Jak zaktualizować swoją kartę u tego samego wydawcy

17 lutego 2021

Podsumowanie

Aktualizacja umożliwia uzyskanie lepszej karty w jednej, łatwej transakcji i prawdopodobnie bez obciążania kredytem trudnego zapytania.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Aktualizacja umożliwia uzyskanie lepszej karty w jednej, łatwej transakcji i prawdopodobnie bez obciążania kredytem trudnego zapytania. Ale ma również potencjalne wady, takie jak rezygnacja z szansy na uzyskanie premii za rejestrację na nowej karcie.

„Zważ zalety i wady, zanim to zrobisz, mówi David Weliver, redaktor Money Under 30, o aktualizacji. Ulepszył swoją kartę American Express Delta SkyMiles ze złotej do platynowej kilka lat temu, kiedy zaczął więcej podróżować i chciał skorzystać z zalet karty wyższej klasy. Później ponownie obniżył ocenę, gdy tempo jego podróży zwolniło i stwierdził, że nie warto już płacić wyższej opłaty rocznej za te świadczenia.

Aktualizacja zwykle jest prosta, gdy konto ma dobrą opinię. Weliver mówi: „Wystarczy zadzwonić i powiedzieć:„ Mam tę kartę i chcę tę .

6 wskazówek do rozważenia podczas aktualizacji karty

 1. Dowiedz się, jak działa aktualizacja.
 2. Zważ wady i zalety aktualizacji. Upewnij się, że dokonujesz aktualizacji z właściwych powodów. Porównaj oferty różnych emitentów, zanim zadzwonisz. Rozważ wpływ zdolności kredytowej, który może (ale nie musi) wynikać ze zmiany. Co powiedzieć dzwoniąc .Jeśli uważasz, że aktualizacja może mieć dla Ciebie sens, oto sześć kroków, które należy wykonać, wraz z czynnikami, które należy rozważyć przed podjęciem działań:

  1. Dowiedz się, w jaki sposób Twój wystawca obsługuje aktualizacje.

  Proces aktualizacji jest dość prosty, ale może się różnić w zależności od emitenta i indywidualnej sytuacji – mówi Nessa Feddis, wiceprezes American Bankers Association. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli obecny posiadacz karty prosi o podwyższenie klasy, wydawca nie robi „trudnego wyciągania, aby sprawdzić Twój kredyt, mówi, ponieważ limit kredytu zwykle pozostaje taki sam i po prostu zostaje przeniesiony ze starej karty na nową. jeden. Oznacza to, że emitent nie udziela nowego kredytu, mówi Feddis. Jednak szczegóły mogą się różnić, dlatego warto wcześniej skontaktować się z wystawcą karty kredytowej i zapytać, jak dokładnie obsługują żądania aktualizacji. „Zadzwoń, zanim pociągniesz za spust – mówi Weliver. „Potrwa pięć minut, aby zadzwonić i zapytać:„ Jak to działa? . Jeśli jesteś nieugięty co do tego, że wystawca nie podważy Twojego wyniku za mocne pociągnięcie,sprawdź dwukrotnie, aby upewnić się, że nie sprawdzą Twojego kredytu, jeśli poprosisz o aktualizację, mówi Nancy Bistritz-Balkan, wiceprezes ds. edukacji konsumenckiej i rzecznictwa w Equifax.

  2. Zważ wady i zalety aktualizacji.

  Jedną z największych zalet aktualizacji jest możliwość zmiany karty bez sprawdzania zdolności kredytowej. Może to być pomocne, jeśli planujesz kupić dom w ciągu najbliższych sześciu miesięcy i chcesz uniknąć zapytań kredytowych, które mogą powodować usterki lub popchnąć Cię do wyższego oprocentowania kredytu hipotecznego. Jednak jedną z głównych wad aktualizacji jest to, że prawdopodobnie przegapisz jakąkolwiek premię za rejestrację, która jest dostarczana z nową kartą. Te premie są zazwyczaj zarezerwowane dla nowych kandydatów, podobnie jak zwolnienia z opłaty rocznej w pierwszym roku. Jest jednak pewne zastrzeżenie: niektórzy wydawcy wysyłają obecnym posiadaczom kart ukierunkowane oferty aktualizacji, które mogą obejmować premie w postaci nagród oraz możliwość odroczenia uiszczenia rocznej opłaty o rok. Jeśli myślisz o uaktualnieniu, zdecydowanie warto skontaktować się z wystawcą, aby sprawdzić, czy ma jakieś oferty, które możesz złapać.Należy również pamiętać, że nowa karta kredytowa prawdopodobnie otrzyma nowy numer konta, nawet jeśli nie jest oficjalnie uznawana za nowe konto, zwraca uwagę Weliver. Oznacza to, że prawdopodobnie nie unikniesz kłopotów z aktualizacją jakichkolwiek rachunków za automatyczną płatność, które obecnie płacisz starą kartą.

  Jeśli jesteś nieugięty co do tego, że wystawca nie podważy Twojego wyniku twardym pociągnięciem, sprawdź dwukrotnie, czy nie sprawdzą Twojego kredytu, jeśli poprosisz o aktualizację.

  3. Zdecyduj, czy aktualizacja ma dla Ciebie sens.

  „Upewnij się, że dokonujesz aktualizacji z właściwych powodów – mówi Bistritz-Balkan. Są sytuacje, w których aktualizacja ma sens, mówi Weliver. Na przykład, może zaczynałeś z legitymacją studencką, ale niedawno ukończyłeś studia i chcesz zamienić ją na zwykłą kartę. Lub masz zabezpieczoną kartę kredytową, korzystałeś z niej odpowiedzialnie i jesteś gotowy do zajęcia się niezabezpieczoną kartą. W drugim scenariuszu Twój emitent może nawet zainicjować aktualizację i zwrócić depozyt zabezpieczający po zademonstrowaniu dobrego wykorzystania kredytu. Na przykład w przypadku zabezpieczonej karty kredytowej Discover it ® Discover dokonuje okresowych przeglądów konta.

  4. Wybierz kartę, którą chcesz mieć w portfelu.

  Aktualizacja ma sens tylko wtedy, gdy Twój obecny wystawca ma kartę, która będzie dla Ciebie dobrze działać. Porównaj oferty kart swojego wydawcy z ofertami innych wydawców, aby sprawdzić, czy znajdziesz jeszcze lepszą kartę innej firmy. Przejrzyj wszystkie szczegóły karty, którą rozważasz, w tym opłatę roczną, zarobki w nagrodach i ich wykorzystanie, zakup APR i dodatkowe korzyści, takie jak ubezpieczenie podróży, bezpłatne bagaże rejestrowane lub dostęp do poczekalni na lotnisku. Przeszukuj liczby, aby sprawdzić, czy zmiana kart rzeczywiście ma sens finansowy. „Upewnij się, że dokonujesz aktualizacji do karty, która będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia – mówi Weliver.

  5. Rozważ wpływ na swój kredyt.

  Jak uaktualnienie wpłynie na twoją zdolność kredytową? „Wszystko sprowadza się do tego, jak sytuacja jest zgłaszana przez pożyczkodawcę – mówi Ethan Dornhelm, wiceprezes ds. Wyników i analityki w FICO. Mówi, że pożyczkodawca może zgłosić to konto do głównych biur kredytowych jako część obecnej linii kredytowej lub jako całkowicie nową linię kredytową. Po uaktualnieniu wydawcy zazwyczaj klasyfikują twoją nową kartę jako część tego samego konta, mówi Feddis. Dla celów sprawozdawczości kredytowej oznacza to zazwyczaj, że konto będzie wymienione jako otwarte w dniu otrzymania oryginalnej karty, a nie w dniu uaktualnienia. Długość historii kredytowej stanowi 15 procent Twojego wyniku FICO, więc może to mieć lekko pozytywny wpływ na Twój kredyt, mówi Dornhelm. Jeśli Twój wydawca nie sprawdzi kredytu, gdy poprosisz o aktualizację,unikniesz również niewielkiego spadku kredytu spowodowanego zapytaniem. Należy jednak pamiętać, że zapytanie zazwyczaj wpływa na wynik FICO maksymalnie o pięć punktów, mówi Dornhelm. Z drugiej strony, jeśli złożysz wniosek o nową kartę kredytową i pozostawisz swoje stare konto otwarte, może to zwiększyć Twoją zdolność kredytową poprzez obniżenie wskaźnika wykorzystania, jeśli masz tendencję do utrzymywania salda, czyli całkowitej kwoty kredytu, z którego korzystasz w stosunku do całkowitego dostępnego kredytu. Dornhelm mówi, że kwoty należne na twoich kontach stanowią 30 procent twojego wyniku FICO, a twój wskaźnik wykorzystania to drugi co do wielkości element tortu FICO.jeśli złożysz wniosek o nową kartę kredytową i nie otworzysz starego konta, może to zwiększyć Twoją zdolność kredytową, obniżając wskaźnik wykorzystania, jeśli masz tendencję do utrzymywania salda, czyli całkowitej kwoty kredytu, którą wykorzystujesz, w stosunku do całkowitego dostępnego kredytu . Dornhelm mówi, że kwoty należne na twoich kontach stanowią 30 procent twojego wyniku FICO, a twój wskaźnik wykorzystania to drugi co do wielkości element tortu FICO.jeśli złożysz wniosek o nową kartę kredytową i nie otworzysz starego konta, może to zwiększyć Twoją zdolność kredytową, obniżając wskaźnik wykorzystania, jeśli masz tendencję do utrzymywania salda, czyli całkowitej kwoty kredytu, którą wykorzystujesz, w stosunku do całkowitego dostępnego kredytu . Dornhelm mówi, że kwoty należne na twoich kontach stanowią 30 procent twojego wyniku FICO, a twój wskaźnik wykorzystania to drugi co do wielkości element tortu FICO.

  6. Skontaktuj się z wydawcą karty, aby zawrzeć umowę.

  Nie chcesz uaktualniać, ale chcesz mieć zupełnie nową kartę? Zachowaj też swoją starą kartę.

  Jeśli zdecydujesz się po prostu złożyć wniosek o nową kartę zamiast uaktualnienia, rozważ zachowanie starej karty, aby zachować historię kredytową, mówi Bistritz-Balkan.

  Dokonuj okresowych drobnych zakupów na swoim starym koncie i spłacaj je w całości co miesiąc. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twój emitent nie zamknie konta z powodu braku aktywności, mówi Bistritz-Balkan.

  „Jeśli masz kartę startową z historią stałych płatności, zamknięcie tej karty może nie leżeć w twoim najlepszym interesie – mówi.

  Treść redakcyjna na tej stronie opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę za kliknięcie linków do produktów naszych partnerów.

  Allie Johnson to wielokrotnie nagradzana niezależna autorka zajmująca się finansami osobistymi, biznesem i stylem życia. Uwielbia szukać wskazówek, sztuczek i przestróg na temat kart kredytowych i pieniędzy.

  Co dalej?Co zrobić, gdy odmówiono przeniesienia salda

  Wydawcy kart mogą odrzucić transfer salda z kilku powodów, w tym niskiego profilu kredytowego. Oto, co możesz zrobić, aby pomyślnie wykonać prośbę o przeniesienie salda.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy