Jak zamknąć konto czekowe

17 lutego 2021
Category: Jeśli Twoja

Kiedy przeprowadzasz się lub decydujesz o zmianie banku, będziesz musiał zamknąć swoje istniejące konto czekowe. Jest to stosunkowo prosty proces, ale istnieją pewne kroki, które należy podjąć, aby upewnić się, że konto zostało poprawnie zamknięte i nie zostaniesz obciążony żadnymi opłatami za debet, opłatami lub innymi problemami. Wykonaj te proste kroki, aby mieć pewność, że pomyślnie zamkniesz konto czekowe.

Otwórz swoje nowe konto

Najpierw chcesz otworzyć nowe konto czekowe. Zapewni to, że będziesz mieć konto na miejscu, gdy zaczniesz przenosić bezpośrednie wpłaty, obciążenia i inne płatności. Wcześniejsze  

Wybierając nowy bank, pamiętaj o jego bliskości do domu (lub łatwości korzystania z bankowości internetowej), minimalnych stawkach i opłatach dla konta lub dodatkowych kontach, które możesz chcieć sparować z kontem czekowym, takich jak konto oszczędnościowe lub nawet rachunek rynku pieniężnego lub certyfikaty depozytowe (CD).

Zezwól na wyczyszczenie wszystkich opłat

Następnie musisz przestać używać swojego konta rozliczeniowego do płatności i pozwolić na całkowite rozliczenie wszystkich istniejących opłat przed zamknięciem konta. Koniecznie sprawdź online, które transakcje są nadal zaległe. Pomaga również w utrzymaniu bieżącego salda lub wglądu do rejestru czekowego z książeczki czekowej dla twojego konta, abyś wiedział, co zostało rozliczone, a co jeszcze nie zostało rozliczone.

Następnie anuluj wszystkie płatności automatyczne skonfigurowane za pośrednictwem starego konta; ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest automatyczna płatność na starym koncie, która zostanie obciążona opłatami za debet lub, co gorsza, płatność nie zostanie zrealizowana. Może to zająć cykl rozliczeniowy lub dwa, więc w międzyczasie może być konieczne ręczne opłacenie niektórych rachunków.

Zrób listę płatności cyklicznych, a następnie zaznacz je, gdy anulujesz je ze starego konta i skonfiguruj je na nowym koncie.

Przenieś swoje pieniądze

Następnym krokiem, który należy podjąć podczas zamykania konta, jest przelanie pieniędzy ze starego konta czekowego na nowe konto czekowe. Ponownie, zwróć szczególną uwagę na wszelkie oczekujące opłaty na swoim starym koncie, aby nie przekraczać konta ani nie ponosić żadnych opłat. Sprawdź również, czy Twój stary bank ma limit transferu, ponieważ wiele banków ogranicza kwotę, którą możesz przelać lub wypłacić za jednym razem. Wcześniejsze  

Gdy wszystko wyczyści Twoje konto, możesz je zamknąć. Jeśli nie pójdziesz osobiście, będziesz musiał napisać list z prośbą o zamknięcie konta przez bank. Ważne elementy, które należy dołączyć, to imię i nazwisko, adres i numer konta. Możesz również poprosić o wysłanie listu potwierdzającego zamknięcie konta.

Zamknij powiązane konta

Kolejnym ważnym krokiem do podjęcia podczas zamykania konta czekowego jest upewnienie się, że wszystkie powiązane konta są zamknięte, ponieważ wiele kont czekowych oferuje darmowe konto oszczędnościowe. Możesz poprosić o zamknięcie dodatkowych kont w tym samym piśmie, którego używasz do zamknięcia konta bankowego.

Konieczne jest zamknięcie wszelkich innych kont powiązanych z Twoim imieniem i nazwiskiem, ponieważ może to potencjalnie spowodować problemy, jeśli Twoja tożsamość zostanie skradziona lub ktoś spróbuje ponownie otworzyć konto w Twoim imieniu.

Zniszcz swoje czeki i kartę debetową

Ważne jest również, aby podjąć kroki w celu uniknięcia przypadkowego użycia starych czeków lub kart debetowych lub nieuczciwego wykorzystania ich przez kogoś.

Po złożeniu wniosku o zamknięcie konta zniszcz wszelkie pozostałe czeki i pokrój kartę debetową. Upewnij się, że strzępy są odpowiednio utylizowane. Możesz nawet zechcieć wykorzystać dzień niszczenia swojego miasta lub miasta, podczas którego obywatele mogą bezpiecznie niszczyć i pozbywać się poufnych dokumentów.

Zachowaj zapisy w aktach

Po otrzymaniu listu potwierdzającego zamknięcie konta, zachowaj go w archiwum wraz z informacjami o koncie przez kilka lat. Będziesz chciał mieć to pod ręką przez kilka lat na wypadek nieuczciwej aktywności na starym koncie.

Miej oko na raport ChexSystems, aby upewnić się, że nic innego się nie stanie z zamkniętym kontem lub bankiem. Jeśli zauważysz jakiekolwiek obciążenia na tym koncie lub w starym banku, natychmiast skontaktuj się z bankiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy