Jak zbudować platformę górniczą: rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz

17 lutego 2021
Category: Abyś Mógł

Jak zbudować platformę górniczą: dowiedz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby opanować budowanie platformy górniczej. Przeczytaj ten przewodnik i dowiedz się, jak samodzielnie zbudować platformę górniczą.

Ostatnia aktualizacja: 11 września 2020 r

BitDegree.org Standardy sprawdzania faktówAby zapewnić najwyższy poziom dokładności i najbardziej aktualne informacje, BitDegree.org jest regularnie audytowany i weryfikowany pod kątem przestrzegania ścisłych wytycznych redakcyjnych. Przestrzegane są jasne zasady łączenia, aby spełnić referencyjne standardy reputacji.

Cała zawartość BitDegree.org spełnia następujące kryteria:

1. Podczas tworzenia treści jako odniesienia do badań wykorzystywane są wyłącznie wiarygodne źródła, takie jak stowarzyszenia akademickie lub czasopisma.

2. Prawdziwy kontekst każdego poruszanego tematu musi być zawsze ujawniony czytelnikowi.

3. Jeśli za badaniem, do którego się odwołuje, nie ma zgody, czytelnik musi być zawsze o tym poinformowany.

Jeśli uważasz, że treść jest nieaktualna, niekompletna lub wątpliwa, skontaktuj się z nami.

Jeśli w dzieciństwie lubiłeś grać w gry archeologiczne, a na Twojej liście odtwarzania YouTube często pojawiają się filmy typu „zrób to sam, to trafiłeś we właściwe miejsce. Dzisiaj opowiem o różnych sposobach budowania platformy górniczej .

Platformy górnicze mogą początkowo wydawać się trudne, ale kiedy je zepsujesz, nie jest to takie trudne. W tym przewodniku omówimy kilka podstawowych rzeczy związanych z platformami górniczymi: ich komponenty (i jacy są najlepsi producenci komponentów) sposób ich działania , najlepsze pomysły na rozmieszczenie i tak dalej .

Zaczniemy od definicji, a następnie przejdziemy dalej.

Spis treści
 • 1. Rodzaje platform górniczych
 • 2. Jak zbudować platformę górniczą?2.1. O czym należy pamiętać2.2. składniki2.3. Proces budowy3. WniosekRodzaje platform górniczych

  Podobnie jak portfele kryptowalut, istnieją trzy różne typy platform wydobywczych:

  10 $ bonusu
  Dla nowych użytkowników Coinbase
  Otrzymaj 10 $ bonusu, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Użyj tego linku polecającego Coinbase, aby aktywować ofertę.

  10 $ bonusuDla nowych użytkowników CoinbaseOtrzymaj 10 $ bonusu, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Użyj tego linku polecającego Coinbase, aby aktywować ofertę.

  Twój rabat został aktywowany!
  • CPU . Platformy do wydobywania CPU wykorzystują procesory do „ wydobywania danych z łańcucha bloków. Są to bardzo proste i niedrogie platformy – większość ludzi, mówiąc o wydobywaniu procesorów , ma na myśli to, że kopią kryptowaluty prosto ze swojego komputera. Ma to swoje zalety i wady (znacznie więcej tych drugich).Wydobywanie procesorów staje się coraz bardziej niepopularne w miarę upływu lat. Istnieje wiele przyczyn takiego rozumowania, jednak jednym z ważniejszych jest cena. Wydobywanie procesora jest bardzo kosztowne i niezgrabne – Twoje rachunki za prąd gwałtownie wzrosną , a komputer może się przegrzać w każdej chwili, jeśli nie masz odpowiedniego chłodzenia.

   Głównym plusem , że metoda ma CPU górnictwa jest jego dostępność . Możesz pobrać kilka programów (więcej o nich później) na swój komputer stacjonarny lub laptop ( chociaż używanie laptopów do wydobywania krypt jest zdecydowanie odradzane ) i natychmiast rozpocząć wydobywanie . Ludzie, którzy nie chcą inwestować dużych (lub żadnych) pieniędzy, preferują wydobywanie procesorów, ponieważ nie wymaga to żadnego wysiłku. GPU . Platformy do wydobywania kryptowalut na GPU są absolutnymi faworytami dla ludzi szukających sposobu na zbudowanie platformy wydobywczej . Są zdecydowanie jedną z najpopularniejszych metod uprawy kryptowalut – każdy, od pojedynczego górnika po korporację, posiadający całą farmę górniczą, ma tendencję do używania platform GPU. Platformy do wydobywania GPU wykorzystują GPU kart graficznych do wydobywania danych z łańcucha bloków.

   Mogą to być dedykowane lub proste koparki – dedykowane platformy do wydobywania na GPU są budowane w uroczystym celu wydobywania kryptowaluty, podczas gdy zwykli górnicy to urządzenia, które są wykorzystywane do innych celów i celów, wykonując kopanie kryptowalut tylko z boku (np. Komputery stacjonarne). Ludzie uwielbiają koparki GPU za ich użyteczność – te platformy wykonują swoją pracę i robią to z wdziękiem.

   Oczywiście, aby uzyskać najlepsze wyniki, musiałbyś użyć maksymalnej dostępnej liczby GPU, ale nawet przy najprostszych platformach wynik byłby zauważalny . Platformy górnicze GPU mają jednak kilka wad , o których powinna wiedzieć osoba szukająca sposobu na zbudowanie platformy górniczej.

   Największym minusem jest jego cena . Karty graficzne są zwykle dość drogie ( lub bardzo drogie, jeśli dążysz do najlepszych z najlepszych ), więc początkowa inwestycja, którą być może będziesz musiał, może być dość znacząca. Wymagają również konserwacji – dużo chłodzenia, dużo energii elektrycznej do napędzania ich mocy, ogólnie doglądanie i dbanie o siebie itp . ASIC . ASIC, czyli układy scalone specyficzne dla aplikacji , to specjalne urządzenia zaprojektowane specjalnie w jednym, wyznaczonym celu . Te urządzenia są obecnie najlepszymi jeśli chodzi o platformy do wydobywania kryptowalut. Ktoś, kto szuka sposobu na zbudowanie platformy wydobywczej, powinien wiedzieć, że choć nie są platformami, powiedzmy, ASIC to części dedykowanych maszyn, które można kupić i skonfigurować, aby wydobywały dla Ciebie kryptowaluty.

   Są bardzo popularne, co z kolei sprawia, że ​​są niezwykle rzadkie. Jeśli Twoim jedynym celem jest zarabianie pieniędzy za pośrednictwem kryptowalut, ASIC są idealnym wyborem. Jeśli jednak zależy Ci na ekosystemie, jakim jest świat kryptowalut, możesz pomyśleć dwa razy .

   Ze względu na to, jak są potężne, ASIC mają reputację wypaczania dobrobytu kryptowalut i wyrzucania górników, którzy używają innych typów platform. Z tych powodów ASIC były ostatnio przedmiotem wysokiego poziomu kontrowersji, które wywołały w społeczności górniczej Ethereum i nadal odbijają się echem w świecie kryptowalut.

   Były to trzy typy najczęściej używanych platform górniczych. Chociaż informacje mogą się różnić, najpopularniejszym z trzech wynika, że typ GPU, z układami ASIC i CPU jako następczymi .

   Teraz, gdy masz już ogólne pojęcie o głównych typach platform górniczych, ich zaletach i wadach, możemy przejść do głównego tematu – jak zbudować platformę górniczą?

   Najbardziej lubiane wyniki

   Szukasz bardziej szczegółowych informacji na pokrewne tematy? Zebraliśmy dla Ciebie podobne artykuły, abyś mógł poświęcić swój czas. Spójrz!

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy