejestrować, tego wymaga, również składnik specyficzny dla danego stanu.

Zdanie oznacza zaliczenie jednego lub obu testów z wynikiem powyżej 75%. Egzamin ogólnokrajowy kosztuje 110 dolarów, a składnik stanowy to dodatkowe 69 dolarów. Należy pamiętać, że ubieganie się o licencję w innych stanach będzie oznaczać konieczność przygotowania się do dodatkowych testów specyficznych dla danego stanu.

Egzaminy sprawdzą Twoją wiedzę i zrozumienie zasad i przepisów dotyczących kredytów hipotecznych w Twojej okolicy. Możesz przystąpić do tego testu w dowolnym momencie i musisz go zdać, zanim będziesz mógł pośredniczyć w jakichkolwiek kredytach hipotecznych.

  • Złóż wniosek o licencję: NMLS to platforma internetowa, której agencje regulacyjne używają do usprawnienia przetwarzania wniosków licencyjnych dla różnych branż, takich jak pośrednictwo w kredytach hipotecznych i pożyczki hipoteczne.

Po uzyskaniu właściwej rejestracji u Sekretarza Stanu w Illinois, prześlesz te informacje i odpowiednie dokumenty, takie jak sprawdzenie przeszłości i raport kredytowy, do systemu NMLS w celu przetworzenia. Stamtąd organy regulacyjne sprawdzą Twoje zgłoszenia i skontaktują się z Tobą bezpośrednio, jeśli to konieczne.

Rolą NMLS jest między innymi koordynowanie procesu licencjonowania kredytodawców hipotecznych. W tym celu NMLS służy jako centralne centrum informacji między agencjami regulującymi różne usługi finansowe. Oprócz pożyczkodawców hipotecznych, podmioty zajmujące się transferem pieniędzy, instytucje obsługujące czeki i firmy zajmujące się wymianą walut również korzystają z NMLS.

NMLS jest odpowiedzialny za weryfikację wszystkich informacji zawartych we wniosku. Jako broker kredytów hipotecznych będziesz również używać NMLS do utrzymywania dokumentów zgodności oraz odnawiania lub aktualizowania licencji w jakikolwiek sposób. Jeśli zdecydujesz się ćwiczyć w innym stanie, użyjesz NMLS do zastosowania w tym innym stanie. NMLS prowadzi listy kontrolne różnych wymagań specyficznych dla danego stanu oraz ułatwia i organizuje cały proces.

  • Wyemituj swoją obligację: Każdy pośrednik hipoteczny musi mieć gwarancję gwarancji, aby móc działać. Kwota różni się w zależności od stanu, ale tutaj, w Illinois, potrzebujesz obligacji o wartości 25 000 USD.

Zwykle płacisz za to jak ubezpieczenie, płacąc roczną składkę na podstawie Twojej zdolności kredytowej i danych finansowych. Ta obligacja funkcjonuje w pewnym sensie jak ubezpieczenie – ale dla twoich klientów, nie dla ciebie. Jeśli na przykład zostaniesz uznany za winnego jakiegokolwiek oszustwa lub Twoi klienci cierpią z powodu jakichkolwiek trudności finansowych z powodu Twojego błędu, ta kaucja jest ich środkiem regresowym.

  • Uiszczaj swoje opłaty: W Illinois opłaty licencyjne pośrednika hipotecznego wynoszą łącznie 2800 USD, co obejmuje opłatę manipulacyjną NMLS.

Gdy to zrobisz, możesz iść – przynajmniej przez rok. Kredytodawcy i brokerzy hipoteczni są zobowiązani do corocznego odnawiania licencji i przechodzenia ciągłych szkoleń z zakresu nowych przepisów itp. Oczekuj ciągłego rozwoju zawodowego, aby nadążać za zmianami w branży kredytów hipotecznych.

Korzyści z zostania brokerem kredytów hipotecznych

Bycie brokerem kredytów hipotecznych może być niesamowicie satysfakcjonującą karierą. Wielu brokerów cieszy się z pozytywnego, osobistego wpływu, jaki wywierają na swoich klientów każdego dnia. Poruszanie się po procesie kredytu hipotecznego może być skomplikowane dla kupujących po raz pierwszy domu. Dla kredytodawcy jest to wyjątkowa okazja do świadczenia usług na tak ważnym i fundamentalnym poziomie.

Ostatecznie najlepsi bankierzy i brokerzy hipoteczni są gotowi pójść dalej i dalej, jak nasz własny Kiki Calumet, laureat nagrody Forbes Real Estate and Mortgage Market Leaders 2019. Kiki uważa, że ​​„chodzi o rozwijanie relacji z klientami w sposób naturalny” i że „dobro klienta jest priorytetem”. Rok po roku, związek za związkiem, Kiki nadal przoduje w dziedzinie, którą kocha.

Bycie brokerem kredytów hipotecznych jest osobiście satysfakcjonujące, ale pieniądze też nie są złe! Witryna PayScale informuje, że brokerzy kredytów hipotecznych zarabiają od 52 000 USD (średnia płaca) do 197 489 USD rocznie. Liczby te mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja i doświadczenie. Jako niezależny broker najprawdopodobniej otrzymasz prowizję od każdej pożyczki, którą pośredniczysz. Jeśli dołączysz do firmy maklerskiej, możesz zażądać wynagrodzenia i innych świadczeń oprócz prowizji.

Jak kredyt hipoteczny A i N może Ci pomóc

Jako jedni z najbardziej znanych urzędników zajmujących się kredytami hipotecznymi w Chicago, dogłębnie rozumiemy proces udzielania licencji w Illinois i chętnie przeprowadzimy Cię przez ten proces. Możemy pomóc w zrozumieniu wymagań licencyjnych kredytodawców hipotecznych i procesu licencjonowania tak płynnie i bezproblemowo, jak to tylko możliwe.

Pomożemy Ci skonfigurować niezbędne kursy edukacyjne przed uzyskaniem licencji i skoordynować sprawdzenie przeszłości i pobieranie odcisków palców podczas pracy nad spełnieniem wymagań dotyczących aplikacji NMLS. Kiedy będziesz gotowy, możemy również pomóc Ci zaplanować spotkania testowe.

Wniosek

Zostanie brokerem kredytów hipotecznych może być niezwykle satysfakcjonującą karierą. Niewiele jest uczuć, które mogą równać się z satysfakcją, jaką daje pomoc rodzinie w zakupie domu. W A and N Mortgage ciężko pracowaliśmy, aby zdobyć reputację najlepszej firmy hipotecznej w Chicago. Nasz zespół, od prezesa Neeny Vlamis w dół, ciężko pracuje, aby poznać tajniki biznesu hipotecznego w Illinois i okolicach oraz oferować najlepsze produkty i rozwiązania naszym klientom.

Od koordynowania edukacji przed udzieleniem licencji po pomoc w zaplanowaniu egzaminu i przygotowaniu innych elementów wniosku, po porady dotyczące zabezpieczenia obligacji maklera hipotecznego – jesteśmy tutaj, aby pomóc nowym przedstawicielom kredytów hipotecznych spełnić ich wymagania licencyjne kredytodawców hipotecznych. Proces jest prosty, ale obejmuje niezbędne zabezpieczenia, takie jak ciągłe szkolenia i rygorystyczne szczegóły aplikacji NMLS, aby upewnić się, że nowi przedstawiciele są pewni swoich umiejętności udzielania rzetelnych wskazówek dotyczących kredytów hipotecznych swoim klientom.

Skoro już wiesz, na czym polega ten proces, na co czekasz? Skontaktuj się z A and N Mortgage, aby znaleźć się na właściwej drodze do kariery brokera kredytów hipotecznych!

A and N Mortgage Services Inc, bankier hipoteczny z Chicago w stanie Illinois, zapewnia wysokiej jakości programy pożyczek mieszkaniowych , w tym pożyczki mieszkaniowe FHA, dostosowane do Twojej wyjątkowej sytuacji, z jednymi z najbardziej konkurencyjnych stawek w kraju. Niezależnie od tego, czy kupujesz dom po raz pierwszy, przeprowadzasz się do nowej pracy, czy kupujesz nieruchomość inwestycyjną, nasz zespół ekspertów pomoże Ci wykorzystać nowy kredyt hipoteczny jako inteligentne narzędzie finansowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy